Přejít na obsah

Prim Diplomat - naletěl jsem?


Doporučené příspěvky

Dobrý den, na Aukru jsem vydražil dvoje Diplomaty 68.3. Před tím jsem se to snažil tady na fóru trochu nastudovat, abych nekoupil špatně a doteď jsem byl přesvědčený, že jsou v pořádku .. a měl jsem z toho strašnou radost :-) .. - ale jak to tady pořád dokola pročítám, tak si jsem čím dál méně jistý a ano, proč to neříct otevřeně, teď už panikařím :-(

Porovnávám to vizuálně s jinými fotkami Diplomatů a nevidím rozdíl - ten ale zatím nevidím ani tam, kde ho na různých místech v diskuzi jednoznačně identifikujete Vy, toť zdroj mé rostoucí nejistoty.

Prosím, ušetřete mě dalšího trápení a napište mi, co je na těchto hodinkách případně špatně a zda se to např. dá renovací u Eltonu zachránit.

Všude tu čtu o fenoménu nějakého Parexa, který je vždy vysvětlen odkazem na jejich webové stránky, které ale už nefungují, takže ucelené info k tomuto nebezpečí se mi špatně skládá. Co/Kdo to je/byl?

Jsem úplný začátečník a do hodinek jsem zahučel ani nevím jak a jak vidím, tak se učím draze :-(

 

Předem děkuji, ať už je verdikt jakýkoliv :-)


1) Prim Diplomat 68.3 zlaté

Připojené fotky jsou origo z aukce, takže je možná poznáváte - je na nich poškozená ručička.

 

 

post-55051-0-26075200-1572371348_thumb.jpg

post-55051-0-68209000-1572371356_thumb.jpg

post-55051-0-40700000-1572371363_thumb.jpg

post-55051-0-48979900-1572371370_thumb.jpg

post-55051-0-43006700-1572371377_thumb.jpg

post-55051-0-33396100-1572371385_thumb.jpg

post-55051-0-46614000-1572371434_thumb.jpg

post-55051-0-94239400-1572371447_thumb.jpg

post-55051-0-51487400-1572371470_thumb.jpg

post-55051-0-78036800-1572371476_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 138
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zlatý jsou v pohodě, včetně tý malý ručičky, stříbrný jsou novodobej fejk.

 

Díky moc - ty stříbrný mě obzvlášť mrzí, tak alespoň něco že je dobře. Vědět je vždy lepší.

 

Podle čeho jste to prosím u těch stříbrných poznal?

 

Je to celé fejk, nebo něco z toho je ok a dá se vyřešit renovací u Eltonu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dříve, než se vrhneš do nákupu, kup si knížku od Libora Hovorky, tzv. Prim biblu a studuj. Tady je vlákno Diplomat- studuj. U těch zlacených je divná korunka a u těch stříbrných je dobrej akorát strojek a datumovej věnec. Jinak je to celý šméčko. A co bys chtěl renovací spravit? Renovaci ti dneska udělají pouze kompletní a ta stojí 11 000 peněz. To píšu o těch zlacených. K těm stříbrným máš jen strojek....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dříve, než se vrhneš do nákupu, kup si knížku od Libora Hovorky, tzv. Prim biblu a studuj. Tady je vlákno Diplomat- studuj. U těch zlacených je divná korunka a u těch stříbrných je dobrej akorát strojek a datumovej věnec. Jinak je to celý šméčko. A co bys chtěl renovací spravit? Renovaci ti dneska udělají pouze kompletní a ta stojí 11 000 peněz. To píšu o těch zlacených. K těm stříbrným máš jen strojek....

 

Nic ve zlém - chápu, že pro Vás je to vše na první pohled jasné, ale já pořád mezi těmi hodinkami nevidím rozdíl - diskuze jsem si před koupí pročetl, ale prostě to nevidím, nemám na to ještě vycvičené oko, fakt nevím.

 

1) Konkrétně podle čeho prosím u těch zlacených vidíte problém v korunce?

2) Co jsou charakteristické rysy šméčka u těch stříbrných?

3) Chápu dobře, že pokud je u stříbrných v pořádku strojek a datumový věnec, tak k tomu lze u Eltonu udělat kompletní renovaci a ve výsledku mít hodinky v pořádku? (za raketu 11k?)

 

Předem děkuji za upřesnění a trpělivost s mými otázkami - věřím, že Vaše odpovědi pomohou i jiným začátečníkům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíc se dá nastudovat tay na foru, případně někomu zkušenějšímu napsat zprávu. Obvykle ochotně poradí.

Zlacený jsou jakž takž v pohodě, stav odpovídající ceně. Ty stříbrný jsou novodobý padělek, pouzdro je ocel, oleštěný hrany, lisování levnýho materiálu, Mrkni třeba na ožužlaný hrany, nestejnoměrný vroubky na lunetě, mělký frézování....  Původní diplomaty byly z mosazi a pouzdro bylo buď zlacený, nebo chromovaný. Ocel je až novodobá záležitost a obvykle je to fejk. Ocelový pouzdra z Eltonu mají safír a nejsou naceněný na kapsu běžného chronomagora

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlém - chápu, že pro Vás je to vše na první pohled jasné, ale já pořád mezi těmi hodinkami nevidím rozdíl - diskuze jsem si před koupí pročetl, ale prostě to nevidím, nemám na to ještě vycvičené oko, fakt nevím.

 

1) Konkrétně podle čeho prosím u těch zlacených vidíte problém v korunce?

2) Co jsou charakteristické rysy šméčka u těch stříbrných?

3) Chápu dobře, že pokud je u stříbrných v pořádku strojek a datumový věnec, tak k tomu lze u Eltonu udělat kompletní renovaci a ve výsledku mít hodinky v pořádku? (za raketu 11k?)

 

Předem děkuji za upřesnění a trpělivost s mými otázkami - věřím, že Vaše odpovědi pomohou i jiným začátečníkům.

za 11 bez pouzdra, to ti chybí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíc se dá nastudovat tay na foru, případně někomu zkušenějšímu napsat zprávu. Obvykle ochotně poradí.

Zlacený jsou jakž takž v pohodě, stav odpovídající ceně. Ty stříbrný jsou novodobý padělek, pouzdro je ocel, oleštěný hrany, lisování levnýho materiálu, Mrkni třeba na ožužlaný hrany, nestejnoměrný vroubky na lunetě, mělký frézování....  Původní diplomaty byly z mosazi a pouzdro bylo buď zlacený, nebo chromovaný. Ocel je až novodobá záležitost a obvykle je to fejk. Ocelový pouzdra z Eltonu mají safír a nejsou naceněný na kapsu běžného chronomagora

 

Děkuji, to už dává smysl - jak dorazím domů a budu je mít v ruce, tak se na to zkusím takto podívat. 

Problém je asi v tom, že na pohled nedokážu rozeznat mosaz a ocel, jakkoliv to znít hloupě. 

 

Ocel je tedy méně kvalitní a levný materiál, než mosaz, která byla u Diplomatů původně používaná?

 

Snažím se v tom zorientovat a přinejmenším tu alespoň pár lidí pobavím :-(

 

Kdo vyrábí tyto fejky? to Parexo? jejich web už nefunguje.

 

 

za 11 bez pouzdra, to ti chybí. 

 

ok, tak alespoň že ten strojek je v pořádku :-)

 

takže korunka, pouzdro, dýnko, ciferník, ručičky a sklo jsou padělky :-( 

 

11K je dost raketa, ale dejme tomu - nebude to ale pak kvůli kompletní renovaci taky fejk??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p1550504.JPG

 

Správný ručky a správnej ciferník. Zvětši si to a podívej se na indexy 6 a 12. Musí mít zhruba v půlce napříč hranku, jako by byly ohnutý. Ty tvoje jsou jen zakulacený podle rádiusu číselníku. Nakonec, ta hranka je vidět na jedné fotce zlacených celkem pěkně. Podívej se tady na hrany na nožkách tady a na tom padělku. Podívej se na indexy 6 a 12. Mezi šprušlama není černý vykrytí jako u tvých. Porovnej originál lunetu a tu na tvých.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by to chtělo trochu upřesnit, a trochu jsi to už nakousnul, kdokoli vyrobí pouzdro, korunku, sklo, tak to bude sice legální ale ne originál, ten ciferník, to je trochu složitější téma, ale princip bude obdobnej, tedy nebude to originál. Teď jde tedy o to, na co to chceš, jestli do sbírky, tak potom je renovace nesmysl a jestli na nošení, tak v podstatě taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou, ty máš z těch stříbrných jen stroj, jinak zbytek je padělek. Aby tě stála renovace těch 11, musíš mít i originál pouzdro a dýnko. Pokud je nemáš tak to je ještě plus 16 000 za mosazné pouzdro zlacené s průhledným dýnkem, chromovaný stojí 14 000. Fejk to nebude, pokud tu renovaci provede Elton ze svých dílů.

Jo, na těch zlacených je špatný sklo, dobře je to vidět na fotce jak jsou číselníkem dolů. Dokola kolem má hranu. Správný sklo je pěkně zakulacený.

Upraveno uživatelem Daftra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p1550504.JPG

 

Správný ručky a správnej ciferník. Zvětši si to a podívej se na indexy 6 a 12. Musí mít zhruba v půlce napříč hranku, jako by byly ohnutý. Ty tvoje jsou jen zakulacený podle rádiusu číselníku. Nakonec, ta hranka je vidět na jedné fotce zlacených celkem pěkně. Podívej se tady na hrany na nožkách tady a na tom padělku. Podívej se na indexy 6 a 12. Mezi šprušlama není černý vykrytí jako u tvých. Porovnej originál lunetu a tu na tvých.

 

Děkuji, to je velmi dobré konkrétní vodítko - tak alespoň teď mám možnost to srovnat zlaté a stříbrné v originále .. drahá zkušenost :-)

 

Na zlatých je špatná korunka a i sklo. Fejky jsou z Polska a strojek má hodnotu od 250 do 500kč. Parexo funguje, nejdou jim akorát internetové stránky, mluvil jsem s Hněvsou a má to na salámu:)  

 

Konkrétně jak jste prosím u těch zlatých poznal, že je špatně sklo a korunka?

 

Kdo to v tom Polsku produkuje?

 

Kdo je prosím to Parexo? všude na fóru jsou o nich zmínky, ale vše odkazuje na web - a ten nejede.

 

V jaké vztahu jsou "Poláci" a Parexo? To mají Prim vážně tolik fejkařů - huh?

 

Asi by to chtělo trochu upřesnit, a trochu jsi to už nakousnul, kdokoli vyrobí pouzdro, korunku, sklo, tak to bude sice legální ale ne originál, ten ciferník, to je trochu složitější téma, ale princip bude obdobnej, tedy nebude to originál. Teď jde tedy o to, na co to chceš, jestli do sbírky, tak potom je renovace nesmysl a jestli na nošení, tak v podstatě taky.

 

Ty zlaté byly určené do sbírky a ty stříbrné jsem chtěl na nošení k obleku - moc se mi líbí.

Mám pár vojenských Poljotů, které se mi libí, ale k obleku jsou ty stříbrné prostě perfektní, tak jsem je moc chtěl. 

Z hodinek musím mít dobrý pocit, teď nevím - musím se s tím nějak srovnat.

 

Už jsem jednou s hodinkami naletěl a od té doby se snažím nastudovat dopředu a hlavně je vidět otevřené - pořád to ale nestačí a jsem zase za kafku :-/ .. fakt mi už ten Karlštejn nenabízejte ;-)

 

Díky za trpělivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ocel je kvalitnější materiál, starý Primy nejsou žádný high tech výrobek, šmrdlalo se to po tisících co nejlevnějším způsobem. Ocel potřebovali soudruzi jinde. Sbírají se původní Primky, sběratelů fejků a aftermarketů je podstatně míň (ale i tací jsou  https://www.facebook.com/michalmatejkaelvis/media_set?set=a.1294166083941397&type=3)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou, ty máš z těch stříbrných jen stroj, jinak zbytek je padělek. Aby tě stála renovace těch 11, musíš mít i originál pouzdro a dýnko. Pokud je nemáš tak to je ještě plus 16 000 za mosazné pouzdro zlacené s průhledným dýnkem, chromovaný stojí 14 000. Fejk to nebude, pokud tu renovaci provede Elton ze svých dílů.

Jo, na těch zlacených je špatný sklo, dobře je to vidět na fotce jak jsou číselníkem dolů. Dokola kolem má hranu. Správný sklo je pěkně zakulacený.

 

děkuji za upřesnění - tj. 11k+14k=25k, eh, tak že bych začal střádat?? eh

 

ad sklo u zlatých - děkuji

 

No, je to masakr, řeknu Vám - průchod minovým polem tyhlety hodinky ;-)

 

BTW někde tu na fóru jsem viděl vlákno o možnostech IGENů, kde, jak jsem pochopil, někdo vyrábí pouzdra a dělá různé modifikace - možná jsem to jen špatně interpretoval, ale to pak nejsou fejky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U zlacených může být korunka původní, jen už je bez zlacení a má propilované drážky. 

Edit: Sklo je neorigo jak zaznělo. Ke stříbrným se vyjadřovat ani nebudu. 

 

Děkuji.

 

ocel je kvalitnější materiál, starý Primy nejsou žádný high tech výrobek, šmrdlalo se to po tisících co nejlevnějším způsobem. Ocel potřebovali soudruzi jinde. Sbírají se původní Primky, sběratelů fejků a aftermarketů je podstatně míň (ale i tací jsou  https://www.facebook.com/michalmatejkaelvis/media_set?set=a.1294166083941397&type=3)

 

Zajímavé + dává smysl. 

Jsem rád, že alespoň ty zlaté jsou v pořádku a teď už jen najít hodináře, který by mi je dal do pořádku - předpokládám, že origo sklo i ručičky se dají koupit?

 

Pořád mi vrtají hlavou ti poláci a Parexo - kdo to je atd. Fejkují z Primek jen diplomaty a sporty, nebo všechno? Koupil jsem ještě Prim ala Rolex, tak až zase po této sprše trochu naberu dech, tak je sem zkusím dát na feedback.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW někde tu na fóru jsem viděl vlákno o možnostech IGENů, kde, jak jsem pochopil, někdo vyrábí pouzdra a dělá různé modifikace - možná jsem to jen špatně interpretoval, ale to pak nejsou fejky? 

 

pro někoho je to aftermarket, pro někoho díra na trhu....

dokud na to nedáš logo Prim, žádnou ochrannou známku neporušuješ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro někoho je to aftermarket, pro někoho díra na trhu....

dokud na to nedáš logo Prim, žádnou ochrannou známku neporušuješ. 

 

Rozumím a dává smysl - nicméně ti poláci ochrannou známku porušují - jak se k tomu staví Elton? no a s ohledem na složité vztahy re ochranné známky mezi Eltonem a MPM by to mělo vadit i MPM. To na ty poláky a jejich distribuční kanál není žádná páka? Kdo to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...