Přejít na obsah

Fotka

Hodinky ORIENT - zkušenosti?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#21 Viktor

Viktor

Skryta identita

• Member_50
  • 5 373 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 1.leden.2006 - 21:20

QUOTE(Kamil)
Ty máš teda ošklivě chlupatou ruku (nějaký jiný jméno tam umí dát každý...)

Kamile, to fotil asi někdo v zoo, to fakt není moje ruka :-p

Viktor91(at)post.cz

#22 Jerrys

Jerrys

Učedník

• Member_50
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 11.únor.2006 - 09:58

Tak jsem si přečetl, že u hodinek Orient nelze nařídit vteřiny, protože nejde zastavit vteřinová ručička. Takže mám pro vás zlepšovák. Pokud chcete vteřinovku zastavit, lehce naznačte jakobyste chtěli posunout minutovou ručičku zpět a vteřinovka se zastaví. Chce to citovku, abyste nepohnuli minutovou ručičkou. Takto držím na svých nových Orientech při TV novinách a pustím přesně podle TV hodin. Chjo, až se naučím vkládat obrázky, tak vám ty hodinky ukážu.
Fortis B42 Marinemaster, Seiko Chronograph, Orient Blue Diver, Casio digitálky

#23 Jerrys

Jerrys

Učedník

• Member_50
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 6.březen.2006 - 08:46

Tak jsem si pořídil tyto hodinky, překvapuje mne, jak jsou výborně zpracovaný, nenašel jsem na pouzdru ani na tahu chybičky. Budu je le muset nechat seřídit. Jdou o 23 sekund napřed za 24h, ale přesně každý den stejně. Snad se mi povede obrázek

#24 Jerrys

Jerrys

Učedník

• Member_50
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 6.březen.2006 - 08:49

Vím že Orient není pro hodináře nic extrovního, nejdou natáhnout ručně, vteřinovka nestojí při vytažení korunky, ale za 4.200,-Kč s daní mám slušný automaty do vody. Pánové dotaz : chtěl bych vidět jejich kalibr, nebylo by někde foto nebo odkaz ?

#25 Roman Šula

Roman Šula

Závislák

• Member_50
  • 649 příspěvků(y)
  • Bydlí:Třebíč a Ondřejov

Publikováno 23.březen.2006 - 15:26

Co se týče hodinek Orient, mám je asi pět let, byly to taky moje první automaty, jen ne z bazaru, ale koupené v obchodě jako nové. Ke kristovkám. V zásadě jsem s nimi spokojen, nabízím je ale k prodeji v jiném vláknu tady, protože jsem si koupil nové hodinky z několika důvodů. Co se přesnosti týče, tak v mém případě jak kdy. Někdy 5 s/den, jindy 20 s/den, což na relativně levné automaty zase není až tak zlé. Vypozoroval jsem menší odchylku při celodenním i nočním nošení.

#26 Yzee

Yzee

Začátečník

• Members
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11.květen.2006 - 12:50

Já mám chronograf Orient CTD09003D (stopky, budík, datum, ocelové, safírové sklo, vodotěsné 100m) za 5000,-. Jsem s nimi velmi spokojen. Je tam myslím strojek Seiko. Zpožďují se mi cca 15 sekund od jednoho posunu času letní/zimní do druhého (cca půl rokj).

#27 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 804 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 11.květen.2006 - 20:34

Já chtěl velké a levné hodinky, o které bych se nemusel bát a mohl s nimi bez obav do vody. Tak jsem koupil přesně tyto:
http://www.pmwf.com/...e2EU03002DW.htm

Při aktivním nošení jdou +5s/den a to je myslím pohoda, jsou vodotěsné do 100m, takže se o ně nebojím. Mám je už dva roky a naprosto bez problémů.

Jazykový koutek: Hodinky dnes dorazily.

Koho - mě, komu - mně.

Koho - ji, komu - jí.

Na koho - na ni, na kom - na ní.

#28 Roman Šula

Roman Šula

Závislák

• Member_50
  • 649 příspěvků(y)
  • Bydlí:Třebíč a Ondřejov

Publikováno 11.květen.2006 - 21:13

Yzee: Mám teď úplně ty samé, je tam strojek 7T62. Zatím jdou podle GPS po dvou týdnech o necelou sekundu na před, uvidím později.

#29 Lapis

Lapis

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 350 příspěvků(y)
  • Bydlí:Wischau

Publikováno 9.červenec.2006 - 20:24

QUOTE(Viktor)
Mně by se docela líbily "Yellow Beast"

http://www.pmwf.com/...tBeastT20TN.jpg

ale to jejich logo je pro mě nějak nestravitelný

http://i18.photobuck.../orientlogo.jpg

je to jako na krabičkách s cigaretama

http://i18.photobuck...pmorrislogo.jpg

Souhlas s Viktorem, to logo je "minimálně" nepěkné, ještě že ho u pár modelů vynechají, viz foto. Mno i ten název Orient by mohl být úplně jiný, a pak by tu byli zcela nové hodinky, za pěkné peníze a ničím "nekažené".

#30 X-Bob

X-Bob

bloudící a hledající

• Member_50
  • 1 682 příspěvků(y)

Publikováno 10.červenec.2006 - 07:39

jenže toto malé logo je u těchto dámských hodinek proto jednoduché, protože by se velké nevešlo.....
...a Bob Sainclare uniká plavnými skoky šelmy ze spárů Kerpoffových....

#31 Lapis

Lapis

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 350 příspěvků(y)
  • Bydlí:Wischau

Publikováno 10.červenec.2006 - 17:35

QUOTE(X-Bob)
jenže toto malé logo je u těchto dámských hodinek proto jednoduché, protože by se velké nevešlo.....

Tak tady je pánská varianta. Sami ví, kde by logo bylo rušivým elementem. Ale dalo by se najít víc případů, kde by ono pověstné logo nemuselo být, což je názor určitého počtu lidí, ke kterému se přikláním. Jiní, vidí věci jinak atd., atd, atd.

#32 jeanda

jeanda

Začátečník

• Members
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 20.říjen.2010 - 17:29

Mně dělají Seika 7S26 v průměru -6 s za den.

#33 Dřevák

Dřevák

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 234 příspěvků(y)
  • Bydlí:v domě

Publikováno 23.říjen.2010 - 22:35

Mně dělají Seika 7S26 v průměru -6 s za den.

supr, mě dělají třičtvrtě roku starý orienty standartně - 20 sec za 24 hod. A nijak mě to netlačí, kdybych je otevřel a chtěl seřídit, asi by to šlo. No a co. Svářím nima, plavu s nima, štípu s nima dříví a furt jdou, dělám chybu? A proč kvůli tomu otvírat čtyři roky starý vlákno??

#34 slaytenic

slaytenic

Začátečník

• Members
  • 11 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kunovice
  • Fanoušek značky:fotbal, snowboarding, poker

Publikováno 9.listopad.2010 - 11:11

Jsem začátečník a chci si pořídit první automaty. Vybral jsem si Orient Power Reserve. Myslíte, že je to chyba? Nejsem náročný uživatel ani žádný hodinkový expert, takže chci hodinky, které se mně líbí a jsou vhodné pro běžné používání. Každý má vkus jiný, mně to logo nevadí a ta přesnost mě taky moc netlačí.
Nebude to teda krok vedle?

#35 vraby

vraby

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 759 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 9.listopad.2010 - 12:49

S Orientkama chybu neuděláš.Měl jsem krásně modré Orient Mako CEM-7500 a vše v pohodě,jen ten kovový tah byl trochu horší než třeba co dělá Seiko.

#36 motylek.e

motylek.e

Začátečník

• Members
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 9.listopad.2010 - 13:05

Také mám orienty a jsou to opravdu držáky.Občas s nimi někde bouchnu,občas spadnou a pořád v pohodě jdou .Rozhodně je za sebe doporučuji.

#37 Kostra

Kostra

chronopacoš

• Member_50
  • 2 018 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bruntál

Publikováno 21.listopad.2010 - 16:44

Mám modrá maka, jako startovní automatické hodinky jsou úžasné a mohu jen a jen doporučitPosted Image

Není čas, ztrácet čas.

#38 Vlado

Vlado

Učedník

• Member_50
  • 166 příspěvků(y)
  • Bydlí:BA

Publikováno 20.prosinec.2010 - 18:07

Tak dnes mi dorazili orient cem 75001B... big mako 2... pekne jednoduche hodinky...a poctivy kus zeleza. z tahu som vybral 3 dieliky a ked si ich date do ruky citite peknu vahu... :-) dielenske spracovanie super..presnost uvidime..
FYA

#39 Vlado

Vlado

Učedník

• Member_50
  • 166 příspěvků(y)
  • Bydlí:BA

Publikováno 22.prosinec.2010 - 22:12

tak po dvoch dnoch nosenia tu mame prve info o presnosti...za 24 hodin robia cca 3 sekundy...uvidime ako sa este ustalia...
FYA

#40 Jiribartl

Jiribartl

Megazávislák

• Member_50
  • 1 978 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:relaxace na skůtru, PDA, hodinky

Publikováno 16.leden.2011 - 17:48

Necelý rok vlastním automaty - viz obrázek k maximální spokojenosti. Oboustranný safír, svítící ručky, šroubovací korunky.

Přiložený soubor (y)