Přejít na obsah

Mobilis in Mobili třetí generace


hciq

Dýnko  

99 hlasů

  1. 1. Dýnko

    • Pr?hledné + úprava kalibru
      60
    • Plné - bez úpravy kalibru
      39

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Vodotěsnost nad 100WR je blbost. Myslím stačí 100WR ( koupání, šnorchlování ). 400Kč fond je OK, jen vymyslet, jak zamknout vlakno bez registrace. Případně kam ho přesunout. Strojky nám nikdo v sérii 30-40ks neprodá. Pokud by to šlo, bylo by to super, ale o tom dost pochybuji. Myslím, že metoda PRIM, pokud se shodneme na kalibru, není špatná. Je to jediná cesta pokud nebude chtít nějakou omolusanou základní ETU se čtvrtou výrobní kvalitou, sehnanou někde pod rukou.

 

Souhlas!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 842
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky to chce nějakého leadra. Jinak to bude anabáze, kdy nikdo za nic nenese odpovědnost, a nikdo není schopen slíbené splnit, termíny se budou posouvat, a nas*ání bude vzrůstat. Mám otázku kdo to bude? Autor pouzdra? Hodinář, který to bude kompletovat? Někdo třetí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jakmile se musí shánět strojky, musíl bych asi odstoupit... :(

No možná pro Tebe to sežene někdo jiný, a ani o tom nebudeš vědět :rolleyes: Je to začátek. Tady už umřelo tolik projektů, a vlastně jedinné dokončené projekty vznikly díky panu Prokopovi. Sice to trvalo dlouho, ale vznikly. Tady to bude bez toho tahouna asi složitější. Podmínek proč, kdo odstoupí bude asi moře. Ten nebude chtít nic shánět, já zase půlroku čekat, někdo nebude chtít tohle a jiný zase támhleto. Pokud se všichni nebodeme snažit maximálně dohodnout a někdy ustoupit často z velmi pevných bodů, nikam ten projekt nebude pokračovat. Ulitmáta ho nikam neposunou. Ani o píď.

 

Tedy jestli vůbec přežije tenhle projekt prototyp a kalkulaci.

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hciq: Ty navrhy pouzdra byly hned po ranu velmi prijemne nakopnuti do noveho dne. Z pouzder se mi libi prvni a treti (to asi nejvic). Druha varianta se mi tolik nelibi, protoze tu soudkovost doplnuje jeste sbihavy tvar nozek. Libila by se mi luneta bez sroubku, jestli vroubkovana nebo ne by zalezelo na celkovem pojeti hodinek. Na komplikace narocny nejsem, postacil by mi datum. Big Date by byl super, ale cena by pak nejspis byla z rise snu (pro me). Kalibr bych preferoval s rucnim natahem pred automatem. Pruhled pres ciselnik se mi nelibi u zadnych hodinek, mam radsi jednoduchy design. Vyraznou korunku bych volil pouze v pripade, ze pujde o sportovne strizene hodinky, v ostatnich pripadech bych volil strizlivejsi. Remen od Simona je vyborna volba. Osobni zkusenost sice nemam, ale z fotek a ohlasu zde na foru jsem presvedcen, ze je to nejlepsi cesta.

 

Takze zatim to vypada, ze jen tak blbe placam, ale kdyby se podarilo udrzet cenu do 15kkc (mozna mozna i 20), tak bych o tom vazne uvazoval. Pro me je to za hodinky hodne penez, ale moznost byt u zrodu takoveho kousku a vedet, ze takove hodinky moc lidi nema, je k nezaplaceni. To znamena, ze zatim budu kibicovat a mit blby pripominky a kdyz to cele vykrystalizuje do podoby, ktera by pro me byla prijatelna, tak bych se rad pridal. Kazdopadne respekt Hciq a dalsim, kteri se na tom budou podilet nejvyssi tvurci merou! Takze, panove, hodne stesti a bude mi cti, pokud se na tom budu moct nejak podilet!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník RaGe

Jen si dovolím citovat Hciqa z první stránky: A na konec, mám již vymyšlený systém takže nějaké plytké dohadování na x stranách nehrozí.

A pár lidí tady už opět vymýšlí nový systém. :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

..... pěkný počin ;)

...... pokud se cena vejde do 20t (klidně i bez řemenu) , tak do toho jdu také - líbí se mi pouzdro 1 nebo 3 - nemíním se ovšem starat o shánění čehokoli (prostě to chci mít naservírované pod rypák) :)

 

číslo bych prosil 1660 (můj PIN kód na telefonu) :goof:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen si dovolím citovat Hciqa z první stránky: A na konec, mám již vymyšlený systém takže nějaké plytké dohadování na x stranách nehrozí.

A pár lidí tady už opět vymýšlí nový systém. :suicide_anim:

A Ty jsi ten systém četl? Tak mi o něm prosím něco řekni. Já o něm nic nevím. Jen že nějaký je už vymyšlený. Má snaha směřuje k tomu, aby se to někam pohnulo počas té doby, kdy mám čas se tomu věnovat. Nic víc, nic míň. Tvoje připomínka je jen z dalších zbytečných řádků. Není o hodinkách, ani o způsobu průběhu projektu, nikam projekt neposouvá. Klasicky je na ní vidět, jak moc je nutné vlákno zamknout pro ty co chtějí něco dělat, a ne připomínkovat banality. Jinak to bude dalších 897 stránek výkřiků o ničem.

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník RaGe
A Ty jsi ten systém četl? Tak mi o něm prosím něco řekni. Já o něm nic nevím. Jen že nějaký je už vymyšlený. Má snaha směřuje k tomu, aby se to někam pohnulo počas té doby, kdy mám čas se tomu věnovat. Nic víc, nic míň. Tvoje připomínka je jen z dalších zbytečných řádků. Není o hodinkách, ani o způsobu průběhu projektu nikam projekt neposouvá. Klasicky je na ní vidět, jak moc je nutné vlákno zamknout pro ty co chtějí něco dělat, a ne připomínkovat banality.

Ne, bohužel o tom systému nic nevím, ale počkám až nám o něm Hciq něco řekne, a nebudu vymýšlet zálohy, dražby a podobné věci. Taky se hodlám tohoto projektu zůčastnit, ale nemyslím si, že ten kdo se zůčastnit nechce, nemůže přispět něčím zajímavým. Pokud si pamatuji, tak například návrh ciferníku na nové Diplomaty, ze kterého se vycházelo navrhl člověk (taky to byl Hciq), který se nezůčastnil.

Jestli jsem se nějak dotkl tvé ješitnosti, tak se omlouvám !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

hciq (zakladatel vlákna) si může zamykat i odemykat vlákno sám - příspěvky o ničem můžu mazat já, po sdělení čísla příspěvku nebo přečtení obsahu - eventuálně měl hciq i svůj web (pokud je stále funkční - nevím)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

waw.. takovou odezvu jsem nečekal. Ok tento týden připravím podklady k tomu, aby se to někam posunulo. Jen v rychlosti:

-nepouštěl bych se do žádných kalibrů s komplikací (možná příště)

-neuvažoval bych o chronografu

-vyladil bych do maxima něco z ověřených strojů (max. mikroregulace) centrální vteřinovka, je jedno jestli automat nebo manuál

-nedělal bych čistý diversky

-nekupujte si vlastní kalibry (pokud tam nebudete chtít třeba Prim kalibr) nebude to levnější

-prvních 10 čísel vydražíme (dobrý nápad cyber, aspoň bude na konzumaci)

-první pokusy s výrobou mohou stejně začít nejdřív v září (takže asi pod stromeček)

-máme tedy cca 2 měsíce na přípravu

-nyní myslete jen na pouzdro

-od zájemců chci emaily (do sz) budu rozesílat 3D pdf soubory s pouzdrem "kdo si hraje nezlobí" pokud nemáte Akrobata osmičku, tak si ho stáhněte

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajímavost, na jiném fóru jsem se účastnil limitky a ze třiceti "vážných zájemců" nás před finálním výstřelem zbylo 5. Pak se ale běhěm pár týdnů nabalilo dalších 13 nových nicků, kteří nečekaně vstoupili do hry, vzali to ale v klidu tak, že už jsou hodinky na papíře upečené, bez ambicí kecat do vzhledu. Takže pokud budete zamykat vlákno, myslete i na další zájemce zvenku, kteří mnohdy můžou projekt zachránit.

A druhý poznatek - do průběhu projektu mnohdy kecají zájemci, kteří pak projekt opustí. Chtělo by to pak revidovat jejich požadavky, jelikož tyto (byť odsouhlasené) se stanou irelevantními - a je nesmysl mít na hodinkách kompromis (vyhádaný, vydiskutovaný atd.) s někým, kdo se na projektu finančně nepodílel.

Cyberova dražba čísel, z níž by výnosy šly na projekt, je super nápad.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, bohužel o tom systému nic nevím, ale počkám až nám o něm Hciq něco řekne, a nebudu vymýšlet zálohy, dražby a podobné věci. Taky se hodlám tohoto projektu zůčastnit, ale nemyslím si, že ten kdo se zůčastnit nechce, nemůže přispět něčím zajímavým. Pokud si pamatuji, tak například návrh ciferníku na nové Diplomaty, ze kterého se vycházelo navrhl člověk (taky to byl Hciq), který se nezůčastnil.

Jestli jsem se nějak dotkl tvé ješitnosti, tak se omlouvám !

Ničeho jsi se nedotkl, tím méně ješitnosti. Zajímavým přispět může kdokoli, ale pak z toho bude břečka stovek komentářů o ničem. Na jeden dobrý nápad, se vyrojí 100 nepoužitelných, většinou kritických. Jinak čím se liší navrhovaný ciferník od zvětšeného černého? Kromě detailů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník RaGe
Ničeho jsi se nedotkl, tím méně ješitnosti. Zajímavým přispět může kdokoli, ale pak z toho bude břečka stovek komentářů o ničem. Na jeden dobrý nápad, se vyrojí 100 nepoužitelných, většinou kritických. Jinak čím se liší navrhovaný ciferník od zvětšeného černého? Kromě detailů?

Na tuto otázku ti nedokážu přesně odpovědět, ale když si podrobně pročteš celé vlákno o Diplomatech, určitě se to dočteš. S tím nabalováním nesmyslných příspěvků máš pravdu a tvá poslední otázka opět směřuje k tomu, aby se to tady zabastlilo, tak když tak na mě dál útoč přes SZ, ať tady není binec. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud by jsme se vesli do tech 15- 17t (i dvacet bych snes, ale tam uz bych cekal vypouklej safir a mozna pruhled vzadu) tak do toho jdu. Jsem i pro vytvorit samostatny "uzavreny" forum. Kibicove co nebudou nakonec platit at tlachaj jinde :pokey: . Nejak jsem zasantrocil pinku na intrenet banking v CR :suicide_anim: , takze s tim "vleznym" byste na me museli pockat do srpna. Taky nechci nic shanet (streva a tak), na to nemam cas, sorry. Pokud se tyka vzhledu - tak bych se ztotoznil s Cyberem, piskovanej povrch, masivni korunka, brutal. Ocel a pasek od Simona ano. V tyhle cene panove na komplikace Big Date a spol zapomente. K masivnim sportvnim hodinkam pasuje spis basic kalibr. Ja z primackejch hotovej nejsem, nehlede na to, ze zrovna nemusim mit novy pouzdro s repasovanym strojkem, no flame. Vubec se nevyznam v cenach strojku, ale je realisticky mit tam Unitas? Klidne bez pruhledu a zdobeni. Nebo neco proverenyho ruskyho by mi nevadilo.

 

Jo zaverem - uprimne 100 odberatelu je neralnych. Jak to tu znam tak i 40 bude moc. Neni jen otazka financi, ale i vkusu, trpelivosti a pripadne i ega.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nějakej ruskej kalibr by mi také nevadil... raději než prim 66 či 68 :)

http://forum.chronomag.cz/style_images/1/f...es/rte-list.gif

 

Nebráním se ničemu, ale raději swiss než Molniju, a raději strojek větší, než stojek o polovičním průměru k proporci pouzdra.

Co nějaká dostavba na 6497? Alespoň malinkatá.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...