Přejít na obsah

Názor na vývoj nových hodinek


slovi532

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

se svým týmem nyní pracujeme na vývoji nových hodinek. Máme zájem vytvořit kombinaci automatického strojku s moderními digitálními technologiemi, jako tomu udělala značka Frederique Constant s jejich hybridní verzí. Spolupracujeme s předními výrobci jako je Sellita. Velmi si ceníme vašeho názoru a proto bychom se vás rádi zeptali, co si o takovém vývoji myslíte? Níže přikládám seznam základních otázek, které vás mohou inspirovat ve vaší odpovědi.

 

  1. Obecný názor na kombinování automatického strojku s elektronikou?
  2. Jaké chytré funkce byste od takových hodinek očekávali?
  3. Myslíte si že je vhodné integrovat digitální display? (pokud ne, jak byste si představili zobrazování například počtu kroků, nebo uběhnutých km při měření běhu) - příkladem s displayem je Garmin Vivomove
  4. Do jaké cenové kategorie si myslíte, že je vhodné hodinky cílit? Následně se samozřejmě promítne na kvalitě provedení a designu.

Jakékoliv další postřehy jsou vítány. Dotazy také rád zodpovím.

 

Děkuji za zpětnou vazbu.

Upraveno uživatelem slovi532
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

1. Nemám rád hybridy, mechanika moc energie nevyprodukuje, preferoval bych pohon třeba na tělesné teplo

2. Upozornění na notifikace, SOS volání, placení (to asi nejvíc)

3. Ana digi hodinky jsou většinou hnusný, preferoval bych třeba vibrace, boční kontrolky

4. Záleží na specifikacích, ideál kolem desítky

 

A víc než polochytré hodinky bych ocenil univerzální sponu s NFC čipem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Nemám rád hybridy, mechanika moc energie nevyprodukuje, preferoval bych pohon třeba na tělesné teplo

2. Upozornění na notifikace, SOS volání, placení (to asi nejvíc)

3. Ana digi hodinky jsou většinou hnusný, preferoval bych třeba vibrace, boční kontrolky

4. Záleží na specifikacích, ideál kolem desítky

 

A víc než polochytré hodinky bych ocenil univerzální sponu s NFC čipem.

Ahoj, děkuji, tohle jsou zajímavé postřehy. Nad placením jistě uvažujeme. Jak často hodinkami platíš? Tedy pokud nějaké chytré hodinky občas používáš.

 

Hodinky budou mechanicky generovat energii pouze k pohonu strojku, tedy natahovat se budou sami. Elektronická část bude standardně nabíjena - naším aktuálním cílem je výdrž na baterii alespoň 20 dnů. V případě vybití baterie budeš stále vědět čas. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinkami neplatím, Rolex, Omega ani Seiko to zatím neumí, takže platím mobilem, někdy i 3x denně.

 

Jestli se dostanete na 20 dní tak super, mě třeba svojí výdrží vyloženě odporují jabka.

 

Ještě teda poznámka, chronomag je docela specifiská skupina pacietů, já si třeba moc nedovedu představit, že přestanu nosit své oblíbené hodinky, když jich mám přes 20. Ale třeba chytrý pásek, který by šel přidělat na běžné hodinky, to by bylo o něčem jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bez mučení se přiznám, že o hybridních hodinkách slyším poprvé (jako vrchol hybridu jsem doteď považoval springdrive, který se vyvíjel asi třicet let) a letmo jsem tedy něco teď přečetl o zmiňovaném frederikovi

 

a ptám se ?

 

kdo má být koncový zákazník ? .... cílová skupina koupěchtivých ?

 

ten kdo chce mechanické elegantní hodinky si koupí elegantní mechanické hodinky ...... ten kdo chce hodinky na sport si koupí hodinky na sport ....

 

takže mi z toho vychází, že tohle si může koupit jenom sedmdesátiletý kardiak (když vycházím ze vzhledu frederika) který potřebuje vědět za jak dlouho přijde smrt .... a vlastně ani ten ne, protože nenatáhne mechanickou část ...... to je úplně mrtvej projekt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bez mučení se přiznám... 

Děkuji za názor. Já se taky přiznávám, že se mi FC nelíbí a shledáváme hodně příležitostí v tom co udělat lépe. Například po designové stránce je zde na čem pracovat.

Koncový zákazník mohou být například ti, co nosí elegantní hodinky na jedné ruce a na té druhé nosí sportovní náramek. Neptej se mě, proč to dělají, ale ano, takových existuje hodně.

Upraveno uživatelem slovi532
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak hodně štěstí ..... no ..... já bych si to nekoupil ani za zmiňovaných deset tisíc a myslím, že většina místního osazenstva taky ne ...... možná jako raritu .... teda kuriozitu

 

ten kdo má rád hodinky nepotřebuje hybrid, protože má na to si koupit hodinky dvoje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kouzlo mechanickejch hodinek spočívá trošku docela v tom, že sou úplně mechanický. Když bych si chtěl počítat kroky (!), budu to dělat nějakým levným krámem, na kterej si za rok ani nevzpomenu. Proč kombinovat drahou věc s nějakým čínským ksindlem? Ledaže by to bylo voboje ve finále zapomenutelnej ksindl. 

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každé zboží si najde svého kupce, když to neplatím ze svých peněz/daní, tak je mi vcelku fuk, jestli chce někdo nacpat do hodinek třeba vodotrysk. Když tu uličku nikdo neprozkoumá, tak jak se dozvíme, že/jestli je slepá? 

 

Náhodou je fajn, že se máme tak dobře, že je prostor pro takovéhle hraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slovi:

 

..ja ti moc nerozumim... to zni jakoze projekt uz mate rozjety, takze asi tusite, proc to delate a pro koho, ne? Zdali to bude akce kus za 1 000 nebo za 100 000 CZK? Asi vite, kolik na to mate zdroju a do jake kvality, to chcete dotahnout....

 

To bude zas nejaka kickstarterova kampan s obecnymi vzletnými frazemi na nalakani lidi nebo konkretni projekt, kde ma někdo jasno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou je fajn, že se máme tak dobře, že je prostor pro takovéhle hraní.

no jo ale tohle je bezbřehá píčovina .... ten frederik kterýho jsem studoval stojí v tuzemsku devadesát tisíc .....slovy 90 tisíc !!! ...... za to máš patery hodinky a z toho šestery sportovní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...