Přejít na obsah

Snové hodinky, rady k nákupu


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, po dlouhé době co počítám místo fórum, které mě "dovedlo" k několika automatům (Tissotj, Certina, Mido...) jsem se rozhodl do toho "praštit" a pořídit nové automaty vyšší relace.

 

Tady Vás chci poprosit o rady k nákupu a doporučení.

 

V mém hledáčku jsou tyto:

Breitling Superocean Heritage II B20, milánský tah, modré nebo černo zlaté provedení

 

Omega Seamaster (Moon watch mě nalákají)

 

Dále se mi líbí některé modely Navitimer, Zenith El Primero a díky fóru jsem ještě došel na Nomos (Reference 581).

 

 

Vím, že jde o širší rozptyl na výběr a musím to utřídit.

 

Zajímá mě, doporučení a rady, jednak ohledně hodinek samotných, na co si dát pozor při koupi a tipy na dobré a osvědčené prodejce. Nechci koupit fake, prostor na jednání o ceně je také plus.

 

Rozpočet na hodinky je nějakých 4/5 tisíc ?.

 

Volil jsem univerzálnější kousky, které jsou fajn jen tak ven pro nošení jeansu, ale ani u obleku neudělají ostudu. Něco "mladšího" charakteru (je mi 32).

 

Omlouvám se případně za kostrbaté psaní z telefonu a díky za podněty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to budeš mít těžké, ale příjemné vybírání. Mít Zenith a jejich El Primero...třeba v modelu Stratos. Ten rotor s hvězdou a historie - velmi lákavé. Omegy Seamastery - rovněž hodinky s historií, nádech bondovek, v černém provedení i docela univerzální - líbí se mi, ale mohly by mít vestavěný héliák. No a ty Breitlingy SOH s tudoráckým kalibrem B20 - zpracováním vynikající mesh a podle mě jsou nadčasové a vedle Omeg sice usedlejší, ale zase o dost elegantnější diversky. Je to těžké, to by byla "rodinka" mít je všechny, co :clap:? Jestli nechceš chronograf, za mě bych šel asi do SOH. ...a zbytek pořídil časem :lol2:. Máš parádní výběr, ještě zařaď nějaké PAM a ani jednou volbou neuděláš chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše kolega výše - ani jedna volba není špatně :-) Doporučoval bych všechny volby vyzkoušet na ruce a řídit se pocity...

 

PS za sebe bych voli BSOH - už jsem je jednou měl a asi se k nim časem zase vrátím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tvým budgetem bych volil poslední bondovky. Hodně parády, sedí na tahu, nositelný na gumě a ani řemen na nich nevypadá blbě

 

Pěkná fotka, to jsou ref: 210.30.42.20.03.001? Nejsem si jist, jestli jsem je viděl na živo tady jsou moc pěkný.

 

Máte nějaký tip, kde koupit? Podle referencí GOLD ELIGIUS nezní špatně, ale jsem z Prahy (tady mě napadá jen Dušák).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná fotka, to jsou ref: 210.30.42.20.03.001? Nejsem si jist, jestli jsem je viděl na živo tady jsou moc pěkný.

 

Máte nějaký tip, kde koupit? Podle referencí GOLD ELIGIUS nezní špatně, ale jsem z Prahy (tady mě napadá jen Dušák).

jj, to jsou ony. Jsem ze Zlína, Gold eligius je dobrá volba.

 

SOH jsem měl kdysi taky, na mě už docela velký. Krásný, fotogenický hodinky. Na ruce už horší a díky silným nožkám dostávaly často rány. Jestli bys rád něco většího (ale i staršího), mrkni na IWC Ingenieur. Zlatý střed ingy ref 322701, 42 mm, Genta design ještě bez ochrany korunky, integrovaný tah, struktura na ciferníku a inhouse. Nebo větší, 46 mm Mission Earth, taky inhouse a už se ani jedny nedělají, budou si držet cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já do Zlína zkusím napsat poptávku a vlastně můžu napsat i k Dušákovi (mám je od sebe kousek). Co jsem zkoušel na ruce tak těch 42 / 44 mm ok, 46 už bylo moc.

 

Díky za tip, nejsou špatné, ale není to můj šálek. 

 

Chci si taky udělat radost něčím nových pěkně z obchodu a ideálně se mnou vydrží pár let.

 

Mimochodem, co mě překvapilo, na Slovensku v Auparku mě bylo řečeno, že BSOC má inhouse a 5 let záruku, ale pokud vyberu model z chronografy (nechci), je až na určité modely záruka 2 roky a nemusí být inhouse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, inhouse od Bretlingu (at uz ten ne-chrono od Tudoru, nebo plnotucnej worldtimer ci chrono) maj pet let, standard Eta 2 roky. U tech chron se to pozna jinym rozlozenim subcifru a tim, ze B01 (inhouse) ma ty subcifry v jiny barve, nez zbytek cifru.

Jinak z tvyho vyberu asi bondovky a Gold Eligius ve Zline je vybornej.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes tam napíšu, jsem zvědav.

 

Jinak založil jsem druhé vlákno, speciálně na rady k Montblanc watch:

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/131787-montblanc-hodinky-timewalker/&do=findComment&comment=2397296

 

Kolega mě je děsně rozmlouval, má jejích věcí, ale hodinky ne. V těch cenách je Omega a tak je neuznává. Táta zase preferuje Prim a jejich možnost pracovat úpravami, i když co jsem měl možnost probudit pár slov, je to "omezenější".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...