Přejít na obsah

Montblanc hodinky (Timewalker)


Doporučené příspěvky

Ahoj, navazuji na své druhé vlákno, kde řeším výběr hodinek z řady Omega / Breitling a napadl mě dotaz, který chci oddělit.

 

Vizuálně se mi líbilo dost kousků od Montblancu a zejména Timewalker kolekce.

 

Vím, že pod ně patří Minerva a mají tak na čem stavět. Nedokážu je, ale "zařadit". Vizuálně jak jsem psal, jsou pro mě zajímavé (stejně jako kožená produkce), některé detaily jsou zajímavé.

 

Jak si stojí proti swiss made produkci jako u zmíněných značek Omega, Breitling, Zenith?

 

Jaký mají obraz v hodinářském světě?

 

Stojí za úvahu, i z hlediska kvality, techniky, případně jsou rozumně dále prodejné, když mě přestanou bavit?

 

K otázkám mě přivedl hlavně rakouská prodejna Montblanc v Pandorf outletu.

 

Tady se dá dost kousků pořídit se zajímavou cenou. Jsou zde akce jako "late night shopping" kde to jde ještě níže a pro příklad, přes Vánoci 2018 měli promo že všech hodinek -50% z cen outletu.

 

Takže jeden kousek pro příklad (najdu ref.) byl z doporučené ceny 7 300 ?, za 4 300 ? - 50%, finální cena tedy 2 150 ? a to už mě docela cukalo.

 

S tím jsem se u jiných jmenovaných značek nesetkal (třeba o tom jen nevím).

 

Možná se na to dívám špatně, ale chci dát za hodinky ne málo, a tak nechci udělat chybu.

 

Jedná část je řídit se pocitem, druhá strana pohledu je značka, "prestiž" (i když většina pochopí a rozezná více Apple watch:(), kvalita, mechanická část a možnost je prodat dále, pokud mě přestanou bavit.

 

Díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dokud jsem nenarazil na Pandorf ani jsem nevěděl jak to umí prodat.

 

Když jsem kupoval peněženku za 5 000 Kč, říkal jsem si fajn cena.

 

Pak jsem narazil na tašku v akci z 800 ? na 150 ?, ty hodinky...

 

Pro mě je tohle součást procesu a zjišťování, chci tu sumu "dobře" utratit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle úvahy, kdy koukám po hodinkách ve slevě jen proto, že MSRP 7k? je na úrovni Breitlingu a já tedy budu ve stejný třídě, je lhaní si do kapsy.

A tak bych si už jen z principu koupil hodinky za 2k? u značky, který tu cenu drží než mít pochybnosti, jestli mám hodinky za 7k?, 2k? nebo snad ještě za míň?

Jo, taky jsem měl Zenith dotažený z outletu v Kuala Lumpuru za 100k, přičemž tady stály asi 230k a prostě to v tý hlavě nefungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Tak jasně hodinky Montblanc nemůžeš vůbec srovnávat s armani nebo CK, které jsou podle mě spíš modní doplňek a s hodinkama mají opravdu pramálo společného.

Osobně by mě ale zajímalo kam se toto vlákno posune, jelikož nedávno jsem o značce Montblanc taky přemýšlel kam si jí mám vlastně zařadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, cayman napsal:

Vim ze Mont blanc neni hodinarska firma, ale designove maji pekny kousky a zajímalo by mě jak je to s kvalitou tam bude asi taky nejake ETA ne? Sice vyrábí doplnky atd ale oproti nějakym armani a calvin klein hodinka to bude vesmír

si si isty ze to nie je hodinarska firma??

https://www.montblanc.com/en-us/discover/company/haute-horlogerie

a porovnavat ich s CK a imymi modnymi shitmi ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...