Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

jak se zbavit štěnic

firmy z karvinska

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 revue gt

revue gt

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 411 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Moravskoslezký kraj

Publikováno 6.květen.2019 - 19:04

Ahoj všem,
mám strach ze šíření štěnic
Zatím nic nemáme, ale známi, kteří nás přecejen navštěvují,je v bytě našli. Už se začínám taky škrabat. Máte někdo podobné zkušenosti a informace. Doporučení na deratizační firmy?

#2 Tom4

Tom4

nezávislý člen

• Member_50
  • 1 483 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Fanoušek značky:zálesácké chrono

Publikováno 6.květen.2019 - 19:16

S tím si poradí každý deratizátor, není třeba panika. Odkud jsi?

#3 cali

cali

Megazávislák

• Member_50
  • 4 527 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Cyklisto, veď kolo

Publikováno 6.květen.2019 - 20:01

Neporadi, je vraj docela opruz sa toho zbavit... ja som si o tom hodne nastudoval v panike ze to mame tiez,.... nakoniec sa nastastie ukazalo, ze je to len sametka.

#4 revue gt

revue gt

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 411 příspěvků(y)
  • Bydlí:Moravskoslezký kraj

Publikováno 6.květen.2019 - 20:08

S tím si poradí každý deratizátor, není třeba panika. Odkud jsi?

Já Havířov, druhá strana taky.

#5 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 526 příspěvků(y)

Publikováno 6.květen.2019 - 20:24

Jestli ten známej není prase, nedělá naschvály (třeba že by si s Váma měnil ložní prádlo) a nebydlí ve vedlejším bytě se společným balkónem+parapetem, tak IMHO nic nehrozí. K našim se ty breberky zatoulaly před nějakými 5 lety (k zamoření paneláku prý stačila jedna "slušná rodinka z ubytovny" se sluníčkovým dekretem na byt, kterej stejně během pár týdnů vybydleli) - a stejně máti nenapadlo nic taktnějšího než dojet k nám a začít se děckám prohrabovat v posteli a v šatníku, jako jestli to náhodou nechytli u nás... Jsem jí tehdy dal málem po čuni - ale jak píše Tom, 3 návštěvy desinsektora (a několik tisícovek za použité pšoukače s jedem) to spravily a od té doby je klid. No a město coby majitel baráku a nepřímý pachatel onoho "dobra" pochopitelně dělalo mrtvého brouka  :furious:

Tento příspěvek byl upraven od Radek124: 6.květen.2019 - 20:25

#6 bebe22

bebe22

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 72 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava

Publikováno 6.květen.2019 - 20:27

Jsem si vzpomněl na toto  :death:  :death:

#7 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 416 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 6.květen.2019 - 20:31

2 návštěvy deratizatora, cca 2600 za jednu návštěvu a je klid (4 místnosti, 7 posteli) . Byt je obyvatelnej cca po 20 minutách po zásahu.
Ted to dělal soused na chatě.

#8 Patrik

Patrik

Megazávislák

• Member_50
  • 2 342 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:počítače, Internet

Publikováno 6.květen.2019 - 20:36

Z tohohle mám taky hrůzu. Dost cestuji, vždycky, když se odněkud vrátím, tak všechny věci i s batohem dám na balkon, odkud to nosím rovnou do pračky :)

#9 rado74

rado74

Začátečník

• Members
  • 39 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liptovský Mikuláš

Publikováno 6.květen.2019 - 21:00

ak treba poradím, živím sa likvidáciou tejto hávede keď tak aj telefonicky kontakt cez sz

#10 cali

cali

Megazávislák

• Member_50
  • 4 527 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Cyklisto, veď kolo

Publikováno 6.květen.2019 - 21:29

Rado kludne sa rozpis tu ako odbornik myslim ze to bude zaujimat viac ludi.
Ja som sa vtedy snazil najt si o tom co sa dalo a tvrdenia sa fakt roznili diametralne. Cital som strasidelne pribehy o vyhladavani hniezd pomocou specialne cvicenych psov, o dymovniciach s cyklonom-B, alebo o ozarovani nabytku priemyslovymi mikrovlnkami, o tom ze si obete museli mazat insekticid priamo na vlastne telo a nechat sa pokusat a podobne. Pokial naozaj stacia dve navstevy dezinsektora tak asi prestanem tie Internety citat :D

#11 Roman I.

Roman I.

nic

• Member_50
  • 6 034 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pardubice

Publikováno 6.květen.2019 - 23:52

V současný době a zvýšeném cestování jsou imho štěnice ruskou ruletou. Služebně jsem hodně cestoval, **** a ***** hotely a rychle jsem se učil, kam si dát a kam nedat kufr. Není to jen prpblém sociálně slabších, jak sluníčkově paranoidní předřečník zmiňuje.

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou...

#12 rado74

rado74

Začátečník

• Members
  • 39 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liptovský Mikuláš

Publikováno 7.květen.2019 - 04:49

všetko sa da poriesit kvalitnou chémiou, ziadne debilne alternativne metody - tie sa v poslednej dobe siria ako mor, ale vysledky su zalostne. Osobne robim vzdy tri zasahy a este nikdy som sa nevracal na reklamaciu. Samozrejme vzdy dokladna obhliadka a nasledne plosne chemické osetrenie priestorov aj nabytkov, plus dokladne instrukcie majitelom obytnych priestorov v akom rezime budú nasledujúce mesiace fungovat. Mesiace písem preto lebo medzi zasahmi nechavam 15-20dni pauzu. Samozrejme boli uz pripady kedy sme najskor pristavili kontajnery a vsetok nabytok isiel na likvidaciu- nasledne sa zacal riesit obytny priestor, ale to uz su extremne situacie kedy to majitelia mali na haku dlhy cas a plostice zacali migrovat po panelaku do aj vedlajsich bytov az kym to nenahlasili susedia. Svojpomocne clovek moc neporiesi, chemia na likvidciu nie je bezne dostupna a su potrebne skusenosti - jedna sa o nebezpecne latky hlavne psy su na to velmi citlive. Osobne odporucam ked sa uz robi zasah tak nespat v priestoroch najblizsich 24 hodin, dobry odbornik pouziva na vydrazdenie a vypudenie plostic do postreku aj pyretrin co je velmi drazdiva latka pri dychani, osobne by som v tom spat nechcel. Neprajem nikomu nech to dovlecie domov takze naozaj hotely,ubytovne,internaty velky pozor a hlavne vybalit veci vo vani a rovno do pracky vratane tasiek ked sa da - je to jedno z opatreni . Ak daco nemam problem poradit alebo dat navod na osvedcenu kombinaciu latok na postrek keby trebalo

Tento příspěvek byl upraven od rado74: 7.květen.2019 - 04:51

#13 Tom4

Tom4

nezávislý člen

• Member_50
  • 1 483 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Fanoušek značky:zálesácké chrono

Publikováno 7.květen.2019 - 05:55

Pohybuji se v hotelnictví a ještě doplním pár věcí
- deratizátor si s nimi poradí jak jsem psal a jak vidíte napsáno výše, 3x opakování v rozestupech a je to

- štěnice nepřenášejí žádné nemoci, nejsou jedovaté apod., vyskytují se napříč všemi sociálními vrstvami,
chytnout je můžete na ubytovně (pravděpodobnější) ale klidně i v 5* hotelu nebo poklidně přilezou od sousedů

- postřiky co používají deratizátoři jsou laicky řečeno dvousložkové, jedna složka láká štěnice z úkrytů a druhá je zabíjí,
proto je vhodné byt panicky neevakuovat, ale normálně v něm dále bydlet, potvory mají tendenci vnímat lidské teplo

za kterým lezou ven z úkrytu i ty které postřik nenaláká (jak vylezou tak je zabije druhá složka postřiku)

- postřik je nezabíjí, ale znemožní jim kousat / sát krev = bez potravy úhyn, to znamená že i třeba měsíc po posledním
zásahu dokážete někde při velmi, velmi, důkladném úklidu najít štěnici, nicméně pokousaní už dávno nebudete

- zabíjí je mráz nebo teplo, takže pokud máte podezření že jste se je vezete z dovolené, stačí vše vyprat na 60 stupňů,
nebo mráz přes noc pod mínus 18, tady nechám kreativitu jak to zařídit na vkusu každého :) 
kufr nevypereš, ale když se v srpnu strčí do černého igelitového pytle tak na sluníčku je uvnitř 60 stupňů raz dva

- není to nic častého, za dejme tomu 20+ let v oboru jsem štěnice řešil jen 2x, vždy jeden pokoj

#14 mamenec

mamenec

Začátečník

• Members
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 8.květen.2019 - 15:24

Onehda jsem si nasel novy podnajem, zaplatil realitce provizi, zaplatil 3 najmy dopredu a hura vymalovat primalexem. Asi me mely varovat upominky od providentu ve schrance a pohledy mamince z vazebni veznice.. Na zdech byly takovy jako rozmazly fleky...kdyz se to prejelo primalexem tak cervenaly. Po celodenni drine kdy jsem sam s babou vymaloval a uklidil 3+1 tak se jdeme prevlikat a veci a tasky se jenom hemzily stenicema. K veceru vyhladovely vylezly a vrhly se na nase veci. Rychle sem si vygooglil jak velekej průser to je (zejmena v bytovce). Co slo tak jsem vyhodil, neco vypral neco vymrazil. Pak uz jen dostat prachy zpet..

Odesláno z mého Redmi Note 6 Pro pomocí Tapatalk