Přejít na obsah

Automaty do nepohody a cesty?!


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny!

 

Už několik měsíců si lámu hlavu nad tím, jaké hodinky pořídit na cestování po světě, náročné sportovní aktivity a prostě všude, kde si nechceš zničit nebo ukrást něco co má velkou hodnotu (beru cokoliv nad 25K). Ale zároveň, protože máš rád hodinky, tak nechceš nemít nic a nebo mít nějaký shit, který ti na ruce nedělá radost. 

 

Co jsem reálně zkusil:

- Swatch Kakinumu (https://www.hodinky.cz/hodinky/swatch-kakinuma-ygs133.html): koupil jsem, procestoval Srí Lanku, praskl sklíčko, zjistil, že se nedají rozebrat, že gumový pásek je dost tvrdý a není tak pohodlný a vyhodil je. 

- Apple watch series 4: dlouho jsem po nich koukal, pár lidí mi řeklo, že jsou to super hodinky dokonce i na surfování, tak jsem to v létě zkusil, nemá smysl je nosit, pokud je člověk nemá na ruce pořád (data a napojení na další zařízení) a já je pořád na sobě neměl, protože mám rád i ty reálné mechanické hodinky, že ... No a pak jsem zjistil, že mě ani to sbírání dat o aktivitách a napojení na svět tolik nezajímá a prodal je.

 

Co už vím? 

- sklíčko jedině safír, protože při tom, kdy člověk leze někde po skále nebo něco dělá rukama, tak jde plast hned do kopru.

- quartz mi nedělá vůbec radost, takže mechanika
- chytrý hodinky mě nezajímají

- líbil by se mi na tom nato strap, možná zkusit zas nějakou měkčí gumu? (určitě ne kůže)

 

Které mám zatím v hledáčku?
- líbí se mi diver nebo military watch, myslím, že odpovídají docela tomu, že prostě vydrží, ale nechci kupovat zas divery/military od značky, která to dělá kvůli tomu, že to je populární, ale protože to je součást jejich DNA (o koho se teda jedná?)

- tzn. kamarád si dost vychvaluje Marathony (má Search & Rescue) https://www.marathonwatch.com/collections/watch/mechanical a mě se líbí a zároveň to reálně používá US Army

- tzn. tenhle styl je taky fajn, jen mi příjde, že to dělají protože se to prodává a ne že by s tím byli nějak spojení https://www.hamiltonwatch.com/en-int/collection/khaki-field.html

 

Cenovka: Abych věděl, že se o ně nemusím bát, tak 10K, jinak max 25K (ale to by to musela být fakt láska na první pohled). Preferuji spíš použitý zde z fóra, nepotřebuji platit premium cenum, abych je další týden hned odřel :)

 

Budu rád za radu, tipy a názory! Díky moc :)

Upraveno uživatelem PIeroSestak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Rekl bych ze safir je nachylnejsi na prasknuti, kouknul bych do vod seiko napr. Monstra.

Já to bral z těch x roků, co nosím nejrůznější hodinky a vidím jejich stav. Plast dostává zabrat, poškrábán/prasknutý ale safír drží a jen u jedněch vím, že je naštipnutý ale zase jim je asi 30 let. Na Monstery jsem se díval, to je pravda, dobrý tip!

 

 

 

Mrkni na Sinn 556. Ciferník se dělá s čísly i bez. Podle mě perfektní universální hodinky na celý život s kterejma můžeš procestovat svět. Kdybych neměl Explorery, mám sinn 556.

Jo, a díval jsem se na historii značky a nosí je německý komando atp, takže jim tu výdrž věřím. Díky, dopíšu je na shortlist.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

- tzn. tenhle styl je taky fajn, jen mi příjde, že to dělají protože se to prodává a ne že by s tím byli nějak spojení [url=https://www.hamiltonwatch.com/en-int/collection/khaki-field.html]https://www.hamiltonwatch.com/en-int/collection/khaki-field.html

Hamilton dodával hodinky pro US armádu a např. Hamilton Khaki Field Mechanical (no date) jsou kromě velikosti poměrně přesnou kopií původního modelu pro armádu. I cena by seděla. Pokud nemáš problém s 50m vodotěsností, tak podle mě ideální volba.

 

Edit: Až teď jsem si všimnul, že hledáš automaty. Pak tedy jiny model z téhle řady, každopádně Hamilton má u "Field watch" reálnou historii. 

Upraveno uživatelem PEtrS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co třeba kouknout na steinhart, tam je toho více (koukni na nabídku chronoshopu).

U těch Sinn se bojím, že se nevejde do limitu (ale skvělá volba).

Jinak třeba Fortis B42 se tu dá sehnat v ceně co máš, ale na lezení moc nejsou (zkus se ale kouknout i na ně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hamilton dodával hodinky pro US armádu a např. Hamilton Khaki Field Mechanical (no date) jsou kromě velikosti poměrně přesnou kopií původního modelu pro armádu. I cena by seděla. Pokud nemáš problém s 50m vodotěsností, tak podle mě ideální volba.

 

Edit: Až teď jsem si všimnul, že hledáš automaty. Pak tedy jiny model z téhle řady, každopádně Hamilton má u "Field watch" reálnou historii. 

 

 

Super tip! 50m je dostatečné a tím, že jsou natahovací je to pro mě taky v pohodě, nechci jen quartz, přidám to na seznam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co třeba kouknout na steinhart, tam je toho více (koukni na nabídku chronoshopu).

U těch Sinn se bojím, že se nevejde do limitu (ale skvělá volba).

Jinak třeba Fortis B42 se tu dá sehnat v ceně co máš, ale na lezení moc nejsou (zkus se ale kouknout i na ně).

 

Díky za tipy, ty Steinharty GMT Ocean jsou fajn, Sinn asi jedině použité, stejně tak ty B42, ale viděl jsem že zrovna ty tu někdo nabízí: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/129870-fortis-b-42/?hl=fortis 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko SKX a ještě ti zbyde na hezký výlet. Pokud GMT na cestování, pak pepsiny od Šteinů.

 

Souhlas, oboje super tipy, teď to dám dohromady, co tu zaznělo, jsou to všechno super volby, takže asi bude rozhodovací paralýza, haha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kanadske marathony nejsou spatne

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Jen je tu nikdo moc nepoužívá a mám na ně jedinou referenci a použité na 95% nemám šanci v ČR sehnat, na foru nikdo nikdy nenabízel :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tu mám nějaký celkový přehled z čeho vybírat, rozhodně to nebude nic snadnýho. 

 

- Marathon Search & Rescue / General Purpose

- Hamilton Khaki Field Mechanical

- Seiko Monster

- Seiko SKX

- SINN 556

- Fortis B-42

- Steinhart GMT Ocean 1

- Deep Blue Deep Star 1000

 

Subjektivní pohled na věc: Marathony tu nikdo nemá a musel bych kupovat nové z USA, to je trochu přes koleno. Seika jsou fajn, ale už jedny mám (i když to je jiná kategorie a půjdou časem na prodej) , tak tu značku už znám. SINN & Fortis jsou nádherný! Dokonce se prodávájí aktuálně oboje na foru, jen je to na tý horní hranici, tím pádem se bojím, abych si jich nevážil příliš a nebyl pak z toho smutnej, že jim dám zabrat :D Steinhart a Deep Blue jsem zatím moc neprostudoval značku a její historii a positioning, tak tomu ještě dám čas. Hamiltony cenovkou super, positioning taky a myslím, že by to měly zvládnout. Zatím horký kandidát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych šel do SKX007 dokud jdou ještě koupit. Výroba už skončila.

 

Monstra nekoupíš, rozhodně ne nový a u starých lezou ceny nechutně nahoru, ale sám mám na tyto aktivity oranžový MK1

 

Pokud takto jezdíš častěji, osobně bych koupil jedny hodinky a ty prostě časem dojebával (pardon my french), protože tím aspoň pro mě vždycky hodinky získávají super patinu a hlavně si budují vlastní příběh...

 

Steiny jsou jen rolex hommage, tam imho neklapne tvůj požadavek na brand, Hamilton Khaki Field Mechanical zní taky jako super kandiát, já mám jen na podobný aktivity raději potápky, ale to je o preferencích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...