Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Konec mechanických hodinek?

Apple mechanické náramkové hodinky smart

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#121 ondra_v

ondra_v

Závislák

• Member_50
  • 531 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 11.srpen.2019 - 13:01

Mechanické hodinky mají obrovskou výhodu, nezničí je EMP.

Kardiologové doporučují mechanické hodinky a nosit je na pravé ruce, aby byly dál od srdce.

Osobně nosím z ručičkových pouze mechanické, ruční nátah nebo automaty.

Z bateriových pouze s display (bez mechanických ruček), na střelbu a aktivity, kde by mechaniky trpěly.

#122 beerlao

beerlao

Začátečník

• Members
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 11.srpen.2019 - 21:16

Osobně mám jedny z prvních quartz hodinek vůbec, Omega Megaquartz 32kHz. To jsou hodinky, které jsem si sám renovoval, mám k nim určitý vztah a ty si nechám, už kvůli tomu, že to, na rozdíl od Rolexek, není taková investice a neleží v tom taková hromada mrtvých peněz, která by se během pár let mohla totálně znehodnotit.

Tak ty máme taky ale pro mně to tedy investice byla a to veliká ale naštěstí je kdesi mám celozlaté takže vzhledem k cenám ocele zvláště v hodinářském průmyslu kde marže jsou vyšponované na neuvěřitelnou úroven jsem klidný...gold is the winner.

#123 Pytlák

Pytlák

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 50 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové
  • Fanoušek značky:letectví, auto a moto veteráni, amatérské rádio, historické radiopřijímače, jemná mechanika, obecně cokoli má něco společného s mechanikou, spalováním benzínu a elektřinou, hodiny a hodinky nevyjímaje.

Publikováno 12.srpen.2019 - 08:17

Zlato si svou hodnotu určitě podrží, přinejhorším pak člověku zůstanou hodinky, které sice nebudou mít prakticky žádnou hodnotu jako hodinky, ale to zlato na nich ano. Přžesně jak to dopadlo u "cibulí". Měl jsem v ruce celou řadu zlatých kapesních hodinek, ze kterých zůstaly pouze strojky v rámu, protože si z nich majitelé nechali nadělat snubáky a jiné šperky po tom, co jejich kapesní hodinky celá desetiletí ležely v šuplíku. Tohle se asi hned tak u náramkových hodinek nestane, ale až budou celá desetiletí nehnutě ležet v šuplíku, dojde řada i na ně... 

#124 petr_cha

petr_cha

Megazávislák

• Member_50
  • 2 953 příspěvků(y)
  • Bydlí:Teplice

Publikováno 12.srpen.2019 - 18:56

Pytláku, zeptam se.. Nějakou dobu tady ctu tvoje podivne litanie o konci Rolexu a mrtvych penezich, pak po padesati prispevcich vyhodis inzerat na Rolex.. kolik procent ti za tech 6 let vydelaly?

aktuální kontakt: cha.petr@gmail.com

#125 lucid

lucid

• Member_50
  • 3 764 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hanácké Athény

Publikováno 12.srpen.2019 - 19:20

Pytláku, zeptam se.. Nějakou dobu tady ctu tvoje podivne litanie o konci Rolexu a mrtvych penezich, pak po padesati prispevcich vyhodis inzerat na Rolex.. kolik procent ti za tech 6 let vydelaly?

Předpokládám, že by to mohly být tyto: původní cena 105 t, nyní požadovaná 235 t. Holt mechaniky ztrácí hodnotu. Pokud je můj tip mylný, pak se samozřejmě omlouvám. 

Prodám reedici kultovních Seiko Arnie SNJ025: nové, nenošené, vhodné i jako vánoční dárek

Nabízím i Casio G-Shock Rangeman GW 9400

Speciální jednotka MACV-SOG a hodinky Seiko 

Zde je mé hodnocení, za které děkuji.

#126 petr_cha

petr_cha

Megazávislák

• Member_50
  • 2 953 příspěvků(y)
  • Bydlí:Teplice

Publikováno 13.srpen.2019 - 07:20

No nic, nechme chytre pytlíky pytlikama.. zkusim pozitivnejsi notu..

Uz to tu padlo, jaky je asi vliv mechanickych hodinek na lidsky organismus... První hodinky (po objeveni chronomagu a restartu) jsem nosil jen do prace, odpoledne mi na ruce vadily... Pak jsem je casem sundaval az na noc... A poslední uz nakonec nesundavam, coz me samotneho prekvapilo.. ale pointa, velmi casto se mi stane, ze mam ruku na polstari a slysim tikot.. uplne zřetelně...asi jak je ucho pritlacene na polstar, tak to pak nejak dobre rezonuje... A hrozne me to uklidnuje.. snad se mi i lip spi.. :-)) a to mam potapky, ale strojek je slyset parádně.. k tomu občas nosim hodinky na vnitrni strane zapesti.. ten tikot a rytmus musi telo vnímat nejen sluchem... Co kdyz to je nyni muj kardio strojek.. muj život dostal rytmus... rad... energii... dokud mi hodinky slapou, tak se nikdy nezastavim... :-)))

aktuální kontakt: cha.petr@gmail.com

#127 Zdenek1307

Zdenek1307

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 13.srpen.2019 - 11:11

Tak to budeš z lidstva velmi zklamaný.

https://www.seznamzp...rce=clanky-home

A nakonec... ten pan prezident a pak taky majitel, který s firmou kácení provádí, určitě na sobě budou mít drahé mechanické hodinky.

Kdyby nebyl prezidentem nebo majitelem firmy, tak má jiné, levnější a nebo žádné hodinky.

Všechno souvisí se vším a všechno je začarovaný kruh. Hlavně diskuze kolem toho je tenký led...

Ale jak říkavala prababička: "všeho s mírou". Tak teď jen otázka, jestli to vůbec jde.

#128 Vladino125

Vladino125

Učedník

• Member_50
  • 156 příspěvků(y)
  • Bydlí:Trenčín
  • Fanoušek značky:Ωmega, ale každá značka ma niečo svoje...

Publikováno 16.srpen.2019 - 15:32

No nic, nechme chytre pytlíky pytlikama.. zkusim pozitivnejsi notu..

Uz to tu padlo, jaky je asi vliv mechanickych hodinek na lidsky organismus... První hodinky (po objeveni chronomagu a restartu) jsem nosil jen do prace, odpoledne mi na ruce vadily... Pak jsem je casem sundaval az na noc... A poslední uz nakonec nesundavam, coz me samotneho prekvapilo.. ale pointa, velmi casto se mi stane, ze mam ruku na polstari a slysim tikot.. uplne zřetelně...asi jak je ucho pritlacene na polstar, tak to pak nejak dobre rezonuje... A hrozne me to uklidnuje.. snad se mi i lip spi.. :-)) a to mam potapky, ale strojek je slyset parádně.. k tomu občas nosim hodinky na vnitrni strane zapesti.. ten tikot a rytmus musi telo vnímat nejen sluchem... Co kdyz to je nyni muj kardio strojek.. muj život dostal rytmus... rad... energii... dokud mi hodinky slapou, tak se nikdy nezastavim... :-)))

Veľká myšlienka, ale hej hodinky musia tikať.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

#129 Ronin13

Ronin13

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 421 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:tak různě
  • Fanoušek značky:JLC, PP, AP, Rolex, Omega & Lange

Publikováno 27.srpen.2019 - 14:11

cca 15% p.a. CAGR :D

#130 4st0n

4st0n

Učedník

• Member_50
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 27.srpen.2019 - 17:28

@lucid Ten odkaz luxus :D ted jsem hledal 3 rozdíly, ale jak je to z různých úhlů, moc mi to nešlo. Ale i kdyby to nebyly ony, cena určo bude podobná. Saaakra, říká se to a píše se to, ale stejně je zajímavý vidět ten nárůst takto.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Apple, mechanické náramkové hodinky, smart