Přejít na obsah

Glasshütte, r.v. cca 1964


Apep

Doporučené příspěvky

Díky za tip, poslal jsem tam e-mail s dotazem, uvidíme, až budu vědět víc, tak dám vědět :-)

Tak už mi přišla odpověď :-)

"Vielen Dank für Ihre Anfrage. Wir senden Ihnen in Kürze, eine Antwort. Bitte haben Sie etwas Geduld.

 

AS-GLASHÜTTE/SA.

André Stoppok

Dresdner Str. 7

D-01768 Glashütte

Tel. + Fax 035053/42428

Mobil 01727977443"

 

Takže se budu těšit a pak dám zase vědět :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak už mi přišla odpověď :-)

"Vielen Dank für Ihre Anfrage. Wir senden Ihnen in Kürze, eine Antwort. Bitte haben Sie etwas Geduld.

 

AS-GLASHÜTTE/SA.

André Stoppok

Dresdner Str. 7

D-01768 Glashütte

Tel. + Fax 035053/42428

Mobil 01727977443"

 

Takže se budu těšit a pak dám zase vědět :-)

Už jsem dostal odpověď přímo od pana Stoppoka:

"Hello, thanks for your question and intresting. Your watch is a GLASHUTTE GUB KAL.70.1 The watch is manufactured in the factory GLASHUTTE/SAXONIA GUB.

What can I do for you? Greating vom Glashutte, Andre Stoppok, AS Glashütte/Sa., Dresdner Straße 7, 01768 Glashütte"

Tak jsem ho požádal o informaci o podmínkách kompletní restaurace hodinek a uvidím, co se bude dít dál. P.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji http://www.as-glashuette.de/ Já jsem renovoval, je to ale drahé. Prodejce je ochotný, a pokud umíš německy, lze domluvit i cenu. Hodně štěstí, výsledek za to stojí.

Dantone, už mám konkrétní nabídku, v zásadě tomu všemu rozumím, ale myslím, že mi tam píše něco o tom, že by něco z těch mých zachoval, nebo tak nějak, ta němčina mi prostě nejde, mohl bys ses na to podívat a zkusit mi to trochu přeložit? Díky moc. Uvažuji taky o tom, že bych si možná ty nabízené části nechal sem poslat a tu renovaci nechal udělat tady doma - nebo myslíš, že bych to měl risknout a hodinky tam poslat a čekat s důvěrou (posilněnou Tvými dobrými zkušenostmi) a těšit se na "nové" hodinky? Co doporučuješ? Připojuji i nějaké fotky, co mi z Glashütte poslali, včetně dvou fotek těch mých hodinek. Díky, P.

 

Hallo Herr ......., hier die Möglichkeiten des großen 36mm Gehäuses in goldfarben, mit oder ohne Glasboden und den möglichen großen (größten) 33mm Zifferblättern für Ihre Handaufzugsuhr (ohne Datum) Kal. 70.1 oder 70.3 von Glashütte.

Preise:

Zifferblatt 36,00 Euro

Gehäuse (ohne Glasboden) G2/01 95,00 Euro

Gehäuse (mit Glasboden) G2/01G 105,00 Euro

Zeigersätze mit Leuchtmasse 11,00 Euro und ohne Leuchtmasse 8,00 Euro

Lederband in braun oder schwarz mit Glashütte Innenprägung 8,50 Euro

Versandkosten 9,00 Euro (Hermespaket)

 

Evtl. passt Ihr alter Boden auf das Gehäuse.

Bilder, wie Ihre Uhr dann mal aussehen könnte, sehen Sie auf der Homepage unter www.as-glashuette.de "Antike GUB Sammleruhren"

 

Ein Angebot zum Umbau, bei gleichzeitiger vollständiger Revision, bei uns, unterbreiten wir gern auf Anfrage.

 

Viele Grüße aus Glashütte

 

André Stoppok

 

AS Glashütte/Sa.

Dresdner Straße 7

01768 Glashütte

 

Pozn.: Budu vděčný za doporučení a rady i od ostatních :-)

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Profesionální práce profesionálům. Já bych si prostě udělal vejlet do Glázhýte teď a za pár měsíců zase :)

 

Jasně, bude to nejspíš dražší, ale podle mě se to vyplatí víc než se s tím matlat sám.

To je fakt, nakonec je to kousek za hranicema. Už jsem tam dokonce jednou projížděl (to jsem to ještě tak nevnímal ..:-). Díky, P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dantone, už mám konkrétní nabídku, v zásadě tomu všemu rozumím, ale myslím, že mi tam píše něco o tom, že by něco z těch mých zachoval, nebo tak nějak, ta němčina mi prostě nejde, mohl bys ses na to podívat a zkusit mi to trochu přeložit? Díky moc. Uvažuji taky o tom, že bych si možná ty nabízené části nechal sem poslat a tu renovaci nechal udělat tady doma - nebo myslíš, že bych to měl risknout a hodinky tam poslat a čekat s důvěrou (posilněnou Tvými dobrými zkušenostmi) a těšit se na "nové" hodinky? Co doporučuješ? Připojuji i nějaké fotky, co mi z Glashütte poslali, včetně dvou fotek těch mých hodinek. Díky, P.

 

Hallo Herr ......., hier die Möglichkeiten des großen 36mm Gehäuses in goldfarben, mit oder ohne Glasboden und den möglichen großen (größten) 33mm Zifferblättern für Ihre Handaufzugsuhr (ohne Datum) Kal. 70.1 oder 70.3 von Glashütte.

Preise:

Zifferblatt 36,00 Euro

Gehäuse (ohne Glasboden) G2/01 95,00 Euro

Gehäuse (mit Glasboden) G2/01G 105,00 Euro

Zeigersätze mit Leuchtmasse 11,00 Euro und ohne Leuchtmasse 8,00 Euro

Lederband in braun oder schwarz mit Glashütte Innenprägung 8,50 Euro

Versandkosten 9,00 Euro (Hermespaket)

 

Evtl. passt Ihr alter Boden auf das Gehäuse.

Bilder, wie Ihre Uhr dann mal aussehen könnte, sehen Sie auf der Homepage unter www.as-glashuette.de "Antike GUB Sammleruhren"

 

Ein Angebot zum Umbau, bei gleichzeitiger vollständiger Revision, bei uns, unterbreiten wir gern auf Anfrage.

 

Viele Grüße aus Glashütte

 

André Stoppok

 

AS Glashütte/Sa.

Dresdner Straße 7

01768 Glashütte

 

Pozn.: Budu vděčný za doporučení a rady i od ostatních :-)

 

Máš tady kompletní cenovou nabídku součástí kromě strojku (ciferník, ručky s nebo bez luminovy, pouzdro s nebo bez průhledného dýnka, řemen). Píše, že by možná pasovalo Tvé stávající dýnko. Nabídku na renovaci u nich zašle na požádání. Dohromady ty díly dělají cca 150 EUR, proti Eltonu sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beze všeho, němčina není problém.

Už jsem s panem Stoppokem dohodnutý, tento, nebo příští týden, tam vyrážím, už se těším, rovnou si beru i nějaká eura do rezervy, aby mě tam nezaskočilo něco lákavého, co je tam hned třeba k mání :-)

PS: A díky za tu pomoc s němčinou.

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Výlet do Glashutte se vydařil po všech stránkách, hodinky předány k renovaci, jednání s panem vedoucím velmi příjemné, viděl jsem naživo všechny restaurované hodinky, které jsou k vidění na již ve fóru zmíněných stránkách http://www.as-glashuette.de/, ale kdo se na stránky podívá dnes, tak už tam v nabídce nenajde ty, alespoň podle mne, nejhezčí, které byly a zatím ještě stále jsou umístěny na stránce jako poutač (viz foto), protože ty už prostě změnily majitele :-)

PS: Podle korunky teď koukám, že to ty samé, co jsou na té stránce jako poutač, asi nebudou, což ale nemění nic na tom, že jsem prý koupil poslední kousek.

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to dobře chápu tak ty fotky jsou hodinek, které si můžeš hned koupit? Nebo jen ukázka jak jsou zrenovované? Mě by se líbili ty na 6 fotce od zpodu a druhé z leva. Jaká je cena?

Je to tak, můžeš si to hned koupit, ceny jsou na těch stránkách. Je to všechno okolo 200-400 EUR. A ty, jak by se Ti líbily, o těch jsem se taky hodně rozmýšlel, jedny zlaté už ale budu mít takhle pěkně zrenovované, tak jsem si vzal ty černé.

Popovídal bych si dál rád, ale musím už jet domů. Tak zase až v pondělí :-)

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to dobře chápu tak ty fotky jsou hodinek, které si můžeš hned koupit? Nebo jen ukázka jak jsou zrenovované? Mě by se líbili ty na 6 fotce od zpodu a druhé z leva. Jaká je cena?

Zapomněl jsem v SZ na tu velikost, je to 36 mm a všechno ostatní je v té příloze, co jsem sem dával minule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapomněl jsem v SZ na tu velikost, je to 36 mm a všechno ostatní je v té příloze, co jsem sem dával minule.

To Pavel ... Tak jak pokračuješ v rozhodování? Už jsi něco na renovaci sehnal? Jen jsem zvědavý, jak jsi na tom.

Jinak informace pro všechny kamarády tady na fóru - právě jsem si otevřel poštu a objevil jsem tam zprávu z Glashutte, že renovace mých hodinek (r.v. 1964) je úspěšně dokončena. K tomu informace o jejich renovace a slíbená fotografická reportáž z průběhu jejich renovace - sice už musím jít domů, ale alespoň Vás naladím pár fotkama :rolleyes:

Napřed ta informace (část dopisu):

".... Good news. Your watch is finished. It is beautiful and new. Please select a leather strap. We changed only one wheel and screws. The price is low. If you liked, you can fetch the watch. I documented the work procedures - here the photos. Your watch is manufactured 1964. .... "

Tomu všichni rozumíme, že jo, teď se jen musím utrhnout si tam pro to zajet, což teď v závěru roku nebude vzhledem k tomu, kde dělám, nic jednoduchého, ale to si už nějak poradím ...

A teď pár těch fotek, asi to vezmu od začátku, ale bude to fakt na pokračování, na všechno to sem hodit už dnes nemám čas ... Mějte se! P.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Apep:zatím se mi je nepodařilo sehnat, ale ukážu tuhle tvou renovaci tátovi on je dostal k 20cetinám, má bez datumu s index které jsou širší a prostředkem mají černou čárku to samé na ručičkách a jsou to automaty.Chce je nechat vyčistit a seřídit, byla by lepší renovace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma jeden kalibr 75 s datem. Taky jsem zvažoval renovaci. Ceny dílů jsou na webu, ale rád bych se zeptal co si Stoppok řekl za práci? Dost to ve mě hlodá jestli se renovace vyplatí, citový vztah k nim nemám, ale libí se mi.

Cena za práci je v souladu s tím, co jsem tady v tomhle vláknu už na začátku psal - byla to vlastně cenová nabídka, kterou mi pan Stoppok poslal. Já budu platit trochu víc, protože mám nové dýnko (původně jsme uvažovali, že bychom tam nechali původní), to samé s číselníkem, abych mohl používat svůj zlatý kovový tah, tak mám pouzdro z nějakého více tvrzeného materiálu s PVD úpravou, navíc si beru pásky obou barev. Renovaci ale vřele doporučuji, pokud k hodinkám nemáš citový vztah teď, po renovaci ho získáš určitě :-) Mohl bych Ti při domlouvání renovace samozřejmě i osobně pomoci, když bys chtěl. Chce to fotky hodinek, pro začátek, ahoj, P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...