Přejít na obsah

Longines HC vs.Ch.Ward Trident


Doporučené příspěvky

IMHO... pokial sa bavime o starych plechovych LHC tak Ward ma jednonacne navrch a to po kazdej stranke. Pri novych keramickych LHC to uz vidim inak. Wardom priznam lepsiu sponu na tahu ale inak si myslim ze su to spracovanim aj cenovo porovnatelne hodinky. U mna by vyhrali nove LHC v sedej... subjektivne sa mi viac pacia a ako tu uz bolo povedane Longines ako znacka je predsa len nieco trochu ine. Prihodim ti ale do mixu este jeden navrh... Mido Ocean Star Tribute.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Populární dny

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na novych LHC mi vadi:

- Nemaji zatim 39mm verzi.

- Jsou to moc velke lestenky oproti plechacum.

- Font na lunete je moc ala Omega SMPc. Puvodni plechova luneta mela svebytny design.

- Sekundovka - to, ze presli z sipky na lumi bod na sekundovce, budiz. Ale lumi bod je za me moc u kraje. Uvital bych, kdyby byl posunity vic ke stredu (treba jako to maji Suby). Takhle mi to evokuje Invicty, ktere jsme mel a kde me to neskutecne stvalo a pusobi to dost tezkopadne.

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nove keramicke LHC su len 41 a 44... mne sa nazivo velmi pacia, obvzlast na gume. Novymi LHC ale aj Mido Ocean Star sa podla mna Swatch snazi ponuknut hodinky s podobnym lux feelingom ako nove SMP v cene ktora by vedela konkurovat Wardom a podobnym. Myslim ze sa im to podarilo... a hej, su leskle a snazia sa vyzerat drahsie ako v skutocnosti su... nie kazdemu to musi vyhovovat ale to je vec individualneho vkusu. Ja som fanusik prvoplanoveho mainstreamu takze im to celkom zeriem... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LHC jsem měl dvakrát a C60 mám aktuálně na ruce. Oboje mám rád a každý z jiných důvodů.

LHC jsou pro mě prostě taková klasika a beru je jako fajn tooly na denní nošení. I já bych se tentokrát přiklonil k 39 mm verzi.

Spona se docela blbě otvírá, nezužující se tah je už dnes docela mimo a vždycky mě to štvalo. Vlastně u mě mají body spíš z nostalgie a taky mám teda docela rád Longines.

C60 mě velice mile překvapily. U Wardů se maká a každá další generace je prostě o kus dál. Vždycky se najde prostor pro zlepšení, ale za ty peníze jim vlastně nemám co vytknout. Pouzdro je naprosto super a dost ho žeru. Tvar, střídání lesku a brusu, vše velice dobře zpracovaný. Tah je na tom oproti starším generacím už taky mnohem líp. Udělátko na rychlý sundání je supr a koncovky sedí k pouzdru už taky pěkně. Spona s rychlým upravením délky je taky jednoznačně výborná a dost návyková věc. Kvalitní keramická vložka lunety s lumi mě taky baví a i když to není Seiko celkem to i svítí. Cifr (v mém případě černá varianta) je opravdu absolutně, hluboce černej. Indexy pěkně zpracovaný, ručky taky fajn a i datumový věnec je pěkně černej a ne šedej, jak to často bývá. Líbí se mi i zpracování korunky, která je navíc tak akorát velká a dobře se s ní manipuluje. Sečteno, podtrženo za mě určitě C60 a Wardů fandím čím dál tím víc.

LHC jsou ovšem taky poctivý, fajn hodinky, který prostě mají něco do sebe, ale když je srovnám co do zpracování i praktičnosti, vedou rozhodně Wardy.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja proti microbrandum nic nemam (pokud se da o Wardech porad hovorit jako o microbrandu), ale na te znacce me mrzi prave ta jejich cenova politika slev a taky trosku udrzeni designoveho jazyka. Kdyz se mrknes na stare a nove LHC, tak je jasne uz z dalky, ze mas proste LHC. To stejne u SMP© nebo treba TH Aquaterra. U Wardu je kazda generace Tridentu jina. Do nedavna jeste aspon drzeli tu svoji cibulovitou hodinovou rucku, pro me to bylo jasne poznavaci znameni. To ted zmenili. Nepochybuju o kvalite zpracovani, i ten cenovy business model jim asi slape. Mne se to proste nezda a davam prednost LHC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc Vám všem děkuji za odpovědi a jsem nesmírně potěšen ohlasem na toto téma. Vůbec jsem nečekal takové množství velmi pěkných a fundovaných příspěvků. Je pravda, že tíhnu k menším hodinkám, mám ruku 17,5cm a dost mi záleží na pohodlí při nošení. LHC 39mm by asi byly fajn, nicméně Wardy mě také lákají. V každém případě mám o čem přemýšlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja proti microbrandum nic nemam (pokud se da o Wardech porad hovorit jako o microbrandu), ale na te znacce me mrzi prave ta jejich cenova politika slev a taky trosku udrzeni designoveho jazyka. Kdyz se mrknes na stare a nove LHC, tak je jasne uz z dalky, ze mas proste LHC. To stejne u SMP© nebo treba TH Aquaterra. U Wardu je kazda generace Tridentu jina. Do nedavna jeste aspon drzeli tu svoji cibulovitou hodinovou rucku, pro me to bylo jasne poznavaci znameni. To ted zmenili. Nepochybuju o kvalite zpracovani, i ten cenovy business model jim asi slape. Mne se to proste nezda a davam prednost LHC.

S tím vším celkem souhlasím, ale když si odmyslím věci kolem a porovnám čistě dva kusy hodinek, tak C60 jsou dál.

Samozřejmě nejde jen kus hodinek, ale celkovej dojem a tam už to je dost subjektivní.

Jak jsem psal i HC mám rád a zrovna u tvých fotek si často říkám, jestli ještě do třetice nezkusit 39mm verzi. :) vždycky jsem měl 41mm. LHC pro mě mají jakousi auru a to se počítá, ale v přímým porovnání, co do zpracování a praktičnosti to prostě prohrávájí.

Rozhodnout se pak už musí každej sám. Už mockrát se ukázalo, že zdaleka ne vždycky to vyhrajou papírově lepší hodinky a tak to má být. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miro, s tim vsim zasadne souhlasim. Jen jeste ti challengnu to porovnani co je dal. Pokud srovnavame nove C60 a stare plechove LHC, tak je asi Ward dal. Pokud bychom do srovnani dali nove LHC, tak tam uz je to otazka. Za me ma Ward lepsi produktove fotky, coz je mozna nekdy na skodu, kdyz pak clovek vidi hodinky v realu.

 

Co se Wardu neda uprit je napriklad ta komunita kolem. A diky tomu, ze jsou porad pomerne mala firma, tak jsou flexibilni. Nove LHC byly predstavene tusim uz na Baselu 2018 a do obchodu se dostavaji teprve po roce a pul. To je hruza. Ward predstavi hodinky a rovnou je dava do prodeje. U LHC mas tri barvy a dve velikosti. Volas po 39mm a modlis se, jestli nekdy vubec budou. U Wardu meli 38 a 43mm. Komunita zakricela po 40mm a voila, jsou tu. Chcete barvicky? Jsou tu. Chcete GMT s bilym cifrem a oranzovou rafikou? Jsou tu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píšeš. Jen osobně bych se v porovnání HC v keramice a C60 mk3 stále příkláněl k C60. To střídání lesku a brusu a o dost složitější provedení pozdra dá určitě víc práce a subjektivně mi proste v detailu přijde zpracování o kousek lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proste vy tady udelate vse pro to, aby jste ty LHC protlacili.

-LHC je tool, :) k smichu

-LHC je nej v 39 mm, mam malou ruku, tak proc ne, ale nej?

-Nosil je Franta Flinta, no a co?

LHC jsou v poho, ale kurna zaspali dobu panove a to skoro ve vsem.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spona, strojek bez Si, rezerva chodu, sice 60 ale..., tvar korunky. Staci?

Nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...