Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Tudor Prince Oysterdate 1981

vintage tudor

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 8ballcz

8ballcz

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Fanoušek značky:Tudor, Rolex, Heuer, PP, AP

Publikováno 24.srpen.2019 - 17:11

Zdravím, rád bych se pochlubil novým úlovkem.

Čekala mě v životě jedna větší událost a já delší dobu přemýšlel, čím se obdarovat (je to jako s pochvalou, nikdo jiný to za mě neudělá). Dlouho jsem uvažoval o Longines Master Collection Moonphase, ale nějak jsem nenarazil na tu správnou nabídku. A navíc vždycky se mi líbily Rolex Datejust s fluted lunetou na jubilee, nicméně ty jsou pro mě cenově zatím trochu vysoko. Pak jsem úplnou náhodou narazil na WUS fóru na inzerát na vintage Tudor Prince Oysterdate za zajímavou cenu. Podle fotek vypadaly trochu unaveně, ale stejně jsem prodejci napsal. Dozvěděl jsem se, že hodinky jsou sice více nošené, ale prý nikdy neleštěné, kompletně původní a asi rok po servisu. Navíc se ukázalo, že je ze stejné části Kanady jako můj dlouholetý kamarád. Reference byly v pořádku, tak jsme se dohodli na ceně a bylo... bylo hrozné skoro 2měsíční čekání, než kamarád z Kanady dorazí na návštěvu do ČR :)

Když jsem je poprvé uviděl na živo, překvapilo mě, jak skvěle vypadají. Stav není samozřejmě žádný NOS, ale to je vlastně dobře, chci je nosit aspoň jednou týdně a takhle nehlídám každou vlásečnici. Nikdy jsem nechtěl hodinky, na které bych se chodil dívat do trezoru. Úžasná je vroubkovaná (fluted) luneta z bílého zlata. Krásně odráží světlo a přitahuje pohled na ciferník. Ten byl (podle mého názoru) původně stříbrný, nyní je spíše do barvy champagne s lehkou patinou. Sklíčko je samozřejmě plastové s typickým Rolex kyklopem. Šroubovací korunka i dýnko jsou signovány Rolex.

Nečekal jsem, že hodinky budou takhle univerzální. Vypadají dobře jak k obleku, tak k obyčejnému triku s límečkem a šortkám. Původně jsem chtěl řemen hned vyměnit (asi za černý aligátor s bílým prošitím a udělat z nich oblekovky), protože tento na fotkách vypadal zničený, ale stačilo trochu krému na kůži (používám Saphir Renovateur). Navíc se mi zalíbila jeho lehká patina, jako by to doplňovalo vintage auru hodinek. Trnová spona s korunkou asi nebude původní (znalejší možná doplní).

Trochu mě zarazila velikost, tedy jak malinkaté vlastně jsou. Hlavně proti tomu, co jsem nosil doteď (třeba proti 44 mm Luminox). Ale postupně mi přijde, že se k mé menší ruce (16,5 cm) hodí více než větší kousky.

Technické údaje

• Reference: 90734
  • Sériové číslo: 950xxx
  • Rok výroby: 1981 (https://millenarywat...serial-numbers/)
  • Průměr pouzdra: 34 mm
  • Rozteč nožek: 19 mm
  • Materiál pouzdra: nerezová ocel 316L
  • Dýnko: závitové, signováno Rolex
  • Korunka: šroubovací s logem Rolex
  • Sklíčko: plastové s kyklopem
  • Strojek: automatický nátah, ETA 2784 (upravená Tudor), 25 kamenů, 28800 A/h, rychlopřeklápěcí datum, rezerva 45 h (můj bude trochu potřebovat poladit rezervu) - http://www.ranfft.de...&2uswk&ETA_2784

Detailnější informace včetně historie Tudoru krásně zpracoval James24 ve své recenzi:
http://forum.chronom...ince-oysterdate

Přiložený soubor  IMG_1651.jpeg   110,43K   42 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_1660.jpeg   100,11K   44 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_1658.jpeg   132,31K   40 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_1655.jpeg   117,02K   40 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_1656.jpeg   92,34K   42 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_1659.jpeg   78,1K   41 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_1650.jpeg   56,54K   40 Počet stažení

Fotka strojku od původního majitele.

Přiložený soubor  movement.jpg   356,38K   35 Počet stažení

A na závěr ještě jedna na ruce.

Přiložený soubor  IMG_1549.jpeg   121,68K   35 Počet stažení

A co dál? Nevím, jestli je někdy prodám, ale přece jenom koruna vždycky stála nad štítem :)

#2 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 416 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 24.srpen.2019 - 17:46

Tak ty jsou, hlavně luneta je v slušném stavu. Dál bych dokoupil jubilee a nerušeně nosil ;)

#3 8ballcz

8ballcz

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 24.srpen.2019 - 17:53

Tak ty jsou, hlavně luneta je v slušném stavu. Dál bych dokoupil jubilee a nerušeně nosil ;)

Díky, jsem z nich taky nadšený :-) po jubilee pošilhávám, ale řikám si jestli si ho nenechat až na ty Datejusty, stejně u nich asi jednou skončím...

#4 habadej

habadej

Megazávislák

• Member_50
  • 1 390 příspěvků(y)
  • Bydlí:Černošice u Prahy
  • Fanoušek značky:Teď zrovna nevím co dál...

Te

Publikováno 24.srpen.2019 - 18:34

Krásný hodinky. Jubilee by je zvedlo o 100%. Mám rád tyhle třicet, čtyřicet let starý hodinky. Bylo by zajímavý vědět, jakej je jejich příběh.

#5 pepyczek

pepyczek

Závislák

• Member_50
  • 867 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:od každé něco

Publikováno 24.srpen.2019 - 18:43

Moc pěkné, přesnost si neměřil?

minulost: Seiko SNXS79, Seiko SNX111, Seiko SNZF17, Citizen CA4010-58L, Seiko SARX015, Seiko SARB033, Citizen CA0338-57E, Vostok Amphibia 420919

současnost: Ball Fireman Enterprise NM2188C-S5J-BK, Omega Constellation c-shape 168.017, cal. 561, Citizen BM8180-03E

Moje hodnocení

#6 8ballcz

8ballcz

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 24.srpen.2019 - 20:45

Krásný hodinky. Jubilee by je zvedlo o 100%. Mám rád tyhle třicet, čtyřicet let starý hodinky. Bylo by zajímavý vědět, jakej je jejich příběh.

Díky! Zkoušel jsem originální jubilee hledat a na Ebay byl na prodej jenom jeden a to ještě za asi 10 tis (což je nesmysl, vzhledem k ceně hodinek samotných). Nevím jestli se mi chce jít cestou aftermarketu... Příběh by mě taky zajímal. Bohužel jenom vím, že poslední majitel je z Kanady (Alberta) a hodinky před lety koupil taky na WUS fóru.

Moc pěkné, přesnost si neměřil?

Díky. Upřímně já přesnost až tak moc neřeším. Dělají určitě do minuty denně. Nemám winder a většinou je nenosím více dní po sobě, takže mě to ani tolik netrápí, ráno nastavím a večer odložím. A užívám si ten rituál, hlavně "probuzení k životu" :-) nicméně určitě budou potřebovat trochu poladit rezervu (jsou tak na půlce toho, co by měly mít)... ale když si k tomu dostanu, přesnost zkusím změřit a výsledek sem hodím, jen tak pro zajímavost :-)

#7 jansen

jansen

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 51 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 24.srpen.2019 - 21:14

Pěkný úlovek, ať slouží!

#8 8ballcz

8ballcz

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 24.srpen.2019 - 21:33

Pěkný úlovek, ať slouží!

Díky! Záleží jenom za jak dlouho skončím u Datejustů :D

#9 8ballcz

8ballcz

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 24.srpen.2019 - 22:08

Ještě bych se rád zeptal znalejších. Lumibody na cifru nejsou úplně rovně. Je to tím, že je v minulosti někdo předělával nebo horší kontrolou kvality než je dnes? Koukal jsem na fotky stejných modelů na prodej a značná část je taky neměla úplně perfektní... Ale třeba kousek, co tu měl James24 vypadal skoro dokonale.

#10 jansen

jansen

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 51 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 25.srpen.2019 - 08:05

Díky! Záleží jenom za jak dlouho skončím u Datejustů :D

Kdyby jsi skončil, tak tyhle si nech. Vypadají krásně a hodnotu Ti neztratí. Těším se na víc fotek. 

#11 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 416 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 25.srpen.2019 - 08:06

Zkus je nasvítit a porovnat intenzitu lumi ručky x body. Pokud bude intenzita různá, bude to renovace.

#12 8ballcz

8ballcz

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 25.srpen.2019 - 15:14

Zkus je nasvítit a porovnat intenzitu lumi ručky x body. Pokud bude intenzita různá, bude to renovace.

Díky za tip. Lumi jsem zkoušel a už v podstatem žádná není. Ručičky mají trochu snahu, ale je to úplně nepatrné.

#13 Alex77

Alex77

Závislák

• Member_50
  • 553 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Rolex,JLC,Prim

Publikováno 25.srpen.2019 - 15:53

Lumi je puvodni.

#14 8ballcz

8ballcz

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 25.srpen.2019 - 17:18

Lumi je puvodni.

Díky! Podle čeho soudíš? Vzhled nebo test lumi?

Tento příspěvek byl upraven od 8ballcz: 25.srpen.2019 - 17:19

#15 Axel

Axel

Megazávislák

• Member_50
  • 1 234 příspěvků(y)
  • Bydlí:Morava

Publikováno 25.srpen.2019 - 18:20

Na Tve ruce ty hodinky rozhodne nevypadaji na 34mm.. S podivem, jak ti hezky sedi :) Na vintage to chce mit uz pro strach udelano, o to vice gratuluji k ulovku!  :punk:  

#16 Alex77

Alex77

Závislák

• Member_50
  • 553 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Rolex,JLC,Prim

Publikováno 25.srpen.2019 - 21:20

Díky! Podle čeho soudíš? Vzhled nebo test lumi?

Oboji.
Mel sem je pred par lety a byla stejna jak na tech tvejch.
Taky sem si toho tenkrat vsiml a resil to :)

#17 8ballcz

8ballcz

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26.srpen.2019 - 10:56

Na Tve ruce ty hodinky rozhodne nevypadaji na 34mm.. S podivem, jak ti hezky sedi :) Na vintage to chce mit uz pro strach udelano, o to vice gratuluji k ulovku!  :punk:  

No jo, holt hubená ruka :D
Nejvíc mě na vintage baví jednak to hledání a cesta k zajímavému kusu a taky ten pocit, že pořizuji hodinky, co už mají za sebou nějaký příběh. Dodržuji taková ta základní pravidla - nekupuji na co nemám, kupuji prodejce nikoliv hodinky, vždycky proberu se servisem jestli to jde rozumně servisovat... a osobně se zaměřuji na vizuálně horší kusy, ale ideálně po servisu. Nicméně teď mám na cestě kousek, který je asi největší loterie, co jsem kdy koupil. Když to vyjde, pochlubím se :-)

Oboji.
Mel sem je pred par lety a byla stejna jak na tech tvejch.
Taky sem si toho tenkrat vsiml a resil to :)

Tak to jsi mě potěšil, díky :-)

#18 8ballcz

8ballcz

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 2.září.2019 - 13:45

Tak tolik jsem nečekal, odhadem to bylo kolem 30s... Neměl jsem to měřit, teď budu nervózní :D chtěl jsem je dát na servis až na podzim, kdy bude snad hotový nový přírůstek

Přiložený soubor  IMG_1671.PNG   262,12K   9 Počet stažení

Až na dobu, kdy jsem spal, pořád na ruce. Bez winderu samozřejmě.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:vintage, tudor