Přejít na obsah

Fotka

Rolex Sea-Dweller 116600

• Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1 odpovědí na toto téma

#1 dawe009

dawe009

Megazávislák

• Member_50
  • 1 232 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 9.listopad.2019 - 20:36

Přátelé,

na prodej hodinky Rolex Sea-Dweller ref. 116600.

Sice tomu nedávám tady mnoho šancí, ale přesto, než je pošlu ven, nabídnu je zdejšímu osazenstvu.

Jedná se o poměrně vzácnou referenci celkem opomíjených Rolexek, které jsou však technicky naprosto dokonalé. Tento model se vyráběl necelé 3 roky, a to od roku 2014 do 2017, kdy jej nahradily nové 126600, které se dělají dodnes. Jde také o poslední Sea-Dwellery bez kyklopa. Model Sea-Dweller je v nabídce od roku 1967 a toto je nejkratší dobu vyráběná reference. Ve své době doplatily na to, že byly velmi podobné mnohem levnějším Submarinerům a ocenili je tedy jen opravdoví fajnšmekři, prodávaly se málo a tak Rolex brzy vrhnul na trh masivnější 43 mm model, navíc odlišený červeným nápisem, což lidi zase přinutilo připlatit si oproti Subům.

Jako u všech Rolexek, které se přestanou vyrábět (viz třeba naposledy GMT2), cena po ukončení výroby vzrostla. Nicméně jelikož nejsou tak obecně známé jako Suby nebo GMT, a taky proto, že to jsou stále relativně nové hodinky, jsou ceny zatím ještě relativně rozumné. V nabídce jich není mnoho, protože jejich majitelé dobře ví, co se stane za pár let, až si toho sběratelé všimnou. Dovolím si tvrdit, že jejich potenciál je poměrně vysoký, každopádně levnější už nikdy nebudou.

Konec příběhu, teď pár slov k nabízeným hodinkám.

- datum koupě je 16.7.2015, tedy ještě 3/4 roku v záruce
- fullset!
- průměr 40 mm, perfektně nositelné, troufnu si tvrdit, že pohodlnější než keramické Suby
- luneta je keramická, tah má glide lock a extenzi
- vodotěsnost 1 220 metrů
- na vibrografu odchylka okolo 1s/den ve všech polohách, amplituda perfektní
- stav nošený, vlásečnice, nikdy neleštěno

Hodinky prodávám, protože rekonstrukce bytu mi docela rozhodila cashflow a taky proto, že mám dvoje. Dlouho jsem je nemohl sehnat a pak se najednou objevily dvoje, já nevěděl, které vzít, tak jsem vzal oboje. Ty druhé normálně nosím a jsou to opravdu velmi dospělé, v podstatě dokonalé hodinky. To co jsem vždycky tvrdil o Subech mi dávají tyto hodinky ještě ve větší míře a v podstatě si je dokážu představit i jako jediné.

Cena 309 909 Kč nebo 12 222 EUR vč. dopravy, ať už osobní nebo DPD.

Cena je pevná, slevy nechystám. Nechám je tu nějaký čas a pokud nebude zájem, vyvezu je ven. Výměna případně možná pouze za levnější aktuální modely Rolex, nicméně z výše uvedených důvodů preferuji cash.

Díky.

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od dawe009: 9.listopad.2019 - 20:41

Forrest Gump: My momma always said, "Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

#2 dawe009

dawe009

Megazávislák

• Member_50
  • 1 232 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 11.listopad.2019 - 19:19

Omlouvám se, že jsem podcenil zdejší komunitu. Fajnšmekrů je tady dosti. Prodáno prvnímu zájemci, ostatním se omlouvám, ty druhé neprodám. Díky chronomagu za prostor.
Forrest Gump: My momma always said, "Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."