Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

nemohu se rozhodnout

oblekovky Seiko vs Hamilton

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
194 odpovědí na toto téma

#1 Quido Morava

Quido Morava

magor nejen chrono

• Member_50
  • 2 525 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:ČR, Severní Morava
  • Fanoušek značky:Hamilton

Publikováno 1.listopad.2019 - 16:05

Zdravím pánové, případně i dámy...

Mám dilema a prosil bych o pomoc při rozhodování mezi těmito dvěma oblekovkami. Neberu oblekovky zase tak často, odhadem 5-10 do roka, ale zase nechci jako správný chronomagor nosit nějaké kvartzky za 2k, dokonce bych řekl, že nechci vůbec kvartzky oblekovky, takže rady typu " na těch pár příležitostí si pořiď líbivé levné kavrtzky, to stačí", prosím, vynechte. Taky mi prosím nenabízejte volbu z jiných modelů - jde mi čistě o rozhodnutí mezi těmito dvěma modely.

Přiložený soubor  hamilton-jazzmaster-thinline-automatic-h38525541_800.jpg   170,42K   66 Počet stažení  Přiložený soubor  presage.jpg   211,86K   65 Počet stažení

zakladní údaje             Hamilton                                 Seiko

pouzdro                       40  / 7 mm                              40,5 / 11,5 mm

sklo                              safír s oboustranným AR       hardlex

kalibr                            ETA 2892-A2 / 42 hod.          4R35 / 41 hod.
WR                              50 M                                       50 M

Je zde jasný rozdíl v ceně - Háčka jsou za cca 17k, Seika za 10k, je to pochopitelné, jelikož Hamlton má např. safír s oboustranným AR, Seiko jen hardlex tuším bez AR atp.; cena je sice parametr, který hraje jistou roli, ale pro tento případ není zase zcela rozhodující. A např. tah u Seika není taky příliš rozhodující parametr, stejně jsem rozhodnut vybrané oblekovky dát na kůži (jinou), nebo na milano mesh.

Tož babo raď!
Díky předem na věcné i povzbudivé postřehy a názory.

Tento příspěvek byl upraven od Quido Morava: 1.listopad.2019 - 16:10

Q.M.

#2 Dokusan

Dokusan

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 426 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:Chr.Ward, Sinn, Vostok

Publikováno 1.listopad.2019 - 16:09

Vzal bych Seika. Hamiltny jsou pro mě nudný. Ani jedny nejsou klasický oblekovky.
Per ardua ad Astra
mdokoupil@email.cz

#3 shewcza

shewcza

Megazávislák

• Member_50
  • 3 059 příspěvků(y)
  • Bydlí:Moravská Třebová
  • Fanoušek značky:SEIKO, Omega

Publikováno 1.listopad.2019 - 16:12

Z těchto dvou rozhodně Seika!

#4 Quido Morava

Quido Morava

magor nejen chrono

• Member_50
  • 2 525 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 16:16

Vzal bych Seika. Hamiltny jsou pro mě nudný. Ani jedny nejsou klasický oblekovky.

hm - no, pojem klasický oblekovky je široký, nicméně ty ortodoxní oblekovky se mi zase vesměs nelibí. Jinak dík, beru v potaz...

Q.M.

#5 Quido Morava

Quido Morava

magor nejen chrono

• Member_50
  • 2 525 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 16:16

Z těchto dvou rozhodně Seika!

...a nějaký důvod?

Q.M.

#6 shewcza

shewcza

Megazávislák

• Member_50
  • 3 059 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 16:19

V tomto případě jsem se rozhodoval na základě hnusný/pěkný (líbí/nelíbí), ale to je subjektivní. Na těch Hamiltonech není nic zajímavého a podle mě neopodstatněně vysoká cena.

Tento příspěvek byl upraven od shewcza: 1.listopad.2019 - 16:23

#7 Quido Morava

Quido Morava

magor nejen chrono

• Member_50
  • 2 525 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 16:30

V tomto případě jsem se rozhodoval na základě hnusný/pěkný (líbí/nelíbí), ale to je subjektivní. Na těch Hamiltonech není nic zajímavého a podle mě neopodstatněně vysoká cena.

ok, chápu - hnusný mi nepřijdu ani jendy, to bych je tu nedal, geniální taky ne - cenu IMHO dělá swiss made, safír a AR...  

Q.M.

#8 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 281 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 16:38

Ještě bych se proti tvému přání rozhlédl. Z těchto dvou ani jedny. Háčka jsou prostě divný, typ který nesedne každému, mně rozhodně ne. Seika, postrádám safír a celkově to není úplně ono. Přílezitostni oblekovky by nebyly špatný bez data a na ruční nátah, klidně vintážky v super stavu. Ale i tak, myslím, že do dvacky najdeš něco lepšího. Ale jestli je nutný rozhodnout se mezi temito dvěma, Hamiltonky . Je to o tom, co se každému líbí a předpokládám, že tyhle dva kusy vzešly z hromad oblekovek, protože Tě něčím zaujaly.

Time is Life. Je to dar i prokletí.<p>Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky

#9 shewcza

shewcza

Megazávislák

• Member_50
  • 3 059 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 16:40

Mrkni na sarx035

#10 Radik

Radik

Megazávislák

• Member_50
  • 2 029 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:kola, koloběžky, hodinky, origami

Publikováno 1.listopad.2019 - 16:46

Z těchto dvou bych já bral Seika, i když na Hamiltony taky koukám. Mimochodem dobrý vlákno - takový univerzál typu "tak který byste si koupili" :)

"Čoveče, vy jste do toho bouch!"

"To je hadrák, pane, ten neublíží. Ten leští!"

--

"A je to tady. Největší akce v dějinách stěhování končí v kuchyni paní Jechové..."

--

"Odejít musíme všichni, ale někteří odjedeme autem."

#11 Quido Morava

Quido Morava

magor nejen chrono

• Member_50
  • 2 525 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 17:55

sarx035

....předpokládám, že tyhle dva kusy vzešly z hromad oblekovek, protože Tě něčím zaujaly.

je to tak -  z hromad bych neřekl, ale z mnoha ano ;)
moje pocitová podmínka je tmavě modrý ciferník, ze Seiko vlastně připadaly tyhle Presage jako jediné, které můžu (popravdě, mě se u Seiko líbí vlastně jen některé potápky, a pak už asi nic - takže ano, je to o tom, co se komu líbí...

A pokud bych měl vybírat ještě odjinud, pak to musí splňovat aspoň toto: modrý ciferník, jak jsem zmínil, výška pouzdra di 11 mm (ty Seiko už jsou na hraně) a WR min. 50 M
(totiž, když se nějaká akce v obleku, a není to vyjímkou, trochu vymkne - rozumíme si, že -  tak potom nedávám tolik pozor a třeba se v nich okoupu, či osprchuju, jsem totiž jinak zvyklý hodinky nesundávat, mám je na ruce pořád, i v noci...), tudíž většina vintage vypadává ze hry... tož asi tak ;)
Díky tedy předem za vhodný tip 

Tento příspěvek byl upraven od Quido Morava: 1.listopad.2019 - 17:57

Q.M.

#12 Roman-ZA

Roman-ZA

Megazávislák

• Member_50
  • 3 657 příspěvků(y)
  • Bydlí:Žilina, SVK
  • Fanoušek značky:Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest

Publikováno 1.listopad.2019 - 18:12

Seiko, kvoli cifru 

Prim Linea 40

Vratislavia Conceptum Heritage Chrono L.E.

Ventus Northstar N-1 Fiery Orange

#13 mlsoun1

mlsoun1

Megazávislák

• Member_50
  • 3 147 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomoucký kraj

Publikováno 1.listopad.2019 - 18:12

U těch Seiko...no prostě ten cifr je moc pěkný.Dokonce i ve světlé verzi.Jenže se mi nelíbí korunka a tah.I když je případně hodíš na kožku.Připadají mi takové nemastné-neslané.Samozřejmě nic proti Seikům,nosím je taky,ale....

Za to ty Hamiltonky.Je to něco jiného.Možná pro někoho nudné,ale pro mne mají určitý šmrnc.

#14 Quido Morava

Quido Morava

magor nejen chrono

• Member_50
  • 2 525 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 18:17

Mrkni na sarx035

dík a sry - ale jestli je něco nuda v mém pojetí, tak jsou to tyhle...

Q.M.

#15 Funthom95

Funthom95

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 438 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!

Publikováno 1.listopad.2019 - 18:25

Z těchto dvou bych si vzal Seika. Pokud shrnu plusy a mínusy

Seiko - +: ciferník, ručky; - výška a ( za jistých okolností) hardlex 

Hamilton: + safír, - vzhled

Hamiltony na mě moc nepůsobí - jsou v podstatě nudné; nelíbí se mi umístnění datumovky (kdyby byla místo indexu, bylo by to IMHO lepší); ručky, ciferník jsem hodnotil. Za mě to nejsou nijak zajímavé hodinky. Jejich plus je ta výška - u oblekovek (sám pořád nosím košili a sako, případně rovnou oblek), to prostě je deviza. 

Seiko - ještě víc se mi líbí model s rezervou nátahu (ale jiné jsi doporučovat nechtěl, jde tedy o názor mimo téma). Korunka působí výrazněji - teď je otázka, jestli by Ti to takto vyhovovalo. 

#16 Dokusan

Dokusan

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 426 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:Chr.Ward, Sinn, Vostok

Publikováno 1.listopad.2019 - 18:25

Kdyby jsi neměl požadavek WR50 tak ti můžu doporučit jedny zajímavý Wardy. Ale ber mě s rezervou, mám pro Wardy slabost.
Diameter: 39mm
Height: 9.9mm

Přiložený soubor (y)

Per ardua ad Astra
mdokoupil@email.cz

#17 shewcza

shewcza

Megazávislák

• Member_50
  • 3 059 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 18:26

Není proč se omlouvat, jak říká, vnímání krásy je velice individuální a tak je to správně. Přeji ať dobře vybereš.

#18 Zmizík

Zmizík

Princ Chronoslav

• Member_50
  • 6 626 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 1.listopad.2019 - 18:52

Vzal bych si k vobleku kdejaký potápky, kdejaký pilotky nebo v podstatě jakejkoli kethaus, ale nikdy by to nesmělo bejt modrý. Modrý hodinky, to je největší klišé od jejich vynalezení obecně. A nedá se to zkombinovat dokonce ani s modrým voblekem, protože pak člověk vypadá jak ladič pijan. Ale jestli na tom trváš, tak z těchdle ty Hamiltony, ty Seika sou slizký.

Tento příspěvek byl upraven od Zmizík: 1.listopad.2019 - 18:52

Milisi, Roman I. vás rekomandoval jako ohromného pitomce a myslím, že se nemýlil.

#19 Quido Morava

Quido Morava

magor nejen chrono

• Member_50
  • 2 525 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 19:12

@Dokusan:

jojo, tyhle CH.W. jsem taky zvažoval a viděl i naživo - dvě věci je vyřadily - jednak to WR, jak píšeš a pak, při letmém pohledu si snadno spleteš vteřinovku s mitovkou, taže na ně musíš civět několik vteřin, abys zjistil, kterí ručka se hýbe rychleji...

Vzal bych si k vobleku kdejaký potápky, kdejaký pilotky nebo v podstatě jakejkoli kethaus, ale nikdy by to nesmělo bejt modrý. Modrý hodinky, to je největší klišé od jejich vynalezení obecně. A nedá se to zkombinovat dokonce ani s modrým voblekem, protože pak člověk vypadá jak ladič pijan. Ale jestli na tom trváš, tak z těchdle ty Hamiltony, ty Seika sou slizký.

dík originál názor - akorát teda nerozumím tomu o tom  klišé...

:rolleyes: 
mně to přijde pořád lepší, než potápky k obleku, anebo jak nosí některý celebrity, kdejaký pozlacený krám s průměrem pouzdra 45 a více, jen aby to bylo pořádně vidět  

:wacko:

Tento příspěvek byl upraven od Quido Morava: 1.listopad.2019 - 19:15

Q.M.

#20 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 281 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2019 - 19:17

V rychlosti pár tipů, který by byly ve výběru u mne. Ale nebudou, oblekovky nepotrebuju, dokud neurazim k obleku potápkama a kde by bylo Rolex forum a jejich Suby. Potřeba oblekovek se preceňuje.

Wr ok, nevim jak Ty a day date, nebo velikost 42 na 10. Patrimony maj zas 40 ale necelejch 12. FC ok. Ale beru, já chtit oblekovky, budou to bi s bilym nebo cernym cifrem.

Přiložený soubor  Screenshot_2019-11-01-19-02-42.png   509,34K   41 Počet stažení

Přiložený soubor  Screenshot_2019-11-01-18-58-01.png   532,22K   46 Počet stažení

Přiložený soubor  Screenshot_2019-11-01-18-55-26.png   469,48K   39 Počet stažení

Tento příspěvek byl upraven od Daemonultimate: 1.listopad.2019 - 19:23

Time is Life. Je to dar i prokletí.<p>Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:oblekovky, Seiko vs Hamilton