Přejít na obsah

GW 5000, asi problém


t2

Doporučené příspěvky

Asi mám problém s GW 5000. Asi to bude aku na konci životní dráhy. Jestli jo, tak mi přijde jeho životnost moc krátká. Hodinky jsem kupoval nové 10/2013. Poslední asi rok +/-  žijí na okně s dostatkem světla. To kvůli chytání signálu. Jsou to nejhorší Casia co mám ve sbírce s wave ceptorem co se signálu týče.

Takže dlouhodobě světla co hrdlo ráčí a ani dřív si nežlili špatně , co se příjmu světla týče.

První problém jsem zaregistroval 19.5. letos:

post-673-0-08983900-1572820274_thumb.jpg

Přibližně v 2:36 ráno asi když chytaly poněkolikáté signál tak kolabovaly, nešlo nic dělat byly jako mrtvý na tlačítka nereagovaly. Super zrovna jsem potřeboval vědět kolik je hodin. Když jsem se později podíval tak se tvářily jako že je vše OK. I ten signál že mají.

post-673-0-06643000-1572820630_thumb.jpg

No a dneska blikačka všech tří čárek pro batt status:

post-673-0-23938100-1572820687_thumb.jpg

post-673-0-30082200-1572820698_thumb.jpg

Zkusil jsem aktivovat PS a :

post-673-0-56075800-1572820781_thumb.jpg

Už jim nějak nevěřím. Moc toho nezažily. Já mám nějakou smůlu na ty soláry od Casia.

Dovětek: 23:41 zkouším osvětlení a zase zpátky blikačka batt proužků.

Je mi to líto, ale tohle jsou NEJHORŠÍ géčka ze všech co mám. Krátkoživotnostní, špatně fungující předraženej krám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to naštve. Podobné problémy jsem svého času měl s AW-S90. Sice to nebyly waveceptor, nicméně i po výměně aku ve Fastu chvíli šly, nikdy nezakryté košilí a najednou se vynulovaly a musely se znovu nastavit. Případně co tři dny dělaly recover battery... Měl jsem je dva roky a pak šly do šuplete.

post-15103-0-20395000-1572821566_thumb.png

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tomu teda moc nerozumím, ale přijde mi nechávat solární věci nonstop na světle (okno, slunce) jako nesmysl ..... je to stejný jako bys měl pořád telefon v nabíječce, nebo notebook stále připojený v síti ...... ta baterie jde celkem logicky brzy srát, protože nijak nepracuje a jenom se dobíjí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od roku 2008 mám Protreky PRW1200T-7 a stále v pohode fungujú. V poslednej dobe ich mám takisto na okne na severnej strane (nie je tam nejaké silné slnečné svetlo) a žiadny problém. Nenosím ich kvôli hrúbke. Nejak som si zvykol na tenšie, ľahšie a pohodlnejšie digitálky. Hlavne keď väčšinu dňa sedím za PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasil bych se členem YPO....také si  myslím, že jim neustálé vystavení světlu nemusí svědčit. Ten akumulátor se může přebíjet, což mu nedělá dobře. Nevím jak to mají Casia, ale mám Citizeny Skyhawk Ecodrive a tam přímo uváděli, že mají funkci proti přebití akumulátoru....A nějak si nemyslím, že by to měla i Casia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasil bych se členem YPO....také si  myslím, že jim neustálé vystavení světlu nemusí svědčit. Ten akumulátor se může přebíjet, což mu nedělá dobře. Nevím jak to mají Casia, ale mám Citizeny Skyhawk Ecodrive a tam přímo uváděli, že mají funkci proti přebití akumulátoru....A nějak si nemyslím, že by to měla i Casia.

samozřejmě, že i Casia mají ochranu proti přebití a odpojí aku, pokud je dosaženo maxima. Nejedná se o žádnou novinku, ale používají to již min. 15 let. Nicméně stavu aku rozhodně prospěje, pokud je občas aktivován třeba světlem nebo jinou pracovní činností. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem solárních Casio i Citizen hodinek spoustu a problém s nimi nikdy nebyl. Jednou mi hlásila dcera, že jí 5610 klesly z H na M, ale to si zapnula automatické svícení a přitom je nosila pod rukávem. Tak jsme je dali na jedno odpoledne na parapet a od té doby zase pořád H. Určitě bych se nebál trvale je vystavovat světlu. Jednak to výrobce sám doporučuje v návodu, pokud je třeba nenosím, nechat je na světle, aby se nevybily. Stejně tak tam najdete doporučení nezakrývat rukávem. A pochopitelně mají funkce, která zabraňuje přebití akumulátoru, to je naprostá samozřejmost. Jinak bychom měli potíže my všichni, co se vyskytujeme od jara do podzimu venku pokud možno s krátkými rukávy... :-) Na světle navíc nejsou celých 24 hodin. Takže si myslím, že buďto je v háji akumulátor a prostě nemá dostatečnou kapacitu na to, aby zvládl situace, kdy je z něj nějaký větší odběr (podsvícení, příjem signálu), nebo je vada na dobíjecí části (solární článek a věci okolo). Nevím jak tyhle, ale některá casia mají servisní režim, kdy je možné zobrazit, mimo jiné, i aktuální osvit toho panelu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě teda 6 let přijde sakra krátká životnost. Na baterku mi některá Casia vydžela cca 11 let. Není problém najít modely které hrdě hlásí 10 let na ciferníku. Takže aku by měla být delší život o 50 až 100 procent. Baterka stojí 30 korun a vyměním si jí sám. K čemu by bylo připlácet za drahý aku+solár, když to má poloviční životnost za desetinásobnou cenu?

Viděl bych selhání v mém případě taky v systému indikátoru nabití aku. Nezná nic než ukazovat H a pak šlus/ende.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl bych selhání v mém případě taky v systému indikátoru nabití aku. Nezná nic než ukazovat H a pak šlus/ende.

vono taky co to má ukazovat jinýho, obzvláště když je zapnuty PS mod ....... to bys je musel mít rok v šupleti, aby se s tím něco stalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych oproti baterce u akumulátoru očekával možnost častějšho používání funkcí hodinek, zase se prostě dobije. Ale 15 let bych já neočekával.

Jestli indikátor ukazuje plný a pak šlus, bude aku už v háji. Akumulátory třeba v mobilech to dělají taky, když už jsou na konci života (tam často nedají ani těch šest let, i když tam asi budou trochu jiné).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas. Akumulátor už nemá dostatečnou kapacitu a jakmile se zatíží větším odběrem, prakticky ihned klesne napětí tak, že hodinky indikují plné vybití. Výměna akumulátoru by snad neměla být zase tak drahá záležitost - někde jsem četl, že stojí snad 300 kaček v autorizovaném servisu, plus nějaká ta práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně zas 6 let výdrže akumulátoru nepřijde nijak špatný. Každá věc má nějakou životnost i poruchovost.

Jakou životnost akumulátoru by si představovali ti, kdo cítí těžké zklamání ze šesti let?

...deset let určitě..pokud víc, tím líp    ale je fakt, že umřít muže kdykoli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokračování:

 dodnes fungují zase normálně. Batt pořád na H a teď jsem vyzkoušel 10i (10x hned po sobě světlo) a vše je zatím ok. Tak lze je označit za funkční, ale nedá se jim věřit. Do vesmíru nebo k potápění bych je nedoporučil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...