Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Test Seiko vs ?

Seiko Turtle

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 402 příspěvků(y)

Publikováno 14.červenec.2019 - 11:51

Na internetu se objevily Seiko Turtle s podivným původem. Vypadají jako skládačky originálních Želv a dotaz na ně padl už i zde na fóru. Protože na fotkách vypadají vcelku zdařile, rozhodl jsem se jedny pořídit a udělat srovnávací vlákno. Ze zkušenosti jsem tušil, že na fotkách prodejce budou originální Seika. Pozornému oku však neunikne, že mezi ně je přidána i jedna či dvě fotky reálných hodinek. I na nich vypadají velmi dobře, ale cena je cca 6x nižší než Seiko tyto modely nabízí. Je to replika, nebo z 90% skládačka z originálních dílů? Mají opravdu japonský strojek a WR 200 metrů jak prodejce uvádí?

Toto vlákno jsem se rozhodl udělat hlavně z důvodu, aby někdo z méně znalých nenaletěl třeba na Aukru a tuhle kopii, skládačku, sám nevím jak je nazvat, nekoupil za daleko vyšší cenu, vydávanou za cenu pravých hodinek Seiko.

Hodinky přišly v originální krabici s origo návodem. Po otevření na mne vykoukly Želvy zabalené do fólií. Co to sakra je, vidím normální Seika. Úmyslně jsem objednal verzi coke, abych měl přímé srovnání. Odstranil jsem fólie s myšlenkou, že někde něco nemůže být košér. 

Tak se na ten kousek pojďme společně podívat trochu blíže a rovnou jej porovnejme s originálními Želvami

Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky

Hodnocení proběhlých obchodů

#2 Bert

Bert

MegaXXLzávislák

• Root Admin
  • 5 934 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 14.červenec.2019 - 12:11

Brutálně promazáno. Primfanatic se jako obvykle chová jako debil. Nic nového. Daemonultimate, prosím, pokračuj.

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#3 PrimFanatic

PrimFanatic

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 14.červenec.2019 - 12:14

Berte, tentokrát se omlouvat nebudu. Nemám ve zvyku si nechat srát na hlavu.

Seiko 5 | Tissot Ballade | Tissot PRS 516 | Orient Sports | Ernest Borel - vintage | Tissot Veloci-T | Glycine Lagunare | Invicta Pro Diver | Omega Speedmaster | Edox Les Vauberts |

nutně potřebuji: bílé | hranaté | bronz | B - Uhr, B Muster | meteo skeleton | minutovou repetici | RLX v rose gold ;-) 

reference: http://forum.chronom...?hl=primfanatic

http://forum.chronom...hl=primfanatic

#4 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 607 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 14.červenec.2019 - 13:09

Otevřel jsem to až teď, budou teda i fotky?

#5 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 402 příspěvků(y)

Publikováno 14.červenec.2019 - 13:14

Chtěl jsem text proložit fotkama, ale telefon nahraje dvě do textu a pak vynuluje text. Musím tedy nejprve přidat text a samostatně nahrát fotky. Škoda.

Pouzdro

Nezpozoroval jsem žádný rozdíl v tvaru, velikosti, materiálu, ani v povrchové úpravě.

Korunka

Manipulace s korunkou, závit, změna poloh, nastavení u obou kusů bez problému

Dial

Jednotlivé indexy jsou méně bachraté než na originálech Seiko. Také označení mikropísmem u indexu šedté hodiny neodpovídá.

Originál Seiko  4R36-0474R2

Čína  NH36-336LT

Ručičky

Totožné.

Lumi

U originálů asi nemusím popisovat, svítí až do rána. Čínský po nasvícení svítí stejně, ale rychleji síla svitu opadává. I tak svítí až do rána a odečet času je na nich bezproblémový. To mě dost překvapilo.

Dýnko

Zdají se mi totožná, všechny údaje souhlasí a ani ve zpracování nevidím rozdíl.

Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky

#6 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 402 příspěvků(y)

Publikováno 14.červenec.2019 - 13:40

Luneta

Na první pohled rozdílný lumi bod na dvanáctce. Na originálech je zapušťený, na čínskym kusu je jako nepatrně vyvýšená špendlíková hlavička. Jestli někdo haníte chod lunety na Seikách, tak věřte, že to je pohádka. Na čínskejch hodinkách je luneta hrozně volná. I tak ještě z posledních sil dokáže běžet po indexu v doprovodu zvuku rozbitého setrvačníku.

Tah

Originál Seika mají tah přesně spasovaný a sponu s divers extenzí. Čína má články tahu volnější a sponu z řady Seiko 5. Koncovky tahu plné a přesně zapadající do pouzdra. Povrchová úprava je horší, ale za tu se stydět nemusí. Celkově tah chrastí tak, že by se to miminům určitě líbilo.

Strojky

Originál Seiko

4R36 chodí mi v rozsahu 6-8 s denně do plusu

Čína

NH36, denní odchylku jsem nezměřil, za týden udělaly ve winderu -4, velké štěstí zrovna na tento kus a rozhodně to nebude pravidlo

Wr

Origo Seika v pohodě, ale čekal jsem problémy u Číny. Tvrdí 200m, tedy potápění s přístrojem, což jsem netestoval. Ale hodinky jsem nejprve prohnal změnami horké a studené vody, přímou sprchou na korunku a dýnko. To jsem se před tím raději pokusil dotáhnout, ale nešlo to. Hodinky to přežily. Uvázal jsem je na provázek a nechal týden potopené na dně sudu. Přežily bez zamlžení sklíčka.

Celkový dojem i kvalita hodinek nesnese přímé srovnání s originál Seiko. A to by bylo velmi špatné vzhledem k rozdílným cenám. Pro nás je důležitá další věc, když si dám na ruku originál Seiko, je to skvělý pocit. Jedny mám už pár let a ten pocit přetrvává. U Číny nic, další věc je štěstí nebo smůla, co vám vůbec přijde. Ale dokážu si představit, že se někdo nachytá a koupí někde v bazaru Čínu třeba za čtyři tisíce. Přitom rozdíly jsou patrné na první pohled. Minimálně jedna jistota je, lumi bod na dvanáctce a nemusím je brát vůbec do ruky.

Závěrem konečně ty fotky.

#7 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 402 příspěvků(y)

Publikováno 14.červenec.2019 - 13:46

Přiložený soubor  IMG_20190714_125553.jpg   386,73K   19 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20190714_095854.jpg   249,58K   22 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20190714_125512.jpg   310,36K   18 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20190714_095145.jpg   313,79K   20 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20190714_133710.jpg   183,04K   19 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20190714_133922.jpg   44,45K   20 Počet stažení

Přiložený soubor (y)

#8 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 402 příspěvků(y)

Publikováno 14.červenec.2019 - 13:51

Přiložený soubor  IMG_20190714_100553.jpg   227,8K   19 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20190714_125630.jpg   249,72K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  1.jpg   89,7K   17 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20190714_100056.jpg   241,8K   17 Počet stažení

Přiložený soubor  20160830_105023.jpg   159,98K   16 Počet stažení

Přiložený soubor (y)

#9 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 607 příspěvků(y)

Publikováno 14.červenec.2019 - 13:55

Čína má tady dost křivě armovák a datumku (pokud zrovna nezačala překlápět teda).

#10 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 402 příspěvků(y)

Publikováno 14.červenec.2019 - 13:59

Ano ten je dost křivě, ale to je štěstí, že ty origo jsem vybíral osobně. Nebral bych to jako rozdíl, na kterém se dá stavět. No a datumka, podívej na první i druhou fotku origo.

Tento příspěvek byl upraven od Daemonultimate: 14.červenec.2019 - 14:00

#11 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 607 příspěvků(y)

Publikováno 14.červenec.2019 - 14:24

Našel jsem pěknou srovnávačku, ti uličníci padělají už i monstra a pětky :(

https://seikoparts.w...-the-new-china/

Tento příspěvek byl upraven od Liqid: 14.červenec.2019 - 14:24

#12 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 402 příspěvků(y)

Publikováno 14.červenec.2019 - 14:33

Tam je vidět, že tam nacpou cokoliv. Jenom želv delají x modelů, většinu ze všeho možnýho. Neexistující modely nejsou tak nebezpečný, jako totožný.

Schválně jsem vybral dva nejtotožnější kusy.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Seiko Turtle