Přejít na obsah

Fotka

Geckota

watchgecko

3 odpovědí na toto téma

#1 Maxel

Maxel

vořežprut s vařečkou

• Member_50
  • 6 756 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha | HK | Písek

Publikováno 14.květen.2019 - 20:49

Dovolím si založit vlákno této anglické značky. Mám od nich k dnešnímu dni dva kousky - pilotky s etou a quartz fliegerchrono vintage, a s oběma velká spokojenost. Ve smyslu zpracování jedny z nej value-for-money hodinky, co jsem měl možnost ponosit.

Až dosud se značka etablovala — automobilovým žargonem — spíše v nižší třídě, nicméně za posledních pár měsíců začla mít ambice na třídu nižší střední až střední. Tím počinem byla zprvu limitka T-01 Tourbillon ve dvou variantách, obě po 15 kusech. Během poměrně krátké doby bylo všech 30 kusů fuč, a to i přes poměrně sebevědomou cenu na hranici patnáctistech librách. Na druhou stranu si řekněme, že turbo v téhle ceně je stále spíše z říše fantazie. Úspěch limitky měl (celkem logicky) za následek začlenění modelu s tourbillonem do stabilní nabídky, tentokrát pod názvem T-01 Gen 2 Tourbillon. Hodinky doznaly oproti původní verzi několik designových změn, což za sebe vnímám vesměs spíše negativně, původní se mi asi líbily víc. I přesto ale nákup zvažuji — limitku jsem prokaučoval, na uvedení non-limited modelu čekal několik měsíců a pořád mi vrtaly v hlavě. Což se nezměnilo navzdory provedeným úpravám.

Tak tedy... GECKOTA T-01 GEN 2 TOURBILLON HAND WOUND WATCH.
https://www.geckota...._eid=23073c61c4

EEECDC00-03A8-4872-8190-4707088C1D0E.jpeg
0F1CA553-F36F-43C5-8D02-043A95F7A4CE.jpeg

CASE DIAMETER
40mm

MOVEMENT
Calibre 33 (PTS3300) Tourbillon Movement

GLASS
Slightly Domed Sapphire Crystal With Underside AR Coating

WATER RESISTANCE
100 Meters / 330 Feet

DIAL
Multi-Layer Stamped Guilloche With Multiple Finishes

CROWN
Stainless Steel With Black Enamel

STRAP
Genuine Italian Leather Handmade

CASE
Solid 316L Stainless Steel

FUNCTIONS
Hand Wound Tourbillon

CASE THICKNESS
14.2mm

LUG-TO-LUG LENGTH
49mm

LUG WIDTH
20mm

Cenovka byla zachována na stejné hodnotě, jako původní LE — tudíž 1.499£, podle dnešního kurzu velmi hrubě nějakých 45 tisíc na naše (stále ještě bez výpalného). Nakolik je to hodně, málo nebo akorát, to už bude asi na každém posoudit. Za mě by to mohlo být pár stovek liber níže, na druhou stranu tomu rozumím, zejm. s ohledem na komerční úspěch LE.

Kalibr je označován jako Calibre 33 a rychlým googlením jsem se dopátral, že by se mělo jednat o strojovnu z pera čínského výrobce Hangzhou, model 3300. Což hádám nebude pro nikoho překvapením, s ohledem na cenovou úroveň, ve které se pohybujeme, by in-house turbo čekal asi jen ten největší optimista.

Function: 2 hands
Size: Ø33.00mm
Thickness: 6.78mm
Accuracy: +/-25 seconds/day
Running Time: ~40hours
Frequency: 28,800bph

http://www.ptsresour...urbillon_01.htm

4F9E6106-679E-49DD-A7C0-2F4DA23F771C.jpeg

Nakonec si dovolím malé vizuální srovnání limitky (vlevo) vs. současného modelu (vpravo).
Hlavní změny se udály na dialu, ručkách a korunce. A bohužel ve všech případech mi původní design seděl víc. Zejména kombinace brequet a sword ruček na nových je pro mě těžko stravitelná.

V každém případě z mého pohledu byla, a stále je, zajímavější černo-zlatá varianta hodinek.

ECA6A1B5-F8B5-4B11-AE0C-93E74B4B39A1.jpeg
4F388089-C083-4779-A328-44251EC2FE51.jpeg

Tento příspěvek byl upraven od Maxel: 14.květen.2019 - 20:53

#2 MíraMíra

MíraMíra

Megazávislák

• Member_50
  • 3 139 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Všeho s Mírou :)

Publikováno 14.květen.2019 - 21:40

Bude dost záležet jak se osvědčí, ale turbo za ty prachy je rozhodně zajímavej počin.
Co jsem kde narazil, tak zatím všeobecně Geckotu spíš chválí. Jen se mi teda to jméno vůbec nelíbí.
Každopádně dík za info. ;)

#3 code2

code2

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 224 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Bulova, Casio, Citizen

Publikováno 8.červenec.2019 - 16:15

Dneska mně došly jedny Geckoty, meca-quartz :). Jméno mně nevadí, je to takový veselý! Jinak to vypadá, že tento model by mohl mít slušno lumi. 

Maxel: Nahoď toto kousků co máš ve sbírce.

Přiložený obrázek (y)

• geckota.jpg

Tento příspěvek byl upraven od code2: 8.červenec.2019 - 16:16

#4 Badalucio

Badalucio

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 63 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Porsche, Heuer, Seiko, Oris, Steinhart, Fortis, Rolex

Publikováno 11.červenec.2019 - 19:35

Taky nad tím turbem přemýšlím. Za ty peníze se taková komplikace jen tak nesežene :-)

Odesláno z mého COL-L29 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:watchgecko