Přejít na obsah

Ceny hodinek PRIM.


Doporučené příspěvky

PRIM psal: A také je velký rozdíl v použitém skle. To u hodinek Diplomat je do cylindrického tvaru vybroušené (nikoliv tvarované) z masivního kusu safíru. Jen to sklo přišlo na 41.000,-Kč.

 

 

Když přičtu k ceně cca 60 000,-Kč za ORIS cenu za saf.sklo v cylindrickém stavu 41 000,- + rozdíl ceny minerální sklo na spodku pouzdra versus safír u diplomatu cca 5 000,- jsem na ceně cca 106 000,-. Tak to máme brutto 85 000,- Kč za exkluzivitu limitované edice.

 

Ne nechci se přít, ale za 190 000,- můžu mít super hodinky Jaeger leCoultre nebo Vacheron Constantin.

 

A taky si myslím, že budete mít s Diplomatama úspěch u českých snobů, ty je určitě koupí, už jenom proto, že ostatní možná soudnější snobové si ukroutěj hlavy a nebudou chápat. O to víc se potom přetrhnou, aby je měli taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přiznám se hledal jsem to a nejsem si jistý, která z těch kolekcí je ta, o které hovoříte. Srovnával jsem to s limitovanou sérií 1945 - ta je z nerezové ocele 316L. Je to tedy jiná?

 

Přesto si myslím, že jde o nesouměřitelné produkty, zvláště kvůli provedení skla.

Najdete to na www.oris.ch , dále kliknete na sekci AVIATION, po rozbalení sekce kliknete na podsekci Big Crown Centenary Gold Edition.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To MB příspěvek z přesunuté diskuze:

 

Přiznám se, že značku Archimede vůbec neznám a poprvé jsem se o ní dozvěděl až od Chronomaga. Vy jí znáte? Zatím nemám žádné další informace, předpokládám, že je Chronomag brzo zveřejí. Mě by docela zajímalo, zda si alespoň něco vyrábějí. Pokud berou pouzdra i číselníky v Číně, případně i celé hodinky (instalovat originál ETA strojek není ani pro tamní továrny problém), pak se cenové kalkulaci ani nedivím. Dále bych nechtěl výrobky se značkou Archimede rozebírat. Nic o nich neví, ani o jejich historii. Neznám hodnotu jejich image ani způsob produkce.

 

My rozhodně hodinky vyrábíme a máme v tom docela slušnou tradici. Vyrábíme je ve velmi malých sériích a vyrábíme i úplně individuální hodinky, to nás odlišuje. Naše finanční politika samozřejmě odráží tuto filozofii jak v otázkách nákladů, tak i konečných cen.

 

Já tvrdím jedno, Češi nechtějí velkosériovou masovku ani laciné hodinky. Češi jsou jedni z nejnáročnějších zákazníků a chtějí hodinky, které mají duši, svůj příběh a kvalitu. Češi chtějí kvalitní doprovodný servis a opravdový pocit, že jsou Váženým zákazníkem. Zkuste zavolat výrobci hodinek Archimede, že byste si s ním chtěl někde v Praze dát schůzku. Myslíte, že někdo přijede? A co když se Vám s hodinkami nakrásně něco stane? Jak dlouho budete čekat na opravu? A kolik bude stát?

 

Možná jsou to jen zbytečné otázky. Chci jen říci, že pokud budeme mít rozvinutou síť internetových obchodů požadujících obchodní marži 20% s obratem cca 1000ks od modelu á rok, můžete od nás čekat také jiné ceny. Zatím se však zdá, že Češi pozitivně reagují na námi nabídnutou možnost podílet se spolu s námi na vývoji individuálních hodinek. Chronomag Limited Edition je moc príma projekt, ale sami vidíte, kolik lidí do něj vstoupilo a jak těžké bylo se shodnout na společném provedení.

 

Ano, Češi jsou individualisti! A já jsem velmi rád, že to tak je, protože jsme zatím jediní, kdo umožňuje jejich přání splnit v rozumných cenových relacích.

 

Já vím, vidíte pouze výsledek a srovnáváte tabulkové parametry, ale není to vše. Jen pro ilustraci. Částka 3000,-Kč za konverzi (po odečtení ceny strojku ETA) připadala téměř všem vysoká. Chápu, ale dokáže si někdo z Vás představit, co to v reálu znamená. Nabízím tu možnost ještě jednou a budu jí nabízet i dále. Přijeďte se k nám podívat a koukejte na vše přes optiku ceny vašeho času. Zjistíte, že ta cena je naopak velmi nízká. To je cena za originalitu, cena za individuální přístup ke každému zákazníkovi, cena za takřka kusovou výrobu. Každé hodinky budou mít jiný strojek (paralela každý od jiného dodavatele), nikde v cestě ke konečné montáži nesmí dojít k jeho záměně s kterýmkoliv jiným.....

 

Pracujeme s každými hodinkami jako by měly srdce a duši. Máme tu práci rádi a chceme ji pro Vás dělat dál.

 

Pokud si budete přát provedení s kalibrem 73 - stále platí cena z počátku - 12.000,-Kč

 

To byla cena, která spolu se specifikací (postavenou na naprosto sériovém, masově vyráběném kalibru 73 ETA 2824-2)spustila tuto diskuzi . Z původní specifikace se ale představa o Chronomag Limited Edition poněkud radikálněji změnila a já myslím, že ku prospěchu věci. Hodinky s kalibrem 66 budou sice dražší o 3000,-Kč + renovace strojku (pokud je funkční a potřebuje jen kompletní repasi, vyčištění a seřízení nepřesáhne její cena 545,-Kč). Někteří již avizovali, že o renovaci jako takovou nebudou stát neb jsou přesvědčení, že jí jejich strojek nepotřebuje. Pro ně je cena 15.000,-Kč - pro ostatní začíná na 15.545,-Kč. Existují tam i nějaké výjimky potvrzující neměnnost této cenové kalkulace, ale i ty výjimky mají svá pravidla "gentleman agreement".

 

Promiňte, jestli se někomu bude zdát, že jsem se nechal neadekvátně unést.

 

Všech si tu nesmírně Vážím, i za tu kritiku (klidně pokračujte, to je vpořádku), ale přál bych si, kdybyste nám mohli důvěřovat, že se snažíme dělat poctivé řemeslo. Nabídku hodinek Archimede si v klidu projdu a učiním z ní pro sebe nějaké závěry. Rád se pak o ně s Vámi rozdělím, ale nikdy asi nezapomenu, že reprezentuji značku PRIM a především pak její budoucnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych řekl pravdu, tak ty neustálé nářky a řeči ohledně ceny nechápu. Prostě je taková a nikdo z nás si hodinky PRIM nemusí kupovat. Mě osobně se nezdá ani vysoká, ani nízká. Já osobně bych si raději než JLC nebo VC koupil hodinky Diplomat. Ne protože jsem snob, ale právě naopak. JLC a ostatní prestižní švýcarské hodinky si může koupit kdekoliv na světě každý pasák a obchodník s ojetýma auťákama. Nebo dokonce zdařilé napodobeniny. Diplomatů bude jen 50 a ten kdo si je koupí to nedělá rozhodně kvůli nějakému image nebo snobství. Vždyť značka PRIM přece žádnou image nemá a ostatním švýcarským a německým značkám nesahá ani po kolena. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, noname, já třeba zase ty řeči a nářky ohledně cen hodinek PRIM chápu. Mnohem milejší by mě osobně bylo, kdybych si mohl nové primky koupit nejen jednou za život - a to nemluvím o Diplomatu za 190 000,- v základu. Koupil by sis hodinky za 200k Kč a nejsi snob? :D Kolik lidí si to podle Tebe může dovolit? Jasně, max. 50. Mě připadá, že se ELTON až příliš zaměřuje na l.e. a na nás smrtelníky s*re. Nejlevnější sériové mech. hodinky za 10 tis. :rolleyes: Jo, jak říkáš, nemusí je kupovat, ale to mě právě netěší. Naopak mě to mrzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To noname: Až na poslední větu souhlasím. Co se týče naší image tak bych si dovolil nesouhlasit. Možná je vnímání našeho image ještě pokřiveno minulými časy, ale rozhodně to není o tom, že bychom image neměli žádné. Na ozdravění našeho image soustavně pracuji a popravdě řečeno cítím, že se mi to docela daří. Image lze tvořit za pomocí masivní reklamní kampaně anebo dlouhodobým působením PR. Reklamní kampaň vnímám jako nafouknutou bublinu, která velmi snadno splaskne a já nechci, aby se image PRIM stalo závislé na inzerci.

 

To Wachn: I tady si dovolím nesouhlasit. Když jsme se ještě před dvěma lety orientovali na větší série a nízké ceny, zákazníci o naše zboží nestáli. Obrátka zboží (pokud se jedná o mechanické hodinky ... měli jsme i modely za 2.500,-Kč) byla daleko nižšší než nyní. Ve skladech nám viselo několik milionů a celá výroba byla na hranici ztrátovosti. A víte proč tomu tak bylo? Protože lidé se neradi baví o laciných hodinkách. Nebylo by ani o čem, protože když budu tlačit na výrobní náklady, snadno se stane, že místo kvalitního voděodolného řemínku Hirsch z hovězí kůže dostanete řemínek z uměliny, místo safírového konkávního sklíčka ploché minerální atd.

 

Já takové ústupky kvalitě dělat nemíním.

 

Proto jsme změnili strategii na malosériovou a kusovou výrobu, což je sice nákladnější a ale více to odpovídá požadavkům současného trhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cigi, nebyl to PRIM, kdo začal diskutovat o ceně. Snažil se pouze odpovídat na argumenty členů fóra. Jestli šikovně nebo nešikovně, pravdivě nebo nesmyslně, je na zvážení každého z nás.

Já snob nejsem (mám hodinky Festina za ca 9000,-), ale možná si nějaké Primky koupím (asi Orlík). Asi to není úplně rozumné, ale asi to udělám. Určitě to ale není ze snobství nebo frajeřiny. Kolem mne se nepohybuje nikdo, kdo by byl schopen odhadnout, že ty hodinky stojí více než 5000,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale, ale cigi ... zase expresivně přeháníte.;) Pokud si ještě jednou přečtete můj příspěvek (mimochodem vyprovokovaný v jiném fóru a sem pouze z důvodů tématické příslušnosti přenesený), dáte mi zapravdu, že jsem se žádné kritiky nedopustil. Dal jsem si velmi pozor na pusu.:)

 

Přiznám se, že značku Archimede vůbec neznám a poprvé jsem se o ní dozvěděl až od Chronomaga. Vy jí znáte? Zatím nemám žádné další informace, předpokládám, že je Chronomag brzo zveřejí. Mě by docela zajímalo, zda si alespoň něco vyrábějí. Pokud berou pouzdra i číselníky v Číně, případně i celé hodinky (instalovat originál ETA strojek není ani pro tamní továrny problém), pak se cenové kalkulaci ani nedivím. Dále bych nechtěl výrobky se značkou Archimede rozebírat. Nic o nich nevím, ani o jejich historii. Neznám hodnotu jejich image ani způsob produkce.

Posuďte sám....

 

Jinak s Vámi souhlasím v tom, že rozebírat tyto otázky je zbytečné. I kdybych to totiž rozkryl úplně celé, stejně byste asi měli pocit, že se někde dalo ušetřit.:( Na vysvětlenou ještě jednou zdůrazňuji, že jsem byl přímo vyzván, abych se vyjádřil k tématu LINEA 40 Chronomag Limited Edition versus hodinky Archimede. Nemám ve zvyku odpovídat na otázky způsobem "No comment", přestože bych to u některých velmi rád udělal.

 

1) Pokud bych neodpověděl, budete mě lynčovat za to, že se odpovědi vyhýbám.

2) Pokud bych odpověděl, že značka Archimede není z těch, ke kterým bychom mohli značku PRIM přirovnávat, obviníte mne z arogance.

3) popřel bych tím všechny své dosavadní snahy o otevřenou diskuzi.

 

To noname: děkuji za věcnou připomínku o startu této diskuze.

To cigi: rád bych ji v tomto okamžiku ukončil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cigi: Pro mne je to jednoduché. Mám v otázce celkové strategie a stejně tak i cenové politiky svědomí čisté. Nemám kam uhnout. Buďto bude naše nabídka pro zákazníky zajímavá, nebo ne.

 

Je zajímavé, že s každým, s kým se osobně potkám (a koho můžu v lepším případě i přivítat ve firmě) nemám v otázce cen absolutně žádný problém. Myslím, že je to o tom, že nelze jednoduše srovnávat pouze tabulkové parametry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PRIM: Samozřejmě jsem nemyslel na snižování kvality, v tom se shodujeme. No a s tou Vaší filosofií, pokud je to jak říkáte - nedovedu posoudit, ale není to zase ode zdi ke zdi? Z několioka set-korunových hodinek vyráběných v kvantech - k solitérům za desítky až stovky tisíc? Žádá-li si to trh a Vám to "stačí", asi je to správně. Mě zkrátka chybí jakási "nižší střední třída" hodinek PRIM. Jiné značky takové hodinky nabízejí, ale já jinou značku nechci. Možná, že k tomu i spějete, až se zbrcháte - což? Pak třeba to spektrum (jak výrobní, tak zákaznické) bude širší. Každopádně se však těším na každý, nový, ČESKÝ strojek (počkám si) a na mém zápěstí učiní mému patriotismu zadost :) Pokud k tomu nespějete, tak holt nové PRIMky nepořídím a na běžné nošení budu muset skousnout kdovíco :( Ty současné PRIM Automatic totiž nejsou nesmrtelné - obzvlášť v mém případě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že značku Archimede vůbec neznám a poprvé jsem se o ní dozvěděl až od Chronomaga. Vy jí znáte? Zatím nemám žádné další informace, předpokládám, že je Chronomag brzo zveřejí. Mě by docela zajímalo, zda si alespoň něco vyrábějí. Pokud berou pouzdra i číselníky v Číně, případně i celé hodinky (instalovat originál ETA strojek není ani pro tamní továrny problém), pak se cenové kalkulaci ani nedivím. Dále bych nechtěl výrobky se značkou Archimede rozebírat. Nic o nich neví, ani o jejich historii. Neznám hodnotu jejich image ani způsob produkce.

Omlouvám se, ještě jsem o značce Archimede nic nenapsal. Archimede hodinky jsou produktem německé firmy Ickler založené v roce 1924. Firma se celou dobu zaměřovala na subdodávky pouzder pro jiné hodinářské firmy, za války dělala třeba pouzdra B-Uhren pro Stowa a Laco. Později (v roce 1990) firma přidala vlastní výrobu hodinek Limes - jsou to hodinky řekněme středního luxusu s cenou od 1000 euro, se seriovými strojky ETA, upravovanými od Icklera (zlacení, srážení hran a takové ty věcičky). Firma se dále živí hlavně tím, že prodává pouzdra hodinek jiným firmám (což mi připomíná Prim :) ) - ale před tuším dvěma lety, když začal vzrůstat zájem o větší hodinky, napadlo Icklera (třetí generace, Thomas), že by mohl vyndat plány válečných pouzder a udělat remake těch leteckých hodinek a prodávat je jen po netu. A tak to i udělal. Pouzdra dělat umí, dává do toho rovná safírová sklíčka (ne vypouklá), většina modelů nemá šroubovací korunku (=vodotěnost tak na plavání), standardní neupravované ETA strojky. Na druhou stranu jde o nerezová (nebo titanová) pouzdra.

 

Myslím, že základ nízké prodejní ceny je v tom, že hodinky se prodávají jen přes internet a nebo přes prodejce, kteří akceptují nízký rabat. a také v tom, že se neprovádějí úpravy, které zásadně nezvyšují užitnou hodnotu hodinek a v tom, že výrobcem je velkovýrobce pouzder, takže má přístup k levným pouzdrům a bárterem i k levným strojkům, jež bere od svého odběratele pouzder ...

 

Osobně nechci chválit, nejsem zase takový expert a je mi trapné vyjadřovat se ke zboží, které jsem se rozhodl prodávat v odbornější diskusi. Fakt ale je, že když jsem chtěl prodávat letecké hodinky a probíral se referencemi, tak mi Archimede vypadly jako nejlepší poměr cena/výkon. Samozřejmě ty IWC v platině jsou o dost lepší (a o tři nuly dražší) - ale pilotní hodinky za 300 euro, to nemá konkurenci. Najdu přesnější srovnání a dám ho sem.

 

Archimede zaujal tím, že volil nejlevnější přijatelnou kvalitu. ETA strojky bez drahého (ale z hlediska funkčnosti nepotřebného) finišování, nerez pouzdra vyráběná ve velkém, plochý safír místo konkávu, ale vypustit šroubovací korunku třeba. V zásadě pro mne velmi dobrá připomínka hodinek pro Luftwaffe - cenově efektivní, kvalitativně na výši, tak nějak by si to Hermann přál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zásadě pro mne velmi dobrá připomínka hodinek pro Luftwaffe - cenově efektivní, kvalitativně na výši, tak nějak by si to Hermann přál.

No z toho, co o něm vím z literatury, tak Herr Meier by si přál spíše Lange und Söhne v platině a poseté diamanty ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

To už je otázek skoro na ročníkovou práci nějakého studenta.:)

 

Pokusím se ve stručnosti odpovědět. Když by si člověk dal tu práci, doklady o prodejních cenách v archivu jsou. Ceny nepřekročily 1000,-Kč a většina hodinek se pohybovala okolo 350-450,-Kč. Dražší byly hodinky Sport a luxusnější společenské hodinky se závitovým dnem (například Diplomaty). Hodinky pro letectvo ČSSR se daly sehnat ve vybraných prodejnách podniku Klenoty za cca 870,-Kč.

 

Na ostatní otázky bych mohl odpovědět až po detailnějším prostudování archivu a na to bohužel teď nemám čas. Je mi to líto. A myslím to upřímně.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že jsem teď trochu v rozpacích. Snažím se pochopit, co máte na mysli, když hovoříte o tom, že bychom měli přijít s něčím novým. Já jsem pro, ale z posledního příspěvku jsem nevyčetl, co by to podle Vás mohlo být. Píšete, že se Vám líbí klasické čisté hodinky, že se takové v naší produkci začaly v poslední době ukazovat, ale mám-li být schopen posunout námi nabízenou hodnotu směrem k něčemu novému, nejspíše se budu muset odchýlit od tohoto puristicky vnímaného stylu. Jinými slovy, začínám mít pocit, že když udělám pod značkou PRIM něco nového, dostaneme okamžitě přes prsty.:-)

 

Přitom já skutečně chci dělat i něco více, než jen 100% klasiku.

 

Dobrá zpráva je, že další kousky solitérů, které nyní připravujeme budou na poměry této diskuze odvaz. Jsem šťastný. Budou to jedny z hodinek, které jsou mému srdci blízké a jsem moc zvědavý, co na jejich provedení řeknete. Půjde o exkluzivní kombinaci ušlechtilého materiálu s nestandardní barvou koženého řemenu a originálním designem číselníku. Ten bude v moderním stylu a jeho kombinace s puristickým stylem designu pouzdra z hodinek udělá nesmírně zajímavý kousek.

 

Já vím, že to není lehké definovat, ale pokud máte nápad, jakým směrem by se měl design nových hodinek PRIM ubírat, napište ho. Jakkoliv to možná nevypadá, jsem jedno velké ucho a uslyším-li skutečně zajímavou myšlenku, určitě se jí chopím a zrealizuju ji.

Ja zase chapu, ze prijit s necim novym neni lehke, ale to je prave to, v cem by mozna mohla pomoct vetsi a hlavne zahranicni komunita. Ted nechci shazovat nikoho u nas a nejmin lidi na tomto foru. Pravda ale je, ze v zahranici je tradice kvalitnich naramkovych hodinek prece jen delsi a lidi maji obrovsky vyber toho, co si za sve penize muzou koupit. A pokud by se temto lidem nabidnul nejaky navrh designu, ke kteremu by se mohli vyjadrit, pripadne navrhnout zmeny, mohlo by to neco prinest. Je mi jasne, ze toto neni prilis standartni postup, ale jsou firmy, ktere takto hodinky delaji a loajalni komunita se odvdeci tim, ze je pak koupi a o to tady prece jde? :) A zakaznik ma krome dobreho pocitu z hodinek i pocit sounalezitosti s firmou, protoze se podileli na vyvoji "vysneneho" modelu.

 

Za sebe musim rict, ze mi uslechtile materialy moc nerikaji. Jednak dle meho soudu zbytecne zvysuji cenu hodinek a tam, kde by mohlo byt vice komplikaci nebo lepsi design se cena dohani prave pouzitymi drahymi materialy. A naprikald zlute zlato na hodinkach povazuju za vrchol nevkusu. Ale jak se rika..tisic lidi..tisic chuti. To co se nelibi mi zcela jiste oceni nekdo jiny. Muj osobni vkus je ciste SS pouzdro a cerny/stribrny pripadne kremovy cifernik. A ackoliv brouzdam netem dnes a denne, zda se mi, ze opravdu pekne kousky (treba i starsi) se proste tezko shaneji. Tady je takovy narychlo spichnuty priklad neceho, co by se mi moc libilo..

http://xs47.xs.to/pics/05383/prim.pnghttp://xs47.xs.to/pics/05383/prim2.png

Berte to s velkou rezervou..je to jen nacrt. Ovsem v takovem 42mm pouzdre s prosklenym zadnim plastem a konkavnim safirovym sklem a mozna jinyma rucickama..to by bylo neco! A troufam si trdit, ze by neco podobneho uvitalo vic lidi :) Nejedna se o nic noveho, spis takovy pohled zpet. Priste zkusim neco novejsiho ;)

nO TO JE ZHRUBA TO CO HLEDÁM...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď koukám na ten zmatek co jsem tu ztropil.. já tu chtěl reagovat na tvůj příspěvek ze září 2005 s náčrtkem Primek a vylezlo z toho prd...

Ale ty hodinky se mi líbí. Jsou tak prázdné až jsou dokonalé. Trochu upravit. A spíš se vyřádit na kvalitě materiálu a provedení... žádné serepetičky co ruší a odvádí pozornost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se ve firmě opět probíral naším archivem a věřte, že je z čeho vybírat. Nemusíme ani mnoho nového vymýšlet, stačí, když budeme oprašovat věci, které se nám i po těch letech líbí a přizpůsobovat je současnosti.

 

Jinak není problém, abyste si navrhl vlastní číselník nebo si po prohlídce muzea nějaký vybral za vzor.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to tak asi dopadne. Nejsem nějak extra náročný, spíš naopak. Dám přednost "obyčejným" hodinkám - maximálně se mi líbí sólo vteřinovka, bez dalších komplikací, ale spíš vymazlit materiál a vzhled. ( Safír nahoře i dole, masivní nerez, a pochopitelně individualizace.. monogramem, jménem, barevnými šroubky... něco takového.

Stále víc se kloním k návštěvě u "Vás doma"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...