Přejít na obsah

Univerzaly do 50 000 Kč


Doporučené příspěvky

Ahojte ve spolek,

 

jelikož již nějakou dobu tu pročítám forum a snažím se najít pro mně ideální univerzální hodinky a nějak se mi to stále nedaří, potřeboval bych radu/inspiraci od vás, zkušenějších v tomto oboru.

 

Takže hledám univeržální hodinky do cca 50 tisíc. Podmínkou je, aby byly na tahu, ale slušel jim i nějaký krásný řemen. WR alespoň 100. Cifr nejlépe černý, případně modrý. Vel. 36-42 max. Datum výhodou. Nové, nebo bazarové, to mi je jedno. Vím že toto bude znít divně, ale rád bych, aby si z velké části udrželi hodnotu a po nějakém čase je neprodal s 50% ztrátou.

 

U mně zatím vedou Tudor Style a Union Glashuette Viro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se v této cenové relaci podíval na další německé výrobce - Mühle Glashutte, Sinn. Nebo se mrkni na nabídku firmy Ball, tam si určitě vybereš.

Jinak jak píše kolega nade mnou, pokud se nejedná o nějaké limitky, tratit budeš asi vždy, Rolex to není :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Breitling Colt II. Klidne i ty novejsi, i tech 44mm se nosi dobre. Muzes neco malo prihodit a mas jety Omegy SMPc, skvely univerzaly, ale spis jen na tah. Sinn 104 nemaji chybu na stridani remenu, krome Moonu a Pamu jsou maloktere hodinky tak super na stridani remenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli do budoucna nechceš tratit, tak určitě vem použitý.

Já bych zkusil sehnat nějaký Black Bay (s otočnou lunetou), dál mě napadají Breitling Colt, starší Omega PO, Bondovky, třeba i ref. 2254.

Na Sinn, Ball atd. se asi vykašli. Přesto, že značky jsou to dobrý a hodinky dělají výborný, cenu si zrovna ideálně nedrží. Záleží samozřejmě taky na tom, jak dobře koupíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alebo môžeš nakupovať v "akcii" u zahraničných shopov ako je ashford, watchshop, jomashop atd.

 

Príp. skús si pozrieť niečo od Warda (napr. C65 Automatic) a počkaj na akciu. Ak ich kúpiš v 30% zľave, pri prípadnom predaji prerobíš len zopár drobných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.chronoshop.cz/sinn-856

 

Strasne se mi po nich styska. Ta ponorkova ocel mela neco do sebe. Pokud chce clovek univerzal tooly, Sinn mi pripada jako rozumna volba. Technologicky vymakany, spolehliva ETA uvnitr a prijemny nakup s veskerym servisem u kluku z Chronoshopu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mít pade v kapse a chtít jen jedny tak říkajíc na (skoro, pořád bych k nim vzal libovolné G-Shocky) vše, hledal bych ve vodách Breitling, Omega, Tudor.

 

Téměr u všech, které píšu, mám nějakou historii a proto to podpořím dobovou fotodokumentací.

 

BREITLING. Dávám obecně na druhé místo.

 

Colty II, III jsou hodně dobré. 41mm a nosí se skvěle i na menší ruce (moje ~16.5cm). Měl jsem oboje, a zakotvil (už skoro rok) nakonec na dvojkách. Pořád po trojkách stejně koukam a tak si je zas asi brzo pořídím. Ani s jedněmi každopádně neuděláš chybu.

 

4d0fce254f422cf16d75189592ce75d6.jpg

 

baed901507d86dd29a83799c2ed62c2c.jpg

 

Superocean. 42mm se nosí relativně dobře, jen pryžová luneta je docela náchylná na oděrky. Jinak ale super kukačky a výrazné leštěnky.

 

d546c67a50c9a41466303b931672493f.jpg

 

Aerospace Evo. Zas asi ne úplné univerzály, ale titan je dělá lehkými jako pírko a kombinace ana-digi má něco do sebe.

 

400c511caba91fbdd18ae25107d73025.jpg

 

OMEGA. Dávám obecně na třetí místo.

 

Seamaster. Vlezou se jak klasické bondovky-vlnky, tak s menším navýšením keramiky. Osobně bych vzal klasické modré quartzy, máš na hodně dlouho po starostech a ještě zbyde na origo gumu na léto k vodě.

 

d97657494e2d28237aac439149683b96.jpg

 

Aqua Terra. Opět bych volil variantu quartz, 38.5mm. Skvělé univerzály na většinu potřeb.

 

? neměl jsem ?

 

TUDOR. Dávám obecně na první místo.

 

BB36. Značka ideál pokud spíš menší. Ze všech budou nejblíže novým, resp. určitě by se za pade daly nové sehnat. Pro mě dealbreaker nepřítomnost data.

 

? neměl jsem ?

 

BB red. Už asi ne tak univerzální, ale nakonec proč ne, kdyby byla lehčí individualita. Pokud je na ně ruka ? bacha při 41mm se nosí spíš jako 42-43mm a nemaj moc dobře tvarovaný pouzdro. Dal se s nimi skvěle vyhrát s řemeny, ale bral bych je stopro na tahu.

 

? neměl jsem ?

 

North Flag. Pro mě absolutní favorit. Kdybych měl mít jen jedny, pak tyhle. Velká devíza je in-house s rezervou 70h a zároveň komplikace rezervy nátahu na cifru. Prostě paráda! Cenově se nevlezou, ale za lehce přes pade (+10% cca) by se už sehnat daly. A dle letité teorie kolegy mitáka, kdo dá dokupy na skx, vypotí aji na suby :)

 

e66d467c47599f7a526ed7de70496e3e.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mít pade v kapse a chtít jen jedny tak říkajíc na (skoro, pořád bych k nim vzal libovolné G-Shocky) vše, hledal bych ve vodách Breitling, Omega, Tudor.

 

Téměr u všech, které píšu, mám nějakou historii a proto to podpořím dobovou fotodokumentací.

 

BREITLING. Dávám obecně na druhé místo.

 

Colty II, III jsou hodně dobré. 41mm a nosí se skvěle i na menší ruce (moje ~16.5cm). Měl jsem oboje, a zakotvil (už skoro rok) nakonec na dvojkách. Pořád po trojkách stejně koukam a tak si je zas asi brzo pořídím. Ani s jedněmi každopádně neuděláš chybu.

 

4d0fce254f422cf16d75189592ce75d6.jpg

 

baed901507d86dd29a83799c2ed62c2c.jpg

 

Superocean. 42mm se nosí relativně dobře, jen pryžová luneta je docela náchylná na oděrky. Jinak ale super kukačky a výrazné leštěnky.

 

d546c67a50c9a41466303b931672493f.jpg

 

Aerospace Evo. Zas asi ne úplné univerzály, ale titan je dělá lehkými jako pírko a kombinace ana-digi má něco do sebe.

 

400c511caba91fbdd18ae25107d73025.jpg

 

OMEGA. Dávám obecně na třetí místo.

 

Seamaster. Vlezou se jak klasické bondovky-vlnky, tak s menším navýšením keramiky. Osobně bych vzal klasické modré quartzy, máš na hodně dlouho po starostech a ještě zbyde na origo gumu na léto k vodě.

 

d97657494e2d28237aac439149683b96.jpg

 

Aqua Terra. Opět bych volil variantu quartz, 38.5mm. Skvělé univerzály na většinu potřeb.

 

? neměl jsem ?

 

TUDOR. Dávám obecně na první místo.

 

BB36. Značka ideál pokud spíš menší. Ze všech budou nejblíže novým, resp. určitě by se za pade daly nové sehnat. Pro mě dealbreaker nepřítomnost data.

 

? neměl jsem ?

 

BB red. Už asi ne tak univerzální, ale nakonec proč ne, kdyby byla lehčí individualita. Pokud je na ně ruka ? bacha při 41mm se nosí spíš jako 42-43mm a nemaj moc dobře tvarovaný pouzdro. Dal se s nimi skvěle vyhrát s řemeny, ale bral bych je stopro na tahu.

 

? neměl jsem ?

 

North Flag. Pro mě absolutní favorit. Kdybych měl mít jen jedny, pak tyhle. Velká devíza je in-house s rezervou 70h a zároveň komplikace rezervy nátahu na cifru. Prostě paráda! Cenově se nevlezou, ale za lehce přes pade (+10% cca) by se už sehnat daly. A dle letité teorie kolegy mitáka, kdo dá dokupy na skx, vypotí aji na suby :)

 

e66d467c47599f7a526ed7de70496e3e.jpg

 

 

Paráda, opravdu pěkné fotky a výběr. Uplně jsem do podminek zapomel napsat, ze quartz nee. Takze omega padá. Na prvním místě zatím stále colty, ale po tech north flagach sem hodne dlouho taky pokukoval a ted jsem zase na vazkach, ze bych jeste chvilku vydrzel, dosetril a sel do nich :D Kazdopadne moc dekuju za radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys unesl Aquisy od Orisu i v 43,5 mm, skočil bych po nabídce v inzerci. Vzhledem k tvé obavě o zrátu hodnoty pochybuji, že bys takový set v blízké době prodával za polovinu.
Spíš budeš schopný prodat, za kolik koupíš.

Upraveno uživatelem DaveSty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys unesl Aquisy od Orisu i v 43,5 mm, skočil bych po nabídce v inzerci. Vzhledem k tvé obavě o zrátu hodnoty pochybuji, že bys takový set v blízké době prodával za polovinu.

Spíš budeš schopný prodat, za kolik koupíš.

Bohuzel 43,5 je na mne opravdu moc :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak velkou máš ruku, ale skoro jistě ne tak mrňavou jak já (16.5). A tydle Oris fakt klamou tělem a nosí se skvěle i na menší ruce.

To až tak, že menší provedení 39.5mm bych nechtěl.

 

Pro ilustraci ze včera:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-m%C3%A1te-pr%C3%A1v%C4%9B-na-ruce/page-7593&do=findComment&comment=2351846

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...