Přejít na obsah

Rozhodnutí o PVD hodinkách


Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi,

 

až (pokud) prodám své současné Breitle, po delším hledání a rozhodování jsem se rozhodl jít pro další posun tentokrát úplně jiným směrem k volnočasověji pojatým PVD hodinkám, které se budou více hodit k riflím i tetování.

 

Ze všech myslitelných kandidátů mi vyšly 2 možné volby:

 

TAG Heuer Carrera Calibre 16 Day-Date Chronograph Black Titanium CV2A84.FC6394

 

Nebo

 

Bell & Ross Vintage BRV126-HERITAGE

 

Cenově jsou si podobné (TH stojí o něco více), chci automaty, specifický design a onu PVD úpravu s hnědým řemenem (kritérií bylo více, ale to teď není důležité, oba kandidáti je splňují).

 

Nechci polemizovat o dalších možnostech, či rozlišnosti obou voleb, každé jsou specifické jinak, ale obě se mi líbí stejně.

U TH mě táhne síla značky, kterou mám rád, zobrazení dne a výborný antireflex.

U B&R zase krásně jednoduchý retro design, světlejší řemen a jistá ráznost vyjádření osobnosti.

Naopak u TH nejsem přesvědčen vyšší cenou a tím, jestli nejsou až příliš přeplácané.

U B&R mi zase nesedí vypouklost skla a sotva viditelný (možná jen vnitřní?) antireflex.

 

Využití řekněme spíše pro oblečení typu tričko /rifle, ke košili jen občas.

 

Ohledně vzhledu mi asi nikdo neporadí. Spíše bych rád slyšel názory na spolehlivost / osobní zkušenosti se značkami a na případnou další prodejnost, jestli se cenový rozdíl jen poměrně udrží, nebo třeba B&R nejsou později prodejné, či naopak.

 

Díky předem za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to dost rozdílné modely. Když bych si měl vybrat bral bych ty Tagy, kurňa ale aj tak na mě ty číslice indexů 05,10,15.... působí jako tachometr u auta a né jako cifr hodinek.

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi a doporučení.

Je to přesně tak, mám stejné dilema. TH budou univerzálnější i pro použití ke košili, protože obecně vypadají hodnotněji (a finančně taky jsou). Jsou ale méně svérázné a právě trochu moc složité.. B&R mě tak lákají právě pro tu jednoduchost.

Jinak ty Tudorky nejsou oproti TH odlišné, možná dokonce levnější (podle toho kde to kupuješ), ale jak jsem psal, prošel jsem vše možné i nemožné a nic jiného kromě těch 2 výše se mi bohužel nelíbí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za doručení, no pořád jak píšu výše - prošel jsem snad vše myslitelné a nic víc v tomto stylu se mi nelíbí. Třeba ta Rada jsou ztělesněním 100% opaku toho, co hledám. Ty JR jsem už v bazaru taky zaostřil, jsou už více v mém stylu, pěkné, ale zase až moc masivní design na mě, tvarově mám rád větší jednoduchost a především větší ciferník s menší lunetou..

Upraveno uživatelem DenyKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že je to krok zpět, s tím počítám, ale nevadí mi to.

Pokud vnímáš oboje jako obtížně prodejné a beru dostupnost hodinek, kdy bych je asi opět kupoval přes Chrono24 a u všech TH je nutné platit clo, zatímco u B&R vlivem prodejce ne, asi mám rozhodnuto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak IWC je klasika, ty se mi ale líbí více bez PVC úpravy. Jenže plán prodat Breitle, posunout se směrem ke stylu, který mě teď láká a peníze navíc jako přidanou hodnotu hodit do auta, nebo do bydlení by tím vzal za své ve chvíli, kdy bych naopak ještě X desítek tisíc korun musel doplácet za IWC. :)

Jinak se sešlo více názorů, že PVD ne. Jde o styl, který nesedí více lidem, nebo spíše o nižší odolnost vůči mechanickému poškození, které je hned vidět?

Upraveno uživatelem DenyKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, DLC vypadá lépe, no nikde jsem ho nenašel, všude jen PVD :(

Ještě mě napadá jedna otázka. Hodinky U-Boat, konkrétně model U-Boat Flightdeck Chrono Ceramica. Keramické pouzdro a velmi svébytný, specifický design. Otázkou je přehnaná velikost, ale především bych se rád zeptal na názory ohledně značky. Sám s ní nemám zkušenost a všiml jsem si, že se lidé velmi rozchází v tom, jaké hodinky jsou - včetně názorů, že jsou to lacině vyrobené šmejdy se špatným strojkem (v tomto případě automat).

Jak to vidíte vy? Díky předem za zkušenost. 

Upraveno uživatelem DenyKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady není co řešit. Mido Ocean Star Diver 600 Si Chronometr

 

Pouzdro DLC

heliak

zamykaci luneta

600m WR

6mm safír s oboustrannym antireflexem

chronometr s křemíkovym vlaskem, 25 kameny, 80 h rezerva

Indexy a ručičky citelny za vsech okolností

Skvělá vysouvací spona

akuratni velikost na chlapskou ruku

asi jsem na neco zapomněl, tak mrkni na origo stránky

a videa

 

post-17935-0-50006300-1561306495_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak pro koho :)

Díky za doporučení, ale opět úplně mimo můj styl.

Návrhům se nebráním, třeba jsem něco opomenul. Proto ve zkratce co hledám:

  • Automaty, ideálně švýcarský strojek
  • Ideálně letecký styl
  • Chronograf, černý cifr
  • Datumovka, ideálně se zobrazením dne (den není podmínkou, datumovka ano)
  • Kožený řemen, ideálně hnědý - spíše světle
  • Tělo bez otočné, či jakkoli zvýrazněné lunety, snad jen ty TH jsou výjimkou
  • Nerezové tělo, nebo PVD úprava, hrozně špatně se rozhoduje mezi srdcem a rozumem
  • Číslice, nebo znaky, na tom nesejde, spíše v té žlutozlaté barvě
  • Safírové sklo s antireflexem, ideálně výrazným a oboustranným - to mě třeba na těch B&R trochu odrazuje, protože bude asi jen vnitřní
  • Průhledné dýnko výhodou, nikoli podmínkou
  • Cena na Chrono24 max. do 75 tisíc, ideálně kolem 50
  • Určitá originalita a svéráznost
  • Velikost max. 47mm, ideálně kolem 42-44mm
  • Na vodotěsnosti nezáleží

Oslovily mě i určité modely FORTIS, ale nejsem si úplně jist značkou, je spíše levnější a já hledám něco trošku lepšího - co se dá, třebaže použité v dobrém stavu, koupit výhodně.

Takže podle toho asi vidíš, že jsou ty Mida úplně přesně jiné. :)

Upraveno uživatelem DenyKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...