Přejít na obsah

Úzké zápěstí vs. winder a box


Rider

Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové, řeším takové dilema. Mám úzké zápěstí - cca 16,5 cm. Protože se sbírka rozrůstá, chystám se pořídit kvalitní hodinkovnici a winder. Nicméně narážím na problém s tím, že na téměř žádný winder nelze nasadit mé hodinky na kovovém tahu. To samé se týká polšářků u hodinkovnic. 

 

Máte někdo nějaký tip na hodinkovnici a winder, do kterých lze uložit hodinky s takovouto délkou tahu? Případně mě napadá, kam ukládají svoje hodinky sběratelky - ženy? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu z vlastní zkušenosti doporučit winder Beco Boxy Fancy Brick. Mám zápěstí taktéž 16,5 cm a hodinky na tahu tam sednou zcela akorát. Dokonce se dají stohovat na sebe, vedle sebe, nebo třeba do pyramidy. Aktuálně plánuju koupit druhý a postavit je na sebe (potřeba jen jeden kabel s napájením. Koupil jsem to přes Amazon.de asi za 100 Eur.

 

post-18707-0-21061400-1572432699_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem měl ještě dojem, že potřebuju winder, někde jsem tu četl, že existují windery s výmeným polstářkem o dvou velikostech. Ale nemůžu to najít :-). Jinak hodinkovnici používám tuto:

http://www.watch-tool.de/html/watch_boxes.php?id=0499ni

 

Má ty polštářky celkem měkké, takže s kratším tahem se trošku zmačknou a bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem měl ještě dojem, že potřebuju winder, někde jsem tu četl, že existují windery s výmeným polstářkem o dvou velikostech. Ale nemůžu to najít :-). Jinak hodinkovnici používám tuto:

http://www.watch-tool.de/html/watch_boxes.php?id=0499ni

 

Má ty polštářky celkem měkké, takže s kratším tahem se trošku zmačknou a bez problému.

Přemýšlím nad touto: http://www.watch-tool.de/html/watch_boxes.php?id=0501bz, takže na základě tvé zkušenosti s polštářky by to mohlo být ono :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu z vlastní zkušenosti doporučit winder Beco Boxy Fancy Brick. Mám zápěstí taktéž 16,5 cm a hodinky na tahu tam sednou zcela akorát. Dokonce se dají stohovat na sebe, vedle sebe, nebo třeba do pyramidy. Aktuálně plánuju koupit druhý a postavit je na sebe (potřeba jen jeden kabel s napájením. Koupil jsem to přes Amazon.de asi za 100 Eur.

 

attachicon.gifBoxy_Center_Grey_with_Decoration.jpg

Na můj vkus trochu divočina, ale co se týká možnosti uložení hodinek s krátkým tahem - to je velké plus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám rovnako veľké zápästie a úplne bez problémov používam hodinkovnicu z Tchibo. Vankúšiky sú v pohode, dokonca by sa dali použiť aj pri ešte o čosi užšom zápästí. 

 

Ako alternatíva ku hore uvedému winderu by som pozrel na toto.

U hodinkovnice z Tchiba mám trochu problém, že měla dovírání víka řešené magnety. Což mi přišlo pro hodinky dost nevhodné. Ale nevím, zda se bavíme o stejné, měli jich tam v minulosti více druhů.

 

Co se týká výroby winderu, hm, do toho bych se snad ani nechtěl pouštět :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tyto hliníkové kufříky, které mají velmi měkké polštářky a jsem s nimi spokojen.Není to ovšem žádný luxusní výrobek, ale pro mě dobrý. Platil jsem asi 1.000 kč za ks.

https://www.amazon.de/Uhrenkoffer-Uhren-Uhrenbox-Schaukasten-Uhrenkasten/dp/B00DB411J6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U hodinkovnice z Tchiba mám trochu problém, že měla dovírání víka řešené magnety. Což mi přišlo pro hodinky dost nevhodné. Ale nevím, zda se bavíme o stejné, měli jich tam v minulosti více druhů.

 

Co se týká výroby winderu, hm, do toho bych se snad ani nechtěl pouštět :-) 

 

Mal som na mysli konkrétne tento box na hodinky do Tchibo. Tam žiadne magnety nie su.

 

Ohľadom toho windera z odkazu, nemusíš nič vyrábať, chalanisko ti to aj zloží a pošle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som na mysli konkrétne tento box na hodinky do Tchibo. Tam žiadne magnety nie su.

 

Ohľadom toho windera z odkazu, nemusíš nič vyrábať, chalanisko ti to aj zloží a pošle.

Ok, tento box vypadá dobře, třeba se někdy opět objeví v nabídce... Šel bych do něj!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky zápěstí 16,5 cm a loni jsem kupoval hodinkovnici od Tchiba a magnety tam nejsou. Za ty prachy pěkná hodinkovnice.

 

attachicon.gifimages.jpg

 

 

Tak se omlouvám za mystifikaci, tato hodinkovnice magnety má, jak jsem včera bohužel zjistil.Jelikož v ní mám Primky, tak je asi vyndám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se omlouvám za mystifikaci, tato hodinkovnice magnety má, jak jsem včera bohužel zjistil.Jelikož v ní mám Primky, tak je asi vyndám.

 

Hm, koukám, že je docela problém sehnat hodinkovnici bez magnetů :-) Pravdou je, že tyhle malé magnety nebudou nějak moc nebezpečné, ale taky bych z toho neměl dobrej pocit... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...