Přejít na obsah

Automaty do nepohody a cesty?!


Doporučené příspěvky

Pokud diver, tak bych doporučil vybrat něco od Seiko nebo Citizen. Nestojí moc a nemusíš se o ně bát. Přesto jsou to hodinky které jsou tu od toho, aby pracovaly. Navíc se mi skx líbí :) Já teda cestuju zatím s digi g-shockama, protože mi vyhovuje jak jsou lehké a taky oproti divers nízké, ale třeba by to pořešil i titan, aspoň tu váhu.

 

Military - Hamilton gut. Marathony tady taky někteří mají, není to zas něco co mají jenom v US a u nás nic. Nemají až moc tlustý to jejich pouzdro? Teď jsem to rychle hledal a nevidím číslo, ale na fotkách to působí hustě. 

 

Kdysi jsem toužil po těchto https://www.chronoshop.cz/victorinox-inox-titanium-grey ale jsou větší... /edit: je to quartz...mažu...

Upraveno uživatelem 4st0n
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kup si tyto Sinny http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/130378-sinn-556-i/&do=findComment&comment=2394325 Kdybych "nutně nepotřeboval" cifr s čísly (Sinn556a), tak jsem si je koupil sám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vřele mohu doporučit Seiko SRPD25K1- zmenšená verze Seiko Monster, tzn. nositelné i na normální ruce (42,4 mm). Vodotěsnost 200 m, sklo Hardlex, kalibr 4R36 (hacking, ruční nátah), můj exemplář (po cca 6 týdnech záběhu) chodí +2 až 3 s denně. Kdyby na ně nedali nesmyslného kyklopa, byly by takřka dokonalé.

 

post-7426-0-13853300-1568810413_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych šel do SKX007 dokud jdou ještě koupit. Výroba už skončila.

 

Monstra nekoupíš, rozhodně ne nový a u starých lezou ceny nechutně nahoru, ale sám mám na tyto aktivity oranžový MK1

 

Pokud takto jezdíš častěji, osobně bych koupil jedny hodinky a ty prostě časem dojebával (pardon my french), protože tím aspoň pro mě vždycky hodinky získávají super patinu a hlavně si budují vlastní příběh...

 

Steiny jsou jen rolex hommage, tam imho neklapne tvůj požadavek na brand, Hamilton Khaki Field Mechanical zní taky jako super kandiát, já mám jen na podobný aktivity raději potápky, ale to je o preferencích...

Jo, ty SKX007/SKX009/PADI jsou super, moc nevím ale jaké z nich - pohledem mi příjdou dost podobné a líbí se mi stejně, mají některé z nich lepší hodnotu do budoucna? Hamiltony asi budu chtít vzít takčitak, už si píšu s jedním z místních prodejců :) Steiny ne, pravda. 

 

Ja by som mal ešte kandidátov od Warda a to ich Military collection

Hmm, ty mě tak nenadchli :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud diver, tak bych doporučil vybrat něco od Seiko nebo Citizen. Nestojí moc a nemusíš se o ně bát. Přesto jsou to hodinky které jsou tu od toho, aby pracovaly. Navíc se mi skx líbí :) Já teda cestuju zatím s digi g-shockama, protože mi vyhovuje jak jsou lehké a taky oproti divers nízké, ale třeba by to pořešil i titan, aspoň tu váhu.

 

Military - Hamilton gut. Marathony tady taky někteří mají, není to zas něco co mají jenom v US a u nás nic. Nemají až moc tlustý to jejich pouzdro? Teď jsem to rychle hledal a nevidím číslo, ale na fotkách to působí hustě. 

 

Kdysi jsem toužil po těchto https://www.chronoshop.cz/victorinox-inox-titanium-grey ale jsou větší... /edit: je to quartz...mažu...

Takže taky SKX007/SKX009/PADI jako psali už kolegové? Digi g-shocky chci taky do sbírky, zrovna dneska tu byli jedny na prodej a byli hned pryč :( 

 

Je to tlustý, hrozně robustní, ale dá se to, u mě je spíš limit diameter, max 45, třeba g-shock mtg už nezvládne ruka..

 

Victorinox krásný, jen škoda, že tam nemají manual/automatic strojek..

 

Když už někdo cestuje, měl by mít GMT.

GMT by mělo být True, takže v limitu 25k bych to viděl na nějaký kinetický Seika a ještě půlka limitu zbude.

Jaký máš konkrétně na mysli?

 

Kup si tyto Sinny http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/130378-sinn-556-i/&do=findComment&comment=2394325 Kdybych "nutně nepotřeboval" cifr s čísly (Sinn556a), tak jsem si je koupil sám :-)

 

Psal jsem a bohužel jsou už pryč, jsou fakt krásný.

 

Jeste se muzes podivat na Seiko Alpinist. Prijemna velikost, tema hory / cestovani je zrejme. Slusna vodotesnost a variabilita tahu, remenu, NATO jako malo kde.

Díval jsem se, zajímavý, možná kdyby se prodávali tady na foru.

 

Vřele mohu doporučit Seiko SRPD25K1- zmenšená verze Seiko Monster, tzn. nositelné i na normální ruce (42,4 mm). Vodotěsnost 200 m, sklo Hardlex, kalibr 4R36 (hacking, ruční nátah), můj exemplář (po cca 6 týdnech záběhu) chodí +2 až 3 s denně. Kdyby na ně nedali nesmyslného kyklopa, byly by takřka dokonalé.

 

attachicon.gifseiko.jpg

Pěkný, pěkný, velikost super a vypadají nerozbitně :) Promyslím je..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych vzal klasický SKX007, už nebudou a po každých co se tu objevili se jen zaprášilo za pár minut. Ta nová řada je jiná, víc designově laděná, ale už to nejsou potápky...

 

Padi želvy jsou super, ale tuším jsi psal, že ti nesedlo pouzdro, nebo se pletu?

 

V ceně kolem 10-15k máš v zásadě u Seiko 4-5 základní možnosti (pouzdra) s automatem (sám jsem byl dost překvapenej):

  • SKX - již ukončený model, dá se stále koupit venku jako doprodej skladu
  • želvy (turtle) - milion různých barevných kombinací, za mě velmi podařené PADI (SRPA21), nebo základní pepsi
  • Samuraie - taky nová reedice, taky spousta barviček SRPB53
  • mini turtle - SRPC41
  • monster - začali dělat reedici imho založenou na prvním modelu SRPD27, velikostně jsou podle mě stejný...aspoň podle porovnání s původním modelem

Já osobně bych preferoval základní SKX - 007 nebo 009, a vzal je jako tool dojebávačky, ale to je jen osobní preference

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych vzal klasický SKX007, už nebudou a po každých co se tu objevili se jen zaprášilo za pár minut. Ta nová řada je jiná, víc designově laděná, ale už to nejsou potápky...

 

Padi želvy jsou super, ale tuším jsi psal, že ti nesedlo pouzdro, nebo se pletu?

 

V ceně kolem 10-15k máš v zásadě u Seiko 3-4 základní možnosti (pouzdra) s automatem:

  • SKX - již ukončený model, dá se stále koupit venku jako doprodej skladu
  • želvy (turtle) - milion různých barevných kombinací, za mě velmi podařené PADI (SRPA21), nebo základní pepsi
  • Samuraie - taky nová reedice, taky spousta barviček SRPB...
  • mini turtle - SRPC...

Já osobně bych preferoval základní SKX - 007 nebo 009, a vzal je jako tool dojebávačky, ale to je jen osobní preference

 

Jo, to dává smysl 7/9 a nebo ty SRPA21 vypadají super. Nene, to jsem nepsal já ohledně Padi pouzdra. Díky za analýzu :) Ve finále skončím s 2-3 kousky z toho co si tu píšeme, jsou skvělý, je to nemoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám SKX 009 i Khaki, oboje hodinky jsem několikrát prodal a pak zase koupil. Kdybych si měl nechat jenom 2 hodinky tak to bude tato dvojka.

Hamiltonům sluší ta zelená, jsou ultra pohodlné a natahování rukou je uspokojující. Jediná věc co mi na nich vadí je originál řemen- je pohodlný

jako blázen ale když ho namočíš nebo spotíš nechává mapy, plus WR je nic moc. 

Takže potřebuješ oboje, hamiltony se tu daji koupit za 6 a SKX zabojuj někde v asii za levno a máš dvojku jako víno za pár peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mkrni ještě na edit příspěvku - neměl jsem tam všechno ;) sám nestíhám sledovat co všechno seiko chrlí...

 

Jasně, díky za tipy!

 

Ahoj, mám SKX 009 i Khaki, oboje hodinky jsem několikrát prodal a pak zase koupil. Kdybych si měl nechat jenom 2 hodinky tak to bude tato dvojka.

Hamiltonům sluší ta zelená, jsou ultra pohodlné a natahování rukou je uspokojující. Jediná věc co mi na nich vadí je originál řemen- je pohodlný

jako blázen ale když ho namočíš nebo spotíš nechává mapy, plus WR je nic moc. 

Takže potřebuješ oboje, hamiltony se tu daji koupit za 6 a SKX zabojuj někde v asii za levno a máš dvojku jako víno za pár peněz.

Parádní analýza, takhle to udělám, vezmu Hamiltony, SKXka (tušíš tedy za kolik je adekvátní cena?) a pak asi ještě nějaký lepší g-shocky a budu spoko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co by Tě zajímalo? Absolutně diametrálně odlišné hodinky. Ty, co prodává KPX, tedy ta MTGéčka, jsou přerostlé ... mám velkou ruku a jsou na hraně, tedy MTG-S, ale case je stejný. Ty druhé, jsou maličké ... full digitálky.

 

Nicméně, pokud bys netrval na automatech, tak G-Shock je fakt spolehlivá hodinka do nepohody. Pokud můžu poradit, tak nejlepší volba stran G-Shock je starý Rangeman GW 9400, měl jsem černé, žluté, červené a carbon-fiber, ty byly super. Více foto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...