Přejít na obsah

Diablov chronodeníček


Diablo1st

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

po vzore mnohých členov by som si dovolil založiť moje chronovlákno.

 

Bude to skôr mapovanie vývoja chronobundu u mňa, keďže sa v mojom prípade nedá hovoriť o exkluzívnych kúskoch a o kvalitných fotografiách už vôbec nie (nemám na to vybavenie a ani cit)  :rolleyes:

 

Ako to u mňa začalo:

Blížila sa 30. a s tým spojený výber vhodného darčeka. Keďže na zlato, retiazky, náramky a prstienku moc nie som, rozhodol som sa pre hodinky. Hodinky som naposledy nosil na základnej škole, ale nič lepšie sa mi nepodarilo vymyslieť. Toto rozhodnutie prešlo cez schvaľovací proces domácej správy (manželka), takže už len ostávalo vybrať správny model.

 

Nasledovalo večerné študovanie problematiky a rôznych modelov po internete a to ma priviedlo aj na chronomag (čert mi to bol dlžen  :lol: )

 

Po zralom uvážení všetkých mojich potrieb a vyskúšaní zopár modelov v predajniach s hodinkami som si logicky vybral baterkáče. Veď predsa nebudem ich stále naťahovať a štelovať čas, to je predsa jasné. A keď už teda baterkáče tak bezúdržbové.

 

Voľba teda padla na Citizen CB0010-88L

 

post-57075-0-43439000-1567238064_thumb.jpg

 

Voľba to bola čisto racionálna. Rádiom riadené, slušne spracované, nízke a ľahké, čo viac si môže človek priať že? Lenže tu už som začal pociťovať, že tieto ma až tak neuspokojujú. Časom ma začal štvať kovový ťah. Keďže absencia mikroregulácie mi nedovolovala nastaviť ťah tak, aby mi dobre sedel. Preto som sa rozhodol pre nákup kožených remienkov a gumy.

post-57075-0-06169700-1567238585_thumb.jpg

post-57075-0-33760300-1567238623_thumb.jpg

post-57075-0-91749900-1567238647_thumb.jpg

 

Najviac som ich nosil na modrej kožke až kým ma nezačala štvať skákajúca sekundovka. Takže bolo treba pouvažovať o nákupe prvých automatov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 94
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pred nákupom prvých automatov začalo zasa večerné študovanie a sledovanie, čo je na trhu. Už som začal aj pokukovať po miestnom bazáre, čo je tu k dispozícii. Rozpočet nebol veľký, ale nakoniec sa mi podarilo dohodnúť na kúpe submariner homage a to Davosa Ternos Ceramic.

 

post-57075-0-90876800-1567240447_thumb.jpg

 

Hodinky sú to veru pekné, výborne spracované, v porovnaní so submi sa veru nemajú za čo hanbiť. Musím pochváliť 40mm puzdro, kvalitný ťah a kyklop, ktorý zväčšuje tak ako sa patrí.

 

Keďže Davosy boli na ruke väčšinu času a skákajúca sekundovka na Citizenoch ma neprestala iritovať, rozhodol som sa Citizeny pustiť do sveta.

 

Nakoniec sa podarila výmena za biele automaty Victorinox Alliance 241667.

 

post-57075-0-75655200-1567241642_thumb.jpg

 

Hodinky sa mi z počiatku neskutočne páčili, biely ciferník s červenou sekundovkou, slušne spracované puzdro, safír hore aj dole, veľmi dobre spracovaný ťah. Do komba s Termosmi ideálne, čo viac človek potrebuje  :D

 

post-57075-0-28743300-1567241927_thumb.jpg

 

Bohužiaľ časom mi začalo vadiť lesklé puzdro a 50mm L2L, čo ako som časom zistil, je pre mňa veľa. Takže museli ísť z domu.

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejako mi začala chýbať chrono komplikácia na hodinkách. Keďže mechaniky s touto komplikáciou sú pre mňa cenovo mimo, jediná možnosť sú baterkáče. Tak začalo pátranie, čo by som tak mohol kúpiť. 

 

Všetky moje požiadavky do bodky splnili Certina DS2

 

post-57075-0-07136600-1567242278_thumb.jpg

 

Parádne baterkové chroná, výborne spracované, zelený prvky dodávajú na športovom vzhľade, precidrive strojček, za tú cenu človek nemôže chcieť viac.

Tu však prichádza jedno veľké ALE. Chrono komplikáciu som vôbec nevyužil a neskutočne zle sa mi odčítaval čas. Na ciferníku je toho už dosť, takže mi chvíľu trvalo sa zorientovať koľko je vôbec hodín. Takže šli po čase z domu.

 

V tomto období som bol na Certina vlne, takže keď sa objavila akcia na Certina DS1 neváhal som ani chvíľu. Hold spojenie akcie, slušných odmien v práci a menších nervov zo ženy je pre mňa vražedná  :lol:  a tak som objednal dvoje - s čiernym aj so strieborným ciferníkom.

 

post-57075-0-96795400-1567242697_thumb.jpg

post-57075-0-49132500-1567242728_thumb.jpg

 

Takže po cca. roku a pol od registrovania to vyzeralo u mňa takto

post-57075-0-83648700-1567242815_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po Certina vlne pri aj chronodepka. Nejakú dobu ma hodinky vôbec nebavili a mal som pocit, že ich mám nejako veľa. Takže šli z domu Victorinox a čierne Certina DS1.

 

Prišli Vianoce a nový rok a znova som dostal chuť na nejaké nové hodinky. Akurát prišla akcia u Warda tak šup pozrieť, či tam nebude niečo pre mňa. A veru aj mali, ale než som stačil dokončiť objednávku niekto ma predbehol (nebol to nik iný ako mietny CW guru Dokusan  :lol: ). Naštvaný som bol riadne, ale v tom mi pristála správa na kúpu Seiko SDGM001. Váhal som asi 4 pikosekundy. 

 

post-57075-0-33955800-1567246792_thumb.jpg

 

hronobundus nachvíľu ukojený týmito super hodinkami s magickým krémovým ciferníkom. Veľmi kvalitné prevedenie, antireflex ako z rozprávky, DiaShield proti škrabancov, vyhotovenie na vysokej úrovni - proste parádne elegantné hodinky od Seika.

 

Lenže človek akosi stále pozerá do bazáru a na rôzne akcie a znova u mňa zaúradovala kombinácia odmien v práci a akcie u Warda. A z ničoho nič som mal na ceste CW C60 Trident Vintage v 38mm verzii.

 

post-57075-0-47347100-1567247120_thumb.jpg

 

Hodinky sú to super, priemer, spracovanie, luneta, puzdro, korunka, ťah s mikroreguláciou všetko na ďaleko vyššej úrovni než je cena. Bohužiaľ nevedel som sa zmierniť s výškou puzdra. Na 38mm je výška cca. 13mm pre mňa moc a to bol aj dôvod prečo išli obratom z domu.

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po pár mesiacoch nosenia DS2 som si uvedomil, že chrono vôbec nepotrebujem. Rozhodol som sa, že ich pošlem o dúm dál. Ale čo ako náhradu? Baterkácče sú dobrá vec, nie každý deň sa mi chce nastavovať čas a dátum. Ale páči sa mi aj chrono subciferníky, najlepšie na pozícii 3 a 9 a na 6 dátum - to je pre mňa najlepšia kombinácia. 

 

Asi to bolo znamenie, lebo čoskoro na to sa tu v inzercii objavili Tagy, ktoré presne spĺňali parametre, čo som chcel + mali big date a veľmi slušnú cenu. Takže stačilo pár správ a už som ich mal na ruke

 

post-57075-0-00387100-1567254704_thumb.jpg

 

41mm puzdro na mojej malej ruke veľmi dobre sedí, kovový ťah je veľmi pohodlný, takže pre mňa veľmi dobrá kúpa.

 

Keďže už bola jar a začali sa práce okolo domu, "potreboval" som niečo k miešačke. Tuto som moc doma nebol a tak som poprosil o radu Vojtu (siwi). Na jeho radu (za čo mu veľmi pekne ďakujem) som začal hľadať G-Shocky. Pôvodne som chcel model 5600, ale objavil som akciu na GW-5610M, tak som ich rovno zobral.

 

post-57075-0-87369100-1567255044_thumb.jpg

 

majú kopu funkcii, ktoré nevyužijem, ale solár a rádio boli pre mňa dostatočné argumenty, ktoré podľa mňa stáli za priplatenie si.

 

Ako čas plynul z ničoho nič som dostal ponuku, či by som nepredal Davosy. Aj keď som z počiatku troška váhal, chcel som vyskúšať zasa niečo nové a bohužiaľ rozpočet nemám nafukovací. Tak sme sa dohodli a Davosy putovali k novému majiteľovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zasa to prišlo! Kombinácia nervov, akcie a odmien spôsobilo, že som kúpil 3ks hodiniek Glycine.  :frusty:

 

post-57075-0-98131800-1567255461_thumb.jpg

post-57075-0-73164500-1567255518_thumb.jpg

 

Combat Sub mali byť náhrada za Davosy, bohužiaľ na moju ruku sú príliš veľké tak šli obratom z domu. Vyhotovením im nemám čo vytknúť, ale je to už kus hodiniek. Veľkostne aj váhovo.

 

Glycine Combat 6 som objednával, lebo som chcel skúsiť ako mi bude sedieť priemer 36mm. Farbu ciferníku som si nevedel vybrať, tak som zobral oboje  :D

Na moje prekvapenie je to veľmi dobre nositeľný rozmer. Sú to veľmi nenápadné hodinky, o ktorých človek pomaly ani nevie. vyhotovením by som ich zaradil o chlp pred Certina. Veľmi príjemný kovový ťah, nízka výška a malá váha to sú prednosti týchto hodiniek. Jediné čo by som im vytkol je slabší antireflex. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem  :lol2:

 

Ešte tu 2 kúsky sú  :whistling:

Keď budem mať čas, tak ich sem hodím. Moje kúsky sú z troška nižšej cenovej kategórie ako u tunajších spolupacientov, lebo mám psychický blok dať za hodinky viac ako 1000?. Možno sa časom tento limit zvýši, ale momentálne som takto nastavený. Navyše som naplnil aj stanovený celkový budget, takže aby som kúpil niečo nové, musí ísť niečo z domu (momentálne predávam 3ks).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jedny dokonca prešiel aj tvojím zápästím a to CW C65 Trident Vintage. Tie myslím, že šli po ose Dokusan - Ty - Maxel - Ja  :lol2:

 

Ešte je koopa modelov, ktoré by som rád vyskúšal, ale bohužiaľ rozpočet nie je nafukovací. Určite by som chcel časom vyskúšať aj niečo z vyššej kategórie, ale momentálne som v tom nastavení max. 1k? za kus.

 

U teba Míro to malo ďaleko rýchlejší spád ako u mňa. Ty točíš kúsky s troška inej kategórie. Všetky moje hodinky dohromady nemajú takú cenu ako u teba jedny  :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda. S těma chrono mám stejnej problém, ale ještě jsem ho vystupňoval. Chrona v mechanice jsou už opravdu dražsí a ty levnější zasahují do segmentu tříruček od Breitlingu a tam je volba jasná. Takže zbývají baterkáče. Jenže časté využívání jejich funkcí vybíjí baterii. Tak mi zůstává solarko a otázka: opravdu je pro mne chrono tak důležité, abych kvůli němu popřel sám sebe a šel do quartzu? Tu odpověď neznám ani já sám. Nejsou tak drahý, abych je nezkusil, ale každá částka mě odvraci od mého cíle. Omega nebo Brejtling. Takže si zatím hraju s Midama, Seikama, Primkama, Vostokama a čínskejma pokusama (s překvapivými výsledky) a čekám až mě něco chytne za srdce. Teď jsem koukal na mechanický divers chrona od Certiny za zajímavou cenu, něco přes dvacku. Jenže, kalibr plnej plastu. Vědět a znát je dobrý, ale někdy to komplikuje život :)

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi najlacnejšie kvalitné chrono čo som pozeral sa dalo zohnať u Warda a to C7 Rapid Chronograph. Boli v akcii za cca. 800?, čo je veľmi slušná cena. 2x sa objavili aj v miestnom bazáre. Na tvoju ruku by podľa mňa sadli ako uliate.

Ja som na chrono rezignoval. To, že vybíja baterku je najmenší problém, veď to sú drobné, takže to viem vybaviť aj každé 2-3 roky. V tomto by som problém nevidel.

Mne prekáža tá neprehľadnosť a komplikovanejšie odčítanie času.

 

Veru Omegy alebo Breitlingy by som chcel skúsiť, ale momentálne sú príliš nad rozpočet. Možno o pár rokov

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem juknul na ty Wardy. Ty co by mi alespoň trochu seděly maj za 1.600 ?

 

Počkaj na akciu možno sa ti pošťastí

 

Jo, tak tohle trochu dává smysl :-), chrono vývoj a evoluce :-). Jen tak dál.

 

Ďakujem, určite môj chrono vývoj pokračovať bude aj keď nie moc rýchlym tempom ala Snake. Ja skrátka na hodinky na furt moc neverím (okrem dedičstva a darov)  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dávam menší update.

 

Pri pohľade do mojej hodinkovnice mi strašne začali chýbať hodinky s modrým cifrom. Glycky GL0106 toto nesplnili podľa mojich predstáv, ten ciferník je dosť tmavý - označil by som tú farbu ako Navy blue. Takáto modrá vynikne prakticky len na priamom slnku, v tmavých miestnostiach hrá skôr do čierna.

 

Takže preto, keď sa objavila akcia u Warda a v nej C7 Rapid Automat neváhal som a skočil po nich. Popravde mal som troška obavu z tej veľkosti, ale povedal som si, že pri najhoršom pôjdu naspäť do UK.

 

post-57075-0-35877400-1567970577_thumb.jpg

post-57075-0-17973900-1567970594_thumb.jpg

post-57075-0-32741700-1567970603_thumb.jpg

 

Hodinky mi prišli na remienku. Keď som ich dal na ruku navzdory veľkosti mi celkom sadli. Takže som hneď objednal aj kovový ťah. Ja hodinky od Warda môžem. To spracovanie za tú cenu je proste neuveriteľné. Parádny brus a ostré lesklé hrany, super korunka, pekne spracované dýnko a keď sa k tomu pridá "asfaltový" modrý ciferník s oranžovou sekundovkou, ktorá to troška oživuje, je to pastva pre oči  :smile_anim:

 

Ak som už spomínal vyššie, tieto spolu s Tagmi a SDGM sú moje najobľúbenejšie hodinky. Hlavne parádna čitateľnosť za každých podmienok mi neskutočne vyhovuje. A ťah s mikroreguláciou je len čerešnička na torte.  :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...