Přejít na obsah

Charlie Paris (BASTILLE B4.6)


Doporučené příspěvky

Měl bych dotaz pro zdejší odborníky a nadšence: máte někdo zkušenost se značkou Charlie Paris? Značka v podstatě nemá žádnou tradici a byť se hrdě hlásí k "Made In France", ve skutečnosti se jedná o "pouhou" montáž. Diskuzí ohledně kvality jejich modelů příliš není (ani recenzí), zvláště pokud hovoříme o nižších quartz modelech. Upřímně se mi velmi líbí model Bastille B4.6 s bílým ciferníkem a modrým páskem (za momentálních 165?). Safír, 10 ATM, Citizen Miyota 0T45. Za jakékoliv reakce díky.

post-60800-0-21403600-1557245678_thumb.png

post-60800-0-74102500-1557245685_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výroba (a to min. ve velké části) v Číně probíhat bude, to bezpochyby. Na druhou stranu není Čína jako Čína (a ne, nemyslím Hong Kong a Taiwan) a není značka jako značka... i proto jsem se ptal, jestli nemá někdo osobní zkušenost nebo alespoň širší povědomí o značce. Jen pro upřesnění link: https://charlie-paris.com/products/bastille?lang=en

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nosit je nebudu (neb jsem nekupoval ;), ale samozřejmě... je to primárně o vkusu a vynakládání prostředků za "v podstatě" fashion značky. Jen mne spíš zajímal náhled zvenčí, resp. případná osobní zkušenost. Toť vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Todle není ani ,,fešn značka" to je třeba Hilfiger a td. Tohle je čínská hnačka. Ale nic proti tomu, každýmu se zalíbí něco jinýho, ale upřímně, proč zrovna tohle. U takových věcí se bojim i toho nejzákladnějšího a to je použitých materiálů. Nerad bych měl vyrážku z velkého množství niklu a nebo zelenou ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Todle není ani ,,fešn značka" to je třeba Hilfiger a td. Tohle je čínská hnačka. Ale nic proti tomu, každýmu se zalíbí něco jinýho, ale upřímně, proč zrovna tohle. U takových věcí se bojim i toho nejzákladnějšího a to je použitých materiálů. Nerad bych měl vyrážku z velkého množství niklu a nebo zelenou ruku.

 

Nebral bych to tak doslovně - ano, nejde o "fashion" v pravém slova smyslu, i když nyní mají v nabídce snad i kus nějaké kabelky, takže definice "módní značka" vlastně ani tolik nekulhá. O to nejde. Designově mají některé modely myslím v pořádku a řada zavedených hodinářských značek (i vyšších cenovek) vypouští do světa esteticky mnohem méně povedené věci (záleží na vkusu). Otázka kvality je věc druhá, jejich hodinky jsem nikdy v ruce neměl, ale zkušenosti kupujících (i některých recenzentů) jsou spíše pozitivní, takže těžko říct. Zelenou ruku bych hledal spíš u Marvelu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jinde správné recenze nejsou...? Nemyslím to ironicky, jen taková řečnická (samozřejmě pomineme-li placené dojmy)...

Problém je spíš v tom, že značka není tak rozšířená a probádaná (protože microbrandů jsou mraky), což s sebou logicky přináší i méně odborných a neodborných poznatků. Nikoho nebráním (je ne suis pas charlie), jen ten příměr se zelenou rukou a niklem asi není úplně na místě. 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začlo mě to zajímat, ne že bych pripadal v úvahu jako kupující, ale na wus jsem pár zmínek našel. Ale je to taky celkem nic neříkající. Ten jeden že si je koupí, srovnávají to s Timexem a že má raději ušetřit peníze na něco lepšího a v druhém příspěvku byly vyjmenovány všechny značky prezentované jako francouzské. Jinak nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...