Přejít na obsah

Ceny hodinek PRIM.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přiznám se, že jsem teď trochu v rozpacích. Snažím se pochopit, co máte na mysli, když hovoříte o tom, že bychom měli přijít s něčím novým. Já jsem pro, ale z posledního příspěvku jsem nevyčetl, co by to podle Vás mohlo být. Píšete, že se Vám líbí klasické čisté hodinky, že se takové v naší produkci začaly v poslední době ukazovat, ale mám-li být schopen posunout námi nabízenou hodnotu směrem k něčemu novému, nejspíše se budu muset odchýlit od tohoto puristicky vnímaného stylu. Jinými slovy, začínám mít pocit, že když udělám pod značkou PRIM něco nového, dostaneme okamžitě přes prsty.:-)

 

Přitom já skutečně chci dělat i něco více, než jen 100% klasiku.

 

Dobrá zpráva je, že další kousky solitérů, které nyní připravujeme budou na poměry této diskuze odvaz. Jsem šťastný. Budou to jedny z hodinek, které jsou mému srdci blízké a jsem moc zvědavý, co na jejich provedení řeknete. Půjde o exkluzivní kombinaci ušlechtilého materiálu s nestandardní barvou koženého řemenu a originálním designem číselníku. Ten bude v moderním stylu a jeho kombinace s puristickým stylem designu pouzdra z hodinek udělá nesmírně zajímavý kousek.

 

Já vím, že to není lehké definovat, ale pokud máte nápad, jakým směrem by se měl design nových hodinek PRIM ubírat, napište ho. Jakkoliv to možná nevypadá, jsem jedno velké ucho a uslyším-li skutečně zajímavou myšlenku, určitě se jí chopím a zrealizuju ji.

Ja zase chapu, ze prijit s necim novym neni lehke, ale to je prave to, v cem by mozna mohla pomoct vetsi a hlavne zahranicni komunita. Ted nechci shazovat nikoho u nas a nejmin lidi na tomto foru. Pravda ale je, ze v zahranici je tradice kvalitnich naramkovych hodinek prece jen delsi a lidi maji obrovsky vyber toho, co si za sve penize muzou koupit. A pokud by se temto lidem nabidnul nejaky navrh designu, ke kteremu by se mohli vyjadrit, pripadne navrhnout zmeny, mohlo by to neco prinest. Je mi jasne, ze toto neni prilis standartni postup, ale jsou firmy, ktere takto hodinky delaji a loajalni komunita se odvdeci tim, ze je pak koupi a o to tady prece jde? :) A zakaznik ma krome dobreho pocitu z hodinek i pocit sounalezitosti s firmou, protoze se podileli na vyvoji "vysneneho" modelu.

 

Za sebe musim rict, ze mi uslechtile materialy moc nerikaji. Jednak dle meho soudu zbytecne zvysuji cenu hodinek a tam, kde by mohlo byt vice komplikaci nebo lepsi design se cena dohani prave pouzitymi drahymi materialy. A naprikald zlute zlato na hodinkach povazuju za vrchol nevkusu. Ale jak se rika..tisic lidi..tisic chuti. To co se nelibi mi zcela jiste oceni nekdo jiny. Muj osobni vkus je ciste SS pouzdro a cerny/stribrny pripadne kremovy cifernik. A ackoliv brouzdam netem dnes a denne, zda se mi, ze opravdu pekne kousky (treba i starsi) se proste tezko shaneji. Tady je takovy narychlo spichnuty priklad neceho, co by se mi moc libilo..

prim.pngprim2.png

Berte to s velkou rezervou..je to jen nacrt. Ovsem v takovem 42mm pouzdre s prosklenym zadnim plastem a konkavnim safirovym sklem a mozna jinyma rucickama..to by bylo neco! A troufam si trdit, ze by neco podobneho uvitalo vic lidi :) Nejedna se o nic noveho, spis takovy pohled zpet. Priste zkusim neco novejsiho ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pocit ze spolupödílení se na tvorbě hodinek jsme schopní nabídnout přímo každému jednotlivci, pokud na to má, ale jinak nevidím zásadní chybu v zákaznikckých klinikách. Dělají to prakticky všechny firmy. To co jste načrtl, není absolutně problém vyrobit. Pokud by to bylo ve čtyřiceti mm pouzdře modelu Spartak tak už vůbec ne. Pokud by mělo být striktně dodrženo 42mm bude třeba objednat 3ř-36mm sklo. Osobně si myslím, že to 34mm ve Spartaku je bohatě. Co se týče designu číselníku, tak v tom nevidím problém. Akorát bychom si museli pohrát s tou korunkou s ohledem na vodotěsnost. Pokud by měla být takto subtilní, muselo by se to řešit jinou konstrukcí pouzdra v partii korunky.

 

Jinak souhlas, toto je konkrétní představa a já za ní děkuji. Co oceňuji ještě více, je to představa, která zapadá do celkové strategie, takže bychom se mohli v budoucnu s něčím podobným setkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Ondraje a Toma - s omluvou. Někdy je těch věcí trošku moc. Ale tady je slíbená reakce na otázku vyvolanou Odklízečem:

 

Co se týče komentování práce fotografa, na to nejsem dost kompetentní. Vím, že musíme v kvalitě fotek výrazně přidat, ale zatím nemám lepší fotky těchto hodinek než tyto.

 

Co se týče broušeného prostoru mezi nožkami, tak to je záměr designéra. Hodinky jsou nejprve obrobeny na CNC fréze, pak leštěné a teprve potom přichází závěrečné broušení 20cm velkým gumovým kotoučem, který vytváří pravidelné tahy po pouzdře. Krom toho pouzdro Tycho Brahe je podobným způsobem broušené i po straně (tam má ale jinou orientaci), což možná z fotek není vidět, ale vzhledem k tomu, že je mám na ruce, tak to můžu říci s naprostým klidem.

 

Pokud mohu říci, nesetkal jsem se s tím, že by to někomu vadilo, a to jsme model Tycho Brahe prezentovali i v Basileji na hodinářském veletrhu. Těžko říct, že by jen další důkaz toho, že co člověk to názor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pročetl jsem pozorně celou diskusi o cenách hodinek PRIM. Na ruce mám hodinky Laco by Lacher z limitované edice pilotních hodinek Luftwafe Collection. Nikterak nákladná záležitost (na obchodě kolem 16 000 Kč). Střídám je se současnými hodinkami zn. Mido Commander, Rotary Reversible, Victorinox Mach 4 etc. etc. Prostě podle nálady a směru který nabírám z domova, oblečení které si beru. Delší dobu sleduji pomalu, ale jistě (po vzoru bájného Fénixe, zřejmě), se vzmáhající firmu PRIM. Je pravda, že k ní mám nějakou osobní vazbu (můj otec měl Primky s jasně červeným číselníkem, který jsem jako děcko obdivoval. Otec odešel z tohoto světa a odinky zmizely s ním... bohužel).. ale co by to bylo za značku, kdyby netěžila z osobních vazeb, že? U aut je to stejné... (začínal jsem se starým nissanem a dnes mám díky tomu 350Z)

 

Ale zpět k ceně. Pročetl jsem nabídku tolikrát zde probraného modelu Spartak a musím říct, že když jsem si, byť rámcově, zpočítal kolik by mně stála kompletní individualizace tohoto modelu, musel jsem se usmát. Mít na ruce originál kolem 30 000 mi nepřijde tak moc....

 

základní cena 21 000

pořádný řemen 4 000

individuální číselník 3 000

 

 

A budu mít na ruce originál... Přesně podle představ. Až po čase zjistím, že se představy změnily, můžu zase vymýšlet...

A věřte nebo ne, pokud se dostanete do společnosti kde poznají dobré hodinky, nebudete za chudáka, nebudete za blbce. I když váš protějšek bude mít IWCčka za 450 000. Individualita, odvaha jít si za svým a dosáhnout toho... To se cení. :-)))))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

350Z - dobrý vkus - skvělý design a úchvatné jízdní vlastnosti, ale do dokonalosti tomu něco přeci jen chybí - naše palubní hodiny :D

 

Díky za neočekávaný to hlas! Přisadím k tomu ještě jednu výhodu. Když si takovéto hodinky objednáte a po čase usoudíte, že by se Vám tam líbil číselník s jiným designem, připravíme Vám číselník jiný. Sám si ho schválíte a mi ho do hodinek vyměníme. Přijde to rozhodně levněji než nové hodinky.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně to jsem měl na mysli v tom "Až po čase zjistím, že se představy změnily, můžu zase vymýšlet..."

Jinak cena výrobku je opravdu relativní. Zazněl tady názor, že při dalším prodeji budou mít Prim větší ztrátu hodnoty. To je diskutabilní, nejsem si jist zda moje Voctorinox Mach koupené za cca 25 vůbec někdo koupí když se rozhodnu je opustit. Radši si je nechám... Pro uložení peněz bude Prim asi opravdu nedobrou variantou, ale peníze se ukládají do hodinek v absolutně jiných cenových relacích!!! Pokud budu mluvit o hodinkách, jako o jediném šperku který může muž nosit, tak také mluvím o hodinkách na denní nošení, v další kategorii na sport, a jako poslední a neméně důležitá kategorie je doplněk ke společenskému obleku a oficiální příležitosti. Myslím si, že v těchto kategoriích má Prim co nabídnout... Přitom pdotýkám, že patřím mezi ty lidi, kteří se na prvním jednání podívají co má protějšek za hodinky na ruce, opasek u kalhot a boty na nohou. To vám řekne víc než vizitka na drahém papíru, nebo auto ve kterém ten hochštapler přijel na parkoviště :-)

 

btw: Každý by měl mít alespoň troje hodinky, když už si hrajeme na gentlemany :-)

 

Prachy uložím jinak... použiju je aby vydělávaly :-) Bohužel jich nemám tolik, abych je musel ukládat do hodinek ve zlatě a s diamanty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky s diamanty jsou podle mého barbarství. To že je trh vyžaduje je dle mého jenom důkaz zvráceného vkusu zákazníků. Za to, že jej mají však viním spíše ty firmy, které se rozhodly z aplikace drahých kamenů do hodinek něco vytřískat a podřídili tomu svůj marketing. Nevím přesně, kdo tohle šílenství odstartoval, ale podařilo se mu to výborně. Chytil se i Rolex. Zrovna jejich klasické hodinky posázené brilianty mi příjdou hrozným šlápnutím vedle z hlediska estetiky. Nicméně chápu, že si je hodně lidí koupí. Tito lidé však spíše demonstrují jenom fakt, že na ně mají. Myslím, že za ty peníze lze pořídit opravdové hodinářské klenoty.

Berte tento můj názor jako názor Honzy Prokopa.:)

 

Teď ještě zmínku za PRIM: Myslím, že sběratelská hodnota hodinek Prim bude pomalu narůstat. Nejvíce právě díky solitérům. Ty nejsou omezeny jen na hodinky z masivního zlata. Pod pojmem Solitér chápeme všechny hodinky, které vzniknou na základě individuálního přání a odlišují se od modelu ve standardní nabídce.

 

Tím, že takovéto hodinky vznikají, vznikají rarity, které podle mého budou mít jednou velmi slušnou hodnotu, protože marketingová orientace firmy počítá s podporou v tomto směru. Už delší dobu zvažujeme zřízení klubu PRIM, který by sdružoval majitele hodinek typu solitér a sběratele.

 

Do naší cenové diskuze bych rád přihodil i upozornění na fakt, že k našim hodinkám mají tuzemští zákazníci zajištěný servis, který je nejen dostupný, ale i ceny servisních zásahů jsou zatím v podstatně nižších cifrách než u konkurence.

 

 

Mimochodem, ten Váš slogan...

 

Individualita, odvaha jít si za svým a dosáhnout toho... To se cení!

 

...se mi moc líbí. Poskytnete mi k němu autorská práva?:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Honzu49: Cena provedení SuperSport s mechanickým strojkem kalibr 73 a 2mm safírovým sklem je 9.950,-Kč. Za upozornění k e-shopu děkuji. Zítra s tím něco provedeme.

 

Pro Ondraje: No jo, jenže tam budou problémy s autorstvím.;)

 

Když už jsme u toho, řekněte mi svůj názor na slogan, který jsem vymyslel pro renovační program:

 

"Dáme lesk Vašim vzpomínkám."

 

Vystihuje to, o čem si tu teď povídáme?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já si přeci jenom rýpnu do PRIMa. Diplomat je božský model, ale !!!!

cena 190 000,-Kč za zlatý model je přeci jenom trochu moc. Firma ORIS vydala k stému výročí založení firmy model ORIS BIG CROWN CENTERARY GOLD EDITION, http://www.oris.ch/english/index.html - musíte kliknout na sekci AVIATION a dále v podsekci název hodinek, cena 57 990,-. přečtěte si prosím v odkazu specifikaci. Myslím si, že toho ORIS nenabízí málo a přeci za super cenu. Podle mého vynikající poměr výkon/cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdílů je tam víc. Jeden z nejpodstatnějších je ten, že

 

ORISů bude 1945ks a Diplomatů 50ks.

 

A také je velký rozdíl v použitém skle. To u hodinek Diplomat je do cylindrického tvaru vybroušené (nikoliv tvarované) z masivního kusu safíru. Jen to sklo přišlo na 41.000,-Kč. Stejně tak mají Diplomaty safírové sklíčko vsazené do zadního víka, kdežto Oris mají jen minerální. Neříkám, že jsou Orisky špatné, jen bych řekl ... nesouměřitelné. Každé mají své odlišné kouzlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se hledal jsem to a nejsem si jistý, která z těch kolekcí je ta, o které hovoříte. Srovnával jsem to s limitovanou sérií 1945 - ta je z nerezové ocele 316L. Je to tedy jiná?

 

Přesto si myslím, že jde o nesouměřitelné produkty, zvláště kvůli provedení skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...