Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Kožený řemen a odolnost stěžej

řemen stěžejka odolnost

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 227 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Aero, Praga, L&K/Škoda, NW/Tatra, Walter, Wikov, Z

Publikováno 20.září.2019 - 20:28

Protože jsem celý život nosil jenom kovové náramky a hodinky na skutečném pořádném koženeém řemenu mám až teď, chci se obrátit na zkušenější o radu či spíš názor. Narozdíl od kovu mi u kůže víc vyhovuje, když jsou hodinky na zápěstí trochu víc utažené, aby neplandaly. Při jejich sundavání je pak musím na chvilku ještě krapet utáhnout, abych mohl vyvlíknout trn z dírky. Při tomhle úkonu mám dojem, že se musí dost namáhat stěžejky. Nemůže se po nějaké době stát, že se ohnou a vyvlíknou z otvorů v nožkách pouzdra? Nerad bych hodinky ztratil nebo nechal spodnout na zem. Jaké jsou vaše zkušenosti? Všimli jste si třeba při výměně řemenů na stěžejkách nějakých změn v tomto ohledu? Nebo se někomu stěžejka dokonce při nošení sama uvolnila? 

#2 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 14 893 příspěvků(y)

Publikováno 20.září.2019 - 20:55

Ne

#3 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 624 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 20.září.2019 - 21:02

Jednou jsem při přehazování řemenu stěžejku vystřelil někam za skříň. Náhradní doma nebyla, tak jsem šel do blízského "hodinářství" kde mi za 70 Kč prodali stežejku pochybné kvality a velmi tenkou. A přesně jak píšeš, při asi šestém dotažení řemene mi ohnutá vyskočila. Takže doporučuji používat silnější stěžejky, žádnou lacnou čínu.

#4 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 227 příspěvků(y)

Publikováno 20.září.2019 - 21:15

No, píšu o svých pilotkách Laco, kde předpokládám, že stěžejky pochybné kvality nebudou. Nicméně i tak mě to dost zajímá.

#5 mlsoun1

mlsoun1

Megazávislák

• Member_50
  • 3 152 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomoucký kraj

Publikováno 20.září.2019 - 21:28

Koupil jsem masivnější stěžejky,protože ty obyč. jsou na pendrek.Mimoto mám v každém řemeni i tahu stěžejkyzvlášť a neměním je za jiné.

#6 Datel

Datel

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 261 příspěvků(y)
  • Bydlí:Otrokovice
  • Fanoušek značky:SEIKO, ORIENT, CITIZEN, CASIO. Stádečko se chronobundicky rozrůstá...

Publikováno 20.září.2019 - 22:10

Osobně jsem se toho taky obával a tak jsem si za dvě stovky či kolik koupil u p. Frýdla překlápěčku. Netahá se ta stěžejky a neodírá se řemen. Doporučuji

#7 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 227 příspěvků(y)

Publikováno 20.září.2019 - 22:59

Překlápěčka mě už taky napadla...

#8 Radik

Radik

Megazávislák

• Member_50
  • 2 102 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:kola, koloběžky, hodinky, origami

Publikováno 21.září.2019 - 08:23

Ja myslim, ze pokud budou stezejky dost silny a remen sirokej az k nozkam, tak ohnuti nehrozi.

"Čoveče, vy jste do toho bouch!"

"To je hadrák, pane, ten neublíží. Ten leští!"

--

"A je to tady. Největší akce v dějinách stěhování končí v kuchyni paní Jechové..."

--

"Odejít musíme všichni, ale někteří odjedeme autem."

#9 Hans Gruber

Hans Gruber

Učedník

• Member_50
  • 186 příspěvků(y)

Publikováno 21.září.2019 - 20:38

Může se ti to stát podle mě jen třemi způsoby:

1 Dáš na např. 22mm jen 20mm řemen a jednou se ti to vystěžejkuje.

2 Tenká aliexpress stežejka, která se ohne.

3 Quick release stěžejky, o které človek nechtěně zavadí.

#10 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 227 příspěvků(y)

Publikováno 21.září.2019 - 21:03

Ja myslim, ze pokud budou stezejky dost silny a remen sirokej az k nozkam, tak ohnuti nehrozi.

V něco takového jsem doufal a jsem rád, že tu tenhle názor zazněl. 

Může se ti to stát podle mě jen třemi způsoby:

1 Dáš na např. 22mm jen 20mm řemen a jednou se ti to vystěžejkuje.

2 Tenká aliexpress stežejka, která se ohne.

3 Quick release stěžejky, o které človek nechtěně zavadí.

Zdá se tedy, že můžu být klidný. Nic z toho mé hodinky nesplňují. Řemen má správnou velikost a je opravdu robustní. Nepředpokládám, že by Laco používalo tenké nekvalitní stěžejky. A jsou klasické bez rychloupínání. 

#11 Datel

Datel

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 261 příspěvků(y)
  • Bydlí:Otrokovice
  • Fanoušek značky:SEIKO, ORIENT, CITIZEN, CASIO. Stádečko se chronobundicky rozrůstá...

Publikováno 21.září.2019 - 21:48

Tak to si wi těz ☺️

#12 colommbo

colommbo

stále na začátku...

• Member_50
  • 2 217 příspěvků(y)
  • Bydlí:v úrodném Polabí
  • Fanoušek značky:Omega - nejen na zápěstí, i na čtyřech kolech
    a taky původní Primky

Publikováno 22.září.2019 - 07:52

Hodinky výhradně na kůži nosím přes padesát let každý den a nikdy se mi nic podobného nepřihodilo. 

Jestliže se člověk hádá s blbcem víc jak půl minuty, hádají se už dva blbci. Jan Werich

#13 Seamaster

Seamaster

Megazávislák

• Member_50
  • 2 092 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Omega

Publikováno 25.září.2019 - 14:38

Omega a asi i ostatni znacky, ale tam nemuzu soudit, pouziva ruzne stezejky pro kovove tahy s pevnymi koncovkami a pro kozene remeny + NATO. Ty pro remeny jsou o neco delsi, pro tahy kratsi, tam je mimimalni vule a moznost aby stezejka vyklouzla. Ja osobne pro jistotu to dodrzuju a vzdy pouzivam spravne stezejky dle typu naramku. U AD 100Kc/ks.
Priklad:

68ST2209 - 22mm, 24,33 mm free lenght, shaft 18,6mm -  pro kovovy naramek
68ST2210 - 22mm, 25,22 mm free lenght, shaft 19,2mm -  pro kuzi

Omega De Ville Hour Vision 431.33.41.21.01.001 - Omega Seamaster Professional Planet Ocean 2900.50.91 Omega Seamaster Professional 300m Diver 2254.50.00 - Omega Seamaster Chrono-Quartz 196.0052 - Omega Constellation Marine Chronometer 198.074 - Omega Seamaster 600 Professional aka Ploprof 166.077 - Omega Speedmaster Professional 145.022.69.ST - Omega Constellation Calendar 2943 1SC Omega Medicus 23.4 SC 

#14 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 227 příspěvků(y)

Publikováno 25.září.2019 - 14:59

Hodinky výhradně na kůži nosím přes padesát let každý den a nikdy se mi nic podobného nepřihodilo.

Ano, něco takového jsem potřeboval slyšet :D

Odesláno z mého ASUS_Z01RD pomocí Tapatalk

#15 Tomas8

Tomas8

Učedník

• Member_50
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 25.září.2019 - 15:20

Tak já taky přidám svůj postřeh. Málem jsem přišel o svoje Steiny, když mi uletěly a žbluňkly na dno mořské. Po několikaminutovém potápění do 5 metrů v sílícím příboji pouze s dětskou potápěcí maskou přidržovanou jednou rukou jsem je našel a vylovil. A teď ke stěžejkám: byly to docela silné origo stěžejky dodávané se Steinharty (takže žádná čína - doufejme). Řemen byl ale gumový (správné šíře 22mm). Problém byl v tom, že při bočním tahu se o nožičku trochu sežvějknul - sesunul ke straně - ale stěžejka v něm neproklouzla a řemen ji vzal s sebou, tj. na jedné straně ji otevřel a vypadla. Dříve jsem používal jinou měkčí gumu a u té se mi to nikdy nestalo, ani když jsem simuloval popsanou událost. U různých kůží také ne. U tahů se to stát nemůže, nemá se kam posunout, jedině ji násilím vyrvat. Doporučuji si po nandání řemene vyzkoušet tahání přiměřenou silou všemi směry a pozorovat, co se děje se stěžejkou. A u kožených řemenů je s výhodou, když do očka v řemenu vložíš nějakou kovovou trubičku (třeba tuhu z propisky), ve které bude stěžejka fungovat. Zabráníš tím shrnutí řemene a síly na stěžejku budou rozložené rovnoměrněji.

Jinak rychlostěžejky a jejich nechtěné otevření - to mi přijde nepravděpodobné. Jestli chceš mít větší jistotu, dej si hodinky pro nějaké extrémnější akce na NATO, Tam i když ti jedna stěžejka prdne, tak hodinky nespadnou. 

#16 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 227 příspěvků(y)

Publikováno 25.září.2019 - 16:12

Jo, o těch Štajnech si tu už někde psal :D Hlavně, že se ti povedlo je najít. U řemene s nesprávnou šířkou u nožek nebo v případě tebou popisovaného shrnutí si vyvlečení stěžejky právě dovedu snadno představit. To by u toho mého nemělo připadat v úvahu. Je opravdu robustní a jeho šířka je přesná. Vystužení průvlaku kovovou trubičkou se mi jako nápad a pojistka hodně líbí.

#17 JMK

JMK

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 448 příspěvků(y)

Publikováno 30.září.2019 - 19:13

Osobně se toho nebojím. Na kůži nosím přes 10 let Longines a stěžejky původní drží.
Je ale fakt že jsem jednou stejně jak bylo popsáno dostal za 70 kč u měniče baterek stežejku co vypadala že praskne hned. Zkusil jsem to a hned se ohnula.
Jsou tři tloušťky obecně. Do některých tahů jdou jen ty tenčí.
Dobrý a kvalitní mají na Watchgecko.
Kdysi jsem zkoušel tahat co to dá Seiko stěžejky a nepraskly ani když jsem tahal řemen z hodinek až mne boleli prsty.
Tak to jsou moje zkušenosti.

#18 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 227 příspěvků(y)

Publikováno 30.září.2019 - 21:22

Díky za tuhle zkušenost. Je pro mě dost cenná a hodně mě uklidňuje.

#19 Radik

Radik

Megazávislák

• Member_50
  • 2 102 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:kola, koloběžky, hodinky, origami

Publikováno 1.říjen.2019 - 07:37

Dalsi otazka je, jestli budes jako "Interierovy typ" provadet nejaky silenosti, pri kterych bys riziko vyklouznuti vyznamne zvysil? Ja myslim, ze ne a tak muzes bejt klidnej :)

"Čoveče, vy jste do toho bouch!"

"To je hadrák, pane, ten neublíží. Ten leští!"

--

"A je to tady. Největší akce v dějinách stěhování končí v kuchyni paní Jechové..."

--

"Odejít musíme všichni, ale někteří odjedeme autem."

#20 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 227 příspěvků(y)

Publikováno 1.říjen.2019 - 10:01

To rozhodně ne. Jde mi opravdu jen o to, jestli stežejka nemůže vyklouznout při utahování na ruce. Což, jak se z vašich příspěvků zdá, asi ne.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:řemen, stěžejka, odolnost