Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Vysněné hodinky dle vlastního

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 smarter

smarter

Učedník

• Member_50
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2019 - 13:06

Ani po mnoha letech mého přetrvávajícího zájmu o hodinky, jsem ještě nenarazil na takové co by mi nedaly v noci spát. Některé se mi líbí víc, některé méně, ale snad žádné ve mně zatím nevyvolaly nijak výraznou touhu nebo dokonce posedlost a to bez ohledu na cenovou relaci. Někdy se tak trochu zasním a přemýšlím jak by takové dokonale hodinky pro mne vypadaly. Ty představy při tom nejsou vůbec nerealistické, dokonce si je umím živě představit za pulty obchodů, ale bohužel některé moje představy se do masové výroby příliš nehodí.

Dneska jsem si svoje vysněné hodinky zkusil z nudy načmárat na kus papíru a zde je výsledek. Pominu li moje omezené kreslířské schopnosti, jsem z té představy celkem nadšen:

- Vnější luneta s indexy, která se dá použit jak ke stopování času tak i k jeho odpočtu (proto je značena pouze 30tka)

- Vnitřní luneta ovládána korunkou s 12 hodinovými indexy, která se dá použit jako poor mans GMT a zároveň supluje vnější lunetě při stopování delších časových úseků.

- Ukazatel data a hlavně dne v týdnu (stále nechápu proč to není standardem)

- Ukazatel rezervy nátahu (bez něj už automaty nechci)

- 200M vodotěsnost, lehce klenutý safír, klasický divers vzhled

Přijdou mi natolik reálné, že bych je každým dnem čekal v nabídce Seika nebo Orientu, ale asi se nikdy nedočkám. Co na takový návrh říkáte? Libí se vám nebo jste si lehce ublinkli? Zkoušeli jste si taky někdy na ubrousek načmárat svoje dream watch?

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od smarter: 19.květen.2019 - 13:09

#2 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 241 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 19.květen.2019 - 13:59

Myslím, že tam máš moc funkcí a lunet pro jedny hodinky.

Myšlenka dobrá, ale v reálu to nebude hezké, proto to nikdo nedělá.

Přijde mi to jako bys chtěl u auta sporťáka, který jezdí rychle a zároveň offroada, který projede každým terénem.

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,

PRODÁVÁM

MAURICE LACROIX čtvercové kolo,

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34, Corum Bubble,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#3 smarter

smarter

Učedník

• Member_50
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2019 - 14:13

Myslím, že tam máš moc funkcí a lunet pro jedny hodinky.
Myšlenka dobrá, ale v reálu to nebude hezké, proto to nikdo nedělá.
Přijde mi to jako bys chtěl u auta sporťáka, který jezdí rychle a zároveň offroada, který projede každým terénem.

Mně se právě hrozně líbí představa kombinace vnitřní a vnější lunety. Ta vnější by mohla být trochu užší než standard (řekněme tak 70% obvyklé šířky), ta vnitřní by byla už vyloženě úzká - jen natolik aby se tam vešlo to GMT. Ale máš pravdu, že by to bylo dost mimo mainstream a hlavně i trochu proti filozofii potápěčských hodinek.

#4 pebe

pebe

Seiko

• Member_50
  • 5 024 příspěvků(y)
  • Bydlí:Salón republiky
  • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 19.květen.2019 - 14:49

Něco jako tyhle Hamiltony
http://s1129.photobu...f61768.jpg.html

#5 smarter

smarter

Učedník

• Member_50
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2019 - 15:44

Něco jako tyhle Hamiltony
http://s1129.photobu...f61768.jpg.html

No vidíš, super. Neznal jsem. Zkusím se po nich porozhlédnout. Když nemůžu mít vše v jednom, tak si je aspoň poskládám z více kousků.

#6 odjinud

odjinud

Subham astu sarvadžagatam!

• Member_50
  • 4 992 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 20.květen.2019 - 07:59

Diky za ten obrazek, bez nej bych si to nedokazal ani predstavit....
odjinud / fromelsewhere

Příspěvky postované po cca 22h (někdy i dříve:-) mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí, za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

KOUPÍM SEIKO SUMO. Modre, na tahu, verze bez "X" na ciferniku, zachovale.

#7 smarter

smarter

Učedník

• Member_50
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 20.květen.2019 - 16:06

Tak ty Hamiltony sehnat bude celkem výzva teda. Pár jich je na eBay, ale za 300+USD, což za kvarcky s původní retail cenou 180 dolarů fakt nedám. Budu tedy trpělivě čekat. Z uzavřených prodejních vláken vidím, že se nikdy neprodavaly dlouho. Takže už nevěřím, že kombinace vnitřní a vnější lunety by si svoje publikum nenašla.

#8 morbo

morbo

Závislák

• Member_50
  • 928 příspěvků(y)

Publikováno 14.červen.2019 - 11:56

Co Prometheus eagle ray?