Přejít na obsah

Zakázková výroba hodinek


JoyStick

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Ahoj, napad na vlastni hodinky asi obcas proleti hlavou spouste z nas. Ruzne limitovane edice se zrodily i tady. At uz ve spolupraci se "zavedenym" vyrobcem nebo jako svebytny originalni hodinky o pouhych 33ks (vlastni design pouzdra, cifru, rucek). Vsechno to ale vychazelo ze snahy mit neco odlisneho designove, nikoliv dosahnout bezne nedostupne technicke vyspelosti danych hodinek. To, co popisujes ty, je imho snaha dosahnout takove technicke urovne modelu (kombinace mnoha komplikaci strojku + vlasnosti pozdra) ktere z nejakych duvodu zavedeni vyrobci disponujici nejvyspelejsi technikou nedelaji. Zda to je jen o tom, ze by na to nebylo dost kupcu, nebo je to predevsim o te technicke narocnosti, to nedokazu zodpovedne posoudit. Jsem k raelizaci tveho projektu v nastinenych parametrech velmi skepticky. O to vic Ti ale budu fandit !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dojem, že sem byl zařazenej omylem mezi posměváčky ale tak to není. Jen si myslím, že kdybys přišel k jakýmukoli serióznímu výrobcoj hodinek, nastínil mu svoje požadavky a řek cenu, že poletíš jak namydlenej blesk. Jestli chceš, vyrobím ti ty hodinky já a výsledek bude - ty čtyry kila v prdeli, Zmizík zmizelej. Ale tak teda držím palce, s Karlosem v klatbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mého pohledu chceš spolehlivý stroj, což je něco co ti bez mraku zkušeností nevyrobí, logicky mě proto napadá vzít existující stroj a posunout ho do té úrovně ručním finishem, skeletonizací atd. Jenomže vůbec stroj co má všechno co chceš bude z principu nespolehlivý čím víc komplikací tím větší problémy, navíc tolik funkcí co chceš nepůjde regulovat přes korunku ale budou vyžadovat correctory (alternativně Skydweller to umí bez correctoru) a tudíž více dír do pouzdra tudíž 100WR bude více nerealistické, ale Blancpain zvladl u Fifty Fathom complete calendar 300WR s proděraveným pouzdrem, takže to jde ale opět si myslí že to nebude extra spolehlivé což je něco co chceš, každopádně mě zajímá jak to dopadne, technicky vzato Ingenieur Digital má hodně z toho co chceš ale je to velké už. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele treba mate kluci pravdu, treba ten budget nebude dost ani kdyz ho zdvojnasobim, ale znova opakuju 2 zakladni premisy, ktery furt nejsou nekterym jasny:

 

1) Pozadavky jsem vyjmenoval vicemene vsechny a mam priority list, podle kteryho se bude pripadne omezovat

2) Budget je tezce orientacni a danej na zaklade naky prvotni diskuse a muze se zvedat.

 

Zmizik: Jestli sem Te spatne pochopil, coz je dost dobre mozny, tak se omlouvam. Pusobilo to na me znacne jizlive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele treba mate kluci pravdu, treba ten budget nebude dost ani kdyz ho zdvojnasobim, ale znova opakuju 2 zakladni premisy, ktery furt nejsou nekterym jasny:

 

1) Pozadavky jsem vyjmenoval vicemene vsechny a mam priority list, podle kteryho se bude pripadne omezovat

2) Budget je tezce orientacni a danej na zaklade naky prvotni diskuse a muze se zvedat.

 

Zmizik: Jestli sem Te spatne pochopil, coz je dost dobre mozny, tak se omlouvam. Pusobilo to na me znacne jizlive.

No, vono to taky jízlivý bylo ale né ani tak směrem k tobě, jako k tomu tebou sehnanýmu výrobcoj hodinek. Sorry, už ti sem do toho nebudu kecat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len taká otázka, prečo nechceš upraviť nejaký strojček a nechať si vyrobiť "len" puzdro s ťahom? Napr. liqid tu postol hodinky od Longines, ktoré majú upravený kaliber Valjoux 7751 (ten sa asi najviac približuje tvojej predstave a nestojí milión)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, docela komplexní strojek tu plánujete. Ale ještě by to chtělo rezervu nátahu, ať se nezapleveluje ciferník, klidně ukazatel pod průhledem zespoda. Je to jediná stavová veličina, kterou nezjistíte nikde jinde, než přímo na hodinkách...

 

jinak, sleduju to tu s napětím, nakonec  jen pár uhodnutých čísel mne dělí od zapojení do projektu ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...