Přejít na obsah

Seiko z Číny


Doporučené příspěvky

Ahoj, 

Před asi měsícem jsem si koupil na creation watches citizeny a řešil jsem zde o nějaký příspěvek níže kulhajici vteřinovku.

No procházel jsem ty různé čínské obchody a narazil na to co bych vám zde rád ukázal. Řekl jsem si, že ty peníze prostě obětuji a i kdyby to nešlo, tak jsem to aspoň zkusil, abych zjistil co ti šikmoocí vlastně prodávají....jednoduše mi to nedalo a objednal jsem. Už jsem se na to kolikrát díval a nakonec člověk vždycky někde nějakéj ten peníz prodrbe, tak jsem to prostě "pro vědu" riskl.

Protože se nemám jak dostat dovnitř, tak jsem zašel k hodináři, aby mi je otevřel a koukl co je vevnitř za stroj. 

Tak prý je tam vše origo a v pořádku tak, jak má být. Chtěl jsem udělat foto, tak jsem to jen tak narychlo blesk, a až doma zjistil že kvalita nic moc - můžete posoudit. Až seženu správné nářadí, tak zkusím nafotit líp...

Přikládám aspoň ostatní foto v lepší kvalitě a jsem zvědav na vaše názory. Ještě mě napadlo udělat tlakovou zkoušku,to by mohlo být zajímavé.

Zarazilo mě hlavně to, že na tahu není to origo"prodloužení" před sponou (opět neznám přesný název) a všude co jsem viděl na netu tak byla na datum ta lupa...porovnával jsem jen podle obrázků na netu.

Monetálně ponosím a otestuji přesnost, ale na první dojem jsou proti těm citizenum hrozně pohodlné, ani nevím že jsou na ruce. 

post-67625-0-88872100-1558713143_thumb.jpg

post-67625-0-26412100-1558713163_thumb.jpg

post-67625-0-10180700-1558713175_thumb.jpg

post-67625-0-16900000-1558713186_thumb.jpg

post-67625-0-08021700-1558713203_thumb.jpg

post-67625-0-81025400-1558713214_thumb.jpg

post-67625-0-84834700-1558713225_thumb.jpg

post-67625-0-93986300-1558713233_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten druhý evidentně není limitka, kterou se prodejce snažil napodobit. Porovnávej v rámci jednoho modelu, nikoli v celé řadě.

 

Koukni třeba sem, je tam víc fotek https://www.chrono24.com/seiko/japan-made-limited-edition-nemo-orange-turtle-srpc95j1--id9363542.htm#gref

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne já netvrdím, že jsou origo to určitě ne, vzal jsem je opravdu se zvědavosti a pokud půjdou, tak je ponosim a potom třeba někomu podaruji... Jen těch fotek je všude milion a na každé to vypadá jinak, tak mě zajímalo jak zhodnotíte jejich práci. Ta druhá je z chronoshopu.

Kdybych měl někoho kdo se v tom vyzná, tak mu je poskytnu na studium...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne já netvrdím, že jsou origo to určitě ne, vzal jsem je opravdu se zvědavosti a pokud půjdou, tak je ponosim a potom třeba někomu podaruji... Jen těch fotek je všude milion a na každé to vypadá jinak, tak mě zajímalo jak zhodnotíte jejich práci. Ta druhá je z chronoshopu.

Kdybych měl někoho kdo se v tom vyzná, tak mu je poskytnu na studium...:-)

Myslím že by stačily kvalitnější fotky cifru, pouzdra, tahu, strojek by měl být s největší pravděpodobností origo. V poslední době se začaly "skládačky" těchto i jiných modelů docela šířit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotil jsem to mobilem a ubral jsem potom na kvalitě, abych to tady zbytečně nezaplacal fotkama který mají cca 6M. Ať je to fejk nebo ne, tak má asi správné rozměry atd a můžu říct, že jsou ty hodinky opravdu super pohodlný.

Jestli chcete lepší foto, tak klidně něco udělám - stačí říct. Njn.už to nevyrabi digitalky za 250, ale "téměř" originály, ale nechápu že se jim to může vyplatit, vždyť i ten materiál něco stojí, možná víc než práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně,

Protože jsem tímto testem zjistil, že je chci, samozřejmě origo, tak se vás chci zeptat: ve výberu mám i skx....,a protože u nás na krámě prostě tyto seiko nemají, (je to bída), tak by mě zajímalo, jestli mají stejné pouzdro - ty zkosené spodní hrany, kvůli kterým jsou tak pohodlné. Co jsem hledal, tak stroj je stejný, jen bez hackingu a ručního nátahu.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně,

Protože jsem tímto testem zjistil, že je chci, samozřejmě origo, tak se vás chci zeptat: ve výberu mám i skx....,a protože u nás na krámě prostě tyto seiko nemají, (je to bída), tak by mě zajímalo, jestli mají stejné pouzdro - ty zkosené spodní hrany, kvůli kterým jsou tak pohodlné. Co jsem hledal, tak stroj je stejný, jen bez hackingu a ručního nátahu.

Díky

Ne, pouzdro želv a SKX je jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...