Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Opravdu potřebujete přesný čas

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 orol

orol

• Member_50
  • 1 024 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Tatry

Publikováno 17.srpen.2019 - 11:08

Řeśím dilemu, jestli opravdu potřebuji mít na ruce na sekundu přesný čas.

Já ve svém běžném živote vystačím s přesností na asi +/- 2 minuty proti UTC.

Ve všech případech, kdy se ode mne vyžaduje přesnější synchronizace,

tak organizátor poskytne "svůj velitelský" čas.

#2 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 922 příspěvků(y)
  • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 17.srpen.2019 - 11:13

Mně celkem vyhovuje, když se hodinky nepatrně (v rámci výrobcem udávané přesnosti) předbíhají.

#3 orol

orol

• Member_50
  • 1 024 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2019 - 11:19

Hodinky napřed jsou klasika.

Nejde mi o přesnost hodinek.

Spíš se zajímám, kdo v reálném životě potřebuje na vteřinu přesný čas pro svoji práci a je to na něm, aby ten přesný čas měl.

(já vím, hrozná ptákovina :) )

#4 sibirnaya

sibirnaya

RLX4EVER

• Moderators
  • 14 444 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:RLX4EVER

Publikováno 17.srpen.2019 - 11:21

Na hodinky se divam, abych se na ne podival, cas me nezajima. Stejne je vsude vokolo, na mobilu, na pc, v aute.. 

Dolce vita, pitcho vole.  :)

#5 Porsche_911

Porsche_911

Chronomagu dík!

• Member_50
  • 1 034 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:

Publikováno 17.srpen.2019 - 11:27

Nosím mechaniky, protože mi vyhovuje vědět cca na 1-5 minut, kolik je a těší mě se na ně dívat. Vlastně je pořád obdivuji.
Přesný digitální čas mě stresuje :)

#6 Arkham

Arkham

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 331 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysoké Mýto
  • Fanoušek značky:Výsprava emulzí a kamenivem

Publikováno 17.srpen.2019 - 11:33

Jak kdy, jediné z čeho neslevím je že všechny mé hodinky musí jít do plusu. Mechaniky při + 2 min rovnám, baterkáče jednou měsíčně.

#7 fsu2222

fsu2222

Začátečník

• Members
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2019 - 11:44

Přesný čas vědět potřebuju, dá se říci na sekundu. Jsem v tomto taková uchylna německá povaha. Přesnost vyžaduju i od lidí v práci, když přijde někdo o 30 vteřin později, už se na něj mračím. Což všichni v práci vědí, takže si nedochvilnost tak nějak ani nedovolí všude jsem rozvesil rádiem řízené nástěnné hodiny. A mé hodinky? Na začátku měsíce nastavuji -30s oproti přesnému času, jakmile se po cca měsíci "doberou" +30s, vracím je na -30s

Sent from my iPhone using Tapatalk

2009 - Archimede Pilot XLA

2018 - Submariner 114060

#8 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 922 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2019 - 11:48

Hodinky napřed jsou klasika.
Nejde mi o přesnost hodinek.

Spíš se zajímám, kdo v reálném životě potřebuje na vteřinu přesný čas pro svoji práci a je to na něm, aby ten přesný čas měl.

(já vím, hrozná ptákovina :) )

Třeba já a ne jen na vteřinu. Ale to není ten, co mám na hodinkách :-) , tam ho fakt nepotřebuju. Takový měření GNSS (pomocí satelitních systémů, GPS)... Za 1 sekundu toho taková družice uletí. A takových oborů bude. Mně napadá třeba "zpochybnění" teorie relativity CERNem, kdy špatně měřili rychlost, která s časem souvisí a je potřeba jej pro takové pokusy měřit opravdu o pár řadů přesněji než na sekundy.

#9 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 315 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 17.srpen.2019 - 11:48

Přesný čas sice nepotřebuji, ale mám rád, když si hodinek nemusím všímat a mohu se na čas alespoň přibližně spolehnout. Když třeba u pětek, které mi udělají + 20 s  za den, tak už to je po dvou týdnech třeba pět minut, což už je dost.

#10 AndyAaron

AndyAaron

There's No Easy Way Out

• Member_50
  • 9 072 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
  • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 17.srpen.2019 - 11:56

Ja potrebuju presny cas vedet vzdycky, kdyz serizuju hodinky. Jinak mi to je fuk :)

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

#11 Tichus

Tichus

Závislák

• Member_50
  • 651 příspěvků(y)
  • Bydlí:Opava

Publikováno 17.srpen.2019 - 13:20

Já ho teda taky nijak zásadně vědět nepotřebuju, ale je pravda, že u všech svých hodinek měřím přesnost. Taky co jiného tam chceš měřit, že jo... :) Jde mi ale spíš o to, abych si "potvrdil", že mám na ruce kvalitní strojek. Pokud mi třeba suby půjdou jeden den +5 a druhý -8 (samozřejmě nemám na mysli starší kousky), tak mě to bude srát, ale ne kvůli tomu, že bych nevěděl přesný čas.

#12 orol

orol

• Member_50
  • 1 024 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2019 - 13:41

Třeba já a ne jen na vteřinu. Ale to není ten, co mám na hodinkách :-) , tam ho fakt nepotřebuju. Takový měření GNSS (pomocí satelitních systémů, GPS)... Za 1 sekundu toho taková družice uletí. A takových oborů bude. Mně napadá třeba "zpochybnění" teorie relativity CERNem, kdy špatně měřili rychlost, která s časem souvisí a je potřeba jej pro takové pokusy měřit opravdu o pár řadů přesněji než na sekundy.

To je spíš o "přesných stopkách" ;) než o přesném čase ...

#13 Axel

Axel

Megazávislák

• Member_50
  • 1 220 příspěvků(y)
  • Bydlí:Morava

Publikováno 17.srpen.2019 - 13:59

Přesný čas vědět potřebuju, dá se říci na sekundu. Jsem v tomto taková uchylna německá povaha. Přesnost vyžaduju i od lidí v práci, když přijde někdo o 30 vteřin později, už se na něj mračím. Což všichni v práci vědí, takže si nedochvilnost tak nějak ani nedovolí všude jsem rozvesil rádiem řízené nástěnné hodiny. A mé hodinky? Na začátku měsíce nastavuji -30s oproti přesnému času, jakmile se po cca měsíci "doberou" +30s, vracím je na -30sSent from my iPhone using Tapatalk

Chudaci zamestnanci, to musi byt radost pod nekym takovym pracovat.. Chtel jsem teda napsat magorem, ale nechci byt vulgarni :)

#14 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 922 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2019 - 14:22

To je spíš o "přesných stopkách" ;) než o přesném čase ...

GNSS je o hodinách (krom mnoha jiného teda). V tom CERNu tuším taky měřili prostřednictvím satelitního systému.

#15 fsu2222

fsu2222

Začátečník

• Members
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2019 - 15:05

Chudaci zamestnanci, to musi byt radost pod nekym takovym pracovat.. Chtel jsem teda napsat magorem, ale nechci byt vulgarni :)

To je pro mě kompliment

Sent from my iPhone using Tapatalk

2009 - Archimede Pilot XLA

2018 - Submariner 114060

#16 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 3 348 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 17.srpen.2019 - 20:07

Potrebujem, aby som na cas zdrhol z roboty:)

#17 Lamiczka

Lamiczka

Chronosysel

• Member_50
  • 4 299 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2019 - 20:27

Ja osobně to na vteřiny nepotřebuju, ale poslední dobou mám kalendář některé dny našlapaný, že potřebuju kontrolovat čas. Někde se seknout je raz dva a pak se mi to táhne celý den. Na jednání strašně nerad čumím do mobilu, považuju to za neslušný, a ne všude jsou ty hodiny k vidění, jak píše sibiř. Na hodinky umím mrknout tak, že si toho většina lidí ani nevšimne a vím, jak jsme na tom...

#18 Radik

Radik

Megazávislák

• Member_50
  • 1 929 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:kola, koloběžky, hodinky, origami

Publikováno 17.srpen.2019 - 20:28

Nepotřebuju, +- jednu minutu neřeším. Ale čas v téhle toleranci beru u hodinek, do kterejch jsem trhlej vlastně ani nevím proč, jako užitečnou vedlejší funkci :)

"Čoveče, vy jste do toho bouch!"

"To je hadrák, pane, ten neublíží. Ten leští!"

--

"A je to tady. Největší akce v dějinách stěhování končí v kuchyni paní Jechové..."

--

"Odejít musíme všichni, ale někteří odjedeme autem."

#19 sibirnaya

sibirnaya

RLX4EVER

• Moderators
  • 14 444 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:RLX4EVER

Publikováno 18.srpen.2019 - 07:21

Ja potrebuju presny cas, kdyz hodinky steluju, a mam rad, kdyz jdou presne, ne ze ne, ale jinak uz sem panem sveho casu.

Btw, nasa hvezda presla z OQ na DJ36, spokojenost, ale hodinky klidne necha dva dny lezet, pak je nasadi a nosi, takze ma minus ctyriapul hodiny a je ji to jedno :)
Dolce vita, pitcho vole.  :)

#20 Filip.J

Filip.J

korporátní střevo

• Member_50
  • 3 392 příspěvků(y)
  • Bydlí:U 24.zDL

Publikováno 18.srpen.2019 - 07:37

Jasně že přesný čas nepotřebuju, odchylky v řádu minut v průběhu dne mi rozvrh nenaruší a uvědomil jsem si, že víc než na čas se koukám na datum a den.
Ale chci nosit přesné hodinky, prostě pro ten pocit.