Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Zlaté Prim Orlík

Piéce Unique

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 Bert

Bert

MegaXXLzávislák

• Root Admin
  • 5 827 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 15.září.2019 - 15:02

Náramkové hodinky PRIM ORLÍK II C – Piéce unique – výrobní číslo strojku 01391

Tak toto je přesné označení hodinek, po kterých jsem 5 let marně toužil. V roce 2014 totiž společnost Elton hodinářská a.s. po dohodě s Českým svazem ledního hokeje vyrobila limitovanou edici necelých padesáti kusů Orlíků pro naši hokejovou reprezentaci na Olympijských hrách v Soči. Tato limitka, jejíž pouzdro bylo z nerezové oceli, kupodivu zůstala ctěnému chronomagorstvu utajena. Proto jsem zde při její prezentaci (ocelová verze je v mém vlastnictví právě od roku 2014) vzbudil docela slušný ohlas.

Protože jsem však zvědavej jak lázeňská veverka, nedalo mi to, a ptal jsem se, jestli je to opravdu všechno. Bohudík nebylo. Odpověď mně však dostala do kolen: pro předsedu svazu, JUDr. Krále, byla vyrobena limitka 1/1 ve zlatě. Jak už to dobrým zvykem Eltonu bývá, fakturační cena byla astronomická, a já si začal klást otázku, jestli to vůbec má cenu. Ke svému nemalému zděšení jsem si odpověděl: ano, má.

Jsme maličká zemička, kde každý zná každého, a tak jsem již před pár lety poslal po jednom svém příteli poníženou supliku k sluchu pana doktora Krále, jestli by se se změnou majitele nedalo něco udělat. Co čert nechtěl, pár týdnů po té se onen přítel stal právním zástupcem protistrany, se kterou jsme měli pikantní a rozsáhlý spor. Bylo mi žinantní právníka toho času kopajícího za protihráče otravovat s takovou prkotinou, a tak jsem se stáhl do ústraní a trpělivě, vlastně spíše netrpělivě, vyčkával a hryzal si nehty. Jsou tomu asi tři týdny, co soudružka náhoda svedla mou maličkost a majitele Orlíků při jednom obchodním projektu dohromady. Věřte nebo nevěřte, celou hodinu a půl jsem vydržel se bavit o práci, než jsem to na něj vybalil.

Samotné vyjednávání ponechám zahalené rouškou tajemství, prozradím pouze toliko, že řečeno slovy strašlivého arciloupežníka Lotranda: kréf netékla ....

Důsledkem toho je, že včera jsem mohl navštívit den otevřených dveří v Eltonu, a zcela bezostyšně se chlubit tímhle kouskem. Tedy JEDINÝMI zlatými Orlíky, které kdy byly vyrobeny :-)

Technický popis:

Pouzdro, víko, korunka a spona jsou vyrobeny z masivního 18K žlutého zlata. V hodinkách je použit strojek PRIM, kalibr 98.01 s automatickým natahováním. Frekvence setrvačky strojku činí 21.600 kyvů za hodinu. Čistá váha zlatých komponentů je 95 gramů. Strojek je osazen 22 kameny, a zaregulován v pěti polohách. Rezerva chodu činí nejméně 45 hodin.

Závitové víko, taktéž z 18K zlata, je opatřeno výrobním číslem a frézovaným individuálním popisem.

Konvexní safírové sklo, kryjící číselník hodinek, má tloušťku 2,5 mm, a je opatřeno jednostranným, vnitřním, antireflexem.

Příslušenství tvoří 2 řemínky, kaučukový a z aligátoří kůže. Spona je zlatá.

Nedílnou součástí hodinek jsou: vnější modrý obal, dřevěná krabička, hodinářský šroubovák a záruční karta.

Co napsat závěrem. Po dohodě s předchozím majitelem jsme se dohodli, že nebudeme anonymizovat dýnko, protože jsou to hodinky s příběhem, který chce být vyprávěn. Jsou opravdu nádherné, jakkoli sportovní, tak jim zlato neskutečně sluší. V kombinaci s kaučukem to má casual styl, který chytil za srdce snad každého, kdo je za těch pár dní viděl.

Nyní již raději pár fotek.

Přiložený soubor (y)

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#2 financ

financ

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 10 269 příspěvků(y)
  • Bydlí:doma

Publikováno 15.září.2019 - 15:09

Tak to je parada. Kolik to vazi?

CHRONOMAG na Facebooku       

„Občas vážně nevím, jestli svět řídí chytří lidé, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.“ — Mark Twain

#3 Ardennius

Ardennius

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 348 příspěvků(y)
  • Bydlí:Těmice

Publikováno 15.září.2019 - 15:13

No to mě pos..... ty woe!!!!!
davidgruzenik@centrum.cz

#4 tikzot

tikzot

Megazávislák

• Member_50
  • 2 787 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Panerai, Rolex, Tudor, Omega

Publikováno 15.září.2019 - 15:16

Olalá! Nejvetsi gratulace za tenhle krasnej kousek, ke kterymu jsi se dle popisu prokousaval jako lev a zaslouzis si ho!
Krasna prace!
Ten cifr s trikolorou a dvojocasym lvem u datumky je krasnej detail!

#5 shewcza

shewcza

Megazávislák

• Member_50
  • 3 021 příspěvků(y)
  • Bydlí:Moravská Třebová
  • Fanoušek značky:SEIKO, Omega

Publikováno 15.září.2019 - 15:19

Gratulace, moc jim to ve zlatě sluší!

#6 jožko

jožko

Megazávislák

• Member_50
  • 1 003 příspěvků(y)
  • Bydlí:Okres na severe
  • Fanoušek značky:PRIM,DOXA,OMEGA,HEUER

Publikováno 15.září.2019 - 15:20

Gratulujem.Krasavice!

#7 Hardslimer

Hardslimer

pacient Dr. Chocholouška

• Member_50
  • 2 287 příspěvků(y)
  • Bydlí:SILESIA

Publikováno 15.září.2019 - 15:20

Mne se hodinky nelibi.
Ale za ten jejich pribeh davam palec nahoru...

#8 MíraMíra

MíraMíra

Megazávislák

• Member_50
  • 3 344 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Všeho s Mírou :)

Publikováno 15.září.2019 - 15:38

Jak jdou Primky celkem mimo mě, tak tohle je mazec!
Gratulace!

#9 Bert

Bert

MegaXXLzávislák

• Root Admin
  • 5 827 příspěvků(y)

Publikováno 15.září.2019 - 15:39

Tak to je parada. Kolik to vazi?

Zlato 95 g

Zbytek 70 g

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#10 bob.zizka

bob.zizka

Závislák

• Member_50
  • 714 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bayern

Publikováno 15.září.2019 - 15:55

Radost pohledět! Kdo jinej by je měl mít když né ty? Gratuluju k JEDINEČNÉMU kousku.

#11 Fajkus

Fajkus

Závislák

• Member_50
  • 936 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kopřivnice

Publikováno 15.září.2019 - 16:07

Přemýšlím, jestli chci ještě žít. :eek:  :eek:  :eek:

#12 prischera

prischera

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 200 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Všecko co tiká :)

Publikováno 15.září.2019 - 16:10

Gratulace :) nepřišel čas na změnu profilové fotky?  :whistling:

Rolex Turn-o-Graph Ref. 116264, Tudor BB 58, Omega SMPc, Fortis B-42 Black & Black Limited Ed., Alpina Startimer Heritage GMT, Prim II, Prim Diplomat, Omega Genéve Dynamic, Eterna Sonic Electornic, Seiko SRPD01 Grey Dawn, Seiko SRP775, Seiko SKX399, Seiko SKX011, Ventus Northstar N5, IWC cal. 74, Swatch System 51, a nějaký ten další Prim a vintage šrot Moje fotogalerie :)

#13 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 746 příspěvků(y)

Publikováno 15.září.2019 - 16:59

Jak PRIMky nemusím, tak k tomuhle úlovku upřímně gratuluju - má snad všechno co ty ostatní kdy postrádaly :rolleyes: 

Cenu radši ani nenaznačuj, stačí že se o ně jednou popere a rozhádá příbuzenstvo při porcování Tvé pozůstalosti  :speak_cool:

#14 StanoBare

StanoBare

Megazávislák

• Member_50
  • 2 787 příspěvků(y)

Publikováno 15.září.2019 - 17:00

Aj tak je vždy najlepší ten príbeh, čo stojí za hodinkami. Do vlákna Primu nechodím často, ale som rád, že mi táto Bertova absolútna limitka neušla. Takisto gratulujem. Zaobišiel by som sa aj bez bočných nadpisov a nechal všetko len na dýnku, ale to je prkotina. Parádne sú.

#15 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 221 příspěvků(y)

Publikováno 15.září.2019 - 17:12

No ty vo.le :o

Ale jinak jsem celou dobu hodnej a slušnej, to mi jen déržka spádla.

Time is Life. Je to dar i prokletí.<p>Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky ponoru

#16 Ondrej71

Ondrej71

• Member_50
  • 8 014 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Rolex podvodní, horské a 4 pásmové * Omega Měsíční * Prim bronzový bez data * Seiko do vody * Waltham do kapsy * Gshock bicyklové *

Publikováno 15.září.2019 - 17:28

Gratulace Berte!

#17 habadej

habadej

Megazávislák

• Member_50
  • 1 391 příspěvků(y)
  • Bydlí:Černošice u Prahy
  • Fanoušek značky:Teď zrovna nevím co dál...

Te

Publikováno 15.září.2019 - 17:54

Tak tyhle zlatý, hokejový, olympijský Orlíky jsou parádní! 

Na rozdíl od výkonu našich borců během této olympiády....

#18 mAra_

mAra_

Ou je

• Member_50
  • 2 516 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liberec

Publikováno 15.září.2019 - 17:57

moc pěkné Berte, moc!
Edit: a uka safra to dýnko :-)

Tento příspěvek byl upraven od mAra_: 15.září.2019 - 17:58

#19 Waya03

Waya03

Megazávislák

• Member_50
  • 1 343 příspěvků(y)
  • Bydlí:Řevnice
  • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 15.září.2019 - 18:08

Horologicky to jde sice zcela mimo mě, ale ten příběh a ucelenost kolekce, to zas úplně chápu a obdivuju. Well done!

#20 szeryng

szeryng

Učedník

• Member_50
  • 130 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha na kopci
  • Fanoušek značky:Je jich vícero

Publikováno 15.září.2019 - 18:09

To čekání na ně muselo být strašné, ale vyšlo to. Ty hodinky jsou úžasné a ten příběh ... Bomba!!

Moc blahopřeji!!!

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Piéce Unique