Přejít na obsah

jak se zbavit štěnic


Doporučené příspěvky

Jestli ten známej není prase, nedělá naschvály (třeba že by si s Váma měnil ložní prádlo) a nebydlí ve vedlejším bytě se společným balkónem+parapetem, tak IMHO nic nehrozí. K našim se ty breberky zatoulaly před nějakými 5 lety (k zamoření paneláku prý stačila jedna "slušná rodinka z ubytovny" se sluníčkovým dekretem na byt, kterej stejně během pár týdnů vybydleli) - a stejně máti nenapadlo nic taktnějšího než dojet k nám a začít se děckám prohrabovat v posteli a v šatníku, jako jestli to náhodou nechytli u nás... Jsem jí tehdy dal málem po čuni - ale jak píše Tom, 3 návštěvy desinsektora (a několik tisícovek za použité pšoukače s jedem) to spravily a od té doby je klid. No a město coby majitel baráku a nepřímý pachatel onoho "dobra" pochopitelně dělalo mrtvého brouka  :furious:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rado kludne sa rozpis tu ako odbornik myslim ze to bude zaujimat viac ludi.

Ja som sa vtedy snazil najt si o tom co sa dalo a tvrdenia sa fakt roznili diametralne. Cital som strasidelne pribehy o vyhladavani hniezd pomocou specialne cvicenych psov, o dymovniciach s cyklonom-B, alebo o ozarovani nabytku priemyslovymi mikrovlnkami, o tom ze si obete museli mazat insekticid priamo na vlastne telo a nechat sa pokusat a podobne. Pokial naozaj stacia dve navstevy dezinsektora tak asi prestanem tie Internety citat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V současný době a zvýšeném cestování jsou imho štěnice ruskou ruletou. Služebně jsem hodně cestoval, **** a ***** hotely a rychle jsem se učil, kam si dát a kam nedat kufr. Není to jen prpblém sociálně slabších, jak sluníčkově paranoidní předřečník zmiňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všetko sa da poriesit kvalitnou chémiou, ziadne debilne alternativne metody - tie sa v poslednej dobe siria ako mor, ale vysledky su zalostne. Osobne robim vzdy tri zasahy a este nikdy som sa nevracal na reklamaciu. Samozrejme vzdy dokladna obhliadka a nasledne plosne chemické osetrenie priestorov aj nabytkov, plus dokladne instrukcie majitelom obytnych priestorov v akom rezime budú nasledujúce mesiace fungovat. Mesiace písem preto lebo medzi zasahmi nechavam 15-20dni pauzu. Samozrejme boli uz pripady kedy sme najskor pristavili kontajnery a vsetok nabytok isiel na likvidaciu- nasledne sa zacal riesit obytny priestor, ale to uz su extremne situacie kedy to majitelia mali na haku dlhy cas a plostice zacali migrovat po panelaku do aj vedlajsich bytov az kym to nenahlasili susedia. Svojpomocne clovek moc neporiesi, chemia na likvidciu nie je bezne dostupna a su potrebne skusenosti - jedna sa o nebezpecne latky hlavne psy su na to velmi citlive. Osobne odporucam ked sa uz robi zasah tak nespat v priestoroch najblizsich 24 hodin, dobry odbornik pouziva na vydrazdenie a vypudenie plostic do postreku aj pyretrin co je velmi drazdiva latka pri dychani, osobne by som v tom spat nechcel. Neprajem nikomu nech to dovlecie domov takze naozaj hotely,ubytovne,internaty velky pozor a hlavne vybalit veci vo vani a rovno do pracky vratane tasiek ked sa da - je to jedno z opatreni . Ak daco nemam problem poradit alebo dat navod na osvedcenu kombinaciu latok na postrek keby trebalo

Upraveno uživatelem rado74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohybuji se v hotelnictví a ještě doplním pár věcí
- deratizátor si s nimi poradí jak jsem psal a jak vidíte napsáno výše, 3x opakování v rozestupech a je to

- štěnice nepřenášejí žádné nemoci, nejsou jedovaté apod., vyskytují se napříč všemi sociálními vrstvami,
chytnout je můžete na ubytovně (pravděpodobnější) ale klidně i v 5* hotelu nebo poklidně přilezou od sousedů

- postřiky co používají deratizátoři jsou laicky řečeno dvousložkové, jedna složka láká štěnice z úkrytů a druhá je zabíjí,
proto je vhodné byt panicky neevakuovat, ale normálně v něm dále bydlet, potvory mají tendenci vnímat lidské teplo

za kterým lezou ven z úkrytu i ty které postřik nenaláká (jak vylezou tak je zabije druhá složka postřiku)

- postřik je nezabíjí, ale znemožní jim kousat / sát krev = bez potravy úhyn, to znamená že i třeba měsíc po posledním
zásahu dokážete někde při velmi, velmi, důkladném úklidu najít štěnici, nicméně pokousaní už dávno nebudete


- zabíjí je mráz nebo teplo, takže pokud máte podezření že jste se je vezete z dovolené, stačí vše vyprat na 60 stupňů,
nebo mráz přes noc pod mínus 18, tady nechám kreativitu jak to zařídit na vkusu každého :) 
kufr nevypereš, ale když se v srpnu strčí do černého igelitového pytle tak na sluníčku je uvnitř 60 stupňů raz dva

 

- není to nic častého, za dejme tomu 20+ let v oboru jsem štěnice řešil jen 2x, vždy jeden pokoj
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onehda jsem si nasel novy podnajem, zaplatil realitce provizi, zaplatil 3 najmy dopredu a hura vymalovat primalexem. Asi me mely varovat upominky od providentu ve schrance a pohledy mamince z vazebni veznice.. Na zdech byly takovy jako rozmazly fleky...kdyz se to prejelo primalexem tak cervenaly. Po celodenni drine kdy jsem sam s babou vymaloval a uklidil 3+1 tak se jdeme prevlikat a veci a tasky se jenom hemzily stenicema. K veceru vyhladovely vylezly a vrhly se na nase veci. Rychle sem si vygooglil jak velekej průser to je (zejmena v bytovce). Co slo tak jsem vyhodil, neco vypral neco vymrazil. Pak uz jen dostat prachy zpet..

 

Odesláno z mého Redmi Note 6 Pro pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...