Přejít na obsah

První automaty okolo 15 tisíc


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

chtěl jsem zdvořile využít všech Vaších služeb a nápadů při výběru prvních automatů. Na fóru brázdím už půl roku, ale hlavně jako pasivní konzument informací, než aktivní přispěvatel. Mám zájem si pořídit první automaty, jelikož mě hodinky obecně zajímají už déle, vím, že nezůstane u jedněch, tak chci raději začít od normálních modelů a časem se vyprofilovat. Před dvěmi měsíci jsem koupil Apple Watch, dnes vím, že to pro mě byla chyba, ze které jsem se však poučil.

Chtěl jsem požádat o cené rady při výběru prvních automatů. Kapitál bych viděl okolo 15 tisíc. Preference jsou takové, že pracuji v kanclu, většinu času normál košile, někdy nutné sáčko, mimo to jsem ale normální člověk v tričko s krtečkem. Chtěl bych to, aby první hodinky nějak zvládly všechny tyto mé životní role. Nechci jim dávat nějakou bídu venku, lezu po skalách a tam je brát nebudu, časem bych k nim na otloukání pořidil G-shocky. Takže normální automaty na každodenní nošení.

Základní problém: líbí se mi toho mraky, jak sportovní, oblekovky, potápky, apod. Nelíbí se mi pilotky. To, kam mě srdce nejvíc táhne, jsou potápky od Seika, příjdou mi nepřekonatelné poměrem cena výkon. Želvy i samuraje mám na obrázcích všechny zkouklé, na živo jsem je ještě neviděl. Známý mi může udělat předběžnou rezervaci na nové Samuraje: https://www.hodinky-koscom.cz/cz/seiko-samurai-save-the-ocean-srpd23k1

 

Požadavky jsou primárně: automaty, datumovka, safírové sklo a jejich obojživelnost jak v prostředí v obleku, tak v civilu.

Vím, že samuraje ani želvy nemají safír, hodně lidí mi doporučilo po jejich případném nákupu nechat hned předělat a tedy dát jim safír a k tomu i keramickou lunetu. Na to jsem se chtěl taky primárně zeptat, zda to skutečně zvýší jak uživatelský zážitek, tak i sníží obavu o ně.


Mohu tedy požádat o cené rady, alternativy k Seikům či případně potvrzení dané značky a rovněž i modelů. Nakonec případně, kdyby to byly ty Seika, zda je ta modifikace správná cesta.

Předtím, než bych je kupoval, zašel bych do Koscomu si je samozřejmě ošahat.


Díky všem za Vaše postřehy, jakož i za Váš čas mě věnovaný.



 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 67
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, zrovna rozpočet 15k je tak nějak na rozhraní. Můžeš mít za to dvoje a nebo si nějakou tu kačku přihodit. Já jsem před par lety začínal na Steihart za cca 13k a samozřejmě jsem se časem posunul jinam. Asi bych se držel Seiko. A určitě šel vyzkoušet do Koscomu nebo Helveti. Mají toho tam mraky a na místě hned uvidíš jak to vypadá na ruce. Pokud by Ti nevadilo vzít použitý, tak tady určitě na nějaké za dobrý peníz narazíš. Třeba ted je v prodejním vlákně Mido Ocean Star a myslím, že by to byla dobrá volba,,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co by si povedal na toto: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/129417-p-ventus/ , ale bol by k tomu gunmetal mesh.

Moc díky Romane za návrh, žel nenadchly mě tím celočerným zjevem.

 

Ad ta výměna Hardlexu za safír - je to tu již propíráno asi nesčetněkrát, ale IMO je to dost kravina... Hardlex je naprosto v pohodě, nikdy se mi jej nepodařilo na žádných hodinkách zdrápat, safír je pro dámičky...

Díky za reakci, právě s tím nemám zkušenosti, jen se mi, mou nemotorností párkrát podařilo škrknout svoje baterkové Tissoty, ty mají ale safír, takže jsem to vždy dával za vděk tomu safíru, že to přežily. Nevím jak by se zachoval Hardlex.

 

Ahoj, zrovna rozpočet 15k je tak nějak na rozhraní. Můžeš mít za to dvoje a nebo si nějakou tu kačku přihodit. Já jsem před par lety začínal na Steihart za cca 13k a samozřejmě jsem se časem posunul jinam. Asi bych se držel Seiko. A určitě šel vyzkoušet do Koscomu nebo Helveti. Mají toho tam mraky a na místě hned uvidíš jak to vypadá na ruce. Pokud by Ti nevadilo vzít použitý, tak tady určitě na nějaké za dobrý peníz narazíš. Třeba ted je v prodejním vlákně Mido Ocean Star a myslím, že by to byla dobrá volba,,

Steinharty jsem sledoval dlouhou dobu, libily se mi jejich hodinky, ale nějak mě to nyní odválo k těm Seikům neb ty mi příjdou v mnoha ohledech unikátní, primárně kvůli designu. Ty Mida jsem viděl, trápí mě ta promáčklina na lunetě, ale jinak jsou pěkně, na druhou stranu, už by byly pokřtěny a člověk by se o ně tak nebál.

Upraveno uživatelem Atewa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Šógunům:

 

Moc díky za návrh, upřímně jsem nikdy o Šógunech neuvažoval, přišly mi právě mimo cenovou relaci. Neznám je moc ani jako model, zkusím si něco načíst a mrknout na videjka. Uvidíme.

 

 

 

K Seiko SARX033:

 

Děkuji za odkaz, ty jsou fakt pěkné, problém pro mě je, že mi hodně připomínají moje baterkové Tissoty, které točím s Apple Watch, Jsou to jednoduché oblekovky s bílým cifrem a stříbrnýma ručičkama, chtěl bych větší "změnu" než jen vývoj a posun.


Pánove díky všem za návrhy a promptní reakce. Jsem otevřen dalším návrhům i modelům, případně i Vašim názorům na ty Samuraje v úvodu či doporučení želv, nebo další modelů i jiných společností.

Upraveno uživatelem Atewa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nosil na ZŠ Seiko Sport 5, po pár letech bylo sklíčko dost poškrábané. Nějaký rok pak ležely ve skříni, nyní jsem je nechal vyčistit a dát safírové sklíčko, nyní je občas nosím, právě je mám ve watch winderu, jdou nyní docela přesně.

Tak klidně mohu doporučit Seiko s hardlexem a pak si časem dát safír.

Nyní mám na většině hodinek safír. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajdi do Koscomu a projdi nejen Seiko. Uvidis, co te tam zaujme. No a pak sem napis seznam a my ti to zkritizujeme. :-)

 

Vymenu skla a lunety bych hned neresil. Safir i keramicka luneta jsou podle me vzhledove horsi nez vychozi hardlex a plechova luneta. Pointa je jen v odolnosti proti poskrabani - takze men az (jestli) poskrabes (ale pak je ti to uz vetsinou jedno). Samozrejme safir i keramicka luneta jsou fajn, ale abych to hned menil a sypal do toho dalsi penize....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych ti doporučil Seiko Sarb017 Alpinist

 

https://www.chrono24.sk/seiko/ref-sarb017.htm#gref

 

Splňují prakticky všechny parametry, akorát tě musí uhranout tou zelenou barvou, určitě se dají k obleku + mají 20 atm což je do vody pohodička. datum safír, seiko. Akorát je problém v dostupnosti teĎ, protože seiko už je nevyrábí a jejich cena nejspíš dost stoupla od tý doby, já je měl z ebaye v tý době za 9000

 

SeikoSARB0174L.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky za odpovědi i návrhy. Předběžně  musím fakt sdělit, že mě alpinisty zelenou barvou neuhranuly. Jde o pěkné hodinky, jen mám zatím jiné představy.

Chci se zastavit určitě do Koscomu na oblídku. Dotaz do pléna, jelikož tam toho mají mraky, jaké jiné značky omrknout kromě Seika? S přihlédnutím k tomu, že bych preferoval asi nějaké potápky v dané cenové relaci.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska mezi schůzkami zaletěl do Koscomu na 10 min. Nestihl jsem ani nic zkusit dát na ruku, ovšem skutečně mě zaujaly vizuálně jak želvy tak samuraje. Ze želv nejlepší a neuhrančivější byly PADI, u samurajů moc nevím. Předpokládám, že počkám naskladnění té special edice Save the ocean.

Máte, prosím, nějaké názory na duel želvy vs. samuraje?

Nakonec poslední dotaz: jak by vypadaly jak želvy, tak samuraje na gumě?
Osobně víc tíhnu ke gumě než k tahu, gumu bych případně dokoupil na základě tipu, kde se dá koupit dobrá.


Díky všem za rady a Váš čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip s košilí. Pročetl jsem weby i tady na fóru témata i příspěvky a stále nevím jestli želvy nebo samuraje. Bude to prostě, evidentně, záležet na osobním kontaktu a wow faktoru když je člověk bude mít na ruce. 

Chtěl jsem se zeptat ještě na ten kaučuk, zda je to vhodné k těm potápkám a nakonec zda ten Crafter je jistota a nemá cenu se ptát např. v Koscomu apod.

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SEIKO Turtle sú parádne potápky dobre sa nosia a vypadaju drsniacky čo sa mne osobne páči a sú za rozumný peniaz ,ale asi ta sklamem k saku sa nehodia a pod manžetami košele sa budú blbo nosiť radšej tie SARX033/035 pripadne rada Presage Coctaile čo tak SRPB41J1? Tie sú krásne na živo :) ale keď potápky tak už spomenuté Glycine Sub Combat sú tenké tie môžeš v pohode pod košeľou nosiť a robia veľa farebných kombinacii určite si nájdeš svoju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...