Přejít na obsah

Luminox 3501 BO


Doporučené příspěvky

Poslednu dobu som si dost prezeral hodinky znacky Luminox az som sa do nich natolko zadival ze som neodolal a kupil som seriu Navy seal 3500.

Konkretne model 3501 BO. Spociatku som sa obaval ciernej farby ale cas je v pohode citatelny za kazdych podmienok kvoli tritiu.

Chcel som rucickove hodinky s WR 200m a pre tento model som sa rozhodol aj kvoli kombinacii farieb tritiovych trubic.

Skoda toho zafiroveho sklicka, tieto maju len mineral.

Farba tritiovych indexov je vsade modra okrem 12h indexu, hodinovej a minutovej rucicky, tieto su oranzove.

Luneta ma tiez oranzovu tritiovu trubicu na 12h a je otocna len v protismere.

Prekvapilo ma ze nie je tak "pevna" ako na ocelovych hodinkach, je ako keby trochu uvolnena a hrkoce ale predsa material je kombinacia plastu a karbonu, kvoli tomu su aj lahke.

Co sa tyka vodotesnosti tak korunka sa velmi lahko da tocit ale su tam 2 tesnenia tak hadam co to vydrzia (kedze je to Sea seria).

Zadna strana hodiniek tzv. dynko :) je velmi pekne vypracovane, je tam logo Navy seal jednotky.

V celku za mna velmi pekne spracovane hodinky.

Pripajam par obrazkov, nie som dobry fotograf tak sorry za kvalitu fotiek :)

Ak tu je nahodou majitel podobnych hodiniek a ma ich uz dlhsi cas a uz co to zazili rad by som vedel co vsetko vydrzali.

Diky Adzes.

post-13274-0-17818300-1564171737_thumb.jpg

post-13274-0-77694400-1564171747_thumb.jpg

post-13274-0-58820700-1564171763_thumb.jpg

post-13274-0-83481500-1564171781_thumb.jpg

post-13274-0-28995300-1564171866_thumb.jpg

post-13274-0-76282400-1564171873_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luminox je fajn, mal som od iný model, civilnejší. K tvojmu výberu dodám, že v reále vyzerajú lepšie ako tu na fotkách. Ak si dobre pamätám, tak povrch ciferníka je jemne štruktúrovaný...k čomu to prirovnať... akoby brúsny papier. Osobne mi príde model 3501 s bielymi indexami živší. Ale ak sa tebe páčia, v pohode.

 

Môžeš pridať fotky aj z terénu, tam vyniknú viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky z terenu zatial nemam ale ked budu pridam. Tento model ma cifernik hladky ale viem co mas na mysli. Pozical som foto z netu, take daco myslis vsak?

Akurat riesim tu lunetu co som pisal hore ze hrkoce, pisal som si s jednym majitelom rovnakeho modelu a jemu luneta nehrkoce. Na tvojich co si mal bola luneta pevna? Dik za odpoved.

post-13274-0-66160900-1564338458_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ciferník - ano presne, tento povrch som mal na mysli. Videl som ho aj na chrono verzii.

 

Luneta - prepáč, neporadím viac. Mal som civilný model s alarmom - Field Chrono Alarm, ten je bez lunety. Z military modelov som si v predajni skúšal radu Navy Seals, a tam si teda fakt nespomínam, žeby niečo pri manipulácii s lunetou hrkalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mas pravdu, chronografy maju taky cifernik. Co sa lunety tyka, snazim sa zistit viac info ci je to bezny jav u Luminoxoch alebo je to dovod na reklamaciu. Zatial som si pisal s majitelom rovnakeho modelu ako mam ja a on ma lunetu pevnu. Niekde inde som zas cital ze niekto mal "crispy" lunetu ale na inom modely. Tak zistujem dalej lebo som na vazkach co s tym spravit.

 

Ak nahodou vie niekto poradit budem vdacny za kadzu informaciu. Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj,

mám model 3051 a je to stejné, luneta je taková trochu ?vaklací?.

 

Jinak vydrží toho hodně, mám je na sport a plavání, kolo, pijatyky nejsou problém. Potápění jsem nezkoušel. Jediné co klasicky trpí je spona. Takhle vypadají po roce mého nošení (předtím je cca půl roku ještě měl předchozí majitel). Pokud jsi v Praze, klidně pošli SZ a můžeme dát pivo/limo a porovnat lunety.

 

post-65782-0-21072300-1566743584_thumb.jpeg

 

Pár fotek mám ještě ve svém chlubícím vláknu:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/121046-luminox-sea-3051/

Upraveno uživatelem 8ballcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, diky za info o lunete, pisal som na luminox cz/sk a oni kontaktovali servisne centrum ale zatial som odpoved nedostal. Sice niekedy pocujem zo zapastia hrkotanie lunety ale nejak to uz prestavam riesit, mozno do monentu ked mi daju vediet z luminoxu.

 

Tvoje 3051 su v peknom stave po roku nosenia. Sklicko mas tiez asi mineralne ako mam aj ja, no ja tam mam uz maly skrabanec netusim odkial sa tam nabral lebo som s nimi nebuchol nikde. Ty ho mas v akom stave? Ale asi zafir je zafir.

 

Inak 3051 sa mi tiez pacia, co mi jedine na nich prekaza je dynko ze je plastove. Zial nie som v Prahe som na SK.

 

Uzivaj si hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, diky za info o lunete, pisal som na luminox cz/sk a oni kontaktovali servisne centrum ale zatial som odpoved nedostal. Sice niekedy pocujem zo zapastia hrkotanie lunety ale nejak to uz prestavam riesit, mozno do monentu ked mi daju vediet z luminoxu.

Tvoje 3051 su v peknom stave po roku nosenia. Sklicko mas tiez asi mineralne ako mam aj ja, no ja tam mam uz maly skrabanec netusim odkial sa tam nabral lebo som s nimi nebuchol nikde. Ty ho mas v akom stave? Ale asi zafir je zafir.

Inak 3051 sa mi tiez pacia, co mi jedine na nich prekaza je dynko ze je plastove. Zial nie som v Prahe som na SK.

Uzivaj si hodinky

Taky mají minerál a je odolnější než jsem čekal. Pouzdro a luneta už mají pár malých odřenin, ale minerál je v podstatě čistý. Ale samozřejmě safír je safír. Tak dýnko jsem vůbec neřešil, ale myslím, že by nemělo být plastové, ale carbonovo-plastové. Co mi spíš trochu vadí je, že nemají šroubovací korunku. Též užívej hodinky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez by som bol spokojnejsi so srobovacou korunkou ale tu maju drahsie modely. U mojich pisu dvojite tesnenie na korunke tak myslim ze to moje vodne aktivity vydrzia. WR200 musia mat dobre otestovane takze sa toho moc nebojim. A pri tvojich ked po roku nemaju ziadnu "vodnu" ujmu kedze s nimi aj plavas tak je to v poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...