Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Blancpain Air Command Chrono


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
Žádné odpovědi

#1 Snow

Snow

    Závislák

  • Member_50
  • 980 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Špindl

Publikováno 24.květen.2019 - 23:03

Blancpain Air Command Chronograph

 

Tak se na ty "jakoby" Fifty Fathoms, které jsem rozebíral minule, trošičku podíváme. Jukneme na model, který s potápěčskou legendou na první a dokonce ani na stý pohled nemá de facto vůbec nic společného. Jedná se o chronograph, který má WR třeba i vzhledem k pořizovací ceně strašidelných 30 m.

 

Jedná se o limitovanou verzi 500 kusů. Není mi jasné, proč Blancpain tento model mermomocí přiřazuje k Fifty Fathoms, když nyní píše o tom, že jsou odkazem na několik verzí, které tato firma vyrobila ke konci padesátých pro vojenské účely a piloty.

Dokonce se dočteme o tom, že model letošního roku je velmi zdařilou reinkarnací. Hodinky mají otočnou lunetu s 5 minutovými dílky, jejich indexy a číslice jsou stejně jako čísla na ciferníku a výplně ručiček vyplněny Superluminovou, která má stejný (?) barevný tón jako radium, které se dříve používalo a vrhá na číselník stejný odraz.

Chronograph má klasicky jen dva sčítače a to na trojce a devítce, na 3 najdete 30 minutový a na protilehlé straně 12 hodinový. Sklo má silně klenutý safír, koneckonců jak jinak, jsme přece v padesátých letech.Ocelové pouzdro o průměru 42,5mm má průhledné dýnko, které je chráněné také safírem, které je též konvexní, poprvé u Blancpainu. Uniká mi smysl klenutého dýnka, patrně proto, že jsem se nikdy nestraral o vintage hodinky a třeba to tak má být. Nicméně o tom upřímně pochybuji. Když jsem byl u průměru dodám, že výška je na chronograph standardní, 13,77 mm, takže pokud na limitku zaútočíte, futra se pomějou  ;)  . A vy taky, až si vzpomenete, že jste vytasili 18500€  :D .

Díky průhledu je vidět moc hezký setrvačník ve formě vrtule. Srdcem hodinek je strojek F388B. Frekvence 36 000 Alt/h neboli 5Hz, takže vysokofrekvenční, obsahuje column wheel a křemíkové součástky. Ještě bych neměl zapomenout na funkci Flyback.

Zrovna dnes jsme vedli se sibirnayou diskusi, zdali se jedná o in-house nebo neustále předělávky Frédéric Piguet. Ani v jednom článku nebyla tato záhada objasněna.

na. 

 

Na Monochrome se lze dočíst, že je reinkarnace poněkud zamžená,(cituji), patrně jsou vzpomínkou na Blancpaine Type 20. Časomíru, která vznikla co by objednávka francouzského ministerstva obrany. Vzhledem k tomu, že Blancpain vyhrál s divers hodinkami u amerického námořnictva, byl tento model nabídnut též americkým vojenským pilotům. Podle Phillips Watches což je ženevská aukční síň, neexistuje žádná oficiální dokumentace. Odborníci jsou toho názoru, že model nebyl nikdy vyráběn v sériích, prodáván a dokonce nebyly zadávány žádné objednávky a celý projekt Air Command nebyl prováděn. 

No budiž. Přesto je tatáž aukční síň sama prodala (KLIK) a to za hezkých 100 000 CH. Takže skutečně zamžené.

Na živých snímcích z Monochrome je vidět, že Blancpain Type 20 téměř 100% obšvihl a to se podaří málokdy. Většinou najdeme u těchto oprášených modelů více odlišností, firma se však svých "záhadných" hodinek držela opravdu dokonale. Divím se, že ještě někde nekoupili strojky Valjoux 222, kterými byla původní časomíra osazena.

 

Blancpain-Air-Command-Chronograph-Re-Edi

 

vintage-Blancpain-Air-Command-Pilots-Chr

 

vintage-Blancpain-Air-Command-Pilots-Chr

 

vintage-Blancpain-Air-Command-Pilots-Chr

 

"Záhadný" model Type 20 a Blancpain Air Commando 2019 hezky bok po boku

 

Blancpain-Air-Command-Chronograph-Re-Edi

 

Blancpain-Air-Command-Chronograph-Re-Edi

 

Blancpain-Air-Command-Chronograph-Re-Edi

 

Blancpain-Air-Command-Chronograph-Re-Edi

 

Blancpain-Air-Command-Chronograph-Re-Edi

 

Blancpain-Air-Command-Chronograph-Re-Edi

 

source: https://monochrome-w...ive-pics-price/

 


i chaos má svůj řád

čas není mým pánem

 

"Bože, dopřej mi VYROVNANOST, abych přijal to, co nemohu změnit, HOUŽEVNATOST, abych změnil to, co změnit mohu, a hodně ŠTĚSTÍ, abych to moc často nekurvil"  (S.King - Prokletí Salemu)