Přejít na obsah

Seiko klimatická vlhkost


mvxmilivnx

Doporučené příspěvky

Ahoj.

 

Už jednou se mi stalo, že se mi v těchto hodinkáh (SRP637K1) objevila mlha zevnitř sklíčka. Po odeslání do Helveti mi bylo sděleno, že se jedná pouze o klimatickou vlhkost, hodinky byly "vysušeny" a přetěsněny. Teď se to stalo znovu. Děje se to pouze tehdy, jsou-li hodinky vystaveny přímému slunečnímu záření. 

 

Otázka zní: můžu to vyřešit svépomocí vložením hodinek s vyšroubovanou korunkou do misky s rýží nebo něco na ten způsob? Jde mi jen o tom, že jsem si na tyto hodinky hodně zvykl a nedovedu si představit je někam posílat a být týden bez nich.

 

Dík za postřehy, Max

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ty samé - dva týdny v Jugošce u moře v totálním hicu a furt na pláži + šnorchlování. Nic se jim nestalo.... Je to opravdu divné. To by se dít nemělo.... proč si pak kupovat potápky, nebo obecně hodinky nad 10 ATM.

Může být skříplé těsnění pod dýnkem. To se mi stalo u jedněch pracovních quartzek na zahradu. Nechal jsem jednomu amatérovi vyměnit baterku a když šrouboval zpátky dýnko, tak skřípnul těsnění. Dostávala se tam taky vlhkost. Musel jsem to odnést profíkům do hodinářství a byly zase v pohodě.

Co se týče vyšroubované korunky a sušení, tak to asi fungovat nebude. Jednou jsem se s vyšroubovanou korunkou i osprchoval a pak jsem měl vítr z toho, že se budou rosit.... a nic... zůstávají i s odšroubovanou korunkou celkem "vodotěsné". Už jsem to to někde na foru řešil.

Tak tady je to:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/92011-zapa%C5%99en%C3%A1-monstra/

 

Tak hodně štěstí a pak napiš jak jsi to vyřešil.

Upraveno uživatelem Kotlick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle samý se mi stalo na islandu s gulfmasterama, dal jsem je na topení a mlha byla pryč. V koscomu mi pak řekli že se to občas stává a můžou je vysušit... Nic jsem s nima dělat nenechal a už nikdy se sklíčko nezamlzilo, nevím, nechápu... Asi to klima :-)

Upraveno uživatelem fijo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím. Na tom videu Mark dokázal zamlžit úplně ...

 

Ano, hned jsem to na Seikách, které byly v moři x krát, vyzkoušel. Sklíčko promrzne a po zahřátí zamlženost zmizne. Nicméně to je opravdu extrém, kterému by se hodinky ani vystavovat neměly. Nosím brýle, u nich to tak funguje, ale v situaci, kdy se brýle zamlží hodinky samozřejmě nic. Extrémy jako je tenhle vadí všemu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, ale jak si člověk seřídí čas (vyšroubuje korunku) v místnosti kde je veliká vlhkost vzduchu a pak se mu na chvíli zamlží sklíčko, hlavně pokud vyjde ze studené místnosti ven na přímé slunce s velkými ocelovými hodinkami s černým cifrem, tak to podle mě extrém taky je. Ale já skutečně žádný odborník nejsem, jenom se domnívám, že pokud i v servisu řekli, že to je ok a stalo se to pouze dvakrát, osobně bych to tak nechal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba měli zrovna při skládání v Malajsii větší vlhkost vzduchu  :guiltysmiley:

 

Co psal, tak naposledy hodiny rozdělali v Helveti. Tak třeba to montují to otvírali někde ve sklepě. Já svoje SKX měl otevřené Xkrát doma a tento rok byli permanentně v moři a na přímém slunci, nikdy nic jako zamlžení jsem nesledoval.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

01axel01, on 19 Zář 2019 - 22:08, said:

Co psal, tak naposledy hodiny rozdělali v Helveti. Tak třeba to montují to otvírali někde ve sklepě. Já svoje SKX měl otevřené Xkrát doma a tento rok byli permanentně v moři a na přímém slunci, nikdy nic jako zamlžení jsem nesledoval.

Jenom opravím.. my u nás hodinky neotevíráme :) Všechny posíláme do autorizovaných servisů.

A sklep tady taky nemáme :D

 

Obecně mě tohle u hodinek vždycky mrzí, ale jako vysvětlení (že je to přirozený jev) se nám to občas ze servisu vrátí. Je potřeba si uvědomit, že černý ciferník "láká" sluníčko mnohem víc a jeho teplota tak bude docela vysoká.

Jinak ano, hodinky s vytaženou korunkou (tyto určitě) stále těsní, takže tím by to být nemělo.

 

Jsou hodináři, kteří říkají, že se to nemusí řešit, protože jde o přirozenou vlhkost. Mi osobně by to na hodinkách vadilo a pokusil bych si dělat cokoliv pro to, aby se to neopakovalo.

Takže jestli chceš, určitě k nám hodinky a my je do servisu s tímto požadavkem pošleme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen technická - jak můžou napsat ze servisu, že je to normální jev? I z diskuse zde je mi jasné, že brýle, respektive sklo na nich se orosí při přechodu ze zimy do tepla, to je mi jasné, ovšem nechápu, jak se může orosit při změně teploty či vlhkosti sklo u hodinek, které mají plnit například 200M+ WR? Chápu, že se orosí z vnějšku, ale uvnitř? Pokud to těsní, tak tam přeci není prostor pro vlhkost, když se tam nemá jak dostat ... nebo mi něco uniká?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...