Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Poljot Strela

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
Žádné odpovědi

#1 Kubo

Kubo

Začátečník

• Members
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 8.květen.2019 - 18:12

Dobry vecer priatelia,

Dnes oddychujem, a vychutnavam si zivot. Sedim vo svojom kresle, drzim svoju priatelku, pripijam si svoju vodku a citim sa dobre. Dnes nie je vsedny vecer a ja nevypravam tieto kraviny len tak pre nic za nic. Medzi veci, ktore nazyvam “Moje” totiz pribudla nedavno dalsia, ktora mi robi radost. Prve hodinky na ruke cloveka pocas prvej space walk ever.

Poljot Strela 3017 Mnam!

Ked v 1959 vosli do produkcie, Poljot este neexistoval, Strela to bola iba chvilu, Sekonda to nastastie nikto nevola, takze nikto poriadne nevie ako sa to googly. No pravdou je, ze to je kopia Venus Model 70/150/152 na svajciarskych masinach, s lahkym pochromovanym chramom a plastovym krystalikom. Len ten co to dal dokopy v 1M43 nebol dobre zaplateny, byval hodinu metrom od roboty s dvoma dalsimi rodinami v 4 izbovom byte.

Hodinky som kupil od dlhorocneho zberatela, ktory ich mal dostatoce dlho aby na nich zarobil, takze su v peknom stave (poukazujem na moj napad na socialnych sietach #crownselfie; viz foto 4). Tym, ze sudruhovia tvrdohlavo vyrabali tieto sovietske elitarske casomiery z pochromovaneho tela, mam radost, ze nemam cliche vady typu “mezierka na otvaranie “viecka” vyzera ako po dlhej noci s pacidlom” ci “Dobry den, volam sa Moje Tlacitka Su Olupane S Tupymi Hranami!”. Sklicko je bez stopy, viem, ze je menene, je mi to jedno.

Strojcek ide velmi presne a to ma tesi najviac. Ziadne, ze “...to potom dam opravit”. Nulovanie stopiek je ten moment kedy sa kupujuci aj predavajuci zapotia. Hlavne ked hodinku dlhsiu dobu stali. Ja nic, ja sa nepotim, stopujem a nulujem absolutne cely den, baby. Perfektne pracujuci chronograph... Relativne presny cas aj po tyzdni nenastavenia (cca 2 minuty za den). Vintage dream! Plny natah, cca 48 hodin (neviem presne, som prilis opity na taky zlozity experiment). Proste movement ako taky, vyzera a pracuje krasne.

Ako sa nosia? Paradne, na moju ruku padnu ako uliate a obcas dokonca aj ludia so smart watch ocenia ich jemny dizajn. Mozno aj vdaka champagne ciferniku, ktory pridava na starozitnom vzhlade. Vzdy, ked si ich rano nasadzujem sa citim ako Aleksey Leonov pred prvym vystupom do vesmiru pocas misie Voskhod 2 (18.03.1965), ale hned potom si uvedomim, ze si musim davat pozor pri umyvani ruk… Suodruzi z NDR… Ale zas na druhej strane, v skafandri 336 km vo vemire asi vela vody nespliecha. Hej, a aby som nezabudol, su lahke ;)

Oka, je cas na fotky. Ked skoncite, zhasnite prosim.

Přiložený soubor (y)