Přejít na obsah

Cockpit B50


Ondazz

Doporučené příspěvky

Dostal jsem nějaký dotaz na B50, tak myslím, že to bude třeba zajímavé pro víc lidí, tak rovnou i víc informací.

 

Mám B50 night mission s oranžovými ručičkami a mám k tomu oranžový Twin Pro 24mm a taky černý DLC titanový tah Professional III plus nějaké pásky z watchgecko.com. Všemožné obrázky na instáči. Absolutní láska. Mám je teď 15 měsíců.

 

Poznatky jsou tyto:

 

- moje vyboulené sklo je průhlednější, než rovné na B55, kde existuje jedna poloha, ve které je sklo celé neprůhledné, vyboulené takovou polohu mít nemůže.

- 46mm je sice hodně, ale pro moje 18.5 zápěstí je tak akorát mastodontní. Ale měl jsem na ruce menší Aerospace Evo a to má taky svoji magii, zase kvůli své maličkosti a lehoučkosti.

- sedí na ruce překvapivě lépe, než 44mm Colt.

- DLC titan grade 2 je absolutně magický. Nepoškrabatelné (vlásečnice ani jemné kovové škrty), ale je měkký, takže už mám 3 úrazy na lunetě a korunce, ale naštěstí malé a odřeniny vlastně vzhled ani nekazí.

- barva je zvláštní, když se to umyje, tak je jen lehce tmavší než kovová a krásně se leskne. Ale rychle se to zašpiňuje, to DLC hrozně přitahuje mastnotu. Ale to vůbec nevadí, dokonce jsem je teď celé namazal indulonou, protože potom se už nešpiní vůbec a barva je se sametovým odleskem tmavě černá.

- nedokážu dlouhodobě nosit gumu ani tah, musím to střídat, protože každý má jinou magii (tah má vnitřek spony z Breitlight, takže z něho mám o to větší radost, protože si nemusím kvůli tomu matroši kupovat Hurricane :-)

- sekundovka docela pěkně lícuje, na "timer" dokonce jede pozpátku

- svit je super, někdy si dávám "tilt", takže se to rozsvědcuje při naklonění, ale zase to dost vybíjí baterku

- výdrž baterky je až 3,5 měsíce, když minimalizuju svit (mám denně budík, ale ten to neovlivňuje), s trvalým tiltem jsem vydržel měsíc

- výtka je funkce korunky - při otáčení příjemně klapká, ale bohužel jedno cvaknutí není jeden impulz. Někdy pohnete o jedno cvaknutí a volba se pohne o 2-3, někdy nestačí ani 2-3 cvaknutí k pohybu volby na display o 1. Chce to trošku cviku, prudší krátké rotace.

- druhá výtka je indikace vybití baterie (sekundovka po 4sec), kdy od začátku indikace vydrží hodinky ještě cca jen 24 hodin a pak se vypnou. Když je člověk na cestách a nemá s sebou nabíječku, tak to nestihne nabít

- nádherný lům velikých číslic

- chyba 8 sec za rok dopředu

- třetí výtka je count-down timer s navazujícím count-up. Pokud chcete, aby po doběhnutí dolů se začalo počítat zase nahoru, tak nejde zrušit posledních 10 sekund pípání, což vadí, protože to 10 sekund pípá, i když si toho rychle všimnete a mohli byste zvuk utlumit

- koupil jsem si kožený pásek s oranžovým prošitím od watchgecko a k němu ocelovou jazýčkovou DLC sponu s křídly, nádhera

- do vody/moře bych si je nevzal, protože bych se bál o odření pískem apod. což si myslím, že třeba u broušenýho čistýho titanu nemusí být problém

- k obleku jsou i s tahem trošku moc mastodontní, to třeba Aerospace je univerzálnější

- má to jen 2 budíky, (jen) jedenkrát jsem měl potřebu si přednastavit 3 časy, ale zbytečně je škoda, že jich není víc

- Bond NATO super, ale koupil jsem si k tomu černé DLC stěžejky, protože při 24mm ten NATO pásek jak je široký a měkký tak uhýbá a ukazuje stěžejky

 

Tak to je všechno co mě napadlo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...