Přejít na obsah

Fotka

LÜM-TEC V5

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#1 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 379 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 14.srpen.2019 - 19:21

Dneska asi něco rozbalím

Přiložený soubor (y)

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,

PRODÁVÁM

MAURICE LACROIX čtvercové kolo,

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Zajímavé články o hodinkách, Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34, Corum Bubble,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#2 Kid_A

Kid_A

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 901 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 14.srpen.2019 - 19:25

pojd na to..._)))

#3 brnakp

brnakp

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 14.srpen.2019 - 20:00

Tož se pochlub :-)

#4 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 315 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 14.srpen.2019 - 20:56

Nějak se s tím páráš ;)

#5 JoyStick

JoyStick

slámochroup

• Member_50
  • 1 734 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Migrace sysla

Publikováno 14.srpen.2019 - 21:21

Asi je to dobře zalepený a Víťa má tupý nože. :D

Kolik že je hodin?

Reference | instagram | chlívek

Dyť je to jedno.

k mání: Nic nebude!

chci: hodinky s vodotryskem a prasečí hlavou

#6 jankoxxx

jankoxxx

Insane

• Member_50
  • 8 163 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kys Chewche

Publikováno 14.srpen.2019 - 21:33

dufam ze pri rozbalovani nedoslo k urazu  :lol2:

Omega Speedmaster PRO

Glycine Airman Vintage V

Glycine Airman Vintage One

Lanco do vrecka

Moje remene: www.watchstrapheaven.com

watchstrapheaven@gmail.com

Instagram
Chronomag foto

"If you're really going to kill yourself, can I have your watch?" ( – Psychologist Ernst Boyer to a patient threatening self-annihilation, session after session.)

#7 T1000

T1000

Megazávislák

• Member_50
  • 1 373 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uherské Hradiště

Publikováno 14.srpen.2019 - 21:59

No tak předsedo...

Breitling_podpis.jpg?ver=0 seikonew-reduced_1.jpg?ver=0 UHF.jpg?ver=0 heroic18-logo.jpg?ver=0

#8 petr_cha

petr_cha

Megazávislák

• Member_50
  • 2 885 příspěvků(y)
  • Bydlí:Teplice

Publikováno 14.srpen.2019 - 22:20

Usnul... :-o)

aktuální kontakt: cha.petr@gmail.com

#9 Rifik

Rifik

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 338 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc

Publikováno 15.srpen.2019 - 00:26

usnul, to je jasný!

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Tento příspěvek byl upraven od Rifik: 15.srpen.2019 - 00:26

Seiko black Monster SRP307J | Casio Mudman

#10 nathanien

nathanien

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 88 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liberec
  • Fanoušek značky:Lum-Tec

Publikováno 15.srpen.2019 - 09:40

Teda, ty nás napínáš! :smile_anim:

Lum-Tec  M7   Automatic (Wolfram-karbid)
Lum-Tec  M42 Phantom
Lum-Tec  M62 WTF limited edition
Lum-Tec  M68
Lum-Tec  M500-1
Casio G-Shock Bluetooth (GB 6900 B-1ER)

Lum-Tec M22 (Wolfram-karbid)
Lum-Tec  V7
Traser H3 Bucker Ti White (L.E.)
Davosa Trailmaster
Davosa Ternos White
Certina DS Diver Action Titanium

#11 luidis

luidis

Závislák

• Member_50
  • 549 příspěvků(y)
  • Bydlí:MS kraj

Publikováno 15.srpen.2019 - 10:27

Tipuji 350 M2 v modré  ;)

"Taková přesnost je moc pěkná věc..." "Taková přesnost stojí za hovno!"

#12 orol

orol

• Member_50
  • 1 026 příspěvků(y)
  • Bydlí:Tatry

Publikováno 15.srpen.2019 - 12:09

Nerozbaluj, počkej do Vánoc

:)

Tento příspěvek byl upraven od orol: 15.srpen.2019 - 12:09

#13 madmaxx

madmaxx

Závislák

• Member_50
  • 889 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pardubice
  • Fanoušek značky:Vintage chronos and divers

Publikováno 15.srpen.2019 - 12:16

asi bylo v krabici něco neočekávaného .... ;-)

<p>Citizen Promaster, Fortis Pilot Professional Chronograph, Seiko 7549-7009 Professional divers, Seiko SUN21, Hamtun H1W, Seiko SBCW023 Landmaster South Pole, Magrette MPP Kara, Seiko 6138-0040 Bullhead, Bulova Chronograph "D", Zodiac Super Sea Wolf, Ball Engineer Hydrocarbon DeepQUEST, Casio G-Shock DW-5600HR, Omega Speedmaster 176.0012 ´´mark 4.5´´

#14 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 379 příspěvků(y)

Publikováno 15.srpen.2019 - 18:39

Pánové omlouvám se, dřív jsem to nestihnul blejskout

Přiložený soubor (y)

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Zajímavé články o hodinkách, Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34, Corum Bubble,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#15 JoyStick

JoyStick

slámochroup

• Member_50
  • 1 734 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Migrace sysla

Publikováno 15.srpen.2019 - 18:43

masakr

Kolik že je hodin?

Reference | instagram | chlívek

Dyť je to jedno.

k mání: Nic nebude!

chci: hodinky s vodotryskem a prasečí hlavou

#16 madmaxx

madmaxx

Závislák

• Member_50
  • 889 příspěvků(y)

Publikováno 15.srpen.2019 - 20:16

No hezky, pořádný kousek hodinek :-)

Kovový tah na ně dělají taky?

<p>Citizen Promaster, Fortis Pilot Professional Chronograph, Seiko 7549-7009 Professional divers, Seiko SUN21, Hamtun H1W, Seiko SBCW023 Landmaster South Pole, Magrette MPP Kara, Seiko 6138-0040 Bullhead, Bulova Chronograph "D", Zodiac Super Sea Wolf, Ball Engineer Hydrocarbon DeepQUEST, Casio G-Shock DW-5600HR, Omega Speedmaster 176.0012 ´´mark 4.5´´

#17 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 379 příspěvků(y)

Publikováno 15.srpen.2019 - 20:34

jasně, viz

HISTORIE:

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI

#18 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 379 příspěvků(y)

Publikováno 16.srpen.2019 - 14:59

Mám z nich radost.

Jsou to moje hodinky s nejhlubším číselníkem.

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od Vit: 16.srpen.2019 - 15:00

HISTORIE:

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI

#19 madmaxx

madmaxx

Závislák

• Member_50
  • 889 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2019 - 12:21

Jaky je ten tah na živo?
Ten cifr je povedený
Šajnuje v noci tak jak na těch jejich fotkách?

#20 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 379 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2019 - 20:01

Po nějaké době, kdy jsem měl pouze dvoje hodinky značky LÜM-TEC jsem dospěl k přesvědčení, že bych měl sbírku zase dostat na mé oblíbené číslo 3. Přestože mám i pár hodinkových kousků, které pochází od věhlasnějších značek, pro tuto malou americkou hodinářskou firmu mám slabost, protože nesází pouze na svůj hlavní trumf (luminiscenci), ale nebojí se experimentovat ani v materiálech a tvarech pouzder.

Takže co se značky týká, jsem měl jasno, otázkou byla pouze volba správného modelu. To jsem měl ztíženo tím, že už dvoje LÜM-TEC mám doma (model M8 a B19).

Volil jsem mezi modely, které mě zaujaly následujícími vlastnostmi:

M82 – nositelná velikost (42mm) a hezká barvou luminiscence (tzv. old radium), kombinace broušených a leštěných povrchů pouzdra

M80 - sendvičový číselník, zajímavá povrchová úprava pouzdra (gunmetal)

V5 – zajímavé pouzdro, celoluminiscenční číselník

První dva modely jsem nakonec vyloučil, protože je tvar pouzdra příliš podobný mým volfram-carbidovým M8.

Po komunikaci s firmou KB Time (zástupce LÜM-TEC pro EU) jsem se ujistil, že je ještě nějaký kousek z limitované edice k dispozici. Potom už nezbývalo nic jiného než nervózně vyhlížet pošťáka.

I když jsem měl hodinky se stejným pouzdrem dříve (viz mé vlákno o modelu V1), přesto jsem byl velmi příjemně překvapen zajímavým tvarem pouzdra, perfektním antireflexem (srovnatelný s Breitlingem) a také luminiscenčním číselníkem, ale vezmu to hezky po pořádku:

Pouzdro

Velmi zajímavý, s ničím jiným nesrovnatelný tvar. Hezká kombinace broušených a leštěných ploch. Efektní jsou 4 šroubky na lunetě. Díky atypickému tvaru je přiléhají řemeny hezky k pouzdru (část pouzdra u řemenu je rovná, ne kulatá, jak je tomu u většiny pouzder).

Sklo

Plochý safír s báječným oboustranným antireflexem, který má modrý nádech.

Korunka

Tak akorát velká, plasticky signovaná.

Dýnko

Prosklené, safírové sklo.

Číselník

Společně s tvarem pouzdra je to ta nejzajímavější část hodinek. Struktura je charakteristická pro  použitý luminiscenční nátěr. Díky obsaženému pigmentu je nepravidelně hrbolatá. Když jsem přemýšlel, k čemu bych povrch přirovnal, napadla mě krupice. Kontrastem k číselníku je výplň indexů a ruček, která je velmi hladká. Indexy jsou velmi plastické a orámované leštěným nerezem. Díky tomu se v závislosti na světelných podmínkách orámování buď krásně leskne, nebo splyne s černou barvou indexů. Číselník je nezvykle hluboko a po jeho obvodě je sešikmená minutová stupnice.

Ručky

Hodinová a minutová velmi masivní, sekundová jemná.

Strojek

Osvědčená Miota 9015 (mám tento strojek v B19 a ty jsou mými nejpřesnějšími hodinkami).

LÜM-TEC V5 jsou velmi zajímavé hodinky, které bych označil jako casual. Myslím, že budou budit pozornost, stejně, jak jsem byl zvyklý u modelu V1.

Nakonec bych rád poděkoval Robertovi z KB Time, který mi jako příjemné překvapení zařídil velmi zajímavé sériové číslo 55.

Přiložený soubor (y)

HISTORIE:

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI