Přejít na obsah

Squale 60th Anniver. 30 Atmos


martar

Doporučené příspěvky

Na Worn and wound je článek představujicí 150 kusovou limitku Squale 60th Anniversary 30 Atmos.

 

post-30813-0-43636800-1565553718.png

 

Case Material: Stainless steel

Dial: Black,

Dimensions: 40.8mm x 12mm

Crystal: Sapphire

Water Resistance: 300 meters

Crown: Screw down

Movement: Sellita SW 200

Strap/Bracelet: Sail cloth two-piece

Price: 1,190 CHF, which is roughly $1,218 USD

Expected Release: September 1, 2019

 

Názor si uděláte určitě sami. Inspirace vintage Blancpainy je zjevná, ale jako celek mi to přijde docela sexy. A jsou to - nevím proč - první Squale, kde mne nerozčiluje ta žraločí lordóza.

 

https://wornandwound.com/introducing-the-60th-anniversary-edition-squale-30-atmos/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta "podoba" bude nejspíš tím, že Squale s Blancpainem na hodinkách spolupracoval ... :)

 

https://www.hodinkee.com/articles/blood-in-the-water-water-in-its-blood-a-brief-history-of-squale

No spolupracoval... jestli to správně chápu, tak některé zavedené značky tehdy (stejně jako dnes) outsourcovaly výrobu pouzder. Tehdy pouzdra potápek dělal třeba Piquerez (Super Compressor) nebo Von Buren (Squale), dneska je dělá třeba Ickler nebo číňan nebo ta firma (ted si nevybavuju jméno), co dělá pouzdra pro řadu swiss značek včetně Breitling. Znamená to podle Tebe, že tihle výrobci můžou volně použít design hodinek svých klientů na svých vlastnich produktech, pokud se rozhodnou pod vlastním brandem vyrábět celý hodinky? Jen tak mudruju, jak to má Squale a Blancpain konkrétně spolu nevím, třeba je tam nějaká dohoda. Z mýho pohledu je velká škoda, ze podobný hodinky (42 mm, lehký a nízký vintage pouzdro, luneta, cifr...) nedělá přimo Blancpain, to by byla pecka. Jenže Blancpain v 42mm jede bohužel jen hi-tech Bathyscaphe. Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No spolupracoval... jestli to správně chápu, tak některé zavedené značky tehdy (stejně jako dnes) outsourcovaly výrobu pouzder. Tehdy pouzdra potápek dělal třeba Piquerez (Super Compressor) nebo Von Buren (Squale), dneska je dělá třeba Ickler nebo číňan nebo ta firma (ted si nevybavuju jméno), co dělá pouzdra pro řadu swiss značek včetně Breitling. Znamená to podle Tebe, že tihle výrobci můžou volně použít design hodinek svých klientů na svých vlastnich produktech, pokud se rozhodnou pod vlastním brandem vyrábět celý hodinky? Jen tak mudruju, jak to má Squale a Blancpain konkrétně spolu nevím, třeba je tam nějaká dohoda. Z mýho pohledu je velká škoda, ze podobný hodinky (42 mm, lehký a nízký vintage pouzdro, luneta, cifr...) nedělá přimo Blancpain, to by byla pecka. Jenže Blancpain v 42mm jede bohužel jen hi-tech Bathyscaphe.

Tak vycházím z článku ... a jestli měl Blancpain "výhradní právo" netuším, ale v dnešní době je to asi už jedno. Za mě je to v pořádku, Squale je pro mě značka, která se mi líbí. Zejména limitovaný 50 mi přijdou pěkný 

https://www.chronoshop.cz/squale-50-atmos-black-anniversary

 

:)

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě parádní. Squale mám moc rád a Atmos 50 jsou hodinky, který mám doma téměř celou moji chrono cestu.

Kdyby byly na tahu nosil bych je dost možná nejčastěji.

Že bych rozšířil sbírku? :D

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...