Přejít na obsah

nemohu se rozhodnout


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové, případně i dámy...

 

Mám dilema a prosil bych o pomoc při rozhodování mezi těmito dvěma oblekovkami. Neberu oblekovky zase tak často, odhadem 5-10 do roka, ale zase nechci jako správný chronomagor nosit nějaké kvartzky za 2k, dokonce bych řekl, že nechci vůbec kvartzky oblekovky, takže rady typu " na těch pár příležitostí si pořiď líbivé levné kavrtzky, to stačí", prosím, vynechte. Taky mi prosím nenabízejte volbu z jiných modelů - jde mi čistě o rozhodnutí mezi těmito dvěma modely.

 

post-19918-0-78583400-1572620102_thumb.jpg  post-19918-0-30371300-1572620131_thumb.jpg

 

 

zakladní údaje             Hamilton                                 Seiko

pouzdro                       40  / 7 mm                              40,5 / 11,5 mm

sklo                              safír s oboustranným AR       hardlex

kalibr                            ETA 2892-A2 / 42 hod.          4R35 / 41 hod.
WR                              50 M                                       50 M

 

 

Je zde jasný rozdíl v ceně - Háčka jsou za cca 17k, Seika za 10k, je to pochopitelné, jelikož Hamlton má např. safír s oboustranným AR, Seiko jen hardlex tuším bez AR atp.; cena je sice parametr, který hraje jistou roli, ale pro tento případ není zase zcela rozhodující. A např. tah u Seika není taky příliš rozhodující parametr, stejně jsem rozhodnut vybrané oblekovky dát na kůži (jinou), nebo na milano mesh.

 

Tož babo raď!
Díky předem na věcné i povzbudivé postřehy a názory.

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 194
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V tomto případě jsem se rozhodoval na základě hnusný/pěkný (líbí/nelíbí), ale to je subjektivní. Na těch Hamiltonech není nic zajímavého a podle mě neopodstatněně vysoká cena.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto případě jsem se rozhodoval na základě hnusný/pěkný (líbí/nelíbí), ale to je subjektivní. Na těch Hamiltonech není nic zajímavého a podle mě neopodstatněně vysoká cena.

 

ok, chápu - hnusný mi nepřijdu ani jendy, to bych je tu nedal, geniální taky ne - cenu IMHO dělá swiss made, safír a AR...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych se proti tvému přání rozhlédl. Z těchto dvou ani jedny. Háčka jsou prostě divný, typ který nesedne každému, mně rozhodně ne. Seika, postrádám safír a celkově to není úplně ono. Přílezitostni oblekovky by nebyly špatný bez data a na ruční nátah, klidně vintážky v super stavu. Ale i tak, myslím, že do dvacky najdeš něco lepšího. Ale jestli je nutný rozhodnout se mezi temito dvěma, Hamiltonky . Je to o tom, co se každému líbí a předpokládám, že tyhle dva kusy vzešly z hromad oblekovek, protože Tě něčím zaujaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sarx035

 

....předpokládám, že tyhle dva kusy vzešly z hromad oblekovek, protože Tě něčím zaujaly.

je to tak -  z hromad bych neřekl, ale z mnoha ano ;)
moje pocitová podmínka je tmavě modrý ciferník, ze Seiko vlastně připadaly tyhle Presage jako jediné, které můžu (popravdě, mě se u Seiko líbí vlastně jen některé potápky, a pak už asi nic - takže ano, je to o tom, co se komu líbí...

 

A pokud bych měl vybírat ještě odjinud, pak to musí splňovat aspoň toto: modrý ciferník, jak jsem zmínil, výška pouzdra di 11 mm (ty Seiko už jsou na hraně) a WR min. 50 M
(totiž, když se nějaká akce v obleku, a není to vyjímkou, trochu vymkne - rozumíme si, že -  tak potom nedávám tolik pozor a třeba se v nich okoupu, či osprchuju, jsem totiž jinak zvyklý hodinky nesundávat, mám je na ruce pořád, i v noci...), tudíž většina vintage vypadává ze hry... tož asi tak ;)
Díky tedy předem za vhodný tip 

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch Seiko...no prostě ten cifr je moc pěkný.Dokonce i ve světlé verzi.Jenže se mi nelíbí korunka a tah.I když je případně hodíš na kožku.Připadají mi takové nemastné-neslané.Samozřejmě nic proti Seikům,nosím je taky,ale....

 

Za to ty Hamiltonky.Je to něco jiného.Možná pro někoho nudné,ale pro mne mají určitý šmrnc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z těchto dvou bych si vzal Seika. Pokud shrnu plusy a mínusy

Seiko - +: ciferník, ručky; - výška a ( za jistých okolností) hardlex 

Hamilton: + safír, - vzhled

 

Hamiltony na mě moc nepůsobí - jsou v podstatě nudné; nelíbí se mi umístnění datumovky (kdyby byla místo indexu, bylo by to IMHO lepší); ručky, ciferník jsem hodnotil. Za mě to nejsou nijak zajímavé hodinky. Jejich plus je ta výška - u oblekovek (sám pořád nosím košili a sako, případně rovnou oblek), to prostě je deviza. 

Seiko - ještě víc se mi líbí model s rezervou nátahu (ale jiné jsi doporučovat nechtěl, jde tedy o názor mimo téma). Korunka působí výrazněji - teď je otázka, jestli by Ti to takto vyhovovalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzal bych si k vobleku kdejaký potápky, kdejaký pilotky nebo v podstatě jakejkoli kethaus, ale nikdy by to nesmělo bejt modrý. Modrý hodinky, to je největší klišé od jejich vynalezení obecně. A nedá se to zkombinovat dokonce ani s modrým voblekem, protože pak člověk vypadá jak ladič pijan. Ale jestli na tom trváš, tak z těchdle ty Hamiltony, ty Seika sou slizký.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dokusan:

 

  jojo, tyhle CH.W. jsem taky zvažoval a viděl i naživo - dvě věci je vyřadily - jednak to WR, jak píšeš a pak, při letmém pohledu si snadno spleteš vteřinovku s mitovkou, taže na ně musíš civět několik vteřin, abys zjistil, kterí ručka se hýbe rychleji...



 

Vzal bych si k vobleku kdejaký potápky, kdejaký pilotky nebo v podstatě jakejkoli kethaus, ale nikdy by to nesmělo bejt modrý. Modrý hodinky, to je největší klišé od jejich vynalezení obecně. A nedá se to zkombinovat dokonce ani s modrým voblekem, protože pak člověk vypadá jak ladič pijan. Ale jestli na tom trváš, tak z těchdle ty Hamiltony, ty Seika sou slizký.

 

dík originál názor - akorát teda nerozumím tomu o tom  klišé...

  :rolleyes: 
mně to přijde pořád lepší, než potápky k obleku, anebo jak nosí některý celebrity, kdejaký pozlacený krám s průměrem pouzdra 45 a více, jen aby to bylo pořádně vidět  

:wacko:

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rychlosti pár tipů, který by byly ve výběru u mne. Ale nebudou, oblekovky nepotrebuju, dokud neurazim k obleku potápkama a kde by bylo Rolex forum a jejich Suby. Potřeba oblekovek se preceňuje.

Wr ok, nevim jak Ty a day date, nebo velikost 42 na 10. Patrimony maj zas 40 ale necelejch 12. FC ok. Ale beru, já chtit oblekovky, budou to bi s bilym nebo cernym cifrem.

 

post-17935-0-51412600-1572632203_thumb.png

 

post-17935-0-05346300-1572632239_thumb.png

 

post-17935-0-26361600-1572632267_thumb.png

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...