Přejít na obsah

Poraďte mi s kúpou


Doporučené příspěvky

Dobrý deň, plánujem kúpu poriadnych hodinie.

a uvažujem nad https://www.inhodinky.sk/certina-hodinky/certina-c001.410.11.057.00-ds-podium-darcek/ a https://www.hodinarstvo.sk/panske-hodinky-tissot-t006-407-11-052-00 Ide o to že jedny certina sú klasické na batériu a druhé sú automatické. Problém mám v tom že sa obávam toho že generálka-servis automatických hodiniek bude velmi drahý, hoci hodinky sú pekné aj hodnotné , zase certina - qartz sú na údržbu jednoduché- iba výmena batérie. Čo by ste volili vy, a koľko môže výjsť taký servis automatického strojčeka? Ďakujem za rady a dotazy k tomu prípadne navrhnite mi iné riešenie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvom rade s tým vyjadrením poriadnych hodiniek by som bol zdržanlivý. Hodil si tu priamo 2 príklady hodiniek ktoré si niekde našiel ako prvé na nete a hodil si to tu sem. Neočakávaj teda, že sa ti tu budú sypať návrhy aké si máš vybrať, keď už si si v podstate vybral.

Ak máš strach hneď na začiatku že budeš sypať škváru za servis, tak si nekupuj hodinky žiadne, nemá to opodstatnenie. Skôr to zmýšlanie skús otočiť naopak, aké to má výhody a podobne....

Za mňa automaty jednoznačne pretože to má viacero výhod - je tu o tom popísané mnoho, stačí si nájsť správne vlákno a čosi si o tom prečítať. A z tvojho výberu by som si nevybral žiadne btw.

 

Špecifikuj typ, veľkosť, WR, materiál sklíčka, druh pohonu, remeň, rozpočet atď...a potom ti tu možno niekto niečo poradí čo si vybrať a čo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže v prvom rade akosi nie som v politike ani nie som športovec žeby som mohol za hodinky vysoliť dve - tri tisícky, preto usudzujem že hodinky za 600 stovák sú celkom slušné. Moje požiadavky tak v prvom rade rozpočet do 600 euro, arabské číslice na ciferníku, automaty, alebo qartz, viac tie automaty, preto som sa pýtal koľko stojí generálka hodiniek-strojčeka, náramok a puzdro z ušlachtilej ocele alebo titán, priemer do 39 mm. sklíčko zafírové, motýlikové zapínanie, typ púzdra: guľatý, nehodil som dva príklady ktoré som našiel na nete, ale hodil som sem príklady hodiniek ktoré sa mi najviac páčia nielen po dizajne ale aj po funkciách už dlhodobo ale to práve znamená že niekto mi môže dať oveľa lepší tip a radu, lebo niekto má s týmto viac skúseností ako ja... o to mi ide....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eco-drive pre mňa určite nie je najviac ma zaujíma powermatic 80, čo vieme o tomto strojčeku a navyše prečo tu nikto nepíše o servise hodiniek? Či vari nepotrebujú nejakú generálnu prehliadku s mazaním? Nejde mi o to žeby som sa bál o to že budem musieť vysoliť peniaze ale ide mi o to aby som vedel čo všetko to obnáša mať a správne sa staraťo automatické hodinky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis vobec neries. Jedny z mojich hodiniek sa na preventivny servis (vymena tesneni, premazanie, tlakova skuska) dostali 1x po viac ako 6 rokoch, a to boli kazdu chvilu v mori, bazene a pod. a ten servis myslim si, vobec este nebol nutny.

Takze ak si odlozis mesacne 1,5 eura, za 10 rokov si na servis naskladas :-) (teda podla znacky a typu hodiniek)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě v prehistorických dobách svého nechronomagorstvi měl největší nedůvěru ke quartzu na baterky. To že se mi vybije vyvolávalo panický stavy. Pak se ze mne chronomagor stal a tohle se nezmenilo. Baterky prostě nechci.

Ani solarom nabijane baterkace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě v prehistorických dobách svého nechronomagorstvi měl největší nedůvěru ke quartzu na baterky. To že se mi vybije vyvolávalo panický stavy. Pak se ze mne chronomagor stal a tohle se nezmenilo. Baterky prostě nechci.

Jsi můj člověk.

Já měl nejdříve klasické natahovací dětské Prim, pak Prim Sport 1, a pak automaty. O ty jsem přišel a tak jsem si pořídil Prim quartz, tuším osmiboké velice elagantní (tehdy), a bez vteřinovky, protože se mi nelíbilo, jak poskakuje. No a za necelé dva měsíce mi uletělo páteční letadlo ze služebky domů. Vteřinovka neposkakovala a já si nevšiml, že se ten parní stroj zastavil. Od té doby mi quartz domů nesmí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...