Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Zdravím kluci.... píšu za prve asi do blbého vlákna a budu se ptát asi na ještě blbější otázku... tak mě kdyžtak nekamenujte :0D

 

Ale dnes sem si přinesl doma Orienty SK crystal 21j a všiml sem si nad korunku zapadlého tlačítka. A jako fakt nevím k čemu slouží ...

Je tam jen na ? okrasu ? či ne ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle typ hodinek neznám. Ale Orient používá tlačítko pro nastavení dne v týdnu. Každým stiskem se věnec se dny pootočí a v okénku se tak objeví jiný název dne. 

Děkuji za odp Siwi,

 

Mě to prostě nefunguje.... Buď je tam problém ( stejně musí do lázní, tak se to při té příležitosti opraví ) nebo je to tam fakt jen tak jinak tento typ ( viz. Fottoo- stažené z netu, zrovna je nemám při ruce )

post-35752-0-74083200-1518046778_thumb.jpeg

post-35752-0-51128400-1518046787_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LONGINES

Že ty si , navzdory výslovnému zákazu v manuálu, přeštelovával právě oním, nyní už zapadlým tlačítkem, ukazatel dní v týdnu někdy mezi 22:00 - 03:00 hodinou a vylámal tak plastová ozubená soukolí kalendáře, použitého ve všech strojcích Orient řady FEM ;) ? Přiznej se :) ! Opravit se to dá samozřejmě docela lehce, jen prý někdy bývá docela porod ty plasty sehnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, vypadá to tak, v minulosti to musel již někdo udělat :0/.

Ale já jest z obliga ( jsou z druhého zápěstí ) a manuál sem k nim neměl. Tudíž vyčinním a dam za ucho ex-majiteli :0D...

Jak sem psal: zaslouží si lázně, na které je taky pošlu. Tak je vemu z gruntu komplet ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou dvě možné příčiny závady.orvaný věnec nebo výstupek na silonovém kolečku které ten věnec posouvá.

Zkus napsat p.Fridrichovi do Tulipánu(tophodinky.cz)ten je asi jediný kdo by zde v ČR mohl disponovat díly na Orienty.Možná bude lepší koupit na orientuhren celý FEM strojek za 50 éček a nechat přehodit.

 

Jinak SK jsou klasika,mám zelenou verzi v MINT stavu,údajně poslední kus v republice(koupeno 2014)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Pánové, co říkáte na tohle: http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-automatic-multi-year-calendar-world-time-eu0b003f-mens-watch-8691.html ?

 

Chci si pořídit nějaké world time, byly by to moje první Orienty, tak se raději ptám zkušenějších.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, co říkáte na tohle: http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-automatic-multi-year-calendar-world-time-eu0b003f-mens-watch-8691.html ?

 

Chci si pořídit nějaké world time, byly by to moje první Orienty, tak se raději ptám zkušenějších.

ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Vážení,

 

asi si koupím FAA02005D9. Viz obrázek. I když bojuju, záchvat chronobundu je docela masivní.

 

Jen bych rád zjistil, pokud někdo máte hodinky z této řady,

jak dlouho vydrží lumi v pásmu čitelnosti.

jsem docela zhýčkaný od Seika (SNZG15), které v jedenáct večer nasvítím a ráno v pět ještě odečtu čas

 

tak prosím, jestli máte nějak zkušenost?.

 

díky moc

post-65844-0-08808700-1565770021_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar, díky, 

 

ale nevím, jestli je toto dobrá zpráva ;o)

v koutku duše jsem doufal, že se najde racionální překážka, proč je nekupovat.

 

sada hodinek holt asi získá dalšího kámoše

rozum řve "nesmíš"

ale ta touha vlastnit je silnější

 

 

pro zajímavost - který typ máš?

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...