Přejít na obsah

Fotka

Laco Flieger Augsburg 39

Laco Flieger Augsburg Lacher & Co pilotky

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 200 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Aero, Praga, L&K/Škoda, NW/Tatra, Walter, Wikov, Z

Publikováno 17.srpen.2019 - 23:11

Ahoj všem,

právě jsem si pořídil výše zmíněné hodinky, k nimž jsem ve svém vlákně sepsal pár prvních poznatků a současně také uvedl pohnutky, které mě k jejich nákupu přivedly. Jelikož však mé vlákno nepatří zrovna k nejnavštěvovanějším, rozhodl jsem se toto povídání zařadit i sem. Už také proto, že tady by ho případný zájemce o informace hledal spíše než u mě. 

Průměr pouzdra je, jak už z označení vyplývá, 39 mm. Může se to zdát málo, ale s ohledem na absenci lunety působí na ruce větším dojmem a ciferník je možná i krapet větší než u mých TAGů majících průměr 41 mm. Pro zápěstí 17,5 cm jde o, řekl bych, ideální velikost. Výška pouzdra je dle údajů 12 mm, což není žádný extrém. Ovšem díky jednoduchému tvaru bez všemožných zkosení a dalších kudrlinek se zdá být vyšší. Celkově je pouzdro robustní a perfektně sedí na ruce. Celkový příjemný dojem podtrhuje jeho matovaná povrchová úprava. Stejnou úpravu má i korunka, se kterou se manipuluje naprosto bez problémů. Celkem úleva ve srovnání s potápkami, kde je opatřena ochranou. A navíc tady se nešroubuje. 

DSC_5648.jpg
DSC_5642.jpg

Ciferník je maximálně jednoduchý a přehledný, jak se na vzor A sluší. Vítám zejména zřetelné cejchování jednotlivých minut (vteřin). U ostatních svých hodinek je skoro nevidím. Za svou nazelenalou barvu vděčí všechny prvky ciferníku luminiscenční vrstvě. Ta po vystavení světlu svítí velice jasně, ale rychle slábne až na určitou úroveň, kde už vydrží hodiny. Seiko to není, svůj účel pro odečet času v noci však plní dobře. Vše je kryto plochým safírovým sklíčkem bez antireflexní úpravy.

DSC_5643.jpg
DSC_5669.jpg

Uvnitř hodinek tepe mně dosud neznámý mechanický automat Miyota 821A. Jeho parametry odpovídají většině levnějších japonských kalibrů. Tedy 21 kamenů, oproti švýcarům pomalejší chod 21000 půlkyvů za hodinu, ale s velmi "živým" rotorem. Jeho zvuk je slyšet při sebemenším pohybu ruky asi skrz skleněný průhled v dýnku. Uvidíme, jak si strojek povede v každodenním nasazení. Během prvních uplynulých 24 hodin zatím ztratil rovných 10 sekund, což zrovna není žádná hitparáda. Nijak mě to neznepokojuje. Tohle nebudou moje hlavní hodinky. Těmi zůstávají i nadále TAGy.

DSC_5664.jpg

Hodinky v této barevné úpravě se prodávají na originálním hnědém koženém řemenu s bílým prošitím, který k nim pasuje náramně. Je tlustý, takže nekontrastuje s robustností pouzdra. Navíc nýty po stranách i samotná signovaná spona mají naprosto stejnou povrchovou úpravu a vše tak tvoří krásný kompaktní celek. Řemen sám je tuhý, přesto se však během pár hodin přizpůsobil tvaru mého zápěstí a nyní už o něm na ruce skoro nevím. Nikde nic netlačí. Jen by mohl být o kousek delší. 

DSC_5654.jpg

Celkový dojem z této nové akvizice předčil i má nejoptimističtější očekávání. Tyhle hodinky mě prostě baví. Svou plnou krásu vejvíce odhalí na denním světle nejlépe v přírodě, kde krásně vyniknou všechny jejich barvy. Tam je také budu brát nejčastěji. A k tomu ke všemu jsou phodlné. Takže jsem vybaven a podzim může začít.

P_20190817_145652.jpg
P_20190816_174158_1.jpg

#2 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 396 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2019 - 05:59

Já už Ti chválil u Tebe, tak musím i tady. P A R Á D A . Hodinky, fotky povídání. Ať Tě baví dlouho.

Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky

Hodnocení proběhlých obchodů

#3 mlsoun1

mlsoun1

Megazávislák

• Member_50
  • 3 149 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomoucký kraj

Publikováno 18.srpen.2019 - 07:38

Máš to moc pěkně napsané,Vojto.Přečetl jsem to jedním dechem.Fotky super jako vždy a hodinky se mi moc líbí, neboť jsem je měl štěstí vidět na živo.Sice nikoliv u Tebe,ale za pultem.A proto se již těším na Tvé podzimní fota.Samozřejmě Ti gratuluji ke krásnému kousku a užívej si jich do sytosti

#4 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 200 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2019 - 10:05

Děkuju za uznání. Třeba ten popis prvních dojmů tady někomu pomůže a rozšíří řady jejich majitelů :D No, a na ty podzimní fotky se těším i já sám :)

#5 MejlaG

MejlaG

Závislák

• Member_50
  • 558 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava

Publikováno 19.srpen.2019 - 19:00

Pekny, text i fotky, pocity z hodinek. Prosim te kolik maji lug to lug? Diky

#6 bandicoot

bandicoot

OWG

• Member_50
  • 14 675 příspěvků(y)

Publikováno 19.srpen.2019 - 19:24

Moc hezký a čistý A Muster. Od značky s příběhem. S lumi vteřinovkou, sláva. A maj vyvážený obě velký ručky, to mě občas trhá oči. S tím vším, co jsem napsal, a při té ceně, mně ta miyota nevadí.

Tento příspěvek byl upraven od bandicoot: 19.srpen.2019 - 19:26

#7 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 200 příspěvků(y)

Publikováno 19.srpen.2019 - 21:16

Pekny, text i fotky, pocity z hodinek. Prosim te kolik maji lug to lug? Diky

Šupléru doma bohužel nemám a údaj jsem nikde nehledal. Takovým poněkud kostrbatým měřením jsem naměřil 46 mm.

Moc hezký a čistý A Muster. Od značky s příběhem. S lumi vteřinovkou, sláva. A maj vyvážený obě velký ručky, to mě občas trhá oči. S tím vším, co jsem napsal, a při té ceně, mně ta miyota nevadí.

Jo, lumi vteřinovak se mi taky moc líbí, S Miyotou předešlé zkušenosti nemám, tak se uvidí. Hodinky zatím za vydatného chrastění rotoru pořád jdou :D

#8 MejlaG

MejlaG

Závislák

• Member_50
  • 558 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava

Publikováno 19.srpen.2019 - 21:41

Dekuju

#9 deafslap

deafslap

Učedník

• Member_50
  • 184 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko,Boctok,Casio, Bulova, Orient

Publikováno 19.srpen.2019 - 21:50

pěkné povídání, i hodinky :)

#10 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 200 příspěvků(y)

Publikováno 19.srpen.2019 - 21:57

pěkné povídání, i hodinky :)

Tebe neznám! :) Jak to, že nechodíš do digitálních vláken, když máš v avataru Montány?

#11 deafslap

deafslap

Učedník

• Member_50
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 19.srpen.2019 - 22:11

Tebe neznám! :) Jak to, že nechodíš do digitálních vláken, když máš v avataru Montány?

:) já tu nejsem moc dlouho, a ten avatar je bohužel z netu, fyzicky je nemám :( ale je to moje vzpomínka na dětství, kdyby někde byly, koupím je :)

#12 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 200 příspěvků(y)

Publikováno 19.srpen.2019 - 23:29

Aha... Já myslel, že jsi příznivec digitálek a že je dokonce třeba i sbíráš.

#13 deafslap

deafslap

Učedník

• Member_50
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 20.srpen.2019 - 18:48

Aha... Já myslel, že jsi příznivec digitálek a že je dokonce třeba i sbíráš.

nesbírám, digitálky nějaké mám a baví mě, ale jen na sport, mám nějaká ta casia :)

#14 Matiniela

Matiniela

Závislák

• Member_50
  • 528 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 21.srpen.2019 - 19:30

Jsou krásné :) Asi si taky jedny na podzim pořídím. Kdysi jsem měl verzi Aachen 42 mm, ale opravdu mě štvala ta Miyota :D 

Seiko MarineMaster SBDX001, Hamilton Pan Europ, Prim Sport 1, Prim Šupináč, Prim Traktor, Kirovskie

#15 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 200 příspěvků(y)

Publikováno 21.srpen.2019 - 21:56

A čím přesně tě ta Miyota štvala? To by mě docela zajímalo. Sám s ní zkušenosti teprve sbírám a zatím si není důvod stěžovat.

DSC_5701.jpg
DSC_5697.jpg
DSC_5715.jpg

#16 Svatoslav

Svatoslav

Megazávislák

• Member_50
  • 2 026 příspěvků(y)
  • Bydlí:Okolí Brna

Publikováno 22.srpen.2019 - 12:01

Nejspíš Ti pochválím fotky. Wrangler jsem si koupil na dovči v Mikulově, moje oblíbená značka z raného mládí.

Miyotu mám na jedněch hodinkách a žádný problém s ní nemám, moje zkušenost.

#17 Matiniela

Matiniela

Závislák

• Member_50
  • 528 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 22.srpen.2019 - 18:09

U Miyoty a speciálně té co je v Laco tedy 821A mi vadí, že při prudším pohybu zápěstí se sekundová ručička na okamžik zastaví. Jedná se o celkem známý problém těchto strojků...

Krásný článek o tomto problému -> http://calibercorner...hand-explained/

Tento příspěvek byl upraven od Matiniela: 22.srpen.2019 - 18:09

Seiko MarineMaster SBDX001, Hamilton Pan Europ, Prim Sport 1, Prim Šupináč, Prim Traktor, Kirovskie

#18 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 200 příspěvků(y)

Publikováno 23.srpen.2019 - 14:16

Jo, tak si vzpomínám, že se o tomhle jevu diskutovalo před časem i tady.

Odesláno z mého ASUS_Z01RD pomocí Tapatalk

#19 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 200 příspěvků(y)

Publikováno 23.srpen.2019 - 22:52

DSC_5740.jpg

#20 Svatoslav

Svatoslav

Megazávislák

• Member_50
  • 2 026 příspěvků(y)
  • Bydlí:Okolí Brna

Publikováno 24.srpen.2019 - 08:25

Je vidět, že tě baví a musím říct, že oprávněně. 

Chvíli jsem se díval v prodejním vlákně na Steinharty pilot, ale než jsem se rozkýval byly pryč. 

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Laco, Flieger, Augsburg, Lacher & Co, pilotky