Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

Nosil jsem hodinky orient automaty, konkrétně model TT L469711 dvanáct let nepřetržitě i v noci, bez funkčních problémů. A to co vydržely je neuvěřitelné, výkopové práce, práce s kangem, bruskou, svařování atd. Přežily několik pádů na zem při prasknutí osičky řemínku. Jen mi přestalo fungovat tlačítko na přecvakávání dne, ale to jsem byl rád, protože se někdy při nošení zmáčklo samo, ale já je nosil nepřetržitě, takže jsem ho vůbec nepotřeboval. Ještě chci napsat že hodinky byly jen vlhkotěsné a já jsem se snimi denodenně sprchoval, plaval a chodil i do sauny a sklíčko se nikdy neorosilo! Tetˇ se na ty hodinky dívám a to číslo, co jsem si myslel že je model, je asi výrobní číslo. Tedy číslo s ciferníku M 4640 . Přesnost byla do jedné minuty týdně. Za dvanáct let nebyly u opraváře, jen jednou výmněna skla, ale to už bylo potřeba, protože svařování a broušení sklíčku na průhlednosti nepřidá. Už je samozdřejmě po nich. Mám znovu orient, ale ne tak dlouho abych mohl komentovat jajich kvalitu.

 

Já mám nižší řadu Orient 2EU00002D se stoletým kalendářem a jsem s nima spokojen. Přesnost díky různému uložení na noc držím na nule! (pochopitelne píši o automatech). Přes den při nošení se drží na nule. Ale asi záleží na každém kusu. Výrobce se kryje přesností -30/+40s. Ale s takovou nepřesností jsem se ještě nesetkal. Myslím, že za tu cenu hodně muziky.

 

 

 

Já mám nižší řadu Orient 2EU00002D se stoletým kalendářem a jsem s nima spokojen. Přesnost díky různému uložení na noc držím na nule! (pochopitelne píši o automatech). Přes den při nošení se drží na nule. Ale asi záleží na každém kusu. Výrobce se kryje přesností -30/+40s. Ale s takovou nepřesností jsem se ještě nesetkal. Myslím, že za tu cenu hodně muziky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Matiniela

Mám Orient se stoletým kalendářem, které nosím čtvrtým rokem. To co vydrželi je úžasné. Lepší hodinky jsem zatím neviděl.

 

100% Spokojenost doporučuji všem, kteří začínají s hodinky a chtějí kvalitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

2Matiniela: Buď máš štěstí a nebo já smůlu - ale mě vloni v Srpnu koupené, v září podělané (zaseklý disk kalendáře - viz předchozí stránka), pak 6 týdnů servisované v Tulipánu a přes zimu nenošené "stoleté" Orienty mi dnes po dvou týdnech velmi lehkého "jarního" nošení fatálně chcíply. :grrr:

 

Čert ví jestli je v nich zadřený a nebo urvaný nátah (dýnko mají plechové ) a nebo se tam dostal bordel v servisu dovozce - vevnitř se ale při naklonění nic ani nehne a díky absenci manuálního nátahu je to pro ně konečná. Takže další reklamace, doplněná návrhem na odstoupení od kupní smlouvy.

 

Jsem si plně vědom že to je jenom laciný krám od šikmooček - ale podotýkám že pořízený byl především na základě pohádek o nezvykle dobrém poměru cena/kvalita/servis opěvovaném v tomto ctěném vlákně!

 

Všem "leta spokojeným autobusákům" proto tímto odpovídám: Račte si své pohádky mládí o Orientu vetknout za klobouk - protože to co DNES v nižší třídě bastlí a prodává Orient IMHO nestojí ani za tu zlámanou grešli co je v cenících.

 

Potenciálním kupujícím: Pokud Vás zaujaly LEVNÉ automaty Orient (3-5 tisíc), objednejte rovnou dvoje a ještě něco přihoďte. Jen pro případ že by se ty Vaše taky polovinu čase válely po servisech a nezanedbatelné procento původně směšné ceny Vám sežralo poštovné a dohadování s prodejcem. A jestli chcete jenom ušetřit, i ten nejblbější quartzový Bentime z číny Vám vydrží ukazovat čas dýl...

 

Ostatním se omlouvám za místy expresivní výrazy - ale musel jsem si odfrknout tam kde to začalo... :taz:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek124: Nedá mi to a musím zareagovat na tvůj příspěvek. Sám jsem totiž majitelem právě jedněch těch LEVNÝCH hodinek orient, které tu tak vehementně odsuzuješ. Za sebe mohu říct, že jsem s nimi plně spokojen a za celou dobu jsem s nimi neměl nejmenší problém. Naopak, tak jako drtivá většina ostatních majitelů hodinek této značky (aspoň podle zdejších reakcí), jsem dostal za málo peněz hodně muziky a rozhodně je mohu doporučit. Bohužel jsi měl asi smůlu na kus, což se může stát, ale rozhodně není namístě šmahem odsoudit všechny "LEVNÉ automaty Orient" jen na základě tvé špatné zkušenosti. Takový názor je absolutně neobjektivní.Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Tomek: Odkdy je negativní zhodnocení vlastních "zánovních a přesto podělaných" hodinek "absolutně neobjektivní názor"?

 

Sorry ale statisticky není o nic víc "neobjektivní" než kterýkoliv jiný, podložený zkušeností s jedinými hodinkami.

 

A i kdyby to tu "na zkušenosti" vycházelo absolutně drtivých 9:1 "proti" , pořád to neznamená že "subjektivně" lžu (což na rozdíl od "chlubičů" jaksi nemám zapotřebí) - ale může jít o absolutně objektivní varování že "každé desáté hodinky XYZ které si dnes koupíte budou křáp!". Chceš snad takové? Za cenu LEVNÉHO poštovného, benzínu a času které už mě, obchodníka a servis stály ti je rád přenechám...

 

Právě proto aby k podobným situacím nedocházelo tu snad máme diskuse ke značkám a typům - zatímco na camrání, "politicky korektní" chválení a pochlebování jsou "chlubicí vlákna"... :tired:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Tomek: Odkdy je negativní zhodnocení vlastních "zánovních a přesto podělaných" hodinek "absolutně neobjektivní názor"?

 

Sorry ale statisticky není o nic víc "neobjektivní" než kterýkoliv jiný, podložený zkušeností s jedinými hodinkami.

 

A i kdyby to tu "na zkušenosti" vycházelo absolutně drtivých 9:1 "proti" , pořád to neznamená že "subjektivně" lžu (což na rozdíl od "chlubičů" jaksi nemám zapotřebí) - ale může jít o absolutně objektivní varování že "každé desáté hodinky XYZ které si dnes koupíte budou křáp!". Chceš snad takové? Za cenu LEVNÉHO poštovného, benzínu a času které už mě, obchodníka a servis stály ti je rád přenechám...

 

Právě proto aby k podobným situacím nedocházelo tu snad máme diskuse ke značkám a typům - zatímco na camrání, "politicky korektní" chválení a pochlebování jsou "chlubicí vlákna"... :tired:

 

 

 

Přidávám svůj subjektivní názor na Orient, abych zvýšil vypovídací hodnotu tohoto vlákna - Orient jsou kvalitní hodinky a neni nejmenší problém :smile_anim:

(posrat se můžou každý hodinky a definovat, že je to "laciný krám od šikmooček" (Radek124, 2012), může na základě jedné zkušenosti jen slušně řečeno Radek124 :whistling:

Jako bonus přidávám tedy názor čistě subjektivní na příspěvek od Radek124: :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vterina

asi jsi narazil na tkzv patecny kus odpoledne vyrobeny, to je i s autama. znamy mel orient zednicil s nima vsemozny psi kusy a drzely. naopak seika mu odesly. totalne se vydrela kotva natahovani. oboje byli v relaci 3 tisic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Tomek: Odkdy je negativní zhodnocení vlastních "zánovních a přesto podělaných" hodinek "absolutně neobjektivní názor"?

 

Sorry ale statisticky není o nic víc "neobjektivní" než kterýkoliv jiný, podložený zkušeností s jedinými hodinkami.

 

A i kdyby to tu "na zkušenosti" vycházelo absolutně drtivých 9:1 "proti" , pořád to neznamená že "subjektivně" lžu (což na rozdíl od "chlubičů" jaksi nemám zapotřebí) - ale může jít o absolutně objektivní varování že "každé desáté hodinky XYZ které si dnes koupíte budou křáp!". Chceš snad takové? Za cenu LEVNÉHO poštovného, benzínu a času které už mě, obchodníka a servis stály ti je rád přenechám...

 

Právě proto aby k podobným situacím nedocházelo tu snad máme diskuse ke značkám a typům - zatímco na camrání, "politicky korektní" chválení a pochlebování jsou "chlubicí vlákna"... :tired:

 

 

 

Určitě jsem nikde nepsal že lžeš (ať už objektivně nebo subjektivně). Naopak uznávám že na špatný kus lze někdy narazit a jediné co říkám je že jsi měl prostě smůlu. To se samozřejmě může stát a je mi jasné, že to člověka zrovna nepotěší, nebo dokonce odradí od dalšího nákupu. Neobjektivní podle mého je, že na základě své špatné zkušenosti odsoudíš celou levnější produkci orientu, a kladné ohlasy na jejich hodinky nazveš "pohádkami mládí" viz tvůj komentář "Všem "leta spokojeným autobusákům" proto tímto odpovídám: Račte si své pohádky mládí o Orientu vetknout za klobouk - protože to co DNES v nižší třídě bastlí a prodává Orient IMHO nestojí ani za tu zlámanou grešli co je v cenících."

PS tohle není o nějakém pochlebování, jak to nazýváš. Tohle vlákno je o názorech a zkušenostech, a stejnou měrou sem patří jak pozitivní, tak negativní zkušenosti. Každopádně věřím, že většina kladných příspěvků určitě není od lidí, co by se potřebovali chválit nebo pochlebovatPosted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já měl Orient Mako, černé. Absolutní spokojenost, až na to, že když jsem vylezl z moře a otočil lunetou, tak šla těžko (po propláchnutí). Nechal jsem je dvacet minut ve vodě s jarem a pohoda. Neskutečně pohodlné hodinky, spolehlivé a přesné. Do doby než mi spadli na zem a jeli do Valmezu na opravu sklička. Skličko sice opravené, ale to co udělali se strojkem nepochopím. Prostě už nejdou. Škoda, ale i tak chci nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem dvoje Pepsi Maka. 1. jsem hned prodal a 2. jsem chvilku nosil, abych zjistil, že jsem opravdu měl tenkrát napoprvé důvod je prodat a ten stále přetrvává :D

Hodinky jsou to fajn, ale ta luneta... Všude na netu na to lidi nadávají. Jde ztuha o obou kusů. 1. kus byl naprosto výborný(alespoň co si pamatuju)-všechno sedělo, lícovalo, datum/den, 12 na lunetě. Ale 2. kus měl trošku šibnutou 12 na lunetě(to je problém i podstatně drahších hodinek, takže to neřeším),ale co mě naštvalo, že datum/den byly posunuté. Orient se chlubí, že jejich strojky jsou ručně poskládané. Nj, ale k čemu je to dobré, když nepohlídají tyhle věci(třeba u Seika se 7Sxx jsem s tímto nikdy neměl problém).

Ale hlavní důvod proč jsem oboje prodal je ten, že mají těžiště poměrně vysoko. Nemají rovný spodek hodinek, takže mají tendenci se překlápět na ruce na dýnku. Takový malý detail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Ondra

Slouží to k přepínání jazyka (např. AJ/FR) ukazatele dne v týdnu. Pokud to ve vodě nebudeš mačkat, tak se ničeho nejboj :)

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji...Uvažoval jsem o pepsi. Promyslim ještě Seika. Přijde mi ten špunt na tak bezvýznamnou funkci zbytečně velikej. Nějak se to ale přepínat musí. Jdu pátrat jak to vyřešili jinde.

Upraveno uživatelem pionyr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co se kvality Orientů týče,tak mé Maka šly ihned po koupi(nové)na servis.Předcházely se asi o osm minut za den.Byl to patrně vlásek a od té doby šlapou v obvyklých mezích a hlavně konstantně.Chci tím říci,že není třeba hned zahořknout jako Radek 124,který si nechal zatemnit mysl a plive síru kudy chodí.Kdyby to bylo tak hrozné,tak by to Orient už dávno zabalil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mňo když uvážim, že ten "špunt" použiju jednou za životnost hodinek, tak mi to přijde jako naprostá zbytečnost. Ostatní firmy to pravděpodobně řeší tak, že prodávají modely určené pro konkrétní trh.

Jinak se mí Orienty moc líbí. Přihlížím i k dobrým zkušenostem mého kamaráda. Ten si pár let užívá modelu s kalendářem. Docela se mi líbí i "cigaretové" logo, ač na něj všichni nadávaji. Jedny jsem našel bez loga i bez špuntu. Jsou moc pěkný. Dobrá cena i velikost Zatím moje favoritky. ......Orient Automatic Men's Divers Sports Watch CER00001B

post-21087-095147400 1336268737.jpg

Upraveno uživatelem pionyr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Mňo když uvážim, že ten "špunt" použiju jednou za životnost hodinek, tak mi to přijde jako naprostá zbytečnost. Ostatní firmy to pravděpodobně řeší tak, že prodávají modely určené pro konkrétní trh.

Jinak se mí Orienty moc líbí. Přihlížím i k dobrým zkušenostem mého kamaráda. Ten si pár let užívá modelu s kalendářem. Docela se mi líbí i "cigaretové" logo, ač na něj všichni nadávaji. Jedny jsem našel bez loga i bez špuntu. Jsou moc pěkný. Dobrá cena i velikost Zatím moje favoritky. ......Orient Automatic Men's Divers Sports Watch CER00001B

 

Těmi nic nezkazíš, design je naprostá nesmrtelná klasika, vycházející z Rolex Submariner.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mňo když uvážim, že ten "špunt" použiju jednou za životnost hodinek, tak mi to přijde jako naprostá zbytečnost. Ostatní firmy to pravděpodobně řeší tak, že prodávají modely určené pro konkrétní trh.

Jinak se mí Orienty moc líbí. Přihlížím i k dobrým zkušenostem mého kamaráda. Ten si pár let užívá modelu s kalendářem. Docela se mi líbí i "cigaretové" logo, ač na něj všichni nadávaji. Jedny jsem našel bez loga i bez špuntu. Jsou moc pěkný. Dobrá cena i velikost Zatím moje favoritky. ......Orient Automatic Men's Divers Sports Watch CER00001B

 

vypadají dobře, ten design je fakt vytříbenej a nesmrtelnej.... já jsem myslel, že Rolexama se nechal inspirovat jen Steinhart, tyto mě taky před časem oslovily (obrázek použit z webu chronoshopu):

 

 

post-13018-018217500 1336296484.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...