Přejít na obsah

Tudor Prince Oysterdate 1981


Doporučené příspěvky

Zdravím, rád bych se pochlubil novým úlovkem.

Čekala mě v životě jedna větší událost a já delší dobu přemýšlel, čím se obdarovat (je to jako s pochvalou, nikdo jiný to za mě neudělá). Dlouho jsem uvažoval o Longines Master Collection Moonphase, ale nějak jsem nenarazil na tu správnou nabídku. A navíc vždycky se mi líbily Rolex Datejust s fluted lunetou na jubilee, nicméně ty jsou pro mě cenově zatím trochu vysoko. Pak jsem úplnou náhodou narazil na WUS fóru na inzerát na vintage Tudor Prince Oysterdate za zajímavou cenu. Podle fotek vypadaly trochu unaveně, ale stejně jsem prodejci napsal. Dozvěděl jsem se, že hodinky jsou sice více nošené, ale prý nikdy neleštěné, kompletně původní a asi rok po servisu. Navíc se ukázalo, že je ze stejné části Kanady jako můj dlouholetý kamarád. Reference byly v pořádku, tak jsme se dohodli na ceně a bylo... bylo hrozné skoro 2měsíční čekání, než kamarád z Kanady dorazí na návštěvu do ČR :)

 

Když jsem je poprvé uviděl na živo, překvapilo mě, jak skvěle vypadají. Stav není samozřejmě žádný NOS, ale to je vlastně dobře, chci je nosit aspoň jednou týdně a takhle nehlídám každou vlásečnici. Nikdy jsem nechtěl hodinky, na které bych se chodil dívat do trezoru. Úžasná je vroubkovaná (fluted) luneta z bílého zlata. Krásně odráží světlo a přitahuje pohled na ciferník. Ten byl (podle mého názoru) původně stříbrný, nyní je spíše do barvy champagne s lehkou patinou. Sklíčko je samozřejmě plastové s typickým Rolex kyklopem. Šroubovací korunka i dýnko jsou signovány Rolex.

 

Nečekal jsem, že hodinky budou takhle univerzální. Vypadají dobře jak k obleku, tak k obyčejnému triku s límečkem a šortkám. Původně jsem chtěl řemen hned vyměnit (asi za černý aligátor s bílým prošitím a udělat z nich oblekovky), protože tento na fotkách vypadal zničený, ale stačilo trochu krému na kůži (používám Saphir Renovateur). Navíc se mi zalíbila jeho lehká patina, jako by to doplňovalo vintage auru hodinek. Trnová spona s korunkou asi nebude původní (znalejší možná doplní).

 

Trochu mě zarazila velikost, tedy jak malinkaté vlastně jsou. Hlavně proti tomu, co jsem nosil doteď (třeba proti 44 mm Luminox). Ale postupně mi přijde, že se k mé menší ruce (16,5 cm) hodí více než větší kousky.

 

Technické údaje

 

Detailnější informace včetně historie Tudoru krásně zpracoval James24 ve své recenzi:
http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/107045-tudor-prince-oysterdate

 

post-65782-0-92946300-1566662402_thumb.jpeg

post-65782-0-72366000-1566662487_thumb.jpeg

post-65782-0-92036600-1566662449_thumb.jpeg

post-65782-0-30252600-1566662411_thumb.jpeg

post-65782-0-27230000-1566662430_thumb.jpeg

post-65782-0-87415900-1566662468_thumb.jpeg

post-65782-0-22808400-1566662422_thumb.jpeg

 

Fotka strojku od původního majitele.

post-65782-0-84626600-1566662494_thumb.jpg

 

A na závěr ještě jedna na ruce.

post-65782-0-80955100-1566662500_thumb.jpeg

 

A co dál? Nevím, jestli je někdy prodám, ale přece jenom koruna vždycky stála nad štítem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty jsou, hlavně luneta je v slušném stavu. Dál bych dokoupil jubilee a nerušeně nosil ;)

 

Díky, jsem z nich taky nadšený :-) po jubilee pošilhávám, ale řikám si jestli si ho nenechat až na ty Datejusty, stejně u nich asi jednou skončím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný hodinky. Jubilee by je zvedlo o 100%. Mám rád tyhle třicet, čtyřicet let starý hodinky. Bylo by zajímavý vědět, jakej je jejich příběh.

Díky! Zkoušel jsem originální jubilee hledat a na Ebay byl na prodej jenom jeden a to ještě za asi 10 tis (což je nesmysl, vzhledem k ceně hodinek samotných). Nevím jestli se mi chce jít cestou aftermarketu... Příběh by mě taky zajímal. Bohužel jenom vím, že poslední majitel je z Kanady (Alberta) a hodinky před lety koupil taky na WUS fóru.

 

Moc pěkné, přesnost si neměřil?

Díky. Upřímně já přesnost až tak moc neřeším. Dělají určitě do minuty denně. Nemám winder a většinou je nenosím více dní po sobě, takže mě to ani tolik netrápí, ráno nastavím a večer odložím. A užívám si ten rituál, hlavně "probuzení k životu" :-) nicméně určitě budou potřebovat trochu poladit rezervu (jsou tak na půlce toho, co by měly mít)... ale když si k tomu dostanu, přesnost zkusím změřit a výsledek sem hodím, jen tak pro zajímavost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych se rád zeptal znalejších. Lumibody na cifru nejsou úplně rovně. Je to tím, že je v minulosti někdo předělával nebo horší kontrolou kvality než je dnes? Koukal jsem na fotky stejných modelů na prodej a značná část je taky neměla úplně perfektní... Ale třeba kousek, co tu měl James24 vypadal skoro dokonale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Tve ruce ty hodinky rozhodne nevypadaji na 34mm.. S podivem, jak ti hezky sedi :) Na vintage to chce mit uz pro strach udelano, o to vice gratuluji k ulovku!  :punk:  

 

No jo, holt hubená ruka :D

Nejvíc mě na vintage baví jednak to hledání a cesta k zajímavému kusu a taky ten pocit, že pořizuji hodinky, co už mají za sebou nějaký příběh. Dodržuji taková ta základní pravidla - nekupuji na co nemám, kupuji prodejce nikoliv hodinky, vždycky proberu se servisem jestli to jde rozumně servisovat... a osobně se zaměřuji na vizuálně horší kusy, ale ideálně po servisu. Nicméně teď mám na cestě kousek, který je asi největší loterie, co jsem kdy koupil. Když to vyjde, pochlubím se :-)

 

Oboji.

Mel sem je pred par lety a byla stejna jak na tech tvejch.

Taky sem si toho tenkrat vsiml a resil to :)

 

Tak to jsi mě potěšil, díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tolik jsem nečekal, odhadem to bylo kolem 30s... Neměl jsem to měřit, teď budu nervózní :D chtěl jsem je dát na servis až na podzim, kdy bude snad hotový nový přírůstek

 

post-65782-0-04379800-1567427815_thumb.png

Až na dobu, kdy jsem spal, pořád na ruce. Bez winderu samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...