Přejít na obsah

Glasshütte, r.v. cca 1964


Apep

Doporučené příspěvky

Apep:zatím se mi je nepodařilo sehnat, ale ukážu tuhle tvou renovaci tátovi on je dostal k 20cetinám, má bez datumu s index které jsou širší a prostředkem mají černou čárku to samé na ručičkách a jsou to automaty.Chce je nechat vyčistit a seřídit, byla by lepší renovace.

Ahoj Pavle, je to stejně, jako v té mé předchozí odpovědi tady ve vláknu - pošli fotky, můžu Ti to všechno pomoci zařídit, pro ty svoje hodinky si tam asi co nejdříve zajedu, tak bych Ti tam případně mohl tu renovaci Tvých předjednat, nebo dokonce je tam k té renovaci odvézt - napřed by se ale k tomu měl vyjádřit pan Stoppok, to je jasný, proto by bylo dobrý mít ty fotky. Měj se a dej vědět, P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já už si s ním pár mailů vyměnil, už jsem i skoro rozhodnutý do toho jít, jen ta cena za práci se mi zdála dost. Jak už tady někdo zmínil - dá se smlouvat?? Moje pouzdro je docela OK, jen ciferník je hodně zrezlý. Na webu je ale informace, že nový ciferník jen s novým pouzdrem, nemáš jinou zkušenost? Jinak díky za nabídku, jsem z UL, mám to jen přes kopec.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už si s ním pár mailů vyměnil, už jsem i skoro rozhodnutý do toho jít, jen ta cena za práci se mi zdála dost. Jak už tady někdo zmínil - dá se smlouvat?? Moje pouzdro je docela OK, jen ciferník je hodně zrezlý. Na webu je ale informace, že nový ciferník jen s novým pouzdrem, nemáš jinou zkušenost? Jinak díky za nabídku, jsem z UL, mám to jen přes kopec.

Pan Stoppok je určitě "k dohodnutí", je velmi vstřícný, je to do hodinek fanda a nadšenec, dobře jsme si popovídali, osobní kontakt je určitě lepší, než jen přes ty e-maily. Máš to přes kopec, rozhodně tam zajeď, dej mu den předtím vědět, on s Tebou bude počítat a bude se Ti věnovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokračování fotoreportáže z renovace mých Glashutte, kalibr 70.1, r.v. 1964:

PS: Všechno se mi líbí, jen u té korunky ještě přemýšlím, jestli bych neměl poprosit o tu více oblou, jak mám na těch černých automatech. Co myslíte?

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to dobře chápu tak ty fotky jsou hodinek, které si můžeš hned koupit? Nebo jen ukázka jak jsou zrenovované? Mě by se líbili ty na 6 fotce od zpodu a druhé z leva. Jaká je cena?

Ahoj Pavle, v pátek asi pojedu do Glashutte pro ty svoje hodinky, možná na začátku příštího týdne. Nechceš, abych Ti tam koupil ty, jak se Ti líbily? Jsou to na té fotce ty označené? Odpověz mi prosím Tě obratem a počítej radši s tou cenou, co je na stránkách pana Stoppoka, pro všechny případy. Odpověz mi prosím Tě obratem, díky, Pepa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezke, uplne je vidim na sve ruce:-)

Jen nevim jestli mi notas ukazuje spravne barvy, ale zda se mi ze index na 11 je nejaky "divne barevny"?

To budou jenom odlesky přes sklíčko, apod. Prohlížel jsem ten číselník při své návštěvě v G. a nic jsem tam špatného neviděl, na žádném indexu, všechno pěkně zlaté.

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

quote]

Tak to je jasný, komu by se nelíbily :-) Ty jejich současné výrobky jsou vůběc pěkné, zvláště když se přitom neodchylují moc od klasických stylů. Ale je to samozřejmě drahota, stejně jako u nás ty současné primky z Eltonu ...

Na fotografii jeden náhodně vybraný model za 3 460 EUR. Ale už nevím, odkud jsem si tu fotku stáhnul ... Na stránkách pana Stoppoka jsou taky nabídky ze současné produkce firmy G. (Už ne, teď jsem se tam ze zvědavosti podíval).

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezke, uplne je vidim na sve ruce:-)

Jen nevim jestli mi notas ukazuje spravne barvy, ale zda se mi ze index na 11 je nejaky "divne barevny"?

Při prohlížení fotek číselníku bez sklíčka jsem teď trochu pocítil, co to znamená, když se řekne, že přišel okamžik pravdy. Vycházejme ale z toho, že to jsou číselníky ze starých skladových zásob (pan vedoucí byl pyšný, že se mu takový číselník podařilo vůbec ještě najít, protože ten původně uvažovaný se od původního lišil mnohem víc) a že tenhle se tomu mému původnímu podobá opravdu nejvíc, jsem z renovace fakt nadšený, panu vedoucímu jsem velmi vděčný a dva indexy s drobným nedostatkem, kterého bych si snad ani sám nevšiml, opravdu přežiju v pohodě :-)

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se líbí tyhle, ale jsou dost drahý

 

Apep: Povedena renovace, libi se mi. Nejhorsi je, ze kdyz se tu cas od casu objevi takovyhle ulovek, tak zacnu mit pocit, ze potrebuju do sbirky i hodinky, ktere me predtim tolik nebraly...

 

Viktor: Ty spolecenske chronografy jsou nadherne. Asi nejlepe skloubena "sportovni funkcnost" (i kdyz dnes spis hracicka na efekt) v podobe chrona se spolecenskou eleganci. Videl jsem je na Viennatime a vubec bych se jim nebranil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Apep: Povedena renovace, libi se mi. Nejhorsi je, ze kdyz se tu cas od casu objevi takovyhle ulovek, tak zacnu mit pocit, ze potrebuju do sbirky i hodinky, ktere me predtim tolik nebraly...

 

Viktor: Ty spolecenske chronografy jsou nadherne. Asi nejlepe skloubena "sportovni funkcnost" (i kdyz dnes spis hracicka na efekt) v podobe chrona se spolecenskou eleganci. Videl jsem je na Viennatime a vubec bych se jim nebranil.

Poděkování a uznání patří především panu Stoppokovi :-)

PS: A samozřejmě Chronomag fóru, jeho členům, kteří tady dávají hlavy dohromady a dobře radí, např. Danton poslal odkaz na webovou stránku pana Stoppoka, v průběhu diskuse na tomto vláknu jsem pochopil, že k mým hodinkám, dnes už to je kategorie vintage, patří spíš kožený pásek, atd. :-)

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

quote]

Tak to je jasný, komu by se nelíbily :-) Ty jejich současné výrobky jsou vůběc pěkné, zvláště když se přitom neodchylují moc od klasických stylů. Ale je to samozřejmě drahota, stejně jako u nás ty současné primky z Eltonu ...

Na fotografii jeden náhodně vybraný model za 3 460 EUR. Ale už nevím, odkud jsem si tu fotku stáhnul ... Na stránkách pana Stoppoka jsou taky nabídky ze současné produkce firmy G. (Už ne, teď jsem se tam ze zvědavosti podíval).

 

Ví prosím někdo, co je ta jednička na ciferníku? mám úplně stejné bez té jedničky. Z Ebaye vím že, bez ní stojí desetinu ceny.

K renovaci: moc pěkné hodinky. Nevadí ale, že je to něco jiného, než to bylo? Nekamenujte mě hned. Jsem muzejní restaurátor - prostě jiný pohled na věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ví prosím někdo, co je ta jednička na ciferníku? mám úplně stejné bez té jedničky. Z Ebaye vím že, bez ní stojí desetinu ceny.

K renovaci: moc pěkné hodinky. Nevadí ale, že je to něco jiného, než to bylo? Nekamenujte mě hned. Jsem muzejní restaurátor - prostě jiný pohled na věc.

 

Sorry. Už vím. Mé jsou kal. 70.1 a ty s jedničkou 70.3 -certified chronometer

enhanced 70.1 with screw balance and Nivarox-1 hairspring. Mimochodem - všimněte si původního natahovacího plechového tahu. :speak_cool:

post-4352-1228339537.jpg

Upraveno uživatelem bromep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ví prosím někdo, co je ta jednička na ciferníku? mám úplně stejné bez té jedničky. Z Ebaye vím že, bez ní stojí desetinu ceny.

K renovaci: moc pěkné hodinky. Nevadí ale, že je to něco jiného, než to bylo? Nekamenujte mě hned. Jsem muzejní restaurátor - prostě jiný pohled na věc.

Všechno je vyměněné, ale strojek, čili srdce :-), tam zůstal a vyčištěný a opravený (jedno kolečko a ještě nějaká součástečka) šlape a bude šlapat dál. Čili hodinky pro mne i nadále zůstávají (dárek k 15. narozeninám od rodičů :-) srdeční záležitostí, nic se nemění. Škoda, že jsme nesehnali ten ciferník stejný jako ten originální, ale dost jsme se (tedy pan Mistr) tomu originálu přiblížili. Pouzdro se vyměnit muselo, jedna část (jak drží stěžejku) byla prasklá. Uvnitř bylo prasklé těsnění. No, já jsem spokojený, zítra si pro ně dojedu a pak sem zase hodím pár fotek pro ilustraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si udělal ten výlet do Glashutte, abych si vyzvednul ty své renovované hodinky. S panem Stoppokem (Andrem :-) jsme popovídali, převzal jsem perfektně renovované hodinky a jel domů. Andre je velmi ochotný a náš Chronomag sleduje taky, máme u něj protekci, všem zájemcům o renovaci rád vyhoví a renovace dělá fakt perfektně a rychle. Už mám tedy teď dvoje krásně zrenovované Glashutte a je mi skoro líto, že by to mělo tím skončit :-) Jak se říká, do třetice všeho dobrého, možná se ještě s Andrém na něčem dál dohodneme. Cestou zpátky jsem si ještě u pana Bláhy ve Vysočanech vyzvedl částečně zrenovované Slavy - jsou taky na fotkách, ale povídání k nim pak hodím do jejich vlákna. Moc času teď nemám, takže sem jen hodím těch pár nových fotek a tím pro dnešek budu muset končit. Všechny Vás zdravím, P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...