Přejít na obsah

Ceny hodinek PRIM.


Doporučené příspěvky

Tak nevím, zatímco za komančů měl hodinky Prim každý, nic jiného stejně nebylo, dnes se mluví o znovuzrození značky s tím, že jde o rodinné stříbro. Pokud se podíváme na ceny za komančů, tak např. potápěčské hodinky Prim sport, vodotěsné, snad je měl i souputník pana Venclovského pan Novák při překonání kanálu La Manche, stály cca 500,-Kčs. Když cenu zohledníme na dnešní průměrné platy vycházela by cena cca 4 000,-Kč. Co za tuto cenu dnes Prim nabízí? Nic moc. Ale za komančů byly hodinky Prim sport považovány za dost kvalitní.

Jaký je tedy dnes rozdíl limit.serie Prim Standart za 50 000,-Kč oproti originálním hodinkám Standart z 50 let. Dříve jme byli na špici co se týká výroby strojků. Dnes se používá ETA 2824-2 nebo v horším případě strojky MADE IN JAPAN. Proč cena ORLÍKU 28 000,-Kč? To jsou asi úvahy pro pana Prokopa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No prostě se vydali cestou přesvědčování zákazníků, že Prim a IWC si jsou rovnocennými soupeři.

Předchozí větu berte trochu s nadsázkou. Ale udivuje mne celkem, kolik času a energie dlouhého vysvětlování věnuje pan Prokop zde na chronomagu, proč je Prim tak dobrý, jako kdyby neměl jinou důležitější práci.

(pro p. Prokopa - prosím není to myšleno zle ani jako urážka)

Nic proti této značce nemám, všeobecně mám rád tuzemské značky a fandím jim, aby byly schopné světové konkurence, ale ať vybírám jak vybírám z jejich kolekce, nic zajímavého pro mne jsem nenašel. Je samozřejmě možné, že mám velmi špatný vkus, nebo má Prim prostě ještě co dohánět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prostě se vydali cestou přesvědčování zákazníků, že Prim a IWC si jsou rovnocennými soupeři.

Předchozí větu berte trochu s nadsázkou. Ale udivuje mne celkem, kolik času a energie dlouhého vysvětlování věnuje pan Prokop zde na chronomagu, proč je Prim tak dobrý, jako kdyby neměl jinou důležitější práci.

To vieš keď ide biznis samospádom tak sa nájde čas aj na potencionálnych zákazníkov ; ). Podľa mňa je to fajn že sem pomerne často prispieva. A nie je to žiadna zábavka ale jeho živobytie. To čo tu predvádza je niečo ako "public relations + customer hotline " v jednom. Čo je úplne korektné a v česko - slovenských luhoch a hájoch pomerne zriedkavé. Ja osobne oceňujem že pomerne vysoko postavený človek vo firemnej hierarchii si najde čas na prispievanie do fóra. Plus je dosť trpezlivý ja osobne by som vybuchol už dávno a poslal všetkých do horúcich pekiel :D.

 

V sučasnej kolekcii sa mi tiež nič nepozdáva (do 50 000 :) ). Tak čakám na avizované novinky možno tam niečo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se podíváme na ceny za komančů, tak např. potápěčské hodinky Prim sport, vodotěsné, snad je měl i souputník pana Venclovského pan Novák při překonání kanálu La Manche, stály cca 500,-Kčs. Když cenu zohledníme na dnešní průměrné platy vycházela by cena cca 4 000,-Kč. Co za tuto cenu dnes Prim nabízí? Nic moc.

Nabízím jednoduché vysvětlení: Monopolní postavení značky PRIM na trhu dovolovalo produkci, která v některých letech přesahoval půl milionu kusů. Pomozte mi sehnat takovou objednávku a já Vám garantuji, že Vám za zmiňované 4.000,- Kč udělám pomyšlení.:-) V tom je zakopaný pes. I já bych rád vyráběl hodinky pro celý národ, ale popravdě, národ by o takovou službu v současné době ani nestál. Smiřme se s tím, že trend je dnes v individualizacích sériových produktů a v individuální výrobě jako takové. Podívejte se na všechny ty firmičky, které se živí úpravami aut a není to jen v tomto oboru. Stále méně lidí chce mít to samé, co může mít kde kdo.

 

Já si samozřejmě nedělám iluze o tom, že bychom uspokojili všechny nadšence pro hodinky, ale jak to tak vypadá máme svojí klientelu, která náš nastoupený styl schvaluje a svými nákupy ho i podporuje. Hodinky s cenou přes 10.000,- Kč tak letos dosáhnou cca 80% celkového obratu firmy. Mě to pochopitelně těší a ač to bude znít podivně, těší mě i každý člověk, který má potřebu o hodinkách PRIM diskutovat. Víte, o něčem to svědčí. K hodinkám PRIM máme mnozí poměrně důvěrný vztah, protože to byly nezřídka vůbec první hodinky, které jsme měli na ruce. Někteří lidé na ně vzpomínají s láskou, jiní se za ně stydí a upírají svůj zrak ke švýcarským naleštěným značkám. Ale všichni mají ke značce PRIM vztah. Mým zájmem je pomoci lidem najít jejich vztah k naší novodobé historii. Ta nebyla moc jednoduchá. Považte, že v roce 1992 byla ukončena vládní podpora systému zbrojních zakázek a celý zbrojní průmysl, včetně toho v ELTONu se rozpadl ze dne na den. ELTON tím přišel o 50% ročního obratu. Ve stejném roce došlo k privatizaci, díky níž se rozpadly všechny distribuční kanály (vnitrozemské i exportní) a do toho všeho se skokově otevřel trh a všichni ti, kdož do té doby museli kupovat pouze zboží naší výroby se poprávu chtěli osvěžit zbožím zahraniční provenience. Podtrženo sečteno je to -82% produkce během jednoho roku! Říkám to bez jakéhokoliv rozhořčení, protože to jsou zkrátka historické okolnosti, které nám determinovaly směr vývoje na další léta.

 

Dnes se opět vracíme zpět, stejně jako naši zákazníci. Už se přesvědčili, že ne všechno zahraniční je kvalitní. Už se několikrát spálili při koupi zboží z dálného východu a leckdy byli i zklamání tím, že ani výrobky prestižních značek nebývají zárukou bezproblémového užívání. Drahý servis, dlouhé čekací lhůty...

 

Konkurence je sice na jednu stranu obtíž, ale na druhou stranu nám dává mnoho informací o našich silných i slabých stránkách. Nemyslím si, že bychom byli ve všem na světové úrovni. Jsou některé technologie, které neovládáme, na druhou stranu se ukazuje, že naše schopnost vyrábět kvalitní pouzdra z nerezové oceli i dalších ušlechtilých kovů není zase tak malým vkladem do naší budoucnosti. Možná byste byli překvapení, kolik věhlasných značek si svá pouzdra nevyrábí samo. Někteří je dokonce vyrábí i v Asii. Naše schopnost výroby pouzder, korunek, spon, dýnek je jedním z hlavních argumentů pro vývoj tím směrem, kterým jsme se vydali. Dále se chystáme náležitě využít svého domácího postavení a nabídnout tak lidem bezprostřednější kontakt s výrobou a rychle dostupné servisní zázemí. Od toho je už pouze krok k rozvoji všech služeb, které nyní nabízíme.

 

Náš úspěch je do značné míry závislý na tom, zda se nám podaří přesvědčit zákazníky, že jsme schopni naplnit avizovaný individuální přístup a otevřenou komunikaci směrem k zákazníkům. Proto je pro mne tak důležité, udržovat s Vámi kontakt. Můžu se od Vás mnohému naučit. Pomáháte mi profilovat svůj názor. Vždy cítím, kdy jsou připomínky relevantní a zapadající do mé představy o budoucnosti firmy a kdy jde jen o vyjasňování různých pohledů na řešení téhož problému. Logicky nemohu následovat každý názor, protože v konečném důsledku jsem to já a můj kolega, kdo určuje směr vývoje a nese za něj plnou odpovědnost. Konec konců, každá takováto diskuze je plodná, protože zatímco my si tady vyměňujeme názory, někteří další lidé objednávají naše hodinky, a to je pro mne směrodatné kritérium.

 

Tím se oklikou dostávám k tomu, zda nemám nic lepšího na práci.:-) Mám! Však si taky všimněte času většiny mých příspěvků.:-) Drtivá většina této činnosti je realizována po nocích. Přes den jsem mezi zákazníky - faktickými , ale i věčně "potenciálními". Abych to všechno vůbec stíhal, pohybuji se mezi nimi na motorce (pro čež jsem si musel udělat i speciální motorkářské hodinky:-))) a strašně mě rozhodí, když píchnu. To pak už vážně nestíhám. Pro mě jste ale důležití a rád si na Vás udělám čas.

 

Berte to tak, že mě moje práce baví a chci sobě i druhým dokázat, že můžeme být jako národ na něco hrdí! Je to možná boj s větrnými mlýny, ale já ho chci bojovat, protože věřím, že Češi nejsou tak barbarský národ, aby zavrhl vlastní tradici výroby náramkových hodinek.

 

Na závěr snad jen skutečně stručnou glosu. Pokud bych měl čekat, až bude vše v naší kolekci dokonale připraveno tak, jak bych si sám přál, nikdy bych Vám žádnou kolekci nepředstavil. To samé platí i o webovských stránkách, které zatím také ještě mají daleko k dokonalosti, přesto jsem rád, že už začaly plnit svou úlohu. Objem internetem odstartované mailové i osobní komunikace s potenciálními zákazníky vzrostl asi pětnásobně! Rozhodně nemáme v úmyslu ulehnout na vavřínech. Budeme se dále vyvíjet a nabízet stále kvalitnější a stylově čistší produkty. Věřím, že jednoho dne si i vy najdete v naší nabídce něco, co Vás vezme za srdce a udělá Vám radost.

 

PS: Japonské strojky nejsou zrovna synonymem špatné hodinářské práce, ale repektujeme přání zákazníků, a tak se v nové kolekci už žádné neobjevují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu fajn práce, je vidět, že jste velice inteligentní člověk, ale některé myšlenky jsou prezentované stylem politiků.

Přeji si, aby Prim byla zace značka, na kterou budememe právem pyšni, takže doufám, že takto zapálených lidí pro věc je ve vaši firmě

většina. Zajímalo by mne, pokud by jste pokrývali z velké části trh a třeba i zahraničí, jestli by jste stále ze své pozice takto ochotně dlouhosáhle s námi diskutoval, nebo by pro vás pár hrstka zdejších nadšenců pro hodinky už nebyla tak důležitá. Další věc je to, jestli opravdu směr, kterým teď jdete je ten správný, ale určitě by se vaše výrobky měli něčím odlišovat, tak aby byly přitažlivé.

Mám na teď na mysli např. ruské hodinky, které mají opravdu něco do sebe a moc jim fandím a až budou mít vlastní chrono automat, tak uzmou určitě švýcarským značkám nějaké zákazníky. Jejich kolekce ja opravdu zajímavá a nápaditá a ceny přitom nejsou přemrštěné.

Pokud u Prim v budoucnu najdu něco, co mě osloví, rád koupím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono tady od boku vystřelit takovou myšlenku asi nebude jednoduché, tím spíš, že určitě i vy sám nad tímto

přemýšlíte. Problém je, že asi zřejmě nejsem správný prototyp vašich současných zákazníků a neumím se bohužel

tedy moc vcítit do jejich potřeb. Nicméně si myslím, že Prim vždy byla značka, která vyráběla hodinky z vlastních dílů a na to lidé byli zvyklí. Současnost, kdy se používají strojky nevlastní výroby, tak značka může jaksi ztratit nebo znovu nezískat pozornost lidí.

Přeci jen pak je zde na trhu na výběr spoustu jiných značek, které nabízejí podobné ne-li stejné, tak proč zrovna Prim ? Že by kvůli tradici ? To asi u současných mladých lidí moc nezabere, když oni své první hodinky už neměli Prim, tak jako třeba dnešní střední generace. Takže znovu předhazuji třeba ruské hodinky, které třeba pro mne velice zajímavé jedinečné a typické pro danou značku jsou. Další má oblíbená nezaměnitelná značka je třeba Fortis. Chápu, že to není tak jednoduché, že to není jen o přání, ale hlavně otázka ekonomiky celé firmy, kde asi jaksi máte určité mantinely. Pokud vyrobíte drahé hodinky ze strojkem ETA 7750 či 51, tak je to jen zase kapka v moři a zde vidím velký tlak švýcarských značek, které se honosí alespoň značkou swiss made. Ať už opodstatněně či ne, to bych nechtěl teď hodnotit, protože swiss made je určitý druh reklamy vycházející z dlouholeté tradice. Je mi jasné, že jste i přesto v takovéto kategorii schopni nabídnout něco víc, otázka je, kolik procent zákazníků toto dokáže ocenit natolik, že značce Prim dá přednost. Zkuste vytvořit nějakou řadu hodinek, u kterých bude na první pohled jasné, že je to právě tato značka. Jak jste již psal možná i vy, lidé se chtějí dnes odlišovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtel jsem uz prilivat olej do ohne, ale neda mi to ;) Kdyz uz je PRIM tak silny ve vyrobe pouzder, jak rikate, moznost razantni zmeny strategie tvorby (zamerne nepouzivam vyroby) hodinek bych videl prave tam! Totiz, dle meho soudu, si jen skutecni tvurci hodinek pouzdra vyrabeji sami! Ostatni jsou nuceni si pouzdra kupovat od tretich stran. A prave v tomhle aspektu si Prim muze vydobyt nezamenitelnou pozici na trhu! Strojky pouzivaji vicemene vsichni stejne, opet zase jen ti nejlepsi si je modifikuji nebo si delaji uplne vlastni kalibry.

 

Primu by podle meho pro zacatek stacilo, trosku vic invence a tvorivosti v oblasti pouzder. To co na soucasne nabidce Primu shledavam jako naprosto nedostacujici je "obycejnost" jak pouzder, tak ciferniku. Co mne osobne naprosto odrazuje od TdB modelu je prave jeho obycejnost (vzhledem k cene), ktera je videt uz na ciferniku a pokracuje to i u pouzdra. Otazku ciferniku uz jsme drive probrali..zatim proste neumite nektere veci udelat. Dobra, to se da pochopit. Ovsem pouzdro (+ korunka a tlacitka) je zcela bezny typ, ktery se nijak nevymyka z sediveho prumeru. Kdyz se dnes podivam na ebay a dam si vyhledat modely se strojkem 7751, vypadnou mi minimalne 3 modely s cenou pod 1500EUR, ktere mne svym designem jednoznacne vezmou za srdce! A to vzeti za srdce zacina uz u pouzdra, pokracuje pres rucicky a konci u ciferniku. A rohodne se neda rict, ze by cifernik byl neco extra! Jde jen o dobre sladenou kombinaci, ktera proste do sebe zapada. Ja osobne se povazuju za patriota a i na tom ebayi se pidim po zajimavych starsich PRIMkach (teda cekam na puvodni orlik ;) ), protoze ocenuju fakt, ze si Prim az do nedavna delal vlastni kalibry. V momentalni nabidce mi bohuzl chybi model, ktery bych opravdu chtel, snad az na reedici Spartaka/Orliku, ovsem s cenou 50/55tis. ne, dekuji. A ne proto, ze bych na to nemel. Ja na to mam, ale zas az tak renomovana znacka PRIM v mych ocich proste neni..zatim neni!

 

Uplne mi napriklad chybi modely z prumerem pouzdra 40-45mm pripadne modely "sportovni", respektive "potapecske" i kdyz toto asi neni ten spravny nazev. Nerikam, ze to je masovy trh, ale ve svete velmi vyhledavany a ceneny! A tady jsme u dalsiho minusu PRIMu. Zatim totalni absence komunikace se zahranicim. Do te komunikace nepocitam web v anglictine, protoze to je zalostne malo. Potrebujete alespon jeden model, ktery byl zahranicni trh milovniku hodinek proste chtel a pak taky cloveka, ktery nebude delat nic jineho, nez ze bude chodit na znama diskuzni fora a bude nenasilnou formou (zadna reklama typu "kupte si tenhle model"!) hodinky propagovat a bavit se s lidma o moznych modifikacich! Tak totiz vzniknul nejeden veleuspesny projekt naramkovych hodinek, ktery vzesel v podstate z niceho, jen diky zajmu lidi, kteri po takovem modelu proste touzi a nikdo jim ho az doted nenabidnul. A verte tomu, ze loajalni komunita dela opravdova divy s prodejem!

 

Takze asi tolik ve zkratce. Pokud se na toto tema chcete bavit vice do hloubky, neni problem mi kdykoliv napsat. Rozhodne se nepovazuju za odbornika ve vsech oblastech o kterych jsem tady psal. Jsem ale predevsim milovnik mechanickych hodinek a navstevnik nejruznejsich diskuznich for a myslim ze vim o cem mluvim..alespon nekdy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Model TdB (možná je to záměr) je pro mne příliš studený a strohý ale i nevyrovnaný či neučesaný a chybí mi u těchto hodinek

jakási dušička, která by na mě volala "kup si mne", což některé hodinky opravdu umí a proto někteří neváhají

sáhnout hluboko do peněženek.

Např. tento model (již zde zmíněný)

longines-moonphases2.jpg

už na mne osobně alespoň volá. A není sám a zdaleka jediný. Ještě si pamatuji, na vaši větu "že vaši zákazníci by si toto nekoupili", bylo to ohledně chybějících čísel alespoň 3,6,9,12 na ciferníku nějakých hodinek (možná právě u těchto). Osobně mám také ciferník bez čísel a absolutně mi to nevadí a byl jsem ochoten za ně zaplatit několik desetitisíců. TdB mi právě ukazuje to, že jste možná na nic technického nezapomněli, ale i estetický a umělecký dojem hraje velkou roli. Také jste psal, že vaše kolekce hodinek vychází z požadavků a potřeb většiny vašich zákazníků. To snad ani nejde se zavděčit všem, ne ? To budu vyrábět pouze šedivé hodinky bez jakýchkoliv zajímavostí, protože pouze takovéto jsou schopné zajistit průnik tolika potřeb. Dalo by se říct, že čím širší záběr lidí bude, tak se shodnou akorát na tom, že hodinky mají mít ručičky. To mě přivádí na myšlenku, co je vlastně cíl dnešního Prim, jestli oslovit co nejširší základnu, či zkusit risk a odlišit se něčím zajímavým od ostatních, ale tato cesta je dlouhodobé a ovoce se nesklízí hned. Pokud ale na jednu stranu budete vyrábět levné hodinky se stejnou značkou pro širokou masu, nikdy nemůžete mít pořádný úspěch s hodinkami jako např. TdB. Pokud bych u těchto hodinek

nevěděl o co jde, absolutně by mne nezaujaly. A možná bych si tak drahé ?samozřejmě relativní pojem? právě nekoupil z důvodů vědomí, že firma je více namířena na spodní

část trhu. Stále píšete, že vaše přednost jsou pouzdra, tak souhlasím s názorem, ukažte tedy světu zajímavá pozdra, která vám budou závidět i renomované světové značky, které si je neumí vyrábět sami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stojím před těžkým úkolem, protože je tu vícero věcí, na které bych rád zareagoval. Dva dny jsem byl tak trochu vytížen prací, jelikož jsem prezentoval naše hodinky na dvou golfových turnajích, a to jak známo zabere celý den. Alespoň jsem se trochu prošel na čerstvém vzduchu.:-)

 

Vezmeme to popořádku:

 

Pro Ondraje: Při vší úctě, ať se snažím jak se snažím, dokáži z Vašeho příspěvku extrahovat jedinou myšlenku, která souvisí s koncepcí filozofie značky PRIM. Zmínil jste, že lidé byli zvyklí, že pod značkou PRIM se nalézá kompletní výrobní vertikála. Máte pravdu! Dnes je situace trošku jiná, už jsem se několikrát zmiňoval o tom, že nás historické okolnosti o tuto přednost připravily. Možná ale, že kdyby to nebyly ony, připravily by nás o tuto výhodu tržní a konkurenční okolnosti. Dnes už totiž kompletní výrobní vertikálu nemá téměř žádná firma. Samozřejmě jsou ještě značky, u kterých chci věřit, že jí stále mají, ale obchodní kontakty s konkurenčními a velmi renomovanými firmami za poslední rok mne pomalu, ale jistě připravují o iluze. Pro nás je to ale dobrá zpráva, protože máme stále ještě co nabídnout.

 

Teď k samotné myšlence 100% českých hodinek. I já vnímám, že to je jaksi prestižní otázka, a proto připravujeme 50ks limitovanou sérii celozlatých hodinek PRIM Diplomat s novým a hlavně originálním českým kalibrem 86. Více zatím nemohu říci, protože vše je teprve otázkou vývoje a hlavně prostředků na tento projekt. Ty se momentálně snažíme získat úpisem další emise akcií. Pokud se vše podaří, bude mít Česká republika o pár klenotů navíc.

 

V kategorii běžných náramkových hodinek je to však nerealizovatelná myšlenka z ekonomických důvodů, alespoň pro nejbližší léta.

 

Řekl bych, že to co zmiňujete jako pozitiva švýcarských a ruských hodinek, jsou v obou případech jen otázky image, která tyto hodinky předchází. Pokud je mi známo, rusové momentálně nedisponují technologií, která by jim umožnila výrobu nerezových pouzder. Pokud je tedy nabízejí, jedná se s velkou pravděpodobností o pouzdra z Číny. Krom toho ruské hodinky také začínají v čím dál tím větší míře používat strojky ETA, protože kvalitativní úroveň jejich vlastních strojků nestačí na současnou konkurenci. Měli jsme možnost posoudit kvalitu těchto strojků v okamžiku, kdy nám byly nabízeny jako protihodnota za naše nerezová pouzdra. Řeknu to takhle, nebyl to výhodný business ani pro nás, ani pro naše zákazníky.

 

Nicméně uznávám, že image zmiňovaných hodinek je vyprofilována velmi zajímavě. Chápu, že se Vám líbí.

 

My se snažíme dělat hodinky tak, aby je všichni poznali na první pohled. Aby měli svou duši. Samozřejmě Vás tato duše zrovna nemusí oslovovat, protože je v ní notná dávka puristické klasiky. To, že jsme na správné cestě si ověřím pokaždé, když prezentuji hodinky Spartak a následně i novou řadu Elegant ve verzích (Numera, Linea a Sv.Václavské). Tyto hodinky momentálně budí nejvíce emocí a zájmu.

 

Pokud se na první pohled zdá, že hodinky nemají to kouzlo, kterým by na Vás hodinky volaly, tak je to nejspíše tím, jaká je momentální kvalita fotek. (Intenzivně pracujeme na podstatném zlepšení.)

 

Tady už se dostávám k reakci na slova Odklízeče. Ta slova mají velkou dávku pravdy a jsou logická. Jediný problém vidím v tom, že zrovna značka Prim je poměrně hodně konzervativní, a tím i její zákazníci. Možná zauvažujeme o novém brandu pro extravagantnější část produkce. Není to totiž tím, že by nám chyběla invence. Kdo se se mnou osobně poznal mi dá zapravdu. Mám u sebe celý fascikl designérských návrhů, které jdou výrazně za hranice současného vnímání značky PRIM. Z pochopitelných důvodů je nechci šířit prostřednictvím intenetu, protože se jedná v drtivé většině o design ve formě vizualizace datových modelů, takže se jedná o plně vyrobitelné koncepty. Krom toho, vetšinu z nich stále ještě vnímám jako živou. Snažíme se o marketingové spojení s nějakou módní firmou. To by umožnilo efektivnější prezentaci a nové distribuční kanály.

 

Myslím, že když to zvážíte ve všech souvislostech, dáte mi zapravdu, že doba pro extravagantní hodinky se značkou PRIM ještě nepřišla. Ale co není, může být. Kdo mě zná ví, že jsem pro jakoukoliv extravaganci a design je mou vášní, takže to nebudu já kdo bude rozvoj v tomto směru brzdit. Vidím to spíše na "neviditelnou ruku trhu".:-) A nechápejte to jako výmluvu. Až příjde pár zákazníků s požadavkem a reálnou ochotou koupit extravagantnější hodinky, určitě se do toho pustíme velkou chutí a ještě dáme slevu za odvahu.:-))))

 

Potápěčské hodinky a hodinky o velkých průměrech pouzdra jsme tu už někde probrali, takže se k nim nebudu moc vracet. Akorát mohu s jistotou říci, že potápěčské hodinky dělat nebudeme. Tam jde pouze o image potápěčských hodinek, ale já nechci dělat hodinky pouze pro jejich image. Chci dělat hodinky, kde se jejich image vybuduje tím, že skutečně kvalitně splní očekávání zákazníka v konkrétních situacích. (viz. zpráva o testu hodinek Rider v extrémních podmíénkách Mount Everestu, který najdete na našich stránkách www.prim.cz v kapitole "Novinky").

 

Teď se musím jít naobjedvat, jinak mě rodina sežere.:-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak obídek byl dobrý a vrámci trávení mohu dokončit, co jsem nakousl.:-)

 

Co se týče zahraničních diskuzních fór, tak to už je nad moje momentální možnosti. Navíc musím přiznat, že jazykem anglickým vládnu mnohem hůře. Pokud by měl někdo z Vás chuť nám dělat arbitra, ocenil bych to.:-)

 

A znovu pro Ondraje: Jestli jsem napsal, že náš design je koncipován tak, aby vyhověl vkusu většiny zákazníků, tak to jsem napsal skutečně špatně, anebo jsme si nerozuměli v otázce kontextu. To skutečně nejde. Měl jsem namysli našich potenciálních zákazníků. Zákazníků, které jsem schopen poměrně detailně popsat, protože to jsou lidi, kteří naše zboží kupují.

 

Na závěr ještě krátký příklad k designu pouzder. Vezměme si model RIDER - moje srdeční záležitost. Ten je extravagantní a vyjímečný ve všech směrech a co na to trh? Rozpaky. Tedy alespoň v Čechách. Víte ono je to tak, všichni chtějí něco extra a když se jim podíváte na zápěstí, tak na něm mají absolutní klasiku. Lidi rádi experimentují, ale většinou pouze ve své fantazii. Já prostě nemůžu prodávat jen myšlenky, já je potřebuji zhmotnit.

 

Není to jen otázka prostředků, které jsou lidé ochotni do hodinek uvolnit, protože všechny hodinky té naší solitérní produkce jsou absolutní klasika. Žádný úlet, žádné experimentování. Pouze sázka na jistotu. Lidé mají strach se zamilovat do něčeho extra, protože se bojí toho zklamání, když zjistí, jak rychle takové hodinky morálně stárnou. Nemusí to tak být v každém případě. Mám designy, pro které bych rád našel zájemce, protože jsem z duše přesvědčen, že jsou to projekty s velkým vnitřním potenciálem.

 

Ten kdo první najde odvahu, bude moci říci, byl jsem u zrodu a mám kus s pořadovým číslem 01!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Ondraje: Při vší úctě, ať se snažím jak se snažím, dokáži z Vašeho příspěvku extrahovat jedinou myšlenku, která souvisí s koncepcí filozofie značky PRIM.

Jistě jste nečekal, že vám zde od boku vystřelím, jak by měla vypadat koncepce Prim. Jsem jen zákazník a fanda hodinek, který

zde prezentuje jen svůj názor a nemusí vědět odpovědi na otázky. Od toho jste tu vy a dokonce dobrovolně. Říkám je to, co se mi nelíbí a proč bych zatím Prim nekoupil.

Ale je možné, že nespadám do portfolia vašich potencionálních zákazníků a tudíž mě značka Prim nemá a vlastně ani nechce oslovit.

A nabízí se hned otázka. Můžete prosím charakterizovat vašeho současného potencionálního (reálného) zákazníka.

Na jedné straně vyrábíte laciné a druhé drahé limitované hodinky a přesto tvrdíte, že nemůžete mít a nemáte záběr na celé spektrum zákazníků.

 

Chci se ještě vrátit k otázce pouzder, protože toto téma se mi zdá zajímavé. Celkem mě udivuje, že jste schopni konkurovat čínským výrobcům.

To je opravdu skvělé a smekám, protože jsem se zatím vždy setkal s tím, že domácí výrobce nenakoupí ani materiál za tolik, za kolik čínský prodá hotový výrobek. Zajímá mne otázka související i s renovací, protože zde vidím velký potencionál firmy. Za jak dlouho jste např. schopni vyrobit obyč. (myslím tím jednoduché) nerezové pouzdro na nějaké starší Prim hodinky a za jakou cenu ?

Trochu si také vybíráte na co budete odpovídat podle toho, co se vám hodí. Nechci vás tlačit nikam ke zdi, ale mohl by jste prosím dle vašeho názoru (soustředím se schválně jen na pouzdro protože je to vaše silná stránka) reálně pozdvihnout výhody pouzdra vašich TdB oproti např. již zde zmíněným Longines ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příklad hodinek, který se mi hodně líbí, specifikací mi ve všem vyhovují, za dobrou cenu:

quad10_type48_400.jpg

 

quad10_back.jpg

 

quad10_side.jpg

 

quad10_movement.jpg

 

Specifikace:

Ocelové pouzdro o průměru 40 mm, silné safírové sklíčko, šroubovací korunka, ETA 2824-2 druhého nejvyššího standardu, regulovaný chod v pěti pozicích, utěsnění strojku z kovu (spacer - hodinky vyrostly, ale strojky zůstaly malé, tak je potřeba je ukotvit, plast plní funkci dobře, ale mě umělá hmota v hodinkách radost nedělá), nožky o šířce 20 mm, možnost volby ze dvou vzorů ciferníků a dvou sad ručiček, historizující retro styl vycházející z hodinek vyráběných pro britské ministerstvo obrany. A to vše za 410 USD. Howgh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Ondraje: Neberte si to osobně. Já jen, když mi někdo říká, že bychom se měli nějak profilovat, že má také určitou představu jak by taková profilace měla vypadat. Víte to je problém většiny zákazníků, kteří si naše hodinky nekoupí. Mají nějaký pocit, ale nedokáží ho popsat. Já tím nechci nikoho schazovat, jen se snažím poukázat na to, že my nějaký názor na směrování značky máme. Možná není dokonalý, ale je to jasně formulovatelný názor. Povídat bychom si o všech jeho aspektech mohli poměrně dlouho. Samozřejmě, je to moje práce. Věnuji to¨mu prakticky všechen čas. Snažím se Vás jen přesvědčit o tom, že vím co dělám. Vždycky jsem byl a budu otevřený názor korigovat, když uslyším rozumnou argumentaci. Za letošek už jsem to několikrát udělal. Například jsem zavrhnul přípravu potápěčských hodinek, protože mi pár lidí řeklo, že je to nesmysl a já jsem jim během pár dní musel dát zapravdu, protože jejich argumenty byly po všech stránkách silné.

 

Zákazník hodinek PRIM. Je to člověk, který sám ve své práci něčeho dosáhl. Člověk, který si dokáže vážit poctivé práce a člověk, který chápe, že podnikání v České republice není jen procházka růžovým sadem. člověk, který je v srdci patriot, má rád hodinky a má vztah ke značce PRIM z minulosti. Věkově se dá typický zákazník charakterizovat rozpětím 30-50 let. Kupodivu převažují lidé ve věku 30-40 let, kteří leckdy oběvují něco, co bylo samozřejmostí pro jejich tatínky. Jeho představa o hodinkách je velmi silně ovlivněná právě asociací minulosti, to znamená, že je velmi konzervativní. Mohl bych asi dlouho pokračovat...

 

Otázka konkurenceschopnosti už byla na těchto diskuzních stránkách také probíraná. Naše konkurenceschopnost je v malých výrobních sériích (do 500ks) To je totiž i hranice, kterou mají čínští výrobci jako ekonomickou mez. V takovýchto počtech se totiž projeví výhoda námi vymyšlená technologie výroby. Ve skutečnosti nejde o nic převratného. Rozdíl je v organizaci sledu výrobní procedury a ve výrobě polotovarů, kde se od ostatních světových výrobců velmi lišíme. Podali jsme dokonce i patentovou přihlášku. A ekonomika? Čísla hovoří za sebe. Stroje stojí stejné peníze nás i asiaty. Vysoce kvalifikovaná pracovní síla (pro obsluhu těchto strojů) už v číně také není nejlevnější. Důvodem je velký počet výrobců tohoto druhu zboží v dané lokalitě. Pak tu své hrají i transportní a často opomíjené cestovní náklady související se schvalováním prototypů. Nezanedbatelným argumentem pro naše obchodní partnery je i jistota evropské obchodní morálky. Chránit výsledný produkt před zneužitím pro další komerční cíle výrobce je pro evropské firmy noční můra. Tolik k tématu, proč jsme vlastně zajímaví i pro renomované značky.

 

Pouzdro pro starší hodinky jsem schopen zkalkulovat pouze na základě identifikace konkrétního kusu. Nejlepší je v takovém případě osobní jednání. Některá pozdra máme předvyrobená a dají se pořídit od 1500,- do 5000-Kč a některá vyrábíme s perspektivou opakované, alespoň 10ks série (pak je cena pouzdra okolo 10.000,-Kč) . Pouzdro hodinek, které bude děláno individuálně bude stát cca okolo 70-90. tisíc.

 

K tomu, že odpovídám jen na otázky, které se mi líbí mohu říci jen tolik. Opravdu se snažím odpovědět na vše a když už některou otázku obejdu, tak k tomu mám dobrý důvod. Domnívám se ale, že otázky, které se týkají hodinek a naší firmy se snažím zodpovídat 100%.

 

Vezměte také v potaz fakt, že jedna otázka se nedá zodpovědět jednou větou. Občas mi už příjde, že tu píši romány na pokračování. Kolikrát píši i věci, které už jsem několikrát na chronomagu popisoval a snadno si je můžete dohledat. Je to moje práce a ctím zákazníka, jen mě prosím berte také jako jenom člověka.

 

Co se týče výhod našich pouzder oproti pouzdrům, které používá Longines, tak tam je to jen o ceně. Neřekl jsem nikdy, že by naši švýcarští kolegové nedělali kvalitní hodinky. Většinou se jen snažím lidi přesvědčit, že my to umíme také. Konkrétně zmiňovaná značka má díky kompletní výrobní vertikále koncernu Swatch Group výrobu pouzder pokrytou. Pro ně asi nikdy dělat nebudeme.

 

Pro Viktora: Cena je dobrá, popis zní také rozumně. Rozdíly budou asi ve velikosti výrobní série a absenci otočného kroužku. Orlík má navíc i konkávní safírové sklo a šroubovací dýnko s průhledem z minerálního skla. V ceně je i individualizace jménem zákazníka. To jen co jsem si takhle ve spěchu vybavil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že uvedené hodinky jsou malosériová výroba, neměl jsem je v ruce, ale pověst mají dobrou, takže věřím, že pouzdro bude kvalitní. Jinak mají také klenuté safírové sklíčko, z bočního pohledu to není vidět, protože je trochu zapuštěné. Pokud jde o průhled skleněným dnem na strojek, mně se to líbí jen u strojků, kde je co obdivovat, průhledy na neupravené ETA strojky, případně Seika a Myioty mě spíš odrazují, Orlík jsem taky nikdy osobně neviděl, nemáte prosím pohled na strojek? Na webu jsem ho nenašel ...

 

Třeba na tenhle strojek bych se díval moc rád

gopanoramaback.jpg

 

A tady bych dal přednost celokovovému dnu

TriasB03.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem tady kdysi psal, myslím, že jsem velký fanoušek swiss hodinek a když mi někdo radí nebo dokonce přesvědčuje, tak mě to celkem spolehlivě odradí od koupě. Ale již jsem se rozhodl hodinky Prim, některé z nově uvedených např. elegant, spartak aj. si pořídit, ne kvůli panu Prokopovi, ani kvůli těm, kteří ho svými dotazy vůbec nešetří, ale kvůli tomu že chci ochutnat. Asi nikdy nedám dopustit na staré dobré švycary, ale u výše jmenovaých primek cítím nějakou spojitost s tradicí naší malé zemičky. S tím, že se tady někdo snaží prorazit tam kde je image spousty firem tak silná a zažitá a kde i u naprostých laiků se setkám s tím, že Prim to jsou ty obyčejné hodinky z dob totality, a že ty Rolex jsou super, ale říct alespoň proč jsou super, už nedokážou /nic proti firmě Rolex/. Prostě jim fandím a tak alespoň malou kapkou chci to snažení ocenit a mít pěkné hodinky Prim za které se nebudu stydět a které budou za slušnou cenu např. elegant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady už se dostávám k reakci na slova Odklízeče. Ta slova mají velkou dávku pravdy a jsou logická. Jediný problém vidím v tom, že zrovna značka Prim je poměrně hodně konzervativní, a tím i její zákazníci. Možná zauvažujeme o novém brandu pro extravagantnější část produkce.

Tady jste mne asi spatne pochopil ;) Vubec mi nejde o extravagantni veci! Naopak..ja jsem ten posledni, kdo by si koupil extravagantni hodinky typu napriklad "Corum Bubble" ;) Jak uz jsem jednou zminil, nova rada Elegant je ten spravny smer! Velmi elegantni vec s jednoduchym designem ciferniku a dobre padnoucima rucickama. Z meho pohledu jedina nevyhoda a take jediny duvod proc si je nekoupim (i kdyz bych strasne rad) je "male" pouzdro. Osobne se mi velmi libi verze v cerne barve, coz je rekl bych vzhled starsich armadnich hodinek, do ktereho spada i Viktorem zmineny model MKII. Ten se navic snazi svyma rucickama napodobnit styl hodinek IWC Mark XII ;) Ale zpet k designu.. Jednoduchy az strohy design ciferniku je casto vyhledavnou zalezitosti. Prikladu je cela rada.. Nomos, Meistersinger, Stowa, Laco.. (hmm.. same nemecke znacky ;)) I kdyz nemecke, mezi sberateli velmi vyhledavane, specialne jejich posledni modely.. A zacali tim, ze udelali par modelu s naprosto jednoduchym designem ciferniku! A verim, ze podobnou cestou se muze dat Prim.

 

Uz se o to vlastne i snazite..Orlik, Spartak a Elegant jsou dobry krok. Jenze by to chtelo trochu vic zminene komunikace se svetem, nejaka ta inovace jako logicke pokracovani ve vyvoji zminenych hodinek a urcite nezacinat l.e. verzema za 50k a vice ;) Na to se dle meho soudu "chyti" par zakazniku od nas, kteri Primky berou jako tradicni cesky vyrobek, ale kteri maji jen velmi male nebo povrchove povedomi o zahranicnich hodinkach. Pripadne lidi, kteri to povedomi i maji, ale maji dost penez nato poridit si k hodinkam IWC nebo Patek Philippe jen tak mimochodem i l.e. hodinek Prim, proste jen proto, ze maji ty penize. Ovsem na jednani se zahranicnim klientem si stejne vezmou ty IWC ;)

 

V pripade potencialniho zahranicniho zakaznika ale znacka PRIM nic neznamena! Proto je treba zahranicniho klienta oslovit necim novym, pripadne ne az tak novym, ale tim co momentalne "leti" a to vubec nemusi znamenat extravaganci! Zminene nemecke znacky a jejich modely jsou jasnym prikladem toho, jak se relativne neznama nebo uplne nova znacka muze prosadit v zahranicni! A krome nekterych modelu znacky Meistersinger by jste v jejich nabidce nenasli extravagantni model. A vsichni zacinali s modely v cene do 500EUR a mene!

 

Ja vim, ze nic neni napoprve dokonale a specialne kdyz se clovek (firma) znovu rozjizdi, vyskytujou se chyby. Ale u hodinke za 100k to dokonale byt proste musi! Priklad..porovnejte kvalitu fotografii vyse zobrazench Longinesek a TdB. Nedivejte se na design hodinek, ale na kvalitu fotek..ktera se vam libi vic? Prepalene jasy hodinkam (jakemukoliv vyrobku a fotogtrafii vubec) s bilym cifernikem rozhodne nesvedci i kdyz toto byl mozna "umelecky" zamer fotografa. A vec ktera se mi osobne vryla do oka jako prvni, je tento detail..

tdb_detail.jpg

a trosku vetsi detail..

tdb_detail2x.jpg

Toto ja povazuju za fatalni nedostatek vyroby, ktery v podobnem modelu nema co delat a je totalnim propadem v porovnani s konkuenci! Na jinak lestenem pouzdre je toto jako pest na oko, kterou nenajdete ani na mnohem levnejsich hodinkach. Pokud se jedna o obrazek prototypu, dejme tomu, ale obavam se, ze takova fotografie, by se na verejnost vubec nemela dostat a uz vubec ne finalni vyrobek v teto cene! A urcite mne nepresvedcite, ze to je dekorativni drazkovani ;) Omlouvam se, pokud je me hodnoceni tvrde, ale tak to proste vidim ja.

 

Hernajs..uz jsem taky jako spisovatel :) Tak uz jen ve zkratce..

 

Co se tyka internetove komunikace se svetem, rad vam v tomto smeru pomuzu, ale asi by to bylo na detailnejsi debatu mailem nebo telefonicky. Poslu Vam mail, kde napisu i par dalsich veci a otazek, co mam na jazyku..to zas bude roman ;) Pripadne se muzeme kontaktovat pomoci nejakeho messengeru (MSN, ICQ,..)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že jsem teď trochu v rozpacích. Snažím se pochopit, co máte na mysli, když hovoříte o tom, že bychom měli přijít s něčím novým. Já jsem pro, ale z posledního příspěvku jsem nevyčetl, co by to podle Vás mohlo být. Píšete, že se Vám líbí klasické čisté hodinky, že se takové v naší produkci začaly v poslední době ukazovat, ale mám-li být schopen posunout námi nabízenou hodnotu směrem k něčemu novému, nejspíše se budu muset odchýlit od tohoto puristicky vnímaného stylu. Jinými slovy, začínám mít pocit, že když udělám pod značkou PRIM něco nového, dostaneme okamžitě přes prsty.:-)

 

Přitom já skutečně chci dělat i něco více, než jen 100% klasiku.

 

Dobrá zpráva je, že další kousky solitérů, které nyní připravujeme budou na poměry této diskuze odvaz. Jsem šťastný. Budou to jedny z hodinek, které jsou mému srdci blízké a jsem moc zvědavý, co na jejich provedení řeknete. Půjde o exkluzivní kombinaci ušlechtilého materiálu s nestandardní barvou koženého řemenu a originálním designem číselníku. Ten bude v moderním stylu a jeho kombinace s puristickým stylem designu pouzdra z hodinek udělá nesmírně zajímavý kousek.

 

Já vím, že to není lehké definovat, ale pokud máte nápad, jakým směrem by se měl design nových hodinek PRIM ubírat, napište ho. Jakkoliv to možná nevypadá, jsem jedno velké ucho a uslyším-li skutečně zajímavou myšlenku, určitě se jí chopím a zrealizuju ji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...