Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

vložení textu z Wordu?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 JMK

JMK

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 448 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 16.listopad.2019 - 14:15

Sepsal jsem recenzi hodinek ve Wordu ale nejde mi to vložit do textu příspěvku. Po může někdo prosím?

#2 Bert

Bert

MegaXXLzávislák

• Root Admin
  • 5 906 příspěvků(y)

Publikováno 16.listopad.2019 - 14:21

Použij tzv. rozšířený editor. Tlačítko vpravo dole.

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#3 JMK

JMK

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 448 příspěvků(y)

Publikováno 16.listopad.2019 - 14:26

Díky za rychlou reakci. Právě to jsem tam hledal a nikde nic. když vkládám z mobilu ta možnost tam je. Když ji hledám na notebooku tak ne.

Prohlížeč IE Windows 7. Dělám něco špatně?

#4 Bert

Bert

MegaXXLzávislák

• Root Admin
  • 5 906 příspěvků(y)

Publikováno 16.listopad.2019 - 14:29

IE u mne ok. Tak změň prohlížeč.

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#5 JMK

JMK

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 448 příspěvků(y)

Publikováno 16.listopad.2019 - 14:45

Když třeba píšu odpověď sem tak OK. Vidím ten rozšířený editor a používám ho tu běžně.

Ale když založím nové téma v recenzi tak nic.

Poslal by jsi prosím screen kde to je? 

Pak už to vzdám. Předem moc díky.

#6 Bert

Bert

MegaXXLzávislák

• Root Admin
  • 5 906 příspěvků(y)

Publikováno 16.listopad.2019 - 14:52

Tady to máš.

Přiložený soubor (y)

#7 JMK

JMK

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 448 příspěvků(y)

Publikováno 16.listopad.2019 - 14:55

Díky za čas a pomoc teď mne to trklo! Já musím založit téma a pak tam dát odpověď:-) Ne to tam cpát rovnou se založením tématu. Tak jako bych nic neřekl. Díky.

#8 JMK

JMK

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 448 příspěvků(y)

Publikováno 16.listopad.2019 - 15:00

Oprava. Ani do odpovědi v rozšířeném editoru nefunguje vložení. Vzdávám to pořeším později. Díky

#9 YPO

YPO

hovnomet

• Member_50
  • 2 420 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bydlí

Publikováno 16.listopad.2019 - 15:02

možná by stačilo text ve worldu označit x zkopírovat a vložit do příspěvku

#10 JMK

JMK

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 448 příspěvků(y)

Publikováno 16.listopad.2019 - 15:50

kdyby někdo měl podobný problém a vyřešil to tak prosím napište.

#11 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 808 příspěvků(y)

Publikováno 17.listopad.2019 - 02:31

@JMK: Občas se ptám, kde bere Běžný František Uživatel potřebu smolit maily, recenze, tabulky poznámky, atd. zrovna ve WORDu :censored:

Že bych chudák zmasírovaný dekádami okýnkářské propagandy a "kurzů vytváření zástupců" ani netušil že texty můžou vznikat i jinde a jinak?

Spoiler

Když je teda ten poklad jednou zmaštěný ve Wordu (nebo Libreoffice, ať se do Ancikrista z Redmondu nenavážím jak do ROLEXu), jsou dvě možnosti:

1. Místo DOC(X) vyexportovat dokument ve standardním formátu PDF, který se v rozšířeném editoru uploaduje a připojí k úvodnímu příspěvku.
  2. Jak radí YPO, dokument z Wordu kopírovat a vkládat do rozšířeného editoru přes úschovnu - ovšem radši ne jako celek, ale po odstavcích:
  • Předem se smiřte s tím, že po aplikaci CSS šablony nebude výsledek na webu vypadat úplně stejně jako na desktopu.
  • Jakákoliv grafika musí být linkovaná (CTRL+C/V je binární vložení, ne link!) ...tj. musí být k dispozici buď souborové http(s) linky na vkládané obrázky na existujících serverech (ne PHP/ASP skripty s parametry), nebo je nutné (své lokálně uložené) obrázky během editace uploadovat (a vygenerované linky umisťovat na příslušná místa v textu) prostřednictvím Bertem zmiňovaného rozšířeného editoru.
  • Pokud se na vložení linků k uploadovaným přílohám vykašlete/zapomenete, seznam s náhledy nepoužitých příloh se automaticky (a graficky ne zrovna vkusným způsobem) připojí až za poslední odstavec příspěvku.
  • U dříve uploadovaných příloh lze k linkování použít i galerii "Moje Média" (a šetřit tak zdejší diskový prostor) - akorát tam občas blbne indexování, takže po pár hodinách od zamčení svůj text běžně můžete najít bez obrázků.

To by samo o sobě nebylo až tak omezující, až na to že redakční systém Chronomagu má jako bonus v záloze pár historických "pastiček", z nichž nejvíc frustrující jsou asi:

• omezení formátu uploadovaných dokumentů (JPG, PNG, GIF, PDF,...?),
  • omezení velikosti (2MB???) a počtu (10?) vkládaných obrázků/příloh ... + nejsi-li moderátor,
  • časový limit na úpravy překlepů v odeslaného příspěvku jen 10 minut, přičemž hlavičku již založeného vlákna nemůže upravovat ani sám zakladatel (pozor na omezený počet znaků - 25?). 

Ne že by to nešlo jinak, ale berte radši jako fakt že Bert v této chvíli nejspíš nemá k dispozici nikoho, kdo by měl vědomosti a koule s výše uvedeným cokoliv udělat  :thumbsdown_anim:

#12 geometr

geometr

• Member_50
  • 5 205 příspěvků(y)
  • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 17.listopad.2019 - 10:00

Já rozumím tomu, když si někdo recenzi napíše vedle, aby ji slohově a pravopisně vypiloval a taky třeba z důvodu, že ji nevysmahne hned na první dobrou, ale třeba na dvakrát, třikrát, když si s ní chce dát praci. Ale vzhledem k tomu, co píše Radek, je zbytečný to formátovat, tj. upravovat do nějaký grafický podoby mimo samotný editor chronomagu. Já bych to napsal jako prostý text v nějakým textovým editoru, opravdu textovým, tím nemyslím vyráběč doc(x) ani opendocument formátů, ale třeba notepad++ nebo PSPad, který dokážou taky kontrolovat pravopis (což je asi jedna z důležitých věcí). No a až bych byl se slohem spokojený, text bych jako prostý nakopíroval na chronomag, naformátoval a přidal obrázky.

#13 JMK

JMK

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 448 příspěvků(y)

Publikováno 17.listopad.2019 - 13:23

Díky. Nakonec to vložím jako PDF. Příště budu chytřejší.

#14 odjinud

odjinud

Odjinud

• Member_50
  • 5 258 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:FESTINA, jak jinak...

Publikováno 18.listopad.2019 - 14:15

Taky mi to v praci, IE11 + Win 7 onehdy neslo.

Tak jsem zapnul Chrome a ten zase neumel vlozit fotku, jelikoz nase IT u nej zablokovalo napevno Javu, a neco k fotkam tu chce Javu (je tam nejaky popup ci co).

Tento příspěvek byl upraven od odjinud: 18.listopad.2019 - 14:18

"Buď zdráv a vesel, s ničím se neser!"

Příspěvky postované po cca 22h (někdy i dříve:-) mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí, za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

#15 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 808 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2019 - 01:36

Na Javascript/AJAX (bez kterého se dnes na webu s prominutím ani neuprdneš) nepotřebuješ žádné povolení, leda by byl ten Váš Ý-Tý naprostej magor.

Zkus si v "rozšířeném editoru" přepnout Základní/Pokročilé nahrávávání (základní ~ upload po jednom souboru, pokročilé ~ multiselect / musí podporovat prohlížeč).

#16 odjinud

odjinud

Odjinud

• Member_50
  • 5 258 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2019 - 13:25

V prohlizeci je Java zapnuta asi pro 30 predschvalenych webu, vetsinou weby EU a web uradu, a zbytek je off, zapnuti vyzaduje admin prava. Ano, nase IT, resp.jeho vedeni jsou....

Příspěvky postované po cca 22h (někdy i dříve:-) mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí, za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

#17 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 808 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2019 - 14:17

JavaScript sice není totéž co Java - ale pokud k takové paranoie existují nějaké rozumné důvody (vzpomeňme někdejší Chronomagovu ostudu s těžením kryptoměn - což bylo jenom demo, radši nechci domýšlet na kterém ministerstvu sedíš a kdo ze zdejších "reklamních partnerů" by mohl mít zájem o Váš síťový provoz), tak z toho konkrétního počítače bys ve vlastním zájmu neměl lízt ani sem, protože "požadavky mimo Whitelist" si admin klidně může sypat do protokolu, určeného k Tvému odrovnání...

#18 odjinud

odjinud

Odjinud

• Member_50
  • 5 258 příspěvků(y)

Publikováno 21.listopad.2019 - 10:10

Tak ja jsem vetsinou na tabletu, jen jsem chtel resit neco s fotkou.

Provoz se samozrejme sleduje vsude a ve vhodny okamzik to na Tebe muzou vytahnout, nicmene kdyz nekdo chce nekoho vyhodit, tak uz se stejne nezastavi...