Přejít na obsah

Ukazatel rezervy chodu


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

vybírám své první automaty, jsem tudíž bez praktických zkušeností.

Do oka  i padly hodinky Hamilton s ukazatelem rezervy chodu. Je tato komplikace v praxi užitečná?

Poměr výkon/cena u těchto hodinek není nic moc, ale líbí se mi a mají tuto komplikaci.

Cetriny se stejným strojkem bez ukazatele stojí o 30-40% méně...

Díky za případné rady.

 

A ještě foto vybraných Hamiltonů:

 

hamilton-mens-jazzmaster-auto-power-rese

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Asi bych to úplně nehodnotil v kategorii užitečná x neužitečná, ale líbí x nelíbí. Na druhou stranu u hodinek s delší rezervou nátahu mi to určitej smysl dává, sám koukám po GS Spring drive, který ten ukazatel taky mají. Opačnej názor mám, pokud je ten ukazatel u obyč ETY apod. s rezervou nějakých 42 hodin, tam je to dle mýmo čistá kktina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Timexy a ty maj ukazatel rezervy a ještě 24h subcifr. A tahle kombinace mi třeba přijde dobrá u odkládaných hodinek, které nenosím furt (winder nemám a asi si ho ani nepořídím). Když je nařizuju, vím jestli se zastavili dopo nebo odpo a když je třeba potřebuju odložit na den tak vidím jestli je dotáhnout a o kolik. Nicméně u dalších dvou nemám ani jedno a zásadně mi to nechybí. Ale uplně nešikovné mi to nepřijde. Akorát, mi přijde, že u většiny hodinek, které jsem s ukazatelem rezervy viděl, to výrobce flákne nějak a někam na volné místo cifru (nebo podle toho, kam to jde na strojku přidat, viz zrovna tyhle Hamiltony) a většinou mi přijde, že to kazí vzhled hodinek. Málokteré umístění a podoba toho ukazatele se mi líbí.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukazatel rezervy chodu je u prvních automatů velice užitečná věc.

Musíš zjistit, jak moc se musí ruka s hodinkami hýbat, aby se natáhly.

Je tu několik vláken, kde se řeší, jak se automaty na ruce nechtějí natáhnout.

Není to úplně tak, že když je máš celý den na ruce, tak se natáhnou - je k tomu

potřeba i nějaký pohyb.

Doporučuji první automaty s ukazetelem rezervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem díky za reakce. Názory se různí. 

Asi to bude funkce, kterou člověk ze začátku sleduje a pak na to kašle.

Ukazatel vzadu je zajímavý, ale Grand Seiko jsou jaksi mimo rozpočet.

Chci mít hodinky, které se nebudu bát nosit. Nosit denně hodinky za vysoké desítky, nebo stovky tisíc by mi nedělalo radost, asi by mě to svazovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dvoje s ukazatelem rezervy (moje první byly s ukazatelem) a podle mě je to jedna z nejužitečnějších komplikaci na hodinkách (po Perpetual calendar) a je jedno jestli automat nebo manuál. Zejména pokud cely den sedíš v kanceláři a hodinky si pohybem nenatahneš do plna, nebo je občas odkládaš. Pokud srovnávaš cenu modelu s ukazatelem a bez tak je třeba srovnat podobny model a stejnou značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dvoje s ukazatelem rezervy (moje první byly s ukazatelem) a podle mě je to jedna z nejužitečnějších komplikaci na hodinkách (po Perpetual calendar) a je jedno jestli automat nebo manuál. Zejména pokud cely den sedíš v kanceláři a hodinky si pohybem nenatahneš do plna, nebo je občas odkládaš. Pokud srovnávaš cenu modelu s ukazatelem a bez tak je třeba srovnat podobny model a stejnou značku.

Díky, to srovnávání chápu, ale není moc modelů s ukazatelem...

 

Cocktail vypadají dobře, ale chtěl jsem něco ze Švýcarska (ano iracionální požadavek) a zaujala mě i rezerva chodu 80 hodin. 

Proto se, asi ke svojí škodě, dívám na Certinu, Hamilton Tissot a Mido. 

Mám dvoje s ukazatelem rezervy (moje první byly s ukazatelem) a podle mě je to jedna z nejužitečnějších komplikaci na hodinkách (po Perpetual calendar) a je jedno jestli automat nebo manuál. Zejména pokud cely den sedíš v kanceláři a hodinky si pohybem nenatahneš do plna, nebo je občas odkládaš. Pokud srovnávaš cenu modelu s ukazatelem a bez tak je třeba srovnat podobny model a stejnou značku.

Díky, to srovnávání chápu, ale není moc modelů s ukazatelem...

 

Cocktail vypadají dobře, ale chtěl jsem něco ze Švýcarska (ano iracionální požadavek) a zaujala mě i rezerva chodu 80 hodin. 

Proto se, asi ke svojí škodě, dívám na Certinu, Hamilton Tissot a Mido. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...