Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Řemínek z krokodýla

řemínek pásek krokodýl kůže exotické kůže

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Kalan

Kalan

Začátečník

• Members
  • 2 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Fanoušek značky:Tissot, Zenith, IWC, Frederique Constant, Edox, Vincero

Publikováno 3.prosinec.2019 - 00:40

Nedávno jsem dostal společenské hodinky, u kterých nejsem spokojen akorát s jedinou věcí: Mají krokokodýlí pásek, ale je to jen imitace z teletiny. Kůže je kvalitní a na ruce příjemná, ale i tak si myslím, že by si hodinky (i já) zasloužily pravého krokodýla. Přemýšlím o tom, že bych si nechal řemínek za pravého krokodýla vyměnit. Kůži nosím běžně a rád bych někdy už začal s těmi exotickými, ale zatím s nimi nemám zkušenost. Proto bych chtěl poprosit o radu: Doporučujete výměnu pásku, stojí to za to? Je kvalitní řemínek z krokodýlí kůže trvanlivý, vhodný na běžné denní nošení? Jak moc je pravý krokodýl zblízka rozeznatelný od kvalitní imitace? Je rozdíl v pohodlí na zápěstí? Trochu se bojím, aby krokodýl nebyl tvrdší a "nemstil" se mi tím, že by mě tlačil. Nemám problém s etickou stránkou - nerad bych se dotknul případných milovníků zvířat mezi vámi, ale za mě řemínek z jakéhokoli legálně usmrceného zvířete je OK a krokodýl k hodinkám rozhodně patří :). Poradili byste mi v Praze hodinářství, kde mají dobrý výběr řemínků z těchto potvor? Případně, pokud ne krokodýl/aligátor, doporučili byste mi jinou exotickou kůži, se kterou jste spokojeni? Omlouvám se za tolik otázek najednou, budu vděčný za jakoukoli zkušenost!

#2 AndyAaron

AndyAaron

There's No Easy Way Out

• Member_50
  • 9 355 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
  • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 3.prosinec.2019 - 07:27

Pomohlo by hodit sem fotku hodinek, na ktere to chces.
Jinak moznosti je samozrejme nechat si remen usit od nekterych z mistnich mistru, dle prani a pozadavku.
Pokud jde o vzory, tak k necemu je kroko vzor fajn, ja mam treba rad i vzor pstrosa.

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

#3 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 14 883 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 3.prosinec.2019 - 08:53

Kroko, jesterka, pstros - zalezi jaky typ hodinek to je.

Urcite se to vyplati mit origo kroko. Parkrat jsem to taky vojebal nejakou nahrazkou a neni to vono a je to dost poznat. Ty ceny nejsou tak hrozny, ani kdyz si ho das usit.

#4 bandicoot

bandicoot

OWG

• Member_50
  • 14 673 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 3.prosinec.2019 - 09:06

Fotka hodinek by fakt pomohla. Je to totiž taky otázka struktury, jestli nebude lepší ještěrka (hodí se k jemným oblekovkám).
Zkus si to nejdřív ujasnit tady: https://www.strapshop.cz/

#5 PavelK

PavelK

Závislák

• Member_50
  • 743 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 3.prosinec.2019 - 09:41

Mohu doporučit i tohoto vietnamského prodejce.

#6 xbraj19

xbraj19

Megazávislák

• Member_50
  • 1 048 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ano

Publikováno 3.prosinec.2019 - 10:06

Mohu doporučit i tohoto vietnamského prodejce.

Nechytnou Ti to celníci když je to kroko/aligator?

Kontakt: chronoxbraj19 zavináč gmailtečkacom

#7 Vítek75

Vítek75

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 358 příspěvků(y)
  • Bydlí:Doma
  • Fanoušek značky:Omega, Maurice Lacroix, Tudor, Breitling, Panerai; Bell&Ross

Publikováno 3.prosinec.2019 - 10:36

Nechytnou Ti to celníci když je to kroko/aligator?

Možná je to dílo náhody, ale zatím mi taky v pohodě řemínky došly "bez postihu". Je pravdou, že celníci se začínají zabývat zbožím od určité ceny, resp. pokud se zaměří na určitý balík jsou schopni i případně stanovit cenu a dát výměr, pokud se jim cena zboží zdá záměrně podhodnocená....Asie vždy prošla, USA, Kanada nikoliv. Je ale pravdou, že cena byla jiná..

#8 Anela

Anela

já nejsem závislák :)

• Member_50
  • 2 107 příspěvků(y)

Publikováno 3.prosinec.2019 - 10:49

ono ne vsechno je cites...

https://www.scienced...287884X18302693

tady se da docist, ze:

The crocodile skinks (Tribolonotus spp.), consisting of 10 species, are endemic to Melanesia and can be found on the island of New Guinea, with the western half belonging to Indonesia and Papua New Guinea in the east, the Bismarck Archipelago (Papua New Guinea), and the Solomon Islands. While this genus is traded internationally to meet the demand for pets, none of the 10 species are listed in the Appendices of CITES, and only Tribolonotus gracilis and Tribolonotus novaeguineae are listed on EU Annex D. Five species are classified as Least Concern by the IUCN Red List, three as Data Deficient and two have not been assessed (IUCN Red List 2017-3). 

a taky ne vsechny zeme nakladaji s cites stejne.

kazdopadne myslim ze hirsch dava cislo cites permitu ke kazdemu reminku

53202-6b70c353b2d3aff14c32fa54d3d4483c.j

momentálně nové řemeny nešiju... galerie na instagramu @jandohnalcom

#9 seaman

seaman

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 292 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava
  • Fanoušek značky:Omega, Audemars Piguet, Panerai

Publikováno 4.prosinec.2019 - 08:12

Pozeral som na ebay toho predajcu a ma neskutocne ceny, 23€ za kroko aj smpostovnym, asi na skusku jeden objednam.

#10 TomNguyen

TomNguyen

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 424 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň

Publikováno 4.prosinec.2019 - 10:15

Kdyby někdo měl pochyb, tak ty ceny odpovídají a je to origo krokodýl/pštros

Ty nejlevnější mají nahoře aligátora/pštros, dole hovězina, dražší už je normálně celý.

Když mu napíšete, udělá vám na zakázku i jinou barvu či nitě.

#11 xbraj19

xbraj19

Megazávislák

• Member_50
  • 1 048 příspěvků(y)

Publikováno 4.prosinec.2019 - 13:29

Možná je to dílo náhody, ale zatím mi taky v pohodě řemínky došly "bez postihu". Je pravdou, že celníci se začínají zabývat zbožím od určité ceny, resp. pokud se zaměří na určitý balík jsou schopni i případně stanovit cenu a dát výměr, pokud se jim cena zboží zdá záměrně podhodnocená....Asie vždy prošla, USA, Kanada nikoliv. Je ale pravdou, že cena byla jiná..

Jak píše Anela, nejde o cenu a doplatek DPH, ale o to, ze k tomu nemají CITES a pokud to chytnou celníci, tak to zabaví.

#12 xbraj19

xbraj19

Megazávislák

• Member_50
  • 1 048 příspěvků(y)

Publikováno 4.prosinec.2019 - 13:33

Jinak cena Hirsch aligatora je podobná jako dělaný na zakázku v CR. Což jsem zjistil až po koupi Hirsche. Není úplně zlý, ale jako od místních kluků to není (včetně Šímy).

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:řemínek, pásek, krokodýl, kůže, exotické kůže