Přejít na obsah

Seiko 6138-0011 aka UFO


Doporučené příspěvky

Dlouho jsem je chtěl, ale buď nebyly peníze, nebo nebyly hodinky. Dlouho jsem je nevidel ani tady, nakonec jsem na jedny narazil v Italii. Jsou přeleštěné, vyměnené sklo, ale jinak cifr nemá rysy typické pro aftermarket, jeví se puvodní, to samé luneta.

Mám z nich moc radost, absolutní klasika, přesne takové, jaké jsem chtěl.

Pár mobilovek na pokochání.

 

(hlavou mi vrtá jen to, že tlačítka, ačkoli jsou puvodni, s 5 proužky, nejskou těch tunelech natěsno, když se jich človek jemně dotkne, jistá jemá volnost tam je - otázka na zkušenější vážené členy - je to ok?)

 

post-35474-0-91864900-1573503517_thumb.jpg

post-35474-0-16277400-1573503530_thumb.jpg

post-35474-0-84999200-1573503547_thumb.jpg

post-35474-0-84575700-1573503587_thumb.jpg

post-35474-0-21890000-1573503963_thumb.jpg

post-35474-0-80570000-1573504020_thumb.jpg

post-35474-0-67025600-1573504124_thumb.jpg

post-35474-0-09493200-1573504169_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak, balení si taky myslím, že není původní. Jinak ta tlačítka by mohla být volná kvůli tomu, že se tam třeba Ital neobtěžoval dát těsnění, ale to je asi v kontextu ostatního jedno. 

 

Ale jestli jsi za ně nedal moc, tak na denní nošení proč ne, lepší než ničit originály... Aspoň to pouzdro bych ale poslal Jeronimovi, protože na ten lesk bolí se koukat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby ručičky nebyly AM, stejně (myslím), patří k tomuto číselníku ručky s lumi. Tyto nebo podobné by patřily k číselníku s nápisem "Speed timer". Jste si jisti tím číselníkem? Nevím, jestli to je odrazem světla, ale indexy jsou čistě bílé. Na mých ufech jsou zoxidované do špinavé zelené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, lumi vypada jako nove, na cifru i na ruckach (proto ho neni videt), to muze to teda byt aftermarket, ale jinak ten cifr sedi pismo, tisk, i ten lesklejsi ramecek kolem okenek - co jsem videl jine AM cifry, tak tenhle vypada opravdu jako original. Kazdopadne, ja ty hodinky koupil pro sebe na noseni, neslo mi az tak o to aby vsechny casti byly nedotcene. Ja sam mel v planu vlozku lunety vymenit, kdyby byla moc dodrbana.

Napad s tesnenim je dobry, odnesu je k hodinari, na pretesneni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, lumi vypada jako nove, na cifru i na ruckach (proto ho neni videt), to muze to teda byt aftermarket, ale jinak ten cifr sedi pismo, tisk, i ten lesklejsi ramecek kolem okenek - co jsem videl jine AM cifry, tak tenhle vypada opravdu jako original. Kazdopadne, ja ty hodinky koupil pro sebe na noseni, neslo mi az tak o to aby vsechny casti byly nedotcene. Ja sam mel v planu vlozku lunety vymenit, kdyby byla moc dodrbana.

Napad s tesnenim je dobry, odnesu je k hodinari, na pretesneni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle buying guide uz umi i nejakou verzi lesklejsiho ramecku... https://vintagewatchinc.com/seiko/6138-chronograph/ufo/

 

ale samozrejme pokud je nemas do sbirky ale chces nosit a aftermarket neresis, pak at ti delaji radost a uzivej je :)

Tak tak, pujdou na pretesneni a pak je budu nosit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...